Σελ. 379 από 1235 ΠρώτηΠρώτη ... 359369374377378379380381384389399 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.671-5.685 από 18513

Θέμα: Inalan

  1. #5671
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Δε σε μέτρησα ρε παίχτη αλλά και εγώ έκανα την αίτηση... θα ψήσω και τους γείτονες που ασχολούνται εδώ με το internet μπας και κάνουν και αυτοί αίτηση για να φανούμε πολλοί...
    Βέβαια κόβω λίγο χλωμό να επεκταθούν τόσο γρήγορα κάτω από την Πατησίων, τόσο γρήγορα, με τόσα "ανοιχτά μέτωπα" υπάρχουν τώρα στο χάρη...
    Μόνο αν πλακωθούν στα έργα και γίνουν τα σκαψίματα μπαμ μπαμ θα έχουμε ελπίδες...
    Το θέμα είναι πως θα γίνει η κάθετη τομή και σε ποιο σημείο για να περάσουν κάθετα την Πατησίων...
    (προτείνω τη Νομικού μιας και δεν έχει τόση κίνηση, θα περάσει μέσα από πεζόδρομο και από εκεί αν κατέβει την Τύχης, βγαίνει και Αχαρνών πολύ εύκολα, χαχαχαχα)

  2. #5672
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Εδώ έκοψαν την Αλεξάνδρας οι του ΟΤΕ εδώ και κάτι χρόνια,για να βάλουν ίνα στο μαγαζί φίλου.

  3. #5673
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ έκοψαν την Αλεξάνδρας οι του ΟΤΕ εδώ και κάτι χρόνια,για να βάλουν ίνα στο μαγαζί φίλου.
    Ναι άλλα άλλο όνομα έχει ο πΟΤΕ και άλλο η INALAN...
    Άλλο "βύσμα" μπορεί να έχουν αυτοί...

    Έχουμε ξαναδει στο παρόν θέμα πως διαχειρίζονται τα μεγάλα ονόματα και πως τις μικρές εταιρείες...
    Για μένα, δεν υπάρχει πρόβλημα απ' όπου κι αν περάσουν... στο σημείο της Πατησίων που είναι η Νομικού, ο δρόμος είναι πιο βατός για να κατέβει κορμός ειδικά από Νικοπόλεως ή Σερίφου που είναι μεγάλες ευθείες και φτάνουν μέχρι Αχαρνών καπάκι.

    Το πιο λογικό για τον κορμό για να κατέβει είναι η Σερίφου που είναι πιο πλατιά και ο δρόμος κατεβαίνει.

    Χώρια που από εκεί, η διαρρύθμιση των στενών είναι πολύ βολική για περαιτέρω επέκταση...

  4. #5674
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι άλλα άλλο όνομα έχει ο πΟΤΕ και άλλο η INALAN...
    Άλλο "βύσμα" μπορεί να έχουν αυτοί...

    Έχουμε ξαναδει στο παρόν θέμα πως διαχειρίζονται τα μεγάλα ονόματα και πως τις μικρές εταιρείες...
    Για μένα, δεν υπάρχει πρόβλημα απ' όπου κι αν περάσουν... στο σημείο της Πατησίων που είναι η Νομικού, ο δρόμος είναι πιο βατός για να κατέβει κορμός ειδικά από Νικοπόλεως ή Σερίφου που είναι μεγάλες ευθείες και φτάνουν μέχρι Αχαρνών καπάκι.

    Το πιο λογικό για τον κορμό για να κατέβει είναι η Σερίφου που είναι πιο πλατιά και ο δρόμος κατεβαίνει.

    Χώρια που από εκεί, η διαρρύθμιση των στενών είναι πολύ βολική για περαιτέρω επέκταση...
    Λογαριάζουμε χωρίς τον ξενοδόχο. Εγώ όπως το βλέπω, ο κορμός πάει προς Ομόνοια.

  5. #5675
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογαριάζουμε χωρίς τον ξενοδόχο. Εγώ όπως το βλέπω, ο κορμός πάει προς Ομόνοια.
    Αποκλείεται να μην κατέβει κάτω από την Πατησίων...
    Πολύ χλωμό ρε συ...

  6. #5676
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα, αντί να κάνετε τόσες πολλές υποθέσεις, κάντε αίτηση ενδιαφέροντος αν δεν έχετε κάνει ήδη, και πάρτε και τηλεφωνακι να πείτε διεύθυνση να σας πουν. Προτεραιότητα έχει τώρα ότι δείχνουν στον χάρτη.

  7. #5677
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, αντί να κάνετε τόσες πολλές υποθέσεις, κάντε αίτηση ενδιαφέροντος αν δεν έχετε κάνει ήδη, και πάρτε και τηλεφωνακι να πείτε διεύθυνση να σας πουν. Προτεραιότητα έχει τώρα ότι δείχνουν στον χάρτη.
    Με έχουν πάρει από χτες τηλέφωνο και έχουμε μιλήσει...
    Το πλάνο τους είναι στον 1 με 1μιση χρόνο για να ολοκληρωθούν οι διαδικασίες και να προχωρήσουν παρακάτω...
    +- όσο δίνει η Wind για τη δική μας τη μεριά προς Πατήσια...

    Οπότε εφόσον θα έκανα υπομονή μέχρι τότε για την Wind, θα κάνω την ίδια και περισσότερη για την Inalan που θέλω περισσότερο...

  8. #5678
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    ένα θα έλεγα παράξενο ζήτημα.....έκανα αίτηση φορητότητας από την yoboto στην omnivoice , μίλησα με την inalan για να δω τι θα γίνει με τις ρυθμίσεις μιας και θυμάμαι από πέρυσι ότι τις περνάει η εταιρία και όχι ο τελικός χρήστης στο modem, μου απάντησαν λοιπόν ότι πρέπει να έχω voip συσκευή και όχι απλά να συνδέσω την απλή συσκευή μου στην τηλεφωνική θύρα του μόντεμ, αυτό γίνεται μόνο για τις συνεργαζόμενες με την inalan εταιρίες
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  9. #5679
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paiktaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    ένα θα έλεγα παράξενο ζήτημα.....έκανα αίτηση φορητότητας από την yoboto στην omnivoice , μίλησα με την inalan για να δω τι θα γίνει με τις ρυθμίσεις μιας και θυμάμαι από πέρυσι ότι τις περνάει η εταιρία και όχι ο τελικός χρήστης στο modem, μου απάντησαν λοιπόν ότι πρέπει να έχω voip συσκευή και όχι απλά να συνδέσω την απλή συσκευή μου στην τηλεφωνική θύρα του μόντεμ, αυτό γίνεται μόνο για τις συνεργαζόμενες με την inalan εταιρίες

    Αν κατάλαβα καλά, λες ότι όσο ήσουν στη Yoboto είχες κανονικά τηλεφωνία χωρίς VOIP συσκευές, ενώ μόλις ζήτησες να πας στην Omnivoice σου είπαν από την Inalan ότι είναι υποχρεωτική η χρήση VOIP συσκευής; Αυτό, ειδικά αν γενικευθεί, και η Inalan με τις συνεργαζόμενες εταιρείες παρέχει τηλεφωνία αποκλειστικά μέσω συσκευών VOIP, μπορεί να είναι "λόγος διαζυγίου" για αρκετούς χρήστες.

    Προσωπικά δεν θα ήμουν διατεθειμένος να αποχωριστώ τις τηλεφωνικές συσκευές που χρησιμοποιώ μέχρι σήμερα...

  10. #5680
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κατάλαβα καλά, λες ότι όσο ήσουν στη Yoboto είχες κανονικά τηλεφωνία χωρίς VOIP συσκευές, ενώ μόλις ζήτησες να πας στην Omnivoice σου είπαν από την Inalan ότι είναι υποχρεωτική η χρήση VOIP συσκευής; Αυτό, ειδικά αν γενικευθεί, και η Inalan με τις συνεργαζόμενες εταιρείες παρέχει τηλεφωνία αποκλειστικά μέσω συσκευών VOIP, μπορεί να είναι "λόγος διαζυγίου" για αρκετούς χρήστες.

    Προσωπικά δεν θα ήμουν διατεθειμένος να αποχωριστώ τις τηλεφωνικές συσκευές που χρησιμοποιώ μέχρι σήμερα...
    ναι ουσιαστικά αυτό μου είπαν και πραγματικά και εμένα μου δημιούργησε αρνητική εντύπωση......θα την προχωρήσω την κουβέντα με την inalan μόλις συνδεθώ στην omnivoice
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  11. #5681
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    εχει ξανασυζητηθει πιο πριν.

    Αν ευγενικα τους στειλεις τα στοιχεια του VOIP αριθμου που εχεις θα στα περασουν μεσα και θα λειτουργει κανονικα οπως και πριν.

    Αν και δεν νομιζω να εχει αλλαξει τιποτα ... στην χειροτερη περιπτωση με 38€ αγοραζεις εναν voip adapter και εχεις το νουμερο σου κυριολεκτικα οπουδηποτε το θες.
    The gr81 .

  12. #5682
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει ξανασυζητηθει πιο πριν.

    Αν ευγενικα τους στειλεις τα στοιχεια του VOIP αριθμου που εχεις θα στα περασουν μεσα και θα λειτουργει κανονικα οπως και πριν.

    Αν και δεν νομιζω να εχει αλλαξει τιποτα ... στην χειροτερη περιπτωση με 38€ αγοραζεις εναν voip adapter και εχεις το νουμερο σου κυριολεκτικα οπουδηποτε το θες.
    Αυτό θέλω να πιστεύω και εγώ...εξάλλου δεν ζόρισα την ευγενική κοπέλα στο τηλ κέντρο , ας γίνει η μετάβαση και θα επικοινωνήσω με κάποιον τεχνικό για το θέμα
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  13. #5683
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paiktaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό θέλω να πιστεύω και εγώ...εξάλλου δεν ζόρισα την ευγενική κοπέλα στο τηλ κέντρο , ας γίνει η μετάβαση και θα επικοινωνήσω με κάποιον τεχνικό για το θέμα
    αυτο ακριβως. Δεν εχουν λογο να μην το κανουν.
    αρκει να τα περασουν αυτοι και να μην θελεις ντε και καλα να σου δωσουν προσβαση στο μενου.
    The gr81 .

  14. #5684
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Στην τροπολογία αυτή του δικτύου της inalan, η παροχή ρεύματος που γίνεται?

    Έχει σημεια του κορμού που δέχονται ρεύμα ?

    Αυτο που ρωταω ουσιαστικά ειναι σε ποια σημεία αν κοπεί το ρεύμα θα εχουμε πτώση του δικτύου ? Μόνο στο σπίτι μας και στα κεντρικά στην μεταμορφωση ή και κάπου ενδιάμεσα;

  15. #5685
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην τροπολογία αυτή του δικτύου της inalan, η παροχή ρεύματος που γίνεται?

    Έχει σημεια του κορμού που δέχονται ρεύμα ?

    Αυτο που ρωταω ουσιαστικά ειναι σε ποια σημεία αν κοπεί το ρεύμα θα εχουμε πτώση του δικτύου ? Μόνο στο σπίτι μας και στα κεντρικά στην μεταμορφωση ή και κάπου ενδιάμεσα;
    Δεν δίνει πουθενά ρεύμα. Το καλώδιο απλά διακλαδώνεται στους κόμβους στα φρεάτια που ανοίγουν στο δρόμο. Δεν παρέχουν κάπου ρεύμα. Αν κοπεί στα κεντρικά το ρεύμα δεν θα έχεις Internet.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

Σελ. 379 από 1235 ΠρώτηΠρώτη ... 359369374377378379380381384389399 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας