Σελ. 1166 από 1240 ΠρώτηΠρώτη ... 11461156116111641165116611671168117111761186 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 17.476-17.490 από 18594

Θέμα: Inalan

  1. #17476
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.196
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    δεν το γνώριζα το συγκεκριμένο αλλά διάβασα στο reddit πρέπει να θυσιάσεις μερικές παρθένες για να πάρεις invite. Έγω είμαι στο filelist(ρουμάνικο) και είναι πολύ καλά
    Spoiler:
    Mε είχε κάνει invite φίλος από τα παλιά που ήταν μέσα με ελληνική ομάδα encode.. 2006-7 νομίζω αν θυμάμαι.. έκανα encode για την ομάδα αλλά μετά που γνώρισα τη γυναίκα μου τα παράτησα... τότε ήταν που έκανα τρελά overclock για να κάνω encode γρήγορα.. .. δεν είχα χρόνο αλλά για χρόνια κατέβαζα με seedbox δικό μου νοικιασμένο... τεσπα αργοπεθαίνει γιατί οι χώροι πλέον είναι φτηνοί οπότε κατεβάζεις από αλλού remux και τελειώνεις.. παρόλα αυτά είναι μια τεράστια βάση των πάντων από ταινίες.
    Seedάρω εννοείται όλα αυτά τα χρόνια... Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled2.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  4,9 KB 
ID: 252991
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #17477
    Εγγραφή
    26-09-2015
    Περιοχή
    Κυψέλη, Αθήνα
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ΖΤΕ ZXHN F6600P
    Παιδιά καλησπέρα,

    Επειδή έχω κουραστεί με την ελεεινή ταχύτητα upload της Nova, σκέφτομαι να πάω στην Inalan, στο πακέτο Basic 1 Gbps.

    Τι router δίνουν; Υποστηρίζει Wi-Fi 6;

    Ευχαριστώ πολύ.

  3. #17478
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.136
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα,

    Επειδή έχω κουραστεί με την ελεεινή ταχύτητα upload της Nova, σκέφτομαι να πάω στην Inalan, στο πακέτο Basic 1 Gbps.

    Τι router δίνουν; Υποστηρίζει Wi-Fi 6;

    Ευχαριστώ πολύ.
    καλημερα, εχει ειπωθει οτι δινουν αυτο στους τελευταιους https://www.zte.com.cn/global/produc...hn-f6600p.html
    αυτο ναι εχει, αλλα μπορει να δωσουν το αλλο το προηγουμενο αναλογα τι εχουν διαθεσιμο.
    Σε μερικα ποστς πισω ελεγαν οτι θελουν να ζητησουν αλλαγη δεν ξερω τι θα γινει.

  4. #17479
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα,

    Επειδή έχω κουραστεί με την ελεεινή ταχύτητα upload της Nova, σκέφτομαι να πάω στην Inalan, στο πακέτο Basic 1 Gbps.

    Τι router δίνουν; Υποστηρίζει Wi-Fi 6;

    Ευχαριστώ πολύ.
    Όταν τους πάρεις θα ζητήσεις ρούτερ με wifi6. Είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν εάν το ζητήσεις από την αρχή (ακόμα και να έχουν στοκ σαν το δικό μου). Επίσης μήπως θα είσαι ο πρώτος στην πολυκατοικία σου (το -50% δεν είναι λίγο !!)?

  5. #17480
    Εγγραφή
    26-09-2015
    Περιοχή
    Κυψέλη, Αθήνα
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ΖΤΕ ZXHN F6600P
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athkal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν τους πάρεις θα ζητήσεις ρούτερ με wifi6. Είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν εάν το ζητήσεις από την αρχή (ακόμα και να έχουν στοκ σαν το δικό μου). Επίσης μήπως θα είσαι ο πρώτος στην πολυκατοικία σου (το -50% δεν είναι λίγο !!)?
    Υπάρχει τουλάχιστον ένας στην πολυκατοικία που έχει Inalan. Η Inalan έχει βάλει κουτί στην είσοδο της πολυκατοικίας.

  6. #17481
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει τουλάχιστον ένας στην πολυκατοικία που έχει Inalan. Η Inalan έχει βάλει κουτί στην είσοδο της πολυκατοικίας.
    Το ότι έχει βάλει η Ιναλαν κουτί στην πολυκατοικία δεν σημαίνει τίποτα !! Έτσι κάνει χωρίς να έχει εκδηλωσει κάποιος ενδιαφέρον. Εκτός εάν είσαι σίγουρος ότι υπάρχει ήδη κάποιος συνδρομητής. Τι πιο απλό? Παίρνεις τηλέφωνο, ρωτάς εάν υπάρχει άλλος και εάν δεν υπάρχει κάνεις αίτηση για "ΧΘΕΣ"

  7. #17482
    Εγγραφή
    26-09-2015
    Περιοχή
    Κυψέλη, Αθήνα
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ΖΤΕ ZXHN F6600P
    Η τηλεφωνία της Inalan στο Basic 1 Gbps Phone πακέτο, είναι καλή;

  8. #17483
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τηλεφωνία της Inalan στο Basic 1 Gbps Phone πακέτο, είναι καλή;
    Παρέχεται μέσω της Intertelecom (www.intertelecom.gr). Την έχω εδώ και 3 ημέρες, δεν έχω κάποιο παράπονο και η υποστήριξη σε κάτι που ρώτησα ήταν πολύ γρήγορη. Αρνητικό, αν τυχόν σε ενοχλεί, είναι ότι δεν δρομολογεί κλήσεις προς αριθμούς έκτακτης ανάγκης (100, 166 κλπ.).

  9. #17484
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.571
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρνητικό, αν τυχόν σε ενοχλεί, είναι ότι δεν δρομολογεί κλήσεις προς αριθμούς έκτακτης ανάγκης (100, 166 κλπ.)
    Νομιζω κανεις λαθος.

    Στο δωρεαν προγραμμα με την Ιναλαν αν δεν βαλεις χρηματα δεν σε αφηνει να κανεις κλησεις προς αριθμους με υψηλη χρεωση

    4ψηφιους
    5ψηφιους
    κλπ
    αριθμους με χρεωση ανα λεπτο ή ανα δευτ δηλαδη.

  10. #17485
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.136
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Και στην Modulus το ιδιο γινοταν οταν ειναι μεσω της ΙΝΑΛΑΝ σε προπληρωμενο δλδ πακετο, αμα βαλεις χρηματα μεσα παιρνεις κανονικα ομως.
    Τα επειγον νουμερα νομιζω τα καλει κανονικα. Οταν εχουν χρεωσεις δεν καλει.

  11. #17486
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.196
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Δεν γίνεται ρε παιδιά να υπάρχει πάροχος στη χώρα με οποιαδήποτε μορφή που να απαγορεύει τα νούμερα έκτακτης ανάγκης.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #17487
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται ρε παιδιά να υπάρχει πάροχος στη χώρα με οποιαδήποτε μορφή που να απαγορεύει τα νούμερα έκτακτης ανάγκης.
    Νομίζω ότι θα έχεις δίκιο. Έχω 3 μήνες Intertelecom και οι άνθρωποι ήταν άψογοι στην εξυπηρέτηση....μου δώσαν και 2 διαφορετικές ρυθμίσεις για zoiper στα κινητά μας. Δεν δοκίμασ α να πάρω το 100 από εκεί Άλλωστε τα κινητά γιατί τα έχουμε?

    **** και μάλλον η λύση !! δεν θα πάρεις "100" αλλά "30100"Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.png 
Εμφανίσεις:  33 
Μέγεθος:  116,7 KB 
ID: 252997

  13. #17488
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.571
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athkal Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν θα πάρεις "100" αλλά "30100
    Οχι κανονικα καλεις.

    Εκει ειναι για να κανεις ελεγχο αν υπαρχει χρεωση αφου απο αριστερα επιλεγεις τη χωρα που θελεις

    Ακομη και το κινητο σου να βαλεις θα δεις οτι εχει χρεωση αλλα αν εχεις το προγραμμα με τα απεριοριστα εισαι οκ.

    Το 30 που ειναι ο κωδικος Ελλαδας δε χρειαζεται να τον πληκτρολογεις.

    Αλλιως θαπρεπε να το βαζουμε παντου σε ολους τους αριθμους που καλουμε.

  14. #17489
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω κανεις λαθος.
    Πιθανόν να έχεις δίκιο και μακάρι να είναι έτσι γιατί ήμουν έτοιμος να κάτσω να ρυθμίσω το Fritz όλοι αυτοί οι αριθμοί να δρομολογούνται μέσω της Modulus. Νομίζω ότι όταν είχα κοιτάξει τελευταία φορά τον τιμοκατάλογο δεν αναφέρονταν καθόλου οι αριθμοί έκτακτης ανάγκης, όπως εμφανίζεται π.χ. το 100 στο screenshot παραπάνω. Έχω μια ελπίδα δηλαδή ότι άλλαξε πρόσφατα αυτό.

    Ωστόσο στους όρους και προϋποθέσεις (https://www.intertelecom.gr/terms-conditions) αναφέρεται ξεκάθαρα: "2.6. Δεν παρέχεται δυνατότητα δρομολόγησης κλήσεων προς αριθμούς έκτακτης ανάγκης."

    Δεν γνωρίζω αν άλλαξε κάτι πρόσφατα (και πιθανόν να μην έχουν ενημερώσει ακόμα τους όρους και προϋποθέσεις) γιατί όπως είπα έχω την εντύπωση ότι παλιότερα δεν εμφανίζονταν οι αριθμοί 100, 166 κλπ. καθόλου στον τιμοκατάλογο ενώ τώρα εμφανίζονται και αναφέρονται ως "ατελώς", αλλά μπορεί να θυμάμαι και λάθος γιατί κάποια στιγμή έκανα ένα ντου και έψαξα σε όλους τους voip παρόχους τι ίσχυε και μπορεί να θυμάμαι τιμοκατάλογο άλλου παρόχου.


    Άλλος πάροχος που δεν παρείχε δρομολόγηση προς αριθμούς έκτακτης ανάγκης ήταν η Yuboto. Το έγραφε στην ιστοσελίδα τους πολύ συγκεκριμένα. Έλεγξα μόλις τη σελίδα της και πλέον δεν βλέπω να το αναγράφει πουθενά, αναγράφει μόνο στους όρους χρήσης ότι "1.2. Οι Υπηρεσίες της Yuboto δεν υποκαθιστούν το κινητό ή το σταθερό συμβατικό τηλέφωνο. Στην περίπτωση που δρομολογηθούν κλήσεις έκτακτης ανάγκης δεν είναι δυνατός ο εντοπισμός της θέσης του καλούντος από την Yuboto, η κλήση θα δρομολογηθεί σε κέντρο λήψης κλήσεων έκτακτης ανάγκης βάσει του τηλεφωνικού αριθμού του καλούντος και η αρμόδια αρχή θα ενημερώνεται ότι ο Πελάτης δύναται να χρησιμοποιεί νομαδικά την υπηρεσία περιστασιακά οπότε και θα γνωστοποιείται η δηλωθείσα διεύθυνση κατοικίας του Πελάτη ως θέση του καλούντος. Σε κάθε περίπτωση οι Υπηρεσίες της Yuboto δεν υποκαθιστούν το κινητό ή το σταθερό συμβατικό τηλέφωνο." Αυτό προφανώς σημαίνει ότι οι κλήσεις δρομολογούνται πλέον κανονικά.

    Μακάρι λοιπόν να έχει διορθωθεί από όλους συνολικά αυτό το πρόβλημα πλέον!


    Από περιέργεια κοίταξα στη Wayback Machine: Ήδη τον Σεπτέμβριο 2023 αναφερόταν στη σελίδα με τις χρεώσεις της Yuboto ότι "Σας ενημερώνουμε πως κλήσεις έκτακτης ανάγκης όπως κλήσεις προς το 100, 106, 166, 199, 112, δεν είναι δυνατόν να πραγματοποιηθούν από δίκτυα VoIP." Άρα σίγουρα πλέον έχουν αλλάξει τα πράγματα και τις δρομολογούν, λόγικά το ίδιο συμβαίνει και στην Intertelecom.
    https://web.archive.org/web/20230929...eis-shortcodes


    Στην Intertelecom μόνο σε πολύ παλιό snapshot στην Wayback Machine αναφέρεται κάτω κάτω ότι "Δεν μπορούν να πραγματοποιηθούν κλήσεις έκτακτης ανάγκης μέσω της Inter Telecom":
    https://web.archive.org/web/20161113...gr/fixed/rates
    Ήδη στο επόμενο snapshot δεν αναγράφεται αυτό το μήνυμα πλέον, άρα πιθανότατα εδώ και χρόνια έχει αλλάξει αυτό και δρομολογούνται κανονικά οι κλήσεις έκτακτης ανάγκης, αν και στους όρους χρήσης ακόμα αναφέρουν ότι δεν γίνεται δρομολόγηση κλήσεων έκτακτης ανάγκης...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Giama : 03-01-24 στις 17:08. Αιτία: Προσθήκη Wayback Machine

  15. #17490
    Εγγραφή
    26-09-2015
    Περιοχή
    Κυψέλη, Αθήνα
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ΖΤΕ ZXHN F6600P
    Παιδιά τι διαφορά έχουν αυτές οι εταιρείες, από το "σταθερό συμβατικό τηλέφωνο";

    Σταθερό τηλέφωνο μέσω router δεν είναι;

Σελ. 1166 από 1240 ΠρώτηΠρώτη ... 11461156116111641165116611671168117111761186 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας