Σελ. 745 από 1235 ΠρώτηΠρώτη ... 725735740743744745746747750755765 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.161-11.175 από 18511

Θέμα: Inalan

  1. #11161
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Για όσους δεν έχουν Facebook έχει ανέβει η παρακάτω ενημέρωση στη σελίδα τους...

    Αγαπητοί συνδρομητές,
    Αυτή τη στιγμή ενδέχεται να αντιετωπίζετε προβλήματα στη σύνδεση σας. Η ομάδα μας είναι ενήμερη για το πρόβλημα που υπάρχει, και θα γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες, ώστε η σύνδεση να επανέλθει το συντομότερο δυνατόν.
    Σας ζητάμε λίγη υπομονή.

    UPDATE:Το πρόβλημα βρέθηκε, και δυστυχώς η Inalan ήρθε αντιμέτωπη με μια επίθεση DDoS. Θα παρθούν τα απαραίτητα μέτρα ώστε η σύνδεση να επανέλθει ταχύτατα.
    Μας συγχωρείτε για την ταλαιπωρία.

  2. #11162
    Εγγραφή
    30-03-2015
    Μηνύματα
    1.055
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM Fritz!Box 7490
    Τώρα δείχνει οκ

  3. #11163
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Διακοπή και στη Θεσσαλονίκη. Στην επανασύνδεση εκανα speed test και μου έβγαλε 1ms πρωτοφανές για θεσσαλονίκη με 250 250 πάνω και κάτω. Ξανα διακοπή και στην επανασύνδεση ιδου τα αποτελέσματα. Γενικότερα εχω προβλήματα με το upload τις τελευταίες εβδομάδες. Μεχρι 120 βαρια

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  10818869094.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  51,3 KB 
ID: 223835

    και δεύτερη

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  10818884101.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  50,0 KB 
ID: 223836

    Βρήκα και την πρώτη την καλή

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  10818758276.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  51,5 KB 
ID: 223837
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bazzil : 26-01-21 στις 23:12.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  4. #11164
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, τι συμβαινει αυτες τις μερες βλεπω πολλα παρα πολλα προβληματα....δλδ οτι διαβαζω εμενα δεν μου ετυχε κατι. Αλλα δεν ειμαι και ολη μερα σπιτι για να βλεπω, μπορει να μην ετυχαν οι ωρες.

  5. #11165
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Στο fb ειδα επεφτε πολυ κραξιμο και γενικα αρκετη απογοητευση απο τον κοσμο.

    Επισης πολλοι ελεγαν για εναν Φαραο οτι θα χασουν
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  6. #11166
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εγω νομιζω οτι λογω της καταστασης γινεται και σε αλλους και βασικα ΔΕ νομιζω ετσι γινεται.
    Στην δουλεια μου με cosmote VDSL2 100 και σχεδον καθε μερα εχω διαλειψεις και πτωσης της γραμμης και χανουμε και το 1 νουμερο που ειναι VOIP.
    Kαι με wind απο αλλους μια απο τα ιδια και εγω που εχω και adsl nova βλεπω πολλες αποσυνδεσεις.
    Aυτη την περιοδο θεωρω δεν υπαρχει ΚΑΝΕΙΣ τελειος.

  7. #11167
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω νομιζω οτι λογω της καταστασης γινεται και σε αλλους και βασικα ΔΕ νομιζω ετσι γινεται.
    Στην δουλεια μου με cosmote VDSL2 100 και σχεδον καθε μερα εχω διαλειψεις και πτωσης της γραμμης και χανουμε και το 1 νουμερο που ειναι VOIP.
    Kαι με wind απο αλλους μια απο τα ιδια και εγω που εχω και adsl nova βλεπω πολλες αποσυνδεσεις.
    Aυτη την περιοδο θεωρω δεν υπαρχει ΚΑΝΕΙΣ τελειος.
    Νικηφόρε κάνεις δεν είναι τέλειος, αλλά αν διαβάσεις στο fb τι μπινελίκια έφαγε, είναι απερίγραπτο αυτό...

    Πραγματικά δεν υπάρχει...

    Εγώ ενοχληθηκα με αυτά που διάβασα από υφιστάμενους πελάτες και δεν είμαι καν πελάτης τους...

    Είτε δεν έχουν ιδέα τι γίνεται με τους άλλους παρόχους είτε πιστεύουν ότι με 28€ θα έχουν τις σούπερ ντουπερ απαιτήσεις και ότι μπορούν να κράζουν ελεύθερα...

    Και μάλιστα σε ποστ που αναφέρουν ότι έφαγαν επίθεση...

  8. #11168
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο fb ειδα επεφτε πολυ κραξιμο και γενικα αρκετη απογοητευση απο τον κοσμο.

    Επισης πολλοι ελεγαν για εναν Φαραο οτι θα χασουν
    Ισχυει... πολλα προβληματα . Ειδικα τωρα τελευταια.

    vodafone-nova-cosmote πανε μπαλα στα vdsl . wind δεν εχω εγω προσωπικα αυτον τον καιρο , αλλα απο συναδελφους δεν εχω ακουσει για προβληματα.
    σιγουρα σαν δρομολογησεις και καθυστερησεις υπαρχουν σε ολους , αλλα οχι αποσυνδεσεις. ειναι πολυ εκνευριστικο να μην εχεις προσβαση .
    The gr81 .

  9. #11169
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικηφόρε κάνεις δεν είναι τέλειος, αλλά αν διαβάσεις στο fb τι μπινελίκια έφαγε, είναι απερίγραπτο αυτό...

    Πραγματικά δεν υπάρχει...

    Εγώ ενοχληθηκα με αυτά που διάβασα από υφιστάμενους πελάτες και δεν είμαι καν πελάτης τους...

    Είτε δεν έχουν ιδέα τι γίνεται με τους άλλους παρόχους είτε πιστεύουν ότι με 28€ θα έχουν τις σούπερ ντουπερ απαιτήσεις και ότι μπορούν να κράζουν ελεύθερα...

    Και μάλιστα σε ποστ που αναφέρουν ότι έφαγαν επίθεση...
    Τα ειδα, πιστευω οτι το 99.9% ειναι ασχετοι και δεν ξερουν που πανε τα 4....
    Οι περισσοτεροι ειναι απλα haters, οπως λεμε haters gona hate....
    Λες και δεν ξερουμε τους αλλους παροχους πολυ περισοτερο χαλανε. Καποτε ενος του χαριζανε γαδαρο και τον κοιταγε στα δοντια οπως λενε! αχχααχχααχχαχαχα
    Αμεσα ξερω να πω για Cosmote VDSL2 100 απο την δουλεια μου, nova adsl που εχω και vodafone vdsl, σχεδον καθε μερα πεφτουν και μερικες φορες για ωρα και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν δινει ΚΑΜΙΑ εξηγηση τι εγινε!!! ΠΟΤΕ!!!!
    Η ιναλαν λεει και κραζουν κιολας.

  10. #11170
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είτε δεν έχουν ιδέα τι γίνεται με τους άλλους παρόχους είτε πιστεύουν ότι με 28€ θα έχουν τις σούπερ ντουπερ απαιτήσεις και ότι μπορούν να κράζουν ελεύθερα...
    Και μάλιστα σε ποστ που αναφέρουν ότι έφαγαν επίθεση...
    σιγουρα δεν μπορεις να εχεις απαιτησεις . ειδικα απο ΟΙΚΙΑΚΟ πακετο και ποσο μαλλον με 28€

    Αλλα μου φαινεται περιεργο να "γονατισε" απο DDoS . Ειναι ISP. πρεπει να εχει τους καταλληλους μηχανισμους αποφυγης.
    οι αλλοι παροχοι γιατι δεν εχουν τετοια προβληματα ?

    Anyway. ευχομαι να μην υπαρχουν τετοια προβληματα γιατι ειναι κριμα. και για τους πελατες να ταλαιπωρουνται , και για την εταιρια που φτιαχνει κατι καλο , αλλα χαλαει η εικονα της.
    The gr81 .

  11. #11171
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ειδα, πιστευω οτι το 99.9% ειναι ασχετοι και δεν ξερουν που πανε τα 4....
    Οι περισσοτεροι ειναι απλα haters, οπως λεμε haters gona hate....
    Λες και δεν ξερουμε τους αλλους παροχους πολυ περισοτερο χαλανε. Καποτε ενος του χαριζανε γαδαρο και τον κοιταγε στα δοντια οπως λενε! αχχααχχααχχαχαχα
    Αμεσα ξερω να πω για Cosmote VDSL2 100 απο την δουλεια μου, nova adsl που εχω και vodafone vdsl, σχεδον καθε μερα πεφτουν και μερικες φορες για ωρα.
    Όπως γράφτηκε και στο fb νομίζουν ότι με τον παρά τους γ.μουν τους πάντες...

    Με 28€ και έχουν απαιτήσεις...

    Εμένα η Nova τελευταία με έχει σκίσει στις αποσυνδέσεις και είμαι και με ADSL...

    Τραγική κατάσταση...

  12. #11172
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Διαφωνώ και με αυτούς που τα σέρνουν στον πάροχο με άσχημο τρόπο, αλλά και με αυτούς που τα σέρνουν σε αυτούς που τα σέρνουν λέγοντας ότι είναι άσχετοι και όλα τα καλούδια.
    Αυτοί δεν ξέρουν, αλλά όταν πληρώνεις κάτι θέλεις να το έχεις, μπορείτε να τους εξηγήσετε οτι έχουν πληρώσει κάτι που είναι best effort ήρεμα.
    ή να βγείτε και εσείς να κράξετε.

  13. #11173
    Εγγραφή
    18-06-2003
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    79
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    3000/700
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    13.5(dB) / 33(dB)
    Εγώ να πω πως ενώ το καλώδιο ακριβώς μπροστά από το κτιριο δεν βλέπω σύνδεση. Έγινε ο πρώτος έλεγχος 2 μήνες πριν. Τίποτα μετά. Δεν μου φαίνονται σοβαρά πράγματα αυτά. Έχω vdsl 50 και χρειάζομαι κάτι παραπάνω. Τα 100 σε vdsl θα φτάνουν αλλά αφού περνάει μπροστά από το κτίριο το καλώδιο τους είπα να περιμένω. Αλλά μου φαίνεται πως 2 μήνες, τρεις από την αίτηση παραπάει. Ίσως δεν μπορούν να χειριστούν άλλους πελάτες, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Το καταλαβαίνω ότι είναι μικρή εταιρεία αλλά δεν γίνονται έτσι οι δουλειές. Διαβάζω κι εδώ συνέχεια για αποσυνδέσεις και δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένω η όπως είναι να κάνω αναβάθμιση άμεσα σε vdsl 100. Υπόψιν η καμπίνα είναι σχεδόν απέξω από το κτίριο και το vdsl είναι άψογο. Απλά θέλω λίγο παραπάνω από 50. Αν είναι να περιμένω κι άλλο την inalan δεν αξίζει. Επίσης μου έχει κάνει εντύπωση ο χρόνος αναμονής στο τηλέφωνο. Μια φορά το σήκωσαν και τις άλλες όχι. Δεν έχουν τηλεφωνητές? Τι γίνεται σε περίπτωση βλάβης, πως επικοινωνείτε να πείτε ότι έχετε βλάβη?

  14. #11174
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ να πω πως ενώ το καλώδιο ακριβώς μπροστά από το κτιριο δεν βλέπω σύνδεση. Έγινε ο πρώτος έλεγχος 2 μήνες πριν. Τίποτα μετά. Δεν μου φαίνονται σοβαρά πράγματα αυτά. Έχω vdsl 50 και χρειάζομαι κάτι παραπάνω. Τα 100 σε vdsl θα φτάνουν αλλά αφού περνάει μπροστά από το κτίριο το καλώδιο τους είπα να περιμένω. Αλλά μου φαίνεται πως 2 μήνες, τρεις από την αίτηση παραπάει. Ίσως δεν μπορούν να χειριστούν άλλους πελάτες, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Το καταλαβαίνω ότι είναι μικρή εταιρεία αλλά δεν γίνονται έτσι οι δουλειές. Διαβάζω κι εδώ συνέχεια για αποσυνδέσεις και δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένω η όπως είναι να κάνω αναβάθμιση άμεσα σε vdsl 100. Υπόψιν η καμπίνα είναι σχεδόν απέξω από το κτίριο και το vdsl είναι άψογο. Απλά θέλω λίγο παραπάνω από 50. Αν είναι να περιμένω κι άλλο την inalan δεν αξίζει. Επίσης μου έχει κάνει εντύπωση ο χρόνος αναμονής στο τηλέφωνο. Μια φορά το σήκωσαν και τις άλλες όχι. Δεν έχουν τηλεφωνητές? Τι γίνεται σε περίπτωση βλάβης, πως επικοινωνείτε να πείτε ότι έχετε βλάβη?
    Πως δηλαδη πρεπει να γινονται οι δουλειες;
    Μικρη εταιρια ειναι, χωρις χρεη, χωρις σημαντικη παρουσια στην αγορα (ακομα).
    Οι καθυστερησεις συνηθως προκυπτουν απο ζητηματα με τους δημους.
    Στην Αθηνα οι συνδεσεις τρεχουν κανονικα, ειδικα αν υπαρχει και κουτι κοντα σου.

  15. #11175
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες και δεν ξερουμε τους αλλους παροχους πολυ περισοτερο χαλανε. Καποτε ενος του χαριζανε γαδαρο και τον κοιταγε στα δοντια οπως λενε! αχχααχχααχχαχαχα
    Αμεσα ξερω να πω για Cosmote VDSL2 100 απο την δουλεια μου, nova adsl που εχω και vodafone vdsl, σχεδον καθε μερα πεφτουν και μερικες φορες για ωρα και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν δινει ΚΑΜΙΑ εξηγηση τι εγινε!!! ΠΟΤΕ!!!!

    Φίλε Nikiforos, δεν μιλάμε για μιλάμε για τις ατομικές βλάβες ή για ζημιές σε κάποιο καλώδιο που μπορούν να επηρεάσουν μια ευρύτερη περιοχή. Μιλάμε για τις περιπτώσεις που ΟΛΟΚΛΗΡΟ το δίκτυο του πάροχου καταρρέει και δεν έχει κανένας σύνδεση. Ψάξε το νήμα της Inalan τον τελευταίο χρόνο. Θα βρεις δεκάδες τέτοιες περιπτώσεις, ολικής πτώσης του δικτύου της.

    Όταν έπεσε για κάμποσες ώρες ολόκληρο το δίκτυο της Vodafone πριν μερικούς μήνες, βούιξε ολόκληρη η Ελλάδα, και η εταιρεία έφαγε το κράξιμο της αρκούδας. Ακριβώς επειδή επηρεάστηκαν αρνητικά εκατοντάδες χιλιάδες συνδρομητές. Πού έχεις διαβάσει να έχει καταρρεύσει ολόκληρο το δίκτυο της Cosmote ή της Wind; Είμαι τόσα χρόνια μέλος στο φόρουμ, δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει ποτέ κάτι τέτοιο...

Σελ. 745 από 1235 ΠρώτηΠρώτη ... 725735740743744745746747750755765 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας