Σελ. 814 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 794804809812813814815816819824834 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.196-12.210 από 18561

Θέμα: Inalan

  1. #12196
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή μόλις συνδέθηκα κι εγώ στην Inalan, τι συζητάτε ακριβώς για bridge;
    Προσωπικά έχω κουμπώσει δικό μου router πίσω από το Huawei και παίζω έτσι. Δεν χρειάστηκε ακόμα να σετάρω port forwarding, θα έχω θέμα με αυτό ή με κάτι άλλο;

    ΟΚ, βρήκα τον οδηγό της Inalan.
    https://my.inalan.gr/sc/manual.pdf
    Υποθέτω πως θέλετε να το λειτουργείτε σαν bridge για να σετάρετε VoIP στο δικό σας μηχάνημα;
    καλησπερα, με γεια!
    τα εχεις μπεδεψει λιγο τα πραγματα.
    Οταν λες απο πισω δλδ πως? απλα το εχεις σαν gateway router το δικο σου? και ποιο εχεις?
    γιατι για να παιζεις σωστα με δικο σου θελει ειτε να δινεις 6 ευρω τον μηνα να παρεις block ips που ετσι εχεις μια static στο ρουτερ της ιναλαν και μια στο δικο σου, ειτε με χρηση DMZ που παιζεις με διπλο ΝΑΤ.
    Οταν το εχεις κανει ετσι με εναν απο τους 2 τροπους τοτε οι πορτες ανοιγονται ΜΟΝΟ στο δικο σου ρουτερ και οχι στης ιναλαν.
    Οταν υπαρχει bridge mode το ρουτερ παιρνει την γραμμη και την βγαζει απλα σε ethernet και τα παντα τα κανει το δικο μας που παιζει με pppoe client, οπως επαιζα εγω πχ με ADSL και αλλοι και με VDSL και σε μερικους παροχους FTTH που δινουν.
    Το voip δεν εχει σχεση με το bridge εδω. Το θελουμε απλα για να εχουμε ολες τις λειτουργιες σωστα και αποκλειστικα στο δικο μας ρουτερ επιλογης μας.

    Το voip εφοσον ειναι απο αλλους παροχους το βαζεις οπου θες ετσι κι αλλιως.
    εγω με modulus το εχω βαλει σε 2 αστερισκ servers, nas και raspberry pi και απο κινητο μου με το zoiper sip client.

    δες και εδω οδηγο : https://www.adslgr.com/forum/threads...3-InaLan-HowTo

    - - - Updated - - -

    απο το βιβλιαρακι που δινει η ιναλαν μαζι με το ρουτερ :

    Bridge Mode
    Αλλαγή της κατάστασης ρούτερ σε Bridge Mode δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί απο το Συνδρομητή
    χειροκίνητα. Η διαμόρφωση αυτή γίνεται μόνο απο τους τεχνικούς της εταιρείας Inalan μέσα απο
    τους κεντρικούς server και μόνον κατόπιν αίτησης και ενημέρωσης από τον Συνδρομητή. Η
    συγκεκριμένη ρύθμιση (Bridge Mode) παρέχεται μόνο στα εταιρικά πακέτα σύνδεσης.

  2. #12197
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, με γεια!
    τα εχεις μπεδεψει λιγο τα πραγματα.
    Οταν λες απο πισω δλδ πως? απλα το εχεις σαν gateway router το δικο σου? και ποιο εχεις?
    γιατι για να παιζεις σωστα με δικο σου θελει ειτε να δινεις 6 ευρω τον μηνα να παρεις block ips που ετσι εχεις μια static στο ρουτερ της ιναλαν και μια στο δικο σου, ειτε με χρηση DMZ που παιζεις με διπλο ΝΑΤ.
    Οταν το εχεις κανει ετσι με εναν απο τους 2 τροπους τοτε οι πορτες ανοιγονται ΜΟΝΟ στο δικο σου ρουτερ και οχι στης ιναλαν.
    Οταν υπαρχει bridge mode το ρουτερ παιρνει την γραμμη και την βγαζει απλα σε ethernet και τα παντα τα κανει το δικο μας που παιζει με pppoe client, οπως επαιζα εγω πχ με ADSL και αλλοι και με VDSL και σε μερικους παροχους FTTH που δινουν.
    Το voip δεν εχει σχεση με το bridge εδω. Το θελουμε απλα για να εχουμε ολες τις λειτουργιες σωστα και αποκλειστικα στο δικο μας ρουτερ επιλογης μας.

    Το voip εφοσον ειναι απο αλλους παροχους το βαζεις οπου θες ετσι κι αλλιως.
    εγω με modulus το εχω βαλει σε 2 αστερισκ servers, nas και raspberry pi και απο κινητο μου με το zoiper sip client.

    δες και εδω οδηγο : https://www.adslgr.com/forum/threads...3-InaLan-HowTo

    - - - Updated - - -

    απο το βιβλιαρακι που δινει η ιναλαν μαζι με το ρουτερ :

    Bridge Mode
    Αλλαγή της κατάστασης ρούτερ σε Bridge Mode δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί απο το Συνδρομητή
    χειροκίνητα. Η διαμόρφωση αυτή γίνεται μόνο απο τους τεχνικούς της εταιρείας Inalan μέσα απο
    τους κεντρικούς server και μόνον κατόπιν αίτησης και ενημέρωσης από τον Συνδρομητή. Η
    συγκεκριμένη ρύθμιση (Bridge Mode) παρέχεται μόνο στα εταιρικά πακέτα σύνδεσης.
    Ευχαριστώ!
    Βασικά κούμπωσα στη LAN του Huawei το Asus DSL-AC68U που είχα πριν σαν VDSL router, και έπαιξε αμέσως. DHCP κάνει το Asus.
    Προ ολίγου μπόρεσα να συνδεθώ από το κινητό μου στο LAN μου μέσω του VPN server του Asus, κάνοντας port forward στο Huawei. Όρισα και το DDNS στο Huawei (έχω ήδη ένα free subscription) και δεν χρειάζομαι IP.

    Ευχαριστώ και για τον οδηγό, δεν τον είχα δει

    Αυτό που θέλω να καταλάβω είναι τι σενάρια χρήσης είναι αυτά που θα οφελούταν από το bridged mode.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας : 07-06-21 στις 19:59.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  3. #12198
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ναι αλλα δεν λες πως παιζει, αν δεν εκανες DMZ δεν παιζει σωστα.
    Απλα το εχεις σαν gateway router με αυτον τον τροπο.
    Δες το tutorial για DMZ αν δεν εχεις παρει block ip με στατικες.

    απο την στιγμη που δεν δινουν για οικιακους πελατες bridge mode δεν βλεπω τον λογο συζητησης τα εχουμε πει παρα πολλες φορες.
    Ειπα και παραπανω τον λογο γιατι το θελουμε.

  4. #12199
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Αποφασισα κι εγω να μετακομισω σε μια πολυκατοικια σχεδον διπλα, η οποια εχει ηδη κατανεμητη (ομως πρεπει να τραβηχτει οπτικη ινα προς το διαμερισμα).
    Και λεω απο μεσα μου ποσο τελειο ειναι, θα μπορεσω να μεταφερω τη συνδεση μου αμεσα.

    Αμ δε... εχω ενημερωσει εδω και 11 μερες κι ουτε φωνη ουτε ακροαση.
    Κι επειδη το συμβολαιο στην ουσια δεν μεταφερεται, αλλα γινεται νεο συμβολαιο, μου κοπηκε και το υπαρχον συμβολαιο στο παλιο μου διαμερισμα απο 1η Ιουνιου με αμεσο αντικτυπο και στην εργασια μου.

    Γενικα ειμαι ευχαριστημενος με την Inalan αλλα αν δεν γινει η συνδεση μεσα στη βδομαδα θα με χασουν απο πελατη

    Την ιδια στιγμη η Vodafone απο δικη της καμπινα με 26€/μηνα μου δινει 100 Mbps και απεριοριστες εθνικες κλησεις (και 400' κινητα) κι ενεργοποιηση σε μια βδομαδα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hetfield : 07-06-21 στις 23:05.

  5. #12200
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.760
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποφασισα κι εγω να μετακομισω σε μια πολυκατοικια σχεδον διπλα, η οποια εχει ηδη κατανεμητη (ομως πρεπει να τραβηχτει οπτικη ινα προς το διαμερισμα).
    Και λεω απο μεσα μου ποσο τελειο ειναι, θα μπορεσω να μεταφερω τη συνδεση μου αμεσα.

    Αμ δε... εχω ενημερωσει εδω και 11 μερες κι ουτε φωνη ουτε ακροαση.
    Κι επειδη το συμβολαιο στην ουσια δεν μεταφερεται, αλλα γινεται νεο συμβολαιο, μου κοπηκε και το υπαρχον συμβολαιο στο παλιο μου διαμερισμα απο 1η Ιουνιου με αμεσο αντικτυπο και στην εργασια μου.

    Γενικα ειμαι ευχαριστημενος με την Inalan αλλα αν δεν γινει η συνδεση μεσα στη βδομαδα θα με χασουν απο πελατη

    Την ιδια στιγμη η Vodafone απο δικη της καμπινα με 26€/μηνα μου δινει 100 Mbps και απεριοριστες εθνικες κλησεις (και 400' κινητα) κι ενεργοποιηση σε μια βδομαδα.
    Για το "ενεργοποίηση σε 1 εβδομάδα" κράτα μικρό καλάθι

  6. #12201
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλα δεν λες πως παιζει, αν δεν εκανες DMZ δεν παιζει σωστα.
    Απλα το εχεις σαν gateway router με αυτον τον τροπο.
    Είτε με DMZ είτε με διπλό port forwarding, είναι το ίδιο πράγμα. Απλά στην πρώτη περίπτωση δεν έχεις διπλούς κανόνες.
    Και στις 2 αυτές περιπτώσεις παίζει σε 2πλό ΝΑΤ ως δεύτερος Router, παίρνοντας σύνδεση από τον πρώτο της εταιρείας μέσω του οποίου όλοι βγαίνουν στο διαδίκτυο.

  7. #12202
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είτε με DMZ είτε με διπλό port forwarding, είναι το ίδιο πράγμα. Απλά στην πρώτη περίπτωση δεν έχεις διπλούς κανόνες.
    Και στις 2 αυτές περιπτώσεις παίζει σε 2πλό ΝΑΤ ως δεύτερος Router, παίρνοντας σύνδεση από τον πρώτο της εταιρείας μέσω του οποίου όλοι βγαίνουν στο διαδίκτυο.
    ΟΚ, ευχαριστώ για την διευκρίνιση.
    Προτιμώ προσωπικά να μην έχω DMZ και να δίνω και τον 2ο router έξω φόρα παρτίδα.

    Εξού και η απορία μου για το τι σενάρια χρήσης έχετε για να χρησιμοποιείτε DMZ αντί για port forwarding.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  8. #12203
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Εκτός αν ο Router δεν έχει firewall ή το έχει κλειστό ο χρήστης, δεν υπάρχει κανένα θέμα ασφάλειας.
    Το όλο θέμα είναι καθαρά ευκολίας στις ρυθμίσεις. Ιδιαίτερα διευκολύνει τα online παιχνίδια, ενώ και σε κάποιες περιπτώσεις ο πρώτος Router δεσμεύει για δική του χρήση κάποιες πόρτες και δεν επιτρέπει κανόνα προώθησης στον άλλον router.

  9. #12204
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Σημερα το πρωι εκαναν εργα και σκαβοντας εξω απο το σπιτι μου εκοψαν την οπτικη ινα. Ετσι δοκιμασα απο πρωτο χερι την εξυπηρετηση της Inalan σε τετοια θεματα. Ο χρονος αποκαταστασης απο οταν τους ενημερωσα για το προβλημα ηταν περιπου 4 ωρες, που τον θεωρω πολυ καλο χρονο για καλωδιακη βλαβη σε οικιακη συνδεση.

    Το τηλεφωνικο κεντρο τους φαινεται επισης να εχει ανανεωθει, ειχα πολυ καιρο να τους καλεσω. Οι κλησεις φαινεται πως μπαινουν πλεον σε ουρα εξυπηρετησης με αναμονη με μουσικη, κατι που παλιοτερα δεν το ειχαν και φαινοταν περιεργο που χτυπαγε χωρις να το σηκωνουν επειδη προφανως μιλουσαν με αλλους πελατες, ασχετα αν καλουσαν εκεινοι μετα. Αυτονοητο βεβαια οτι επρεπε να λειτουργει ετσι, αλλα επιτελους εγινε. Επισης ο χρονος αναμονης εξαιρετικος (ουτε 10 δευτερολεπτα, ισα που ξεκινησε να παιζει η μουσικη).

    Το μονο μικρο αρνητικο ειναι οτι ρωτησα την εκπροσωπο ποτε αναμενεται να επιλυθει το προβλημα, μου απαντησε οτι ειναι νωρις μεσα στην ημερα οποτε πιθανοτατα θα το προλαβουν σημερα (οπως και εγινε). Προσφερθηκε ομως να μιλησει με το τεχνικο τμημα και να μου στειλει μηνυμα στο κινητο με τον εκτιμωμενο χρονο αποκαταστασης, αλλα τετοιο μηνυμα δεν ελαβα ποτε. Λιγο αυτογκολ αυτο το τελευταιο δηλαδη αλλα εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση.

  10. #12205
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Εγώ μπήκα σε ένα υποκατάστημα τους πριν 2 εβδομάδες το οποίο είναι ακόμα σε φάση "προετοιμασίας" για να το πω ευγενικά. Έκανα και ένα αυθόρμητο σχόλιο στην κοπέλα για την κατάσταση του, ελπίζω να μη με μίσησε
    Μικρή σημασία έχουν αυτά πάντως. Είχα ένα πρόβλημα με το VoIP το οποίο αντιμετωπίστηκε μέσα σε μια ημέρα με επί τόπου επίσκεψη. Συνολικά έχω δει τεχνικούς τους 4 φορές! Από τις big 3 δεν έχω δει ποτέ κανέναν.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  11. #12206
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Χαιρετώ.
    Εχω εκδηλώσει ενδιαφέρον για την Ιναλαν.Εχουν στείλει άνθρωπο να δει,φωτογράφησε την πολυκατοικία,και μου έστειλε μαιλ να πω τυχόν παρατηρήσεις μου.Τους απήντησα,και μπήκε η υπόθεση μπροστά.Επειδή όμως έχει τελειώσει το συμβόλαιο με την Κοσμοτέ, και μου έχουν πει ότι έχω προθεσμία ένα μήνα να την ανανεώσω αλλιώς θα πληρώνω παραπάνω,πήρα τηλ. στην Ιναλαν και τους το είπα,γιατί δεν είναι δυνατόν να πληρώνω 60ρια αορίστως,μέχρι να πάρω σειρά στην Ιναλαν.
    Τι θα κάνατε εσείς άλλο;
    Περιοχή Κυψέλη,με κουτιά της Ιναλαν στα 20 μέτρα.
    Και κάτι άλλο.Τι γίνεται με τον αριθμό του τηλεφώνου που ήδη έχω,μπορώ να τον κρατήσω αν πάρω τηλ. από κάποια εταιρία που συνεργάζεται με την Ιναλαν;

  12. #12207
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι άλλο.Τι γίνεται με τον αριθμό του τηλεφώνου που ήδη έχω,μπορώ να τον κρατήσω αν πάρω τηλ. από κάποια εταιρία που συνεργάζεται με την Ιναλαν;
    Ναι μπορείς. Εγώ έκανα φορητότητα στην InterTelecom, γίνεται και σε μια εργάσιμη αν θέλεις.
    Καταλαβαίνω ότι η εκβιαστική πολιτική της cosmote είναι πρόβλημα και το 60αρι τον μήνα είναι too much αλλά νομίζω πως αξίζει να περιμένεις το πολύ 2 μήνες, εφόσον το σηκώνει και η τσέπη φυσικά.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  13. #12208
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Εχει ψηφιστεί προσφατα, αλλα δεν ξερω ποτε θα εφαρμοστεί, ότι αν ληγει το συμβολαιο σου και δεν ανανεωθει, πρέπει να σε κρατανε στην ίδια τιμή και όχι να σε πετανε σε αυτην προ εκπτωσης

    - - - Updated - - -

    https://www.protothema.gr/technology...n-sundromiton/

    .......

    Μια τρίτη αλλαγή έχει να κάνει με την αυτόματη μετατροπή ενός συμβόλαιο τηλεφωνίας (π.χ. 12μηνο ή 24μηνο) ορισμένης διάρκειας σε αορίστου διάρκειας, χωρίς κόστος για τον καταναλωτή.

    Με τον υφιστάμενο κανονισμό, ο πάροχος θεωρητικά έχει το δικαίωμα, μετά από τη λήξη της σύμβασης, να επαναφέρει τις αρχικές ονομαστικές χρεώσεις, δηλαδή να πάρει πίσω τις εκπτώσεις που είχε δώσει πριν 12 ή 24 μήνες, όταν ήθελε να δελεάσει τον καταναλωτή.
    ......

    Οι παραπάνω, αλλά και αρκετές άλλες, αλλαγές, αναμένεται να ισχύσουν από τις αρχές Ιουνίου και αφού δημοσιευθεί σε ΦΕΚ ο νέος ΓΚΑ που ενέκρινε χθες η ΕΕΤΤ.

  14. #12209
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετώ.
    Εχω εκδηλώσει ενδιαφέρον για την Ιναλαν.Εχουν στείλει άνθρωπο να δει,φωτογράφησε την πολυκατοικία,και μου έστειλε μαιλ να πω τυχόν παρατηρήσεις μου.Τους απήντησα,και μπήκε η υπόθεση μπροστά.Επειδή όμως έχει τελειώσει το συμβόλαιο με την Κοσμοτέ, και μου έχουν πει ότι έχω προθεσμία ένα μήνα να την ανανεώσω αλλιώς θα πληρώνω παραπάνω,πήρα τηλ. στην Ιναλαν και τους το είπα,γιατί δεν είναι δυνατόν να πληρώνω 60ρια αορίστως,μέχρι να πάρω σειρά στην Ιναλαν.
    Τι θα κάνατε εσείς άλλο;
    Περιοχή Κυψέλη,με κουτιά της Ιναλαν στα 20 μέτρα.
    Και κάτι άλλο.Τι γίνεται με τον αριθμό του τηλεφώνου που ήδη έχω,μπορώ να τον κρατήσω αν πάρω τηλ. από κάποια εταιρία που συνεργάζεται με την Ιναλαν;
    καλησπερα, απλα μενεις αοριστου χρονου, οκ δινεις παραπανω αλλα διακοπτεις οποτε γουσταρεις χωρις καμια ποινη και περιμενεις ιναλαν.
    Δεν ειναι κατι τραγικο αφου ηρθε ανθρωπος δεν θα αργησουν πολυ.
    Ετσι εκανα εγω και με cosmote adsl ειχα μεινει ποσο καιρο αοριστου και εδω με nova αλλα ειχα κανει συμφωνια και μου ειχαν αφησει την ιδια τιμη με το συμβολαιο.
    Για τον αριθμο πας σε καποιο voip που συνεργαζονται ΑΝ θες να εχεις προπληρωμενο χρονο ομιλιας, οπως εγω που εβαλα modulus 700 ή πας σε αλλον παροχο ανεξαρτητα απο ιναλαν. Μπορεις και μεσω ιναλαν χωρις προπληρωμενο χρονο.
    Παντως ειναι μεγαλες ευκολιες με τετοιο VOIP καμια σχεση με πριν.

  15. #12210
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Αν θελεις και χρονο ομιλιας υπαρχει και το πακετο προσφορας που δινει με 30 Ευρω/μηνα και 18μηνη δεσμευση:
    100/100 Mbps + Yuboto 1500' σταθερα και 300' κινητα

    https://inalan.gr/promotion/

Σελ. 814 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 794804809812813814815816819824834 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας