Σελ. 588 από 1217 ΠρώτηΠρώτη ... 568578583586587588589590593598608 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.806-8.820 από 18243

Θέμα: Inalan

  1. #8806
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.679
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω πάντως ότι αν η κατάσταση γίνει λίγο πιο "μόνιμη" με συνεχείς αναβολή στις εξόδους και στους περιορισμούς, θα στρώσει η κατάσταση με το δίκτυο (παγκόσμια) καθώς πιστεύω ότι θα αλλάξουν κάπως οι υποδομές, ώστε να γίνονται όλα καλύτερα και γρηγορότερα...

    Ίσως κάποια πράγματα που ήταν υπολογισμένα να γίνουν σε βάθος 5ετίας να επισπευθούν και να γίνουν σε 1-2 χρόνια το πολύ με νέες υποδομές, αναβαθμίσεις σε συστήματα κλπ...

    Ο ιός είναι εδώ για να μείνει, αλλά επίσης η ζωή συνεχίζεται...

    Είναι όπως "όταν είχαμε κρίση" που φώναζε ο κόσμος για τις διάφορες τεχνολογικές αλλαγές που γινόντουσαν παντού αλλά σήμερα έχουμε κρίση σε Χ χρόνο δεν έχουμε κρίση...
    Αν η ζωή δεν προχωρήσει και μείνουμε στάσιμοι, τότε όταν θα τελειώσουν θα έχουμε χάσει σημαντικές εξελίξεις που ίσως μετά να είναι δύσκολο να προφτάσουμε...

    Ας έχουμε στο μυαλό μας την ασφάλειά μας, των δικών μας και δεν πειράζει που για κάποιες μέρες από 200 θα πέσουμε (θα πέσετε γιατί εγώ είμαι στα 12) στα 170 ή και λιγότερο...
    Όπως τα λες..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #8807
    Εγγραφή
    29-06-2014
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Προς συνδρομητές Inalan Θεσσαλονίκης(αμπελοκήπων).... Έχετε παρατηρήσει τα ping σας τους τελευταίους 3-4 μήνες? Πρόσωπικά θυμάμαι σε speedtest να έχω σε Ελληνικούς σερβερς 1-2 ms και στην Γραγκφούρτη σε online gaming έιχα 30-40ms. Πλέον έχω 7-12 στους Ελληνικους και 50-70 Φραγκφούρτη. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το προφίλ που με είχαν βάλει τότε με το μπάχαλο με τα torent γιατί νόμιζω ότι από τότε έχει ανέβει το ping. Επίσης παρατηρώ ενα Lag στο άνοιγμα των ιστοσελίδων 0.5 sec μέχρι να βρει το site που δεν υπήρχε. Δεν με απασχολούσε τόσο καιρό το γεγονός γιατί ούτος ή άλλος δεν είχα κάποια εναλακτική, αλλά προχτές έβαλε γείτονας hcn και τα Pings του είναι εξωπραγματικά. Στα ίδια τεστ χτυπάει πάντα 1ms Ελλάδα και 26ms Γραγκφούρτη. Ειδικά στο wow δεν ξέρω πως αλλά έχει 9ms...

  3. #8808
    Εγγραφή
    23-02-2020
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI EchoLife EG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntragas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς συνδρομητές Inalan Θεσσαλονίκης(αμπελοκήπων).... Έχετε παρατηρήσει τα ping σας τους τελευταίους 3-4 μήνες? Πρόσωπικά θυμάμαι σε speedtest να έχω σε Ελληνικούς σερβερς 1-2 ms και στην Γραγκφούρτη σε online gaming έιχα 30-40ms. Πλέον έχω 7-12 στους Ελληνικους και 50-70 Φραγκφούρτη. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το προφίλ που με είχαν βάλει τότε με το μπάχαλο με τα torent γιατί νόμιζω ότι από τότε έχει ανέβει το ping. Επίσης παρατηρώ ενα Lag στο άνοιγμα των ιστοσελίδων 0.5 sec μέχρι να βρει το site που δεν υπήρχε. Δεν με απασχολούσε τόσο καιρό το γεγονός γιατί ούτος ή άλλος δεν είχα κάποια εναλακτική, αλλά προχτές έβαλε γείτονας hcn και τα Pings του είναι εξωπραγματικά. Στα ίδια τεστ χτυπάει πάντα 1ms Ελλάδα και 26ms Γραγκφούρτη. Ειδικά στο wow δεν ξέρω πως αλλά έχει 9ms...
    Από Πολίχνη, είμαι στα 9ms στο εσωτερικό. Στην Φρανκφούρτη βγαίνω σταθερά από τότε που έβαλα inalan (πριν περίπου 2 μήνες) με 40ms στα apex legends & fortnite που παίζει ο γιος μου...

  4. #8809
    Εγγραφή
    29-06-2014
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Homer_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από Πολίχνη, είμαι στα 9ms στο εσωτερικό. Στην Φρανκφούρτη βγαίνω σταθερά από τότε που έβαλα inalan (πριν περίπου 2 μήνες) με 40ms στα apex legends & fortnite που παίζει ο γιος μου...
    Άρα κάτι γενικά έχει αλλάξει τον τελευταιο καιρό και τα Pings έχουν ανέβει σε όλους τους χρήστες. Ίσως τo routing γιατί βλέπω και πολλά hops με tracert που κάνω στην Γερμανία. Το σκέφτομαι να αλλάξω σε Hcn αλλά είμαι γενικά πολύ ικανοποιημένος με την inalan κατά τα άλλα και δεν θα ήθελα να ρισκάρω . Ίσως το αφήσω κανέναν μήνα να δω πως θα πάει η σύνδεση του γείτονα και αποφασίζω τότε.

  5. #8810
    Εγγραφή
    21-09-2007
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να θέλαμε το πρώτο είναι εκτός stock
    Εντάξει, θα πάρουμε το άλλο.

    Αλλά αυτό το λευκό χρώμα είναι εντελώς άκυρο, ρε γαμώτο.

  6. #8811
    Εγγραφή
    25-01-2017
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    154000/158000
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    Η Inalan πρέπει να λύσει το θέμα του Netflix πάλι έχω 3mbps στο fast.com Netflix αντί 4K παίζουμε στα 320 ποιότητα.

    Γενικά έχει θέμα στις διασυνδέσεις με το εξωτερικό και το αστείο είναι ότι έχω επαγγελματική σύνδεση που σε downtime δεν είναι αυτό που περίμενα είναι αρκετά υψηλό

    Μου φαίνεται οι οικιακοί χρήστες είναι πιο καλά από εμάς σε uptime και φυσικά σε ταχύτητες .

  7. #8812
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.750
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GEORGEVASS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Inalan πρέπει να λύσει το θέμα του Netflix πάλι έχω 3mbps στο fast.com Netflix αντί 4K παίζουμε στα 320 ποιότητα.

    Γενικά έχει θέμα στις διασυνδέσεις με το εξωτερικό και το αστείο είναι ότι έχω επαγγελματική σύνδεση που σε downtime δεν είναι αυτό που περίμενα είναι αρκετά υψηλό

    Μου φαίνεται οι οικιακοί χρήστες είναι πιο καλά από εμάς σε uptime και φυσικά σε ταχύτητες .
    ποιος λεει οτι ειναι θεμα inalan ?
    Πιο νωρις σημερα, κατα τις 9.... μια 100αρα cosmote και μια 50αρα wind ειχαν 0-3mbit στο fast.com

  8. #8813
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.087
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα, εχει πρόβλημα το netflix το εχω δει σε παρα πολλα forums και αναφορες από αλλους παροχους, επισης εχει αναφερθεί ότι εχει μειωσει την ποιοτητα για ευνόητους λογους...δεν εχει καμια σχεση με την Inalan, χτες ελιωσα στο Online gaming οπου εμπαινα ειχα pings από τους 5 καλυτερους με 20-30 ατομα μεσα!!!
    Δεν υπαρχει η Inalan λεμε απλα ότι και να πουμε είναι λιγο…

    Στην δικια μου συνδεση σιγουρα δεν υπαρχει κανενα απολυτως πρόβλημα στις διασυνδέσεις με εξωτερικο, δε νομιζω ότι ισχυει κατι τετοιο, εκτος αν εχω άλλη δρομολογηση!

  9. #8814
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.605
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GEORGEVASS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Inalan πρέπει να λύσει το θέμα του Netflix πάλι έχω 3mbps στο fast.com Netflix αντί 4K παίζουμε στα 320 ποιότητα.

    Γενικά έχει θέμα στις διασυνδέσεις με το εξωτερικό και το αστείο είναι ότι έχω επαγγελματική σύνδεση που σε downtime δεν είναι αυτό που περίμενα είναι αρκετά υψηλό

    Μου φαίνεται οι οικιακοί χρήστες είναι πιο καλά από εμάς σε uptime και φυσικά σε ταχύτητες .
    Για ένα μήνα έκοψαν 25% του bandwidth και γύρισαν σε standard definition.

    https://www.theverge.com/2020/3/19/2...nd-coronavirus

    Δεν ειναι πρόβλημα, ειναι μέτρα και αυτά για να λειτουργούν σωστά τα απαραίτητα.

  10. #8815
    Εγγραφή
    21-09-2007
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπαρχει η Inalan λεμε απλα ότι και να πουμε είναι λιγο…
    Άριστη είναι η Inalan, όπως και η Modulus επίσης.

    Να τα λέμε κι αυτά, παιδιά.

  11. #8816
    Εγγραφή
    07-03-2020
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntragas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα κάτι γενικά έχει αλλάξει τον τελευταιο καιρό και τα Pings έχουν ανέβει σε όλους τους χρήστες. Ίσως τo routing γιατί βλέπω και πολλά hops με tracert που κάνω στην Γερμανία. Το σκέφτομαι να αλλάξω σε Hcn αλλά είμαι γενικά πολύ ικανοποιημένος με την inalan κατά τα άλλα και δεν θα ήθελα να ρισκάρω . Ίσως το αφήσω κανέναν μήνα να δω πως θα πάει η σύνδεση του γείτονα και αποφασίζω τότε.
    50-60ms στο εσωτερικο τις τελευταιες μερες

  12. #8817
    Εγγραφή
    08-02-2019
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    κατω κανεις;
    ουτε στο website τους μπαινω απο 4g

  13. #8818
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.605
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Πέσαμε;

  14. #8819
    Εγγραφή
    26-03-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    Inalan
    Πευκάκια κάτω.

  15. #8820
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.605
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Άντε πάλι και σήμερα είναι εργασιμη

Σελ. 588 από 1217 ΠρώτηΠρώτη ... 568578583586587588589590593598608 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας