Σελ. 779 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 759769774777778779780781784789799 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.671-11.685 από 18585

Θέμα: Inalan

  1. #11671
    Εγγραφή
    03-11-2010
    Περιοχή
    thessaloniki
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    inalan
    Router
    zte ZXHNF670L
    βασικα δεν εχω 200 , μεχρι 90 mbps φτανω. συμβαίνει κάτι?

  2. #11672
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Μαρούσι δεν κατάλαβα κάποια διακοπή και είμαι συνέχεια μέσα, ταχυτητα 200+/200+ κανονικά

  3. #11673
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Καμια διακοπη σε μενα - δεν ειδα κατι στο unifi dashboard.

  4. #11674
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από metoxos76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασικα δεν εχω 200 , μεχρι 90 mbps φτανω. συμβαίνει κάτι?
    τωρα που δοκιμασα ειμαι κανονικά 200/200

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέσαμε για κανενα λεπτο ?

    Καλογρεζα
    ακυρο. το fritz σαν να πηγε να πάρει IP (αλλα εχω static). Δεν καταλαβα τι εκανε.

  5. #11675
    Εγγραφή
    02-01-2006
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    171
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΡΗΣ
    Router
    speedtouche
    Της υπομονής είναι η Inalan. Ευγενέστατα τα παιδιά, κάθε φορά μου λένε ότι θα προωθήσουν το αίτημα σύνδεσης και θα με πάρει τηλέφωνο ο τεχνικός, αλλά ακόμα περιμένω. Η πλάκα είναι ότι περνάει η γραμμή 10 μέτρα από το σπίτι μου. Έχει συνδεθεί κάποιος συμφουρμιτης στην Άνω Κυψέλη πρόσφατα;

  6. #11676
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για 50 μέτρα απόσταση από κουτί, αλλά εντός μπλε χάρτη ένας φίλος περιμένει 4 μήνες τώρα νομίζω..
    Προς Άνω Κυψέλη.

    Είπαμε.. αλλά όχι και τόσο..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  7. #11677
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    50 μετρα, αλλα για να καμφθει η τροχια του φωτος σε τετοιες αποστασεις , θελει βαρυτικο πεδιο απο τις μεγαλυτερες μαυρες τρυπες να επιδρουν επανω του .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #11678
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Χαιρετώ.
    Ας τομ γράψω κι εδώ,μπας και γνωρίζει κάποιος.
    Μιας και το συμβόλαιο με Κοσμοτέ έληξε,και επειδή η ταχύτητα της γραμμής έπεσε στα 41, από 95 που ήταν,σκέπτομαι να πάω στην Ιναλαν για 200Mbps,που έχει κουτιά απέναντι απ’ το σπίτι μου.
    Θέλω να πάω μόνον για Ιντερνετ.Στην Κοσμοτέ,θα κατέβω σε adsl για να κρατήσω το σταθερό,συν το κινητό,με προσθήκη δεδομένων για κινητό και τάμπλετ.
    Το έχει κάνει κάποιος αυτό,και πόσο του στοιχίζει;

  9. #11679
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.641
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Αν έχει απέναντι από σενα δεν σημαίνει ότι θα ρθει και σε σένα.
    Αν δεν έχεις ήδη από την δικιά σου πλευρά του δρόμου μπορεί να μην σε εξυπηρετήσουν. Καλύτερα πάρε ένα τηλέφωνο να βεβαιώσεις αυτό πριν αρχίσεις τα σχέδια για adsl κλπ.

  10. #11680
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.131
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετώ.
    Ας τομ γράψω κι εδώ,μπας και γνωρίζει κάποιος.
    Μιας και το συμβόλαιο με Κοσμοτέ έληξε,και επειδή η ταχύτητα της γραμμής έπεσε στα 41, από 95 που ήταν,σκέπτομαι να πάω στην Ιναλαν για 200Mbps,που έχει κουτιά απέναντι απ’ το σπίτι μου.
    Θέλω να πάω μόνον για Ιντερνετ.Στην Κοσμοτέ,θα κατέβω σε adsl για να κρατήσω το σταθερό,συν το κινητό,με προσθήκη δεδομένων για κινητό και τάμπλετ.
    Το έχει κάνει κάποιος αυτό,και πόσο του στοιχίζει;
    καλησπερα, να πω και το αλλο ρωτησες μηπως δινει οπτικη η καμπινα που εισαι?
    Απο τιμες και ταχυτητες σιγουρα η ιναλαν δεν πιανεται...
    Επισης αν κρατησεις την adsl ειδικα σε cosmote ειναι ΠΑΡΑ πολλα τα χρηματα....
    Εγω ειχα nova 3play και εκανα τωρα φορητοτητα σε modulus και με παιρνανε συνεχεια τηλ ακομα και τωρα. 16.90 μου εδωσαν 2 play απεριοριστα κινητα-σταθερα για να μην φυγω....ενω οταν τους ζητουσα προσφορα μου ελεγαν 25.

    αν τελικα πας σε inalan δες για modulus ή κατι στους 2 αλλους παροχους voip που συνεργαζεται θα γλιτωσεις πολλα ευρω απο μια δευτερη γραμμη.

  11. #11681
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετώ.
    Ας τομ γράψω κι εδώ,μπας και γνωρίζει κάποιος.
    Μιας και το συμβόλαιο με Κοσμοτέ έληξε,και επειδή η ταχύτητα της γραμμής έπεσε στα 41, από 95 που ήταν,σκέπτομαι να πάω στην Ιναλαν για 200Mbps,που έχει κουτιά απέναντι απ’ το σπίτι μου.
    Θέλω να πάω μόνον για Ιντερνετ.Στην Κοσμοτέ,θα κατέβω σε adsl για να κρατήσω το σταθερό,συν το κινητό,με προσθήκη δεδομένων για κινητό και τάμπλετ.
    Το έχει κάνει κάποιος αυτό,και πόσο του στοιχίζει;
    Εγω έχω κάτι παρόμοιο. Σταθερή τηλεφωνία και κινητή στον ΟΤΕ (family pack) και internet 200GB απο την inalan. Καλύτερα δεν θα μπορουσε να ήμουν. Εβαλα και cosmote tv τωρα και ειμαι πλήρης χα χα χα. 10 συσκευες στο σπιτι (κινητα σταθερα λαπτοπ) με ιντερνετικη cosmote tv και παίζουν όλα χωρίς προβλήματα
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  12. #11682
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.131
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω έχω κάτι παρόμοιο. Σταθερή τηλεφωνία και κινητή στον ΟΤΕ (family pack) και internet 200GB απο την inalan. Καλύτερα δεν θα μπορουσε να ήμουν. Εβαλα και cosmote tv τωρα και ειμαι πλήρης χα χα χα. 10 συσκευες στο σπιτι (κινητα σταθερα λαπτοπ) με ιντερνετικη cosmote tv και παίζουν όλα χωρίς προβλήματα
    κανονισα και εγω cosmote tv entry pack δεν θελω κατι αλλο, τα αλλα με αλλον τροπο...
    Ελπιζω να μην εχουμε θεματα cosmote tv + inalan αυριο θα ερθει το box.

  13. #11683
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανονισα και εγω cosmote tv entry pack δεν θελω κατι αλλο, τα αλλα με αλλον τροπο...
    Ελπιζω να μην εχουμε θεματα cosmote tv + inalan αυριο θα ερθει το box.
    Καμία απολύτως. Παίζει αδιάληπτα. Εχει ωραια ντοκιμαντερ. αν βάλεις το movie pack ακομη καλύτερα. Κι εγω ετσι ξεκινησα με το εντρυ αλλα τελικά πηγα στο movie pack.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  14. #11684
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.131
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία απολύτως. Παίζει αδιάληπτα. Εχει ωραια ντοκιμαντερ. αν βάλεις το movie pack ακομη καλύτερα. Κι εγω ετσι ξεκινησα με το εντρυ αλλα τελικά πηγα στο movie pack.
    Δεν θελω cinema pack, βλεπω αλλιως ταινιες και σειρες
    Παντως για 2 μηνες τα εχει.

    - - - Updated - - -

    Να ενημερωσω με μερικα πραγματα μιας και εβαλα modulus, πλεον δεν εχω pstn σταθερο, αλλα ακομα παιζει η ADSL...

    Εβαλα το πακετο Modulus 700, ειναι 8 ευρω τον μηνα. Καποια στιγμη λεγαμε τι ειναι τα 2 ευρω και καποιοι ειπαν οτι ειναι + άλλα 2 για να εχουμε το νουμερο μας.
    ΔΕΝ ισχυει. Τα 2 ευρω ειναι για να εχουμε το νουμερο μας ΑΝ δεν θελουμε προπληρωμενο πακετο.
    Ο τεχνικος μου περασε τις ρυθμισεις απομακρυσμενα δεν ηρθε σπιτι κανεις.
    Επειδη εχω το ρουτερ αγορασμενο απο Optech φαινονται οι ρυθμισεις αλλα τις δινει και η Modulus εδω : https://www.modulus.gr/helpdesk/conf...uawei-hg8245a/ αν και ειναι απο παλιοτερο μας κανουν.
    Σχετικα με την σελιδα τους εχω κανονικα προσβαση, μπορεις να συνδεθεις ταυτοχρονα απο 3 συσκευες.
    Σχετικα με το ρουτερ της inalan δεν κανουν κατι αυτοι, ουτε κωδικο voip μου εδωσαν αλλα εχω αλλες 2 συσκευες να παιζουν ταυτοχρονα, θα βαλω τον αστερισκ και κινητο.
    Οσοι παρουμε προπληρωμενο χρονο παιρνει ΜΟΝΟ σταθερα και κινητα οχι αλλα νουμερα που εχουν χρεωση πχ ΕΟΠΥ κτλ οποτε πρεπει να βαζουμε μοναδες (σαν να εχουμε καρτοκινητη δλδ).
    Εγω θα εχω εδω και το σταθερο εξοχικου cosmote (με απεριοριστα αστικα-εθνικα-υπεραστικα) οποτε ειμαι οκ.
    Στην σελιδα διαχειρισης βλεπουμε τα παντα, κλησεις αναλυτικα, χρονους ομιλιας, υπολοιπο ημερομηνια ληξης και μπορουμε να κανουμε εκτροπη με ορους κτλ.

    Ζητησα κωδικους voip και μου εστειλε αμεσως 2 sms με ξεχωριστο κωδικο για καθε χρηστη, μονο κωδικο του 1ου δεν δινουν γιατι ειναι της ιναλαν και θα γινει ρεσετ και θα χαλασει το ρουτερ.
    Μπορουμε να συνδεθουμε με καθε μηχανημα που εχει sip client, απο κινητο, ταμπλετ, pc, adaptors κτλ.

    Τα λεω γιατι καποια στιγμη ειχε επικρατησει η λογικη οτι αμα ειμαστε μεσω της ιναλαν δεν κανουμε οτι θελουμε με το voip.
    επισης ποιοτητα ομιλιας κλασεις ανωτερη απο την δικια μου τουλαχιστον pstn.

    - - - Updated - - -

    Τελος να πω οτι οπως το ειχα πριν, εβαλα στην εξοδο τηλεφωνου του Huawei το linksys spa 3102 voip router και παιζει αψογα με τον αστερισκ, αλλα θα την συνδεσω και απευθειας χωρις αυτο αφου ειναι ηδη voip!

  15. #11685
    Εγγραφή
    19-03-2021
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Καλησπέρα σε όλους! Ξέρει κανείς αν υπάρχει η επιλογή του fastpath στην inalan????

Σελ. 779 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 759769774777778779780781784789799 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας