Σελ. 984 από 1234 ΠρώτηΠρώτη ... 9649749799829839849859869899941004 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 14.746-14.760 από 18499

Θέμα: Inalan

  1. #14746
    Εγγραφή
    23-05-2008
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    536
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE ZXHN F670L-XIAOMI 4A
    Καλημέρα.
    Να κάνω μια ερώτηση προς κατόχους η το Support.
    Όταν μπει νέο κουτί στην είσοδο μιας πολυκατοικίας και ο πρώτος που θα συνδεθεί είναι το ρετιρέ (πέμπτος όροφος), το καλώδιο με το σπιράλ για να ανέβει μέχρι πάνω πως στηρίζετε? Χτυπάνε και μπαίνουν σε κάθε σπίτι για να το καρφωσουν ή έχουν γερανό και κάνουν εξωτερικά την εγκατάσταση χωρίς να ενοχλήσουν τα υπόλοιπα διαμερίσματα?

  2. #14747
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.916
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Τίποτα από όλα αυτά. Δεν υπάρχει σπιράλ μέχρι πάνω. Απλώς πετάνε την ίνα από πάνω και την πιάνουν κάτω Και προφανώς ενδιάμεσα δεν στηρίζεται κάπως, είναι στον αέρα. Δεν χρειάζονται σε κανένα διαμέρισμα πρόσβαση.

    Ααα, θυμάμαι κι ένα βιντεάκι που είχαν στο facebook που περνούσαν μια ίνα στην απέναντι ταράτσα με drone.

  3. #14748
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rm.Geko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα.
    Να κάνω μια ερώτηση προς κατόχους η το Support.
    Όταν μπει νέο κουτί στην είσοδο μιας πολυκατοικίας και ο πρώτος που θα συνδεθεί είναι το ρετιρέ (πέμπτος όροφος), το καλώδιο με το σπιράλ για να ανέβει μέχρι πάνω πως στηρίζετε? Χτυπάνε και μπαίνουν σε κάθε σπίτι για να το καρφωσουν ή έχουν γερανό και κάνουν εξωτερικά την εγκατάσταση χωρίς να ενοχλήσουν τα υπόλοιπα διαμερίσματα?
    Αμόλα καλούμπα!

  4. #14749
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.396
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Πάντως και εγώ από εκεί που ήθελα να την περάσω δεν έχει μπαλκόνι τίποτα. Είχα πάρει τηλέφωνο να τους ρωτήσω αν χρειαστεί να περάσω μια σωλήνα για την ίνα και είπαν δεν είναι απαραίτητο. Από τη μία ευτυχώς γιατί έπρεπε να φέρω γερανό για να κάνω αυτή τη δουλειά, δηλαδή ένα 150αρι μες το νερό. Έτσι η ίνα πέρασε χύμα από το ισόγειο μέχρι τον 4ο. Στα 4 χρόνια (παρά 2 μήνες) δεν έχω κάποιο πρόβλημα από το συγκεκριμένο κομμάτι. Σε άλλο μέλος που είχε πρόβλημα η ίνα την αλλάξαν όλη από την αρχή.

  5. #14750
    Εγγραφή
    23-05-2008
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    536
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE ZXHN F670L-XIAOMI 4A
    Ααα κατάλαβα..

  6. #14751
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημερα, καλη Κυριακη.

    ΠΡΟΣ INALAN TEAM ONLY

    Εχω το προγραμμα modulus 700 με συμβολαιο με 200αρα (δεν θυμαμαι τωρα ποτε ληγει).
    Επειδη η Cosmote εξοχικο μου εχει δωσει απεριοριστα τηλεφωνα με αστικα-υπεραστικα-διεθνη 29 χωρων και 320λεπτα στα κινητα, δεν δινει χωρις πακετο ομιλιας γραμμη και ετσι κι αλλιως πανε χαμενα πανω απο τα μισα απο το modulus 700 μπορω να το διακοψω και να εχω μονο το νουμερο μου με χρονοχρεωση δλδ?
    2 ευρω τον μηνα δεν ειναι αυτο?
    Μπορω να γινει οποια στιγμη το ζητησω ή πρεπει να ληξει πρωτα το συμβολαιο?
    Υ.Γ το σταθερο εκεινο το εχω οπου θελω το κανω voip αν υπαρχει απορια.

    - - - Updated - - -

    Παντως το συμβολαιο modulus δεν αναφερει πακετο λεει αοριστου χρονου και το δικο μας δεν λεει παλι αναφερει μονο την 200αρα και 28 ευρω τον μηνα και δεν λεει για ποσους μηνες ειναι!

  7. #14752
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΔΕΔΔΗΕ όταν έδινε ρεύμα στην καμπίνα, έκοψε όχι μία αλλά δύο φορές την ίνα. Την πρώτη πες δεν την "είδε", την δεύτερη; Ευτυχώς η inalan και τις 2 φορές ήταν άμεση. Την πρώτη φορά έκανε 2 ώρες. ( Έκανε τόσο γιατί δούλευε και ο ΔΕΔΔΗΕ ταυτόχρονα. Την 2η έκανε 4 ώρες αλλά άλλαξε όλη την ίνα από το ένα σημείο της οικοδομής μέχρι το άλλο κουτί της. Εκεί έκανε νέες κολλήσεις και πήρε παραπάνω χρόνο. Την ίνα εν τω μεταξύ την έβαλε στο χαντάκι που άνοιξε ο ΔΕΔΔΗΕ. Πάντως τα ατυχήματα συμβαίνουν δυστυχώς από όλους σε όλους. Απλά η inalan μέχρι στιγμής ανταποκρίνεται ΑΜΕΣΑ για την επιδιόρθωση της βλάβης. Όσον αφορά τα κουτιά στον τοίχο δεν ξέρω αν ρωτάνε ή όχι. Η αλήθεια είναι ότι θα έπρεπε μιας και κάποιος μπορεί να μην θέλει (εκτός αν υπάρχει νομοθεσία, ή όπως τα έβαζε κάποτε ο ΟΤΕ με το έτσι θέλω). Εμένα με ρώτησαν που να το βάλουν τους υπέδειξα το σημείο στον δικό μου τοίχο όπου και το τοποθέτησαν. Σε άλλα σημεία δεν ξέρω αν έχουν από κάπου άδεια ή τα βάζουν αυθαίρετα.
    Εμάς ο ΔΕΔΔΗΕ εκτός από Ίντερνετ κατάφερε να διαλύσει και τον αγωγό της ΕΥΔΑΠ ,οποτε δεν είχαμε τηλ,Ίντερνετ και νερό .
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  8. #14753
    Εγγραφή
    10-02-2015
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik 850
    modulus με απλή διατήρηση αριθμού χωρίς πακέτο για εξερχόμενες = 15 ευρώ το χρόνο

  9. #14754
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kxrist Εμφάνιση μηνυμάτων
    modulus με απλή διατήρηση αριθμού χωρίς πακέτο για εξερχόμενες = 15 ευρώ το χρόνο
    με την inalan λεω, 2 ευρω τον μηνα δλδ? ασε τον χρονο, τον μηνα πληρωνουμε την Inalan.
    https://inalan.gr/phone-packages/
    Modulus Base – 2€, Voip αριθμός τηλεφωνίας και λήψη εισερχομένων κλήσεων κανονικά, προπληρωμή χρόνου ομιλίας για εξερχόμενες κλήσεις, με πίστωση ποσού το οποίο δε λήγει, μένει μέχρι να καταναλωθεί
    Αυτο που λεει εκει στο τελος δεν καταλαβαινω τι εννοει, τι ειναι αυτο με την προπληρωμη εννοει το ποσο που βαζουμε στην modulus για να κανουμε κλησεις?

  10. #14755
    Εγγραφή
    10-02-2015
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik 850
    δεν ξέρω για τα συνδυαστικά πακέτα τους και για να ειμαι ειλικρινής ούτε ποτέ τα κατάλαβα έτσι όπως τα γράφουν στο site.

  11. #14756
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καποτε η cosmote μου ειχε δωσει χωρις χρονο ομιλιας οποτε ειχα την modulus 700 (700 λεπτα προς ολους), ομως και αυτα πανω απο τα μισα καθε μηνα πανε χαμενα και εκει πανε ΟΛΑ χαμενα, μονο στην αδεια να μιλησουμε.
    οποτε δεν βλεπω καποιον λογο γιατι να δινω παραπανω και να πηγαινουν ολα χαμενα....
    Το εχω κανει voip οποτε το κανω οτι θελω, και ετσι θελω να κοψω το 700 και να εχω μονο το νουμερακι με μερικα ευρω μεσα αν παθει καμια ζημια το αλλο. Αυτο...
    Θα γλιτωνω 6 ευρω τον μηνα, 6 Χ 12 = 72 τον χρονο μια χαρα!

  12. #14757
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.396
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    με την inalan λεω, 2 ευρω τον μηνα δλδ? ασε τον χρονο, τον μηνα πληρωνουμε την Inalan.
    https://inalan.gr/phone-packages/
    Modulus Base – 2€, Voip αριθμός τηλεφωνίας και λήψη εισερχομένων κλήσεων κανονικά, προπληρωμή χρόνου ομιλίας για εξερχόμενες κλήσεις, με πίστωση ποσού το οποίο δε λήγει, μένει μέχρι να καταναλωθεί
    Αυτο που λεει εκει στο τελος δεν καταλαβαινω τι εννοει, τι ειναι αυτο με την προπληρωμη εννοει το ποσο που βαζουμε στην modulus για να κανουμε κλησεις?
    Πάντως εγώ έτσι το έχω από την αρχή. 2€ το μήνα και βάζω χρήματα όποτε χρειάζεται. Προσωπικά επειδή δεν κάνω τηλέφωνα στους 48 μήνες να έχω βάλει 60€ άντε 70€. Πάντως για μεγαλύτερη οικονομία, 9€ το χρόνο, μπορείς να φύγεις και να μην πληρώνεις μέσω Inalan αλλά απευθείας 15€ το χρόνο.

  13. #14758
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως εγώ έτσι το έχω από την αρχή. 2€ το μήνα και βάζω χρήματα όποτε χρειάζεται. Προσωπικά επειδή δεν κάνω τηλέφωνα στους 48 μήνες να έχω βάλει 60€ άντε 70€. Πάντως για μεγαλύτερη οικονομία, 9€ το χρόνο, μπορείς να φύγεις και να μην πληρώνεις μέσω Inalan αλλά απευθείας 15€ το χρόνο.
    Ε αμα ειναι ετσι αξιζει! Δεν το επιασα πριν που ειπε ο kxrist για 15 τον χρονο.
    Εγω θα εχω τηλεφωνα ετσι κι αλλιως, μονο για ωρα αναγκης αμα παθει κατι το αλλο ή τα δικτυα μου κτλ ή για 5ψηφια που η Cosmote θα τα χρεωνει αστα να πανε.
    Αμα ειναι ετσι θα παω εκτος inalan το νουμερο τοτε.
    Ευχαριστω!

    - - - Updated - - -

    Eτσι κι αλλιως το ρουτερ ειναι αγορασμενο απο μενα απο Optech και εχει ανοιχτες τις voip ρυθμισεις, το θελω για backup σε περιπτωση που παθει κατι ο asterisk μου (qnap type linux nas server).

  14. #14759
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Επίσης υπάρχει η yuboto με λιγότερα
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  15. #14760
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα, καλη Κυριακη.

    ΠΡΟΣ INALAN TEAM ONLY

    Εχω το προγραμμα modulus 700 με συμβολαιο με 200αρα (δεν θυμαμαι τωρα ποτε ληγει).
    Επειδη η Cosmote εξοχικο μου εχει δωσει απεριοριστα τηλεφωνα με αστικα-υπεραστικα-διεθνη 29 χωρων και 320λεπτα στα κινητα, δεν δινει χωρις πακετο ομιλιας γραμμη και ετσι κι αλλιως πανε χαμενα πανω απο τα μισα απο το modulus 700 μπορω να το διακοψω και να εχω μονο το νουμερο μου με χρονοχρεωση δλδ?
    2 ευρω τον μηνα δεν ειναι αυτο?
    Μπορω να γινει οποια στιγμη το ζητησω ή πρεπει να ληξει πρωτα το συμβολαιο?
    Υ.Γ το σταθερο εκεινο το εχω οπου θελω το κανω voip αν υπαρχει απορια.

    - - - Updated - - -

    Παντως το συμβολαιο modulus δεν αναφερει πακετο λεει αοριστου χρονου και το δικο μας δεν λεει παλι αναφερει μονο την 200αρα και 28 ευρω τον μηνα και δεν λεει για ποσους μηνες ειναι!
    Καλησπέρα σας, μπορείτε να αξιοποιήσετε το πακέτο Modulus Base,με κόστος 2€,όπου διατηρείται η φορητότητα του τηλεφωνικού σας αριθμού.Με το συγκεκριμένο πακέτο,δέχεστε εισερχόμενες κλήσεις και για να πραγματοποιήσετε,μπορείτε να πιστώσετε ηλεκτρονικά λεπτά,χρησιμοποιώντας την ηλεκτρονική πλατφόρμα διαχείρισης του λογαριασμού σας, της εταιρείας Modulus.

Σελ. 984 από 1234 ΠρώτηΠρώτη ... 9649749799829839849859869899941004 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας