Σελ. 475 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 455465470473474475476477480485495 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.111-7.125 από 18488

Θέμα: Inalan

  1. #7111
    Εγγραφή
    23-02-2004
    Περιοχή
    Νεα Ιωνια(Αττικη)
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE 670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην ακούω αυτό το "οικιακό πακέτο" για το "gigabit" στα 55 ευρώ γιατί μου ανάβουν τα λαμπάκια η έννοια της "παραπληροφόρησης" ήταν αυτό

    καθώς σύμφωνα με τους εδώ εκπροσώπους της εταιρείας ποτέ δεν υπήρξε τέτοιο πακέτο.

    απλά κάποιοι συνδρομητές ήταν τυχεροί και έπαιρναν "gigabit" εξοπλισμό οποίος κλείδωνε περισσότερο από τους άλλους.
    Καμμία παραπληροφόρηση!
    Έχεις μπερδευτεί και όχι άδικα γιατί σε κάποια στιγμή το θέμα το ίδιο τυλίχτηκε με αυτό που περιγράφεις.
    Το έχω στο συμβόλαιο επάνω και μάλιστα δεν είναι τυχαίο που το γράφω με το όνομα του(pro.inalan.net).Αν ποτέ χρειαστεί θα το ανεβάσω σε φωτογραφία.Και σίγουρα δεν είμαι και ο μόνος που θα έχει τέτοιο συμβόλαιο.Τώρα αν δόθηκε τέτοιο πακέτο,νομίζω κάποιοι τυχεροί πήρανε αλλά η εταιρία γνωρίζει καλύτερα.

  2. #7112
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Βασιλειος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμμία παραπληροφόρηση!
    Έχεις μπερδευτεί και όχι άδικα γιατί σε κάποια στιγμή το θέμα το ίδιο τυλίχτηκε με αυτό που περιγράφεις.
    Το έχω στο συμβόλαιο επάνω και μάλιστα δεν είναι τυχαίο που το γράφω με το όνομα του(pro.inalan.net).Αν ποτέ χρειαστεί θα το ανεβάσω σε φωτογραφία.Και σίγουρα δεν είμαι και ο μόνος που θα έχει τέτοιο συμβόλαιο.Τώρα αν δόθηκε τέτοιο πακέτο,νομίζω κάποιοι τυχεροί πήρανε αλλά η εταιρία γνωρίζει καλύτερα.
    δεν σε αμφισβητώ σίγουρα για να το λες θα έχεις και τις ανάλογες αποδείξεις

  3. #7113
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.674
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Νομίζω ότι συνδυάζοντας και ένα πακέτο τηλεφωνίας που πάει στα ~65 ευρώ είναι κάπως ακριβά.
    Μάλλον θα πρέπει να έχεις πολύ ανάγκη το upload..

    Μπορείς να το συγκρίνεις και με το 100 εν μέρει..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 15-06-19 στις 09:28.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  4. #7114
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.395
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Καλημέρα, πάντως για εμένα και τα 100 πολλά μου φαίνονται. Μετά από 2,5 μήνες κατέληξα ότι και το 50αρι μια χαρά θα μου ήταν. Αυτά βέβαια πάντα για τις δικές μου ανάγκες και χρήση. Η τιμή που έχω 30€ (μαζί με τηλεφωνία στην Modulus όπου βάζω εγώ όσα χρήματα χρειάζομαι τον μήνα) μου είναι υπεραρκετά και συμφέρουσα περίπτωση. Όσον αφορά τα 200 θα συμφωνήσω με τον φίλο Iris ότι πρέπει να έχεις πολύ μεγάλη ανάγκη το Upload όπου και εκεί νομίζω έχει εστιάσει γενικότερα η Inalan.

  5. #7115
    Εγγραφή
    23-02-2004
    Περιοχή
    Νεα Ιωνια(Αττικη)
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE 670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν σε αμφισβητώ σίγουρα για να το λες θα έχεις και τις ανάλογες αποδείξεις

  6. #7116
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Καλησπέρα σε όλους.

    Αναφορικά με το νέο μας πακέτο Χ2.inalan.net με ταχύτητες 200/200 download/upload στα 55€ μηνιαίως (τελική τιμή) ,θα ισχύσουν τα παρακάτω:

    -Mηνιαία χρήση 10% του συνολικού όγκου χρήσης του δικτύου (έως 7 TB Download/ έως 7 ΤΒ Upload).

    -Το κόστος της εγκατάστασης ανέρχεται στα 35€ και ο εξοπλισμός είναι δωρεάν (για τις νέες συνδέσεις).
    -Δωρεάν αντικατάσταση τερματικού (router) εάν ο ήδη συνδρομητής έχει 100ρι ρούτερ , καθώς και δωρεάν επίσκεψη τεχνικού στον ήδη συνδρομητή για την υπογραφή της νέας σύμβασης με το νέο πακέτο. Σε υφιστάμενους συνδρομητές, η αναβάθμιση θα πραγματοποιείται τις πρώτες μέρες του μήνα.

    -Στο 1ο μήνα συνδρομής περιλαμβάνεται εγγύηση 28€ για τον εξοπλισμό που παρέχεται (νέα σύνδεση).Για του υφιστάμενους, ξανατονίζουμε, είναι δωρεάν,καθότι έχει ήδη πληρωθεί.

    -Στο οικιακό αυτό πακέτο, εξακολουθεί να μην δίνεται η δυνατότητα του bridge mode.
    -Blocks IPs δίνονται κανονικά,με τις ίδιες χρεώσεις.


    Σας ευχαριστούμε.

    Με εκτίμηση,
    INALAN TEAM.

  7. #7117
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Εγώ θα μπορούσα να έχω 100 upload,,αν είναι να γλυτώσω κάποια λεφτά.Ακόμα και 50.

  8. #7118
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα μπορούσα να έχω 100 upload,,αν είναι να γλυτώσω κάποια λεφτά.Ακόμα και 50.
    αν είσαι σε περιοχή κάλυψης της ΙΝΑΛΑΝ

    θα μπορούσες να έχεις πραγματικό FTTH 100/100 (28 ευρώ) ή 200/200 (55 ευρώ) + κόστος εγκατάστασης

    αν είσαι σε περιοχή κάλυψης της δράσης sfbb.gr

    τότε σε καλύπτουν οι άλλοι με FTTH 100/10 - 200/20 με ανάλογες τιμές

    αλλιώς βασίζεσαι στο κλασικό VDSL 2 Vectoring με ότι ταχύτητα πιάσεις αν είσαι κοντά σε Α/Κ ή έχεις ΚΑΜΠΙΝΑ

    αυτές είναι οι επιλογές σου

  9. #7119
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.

    Αναφορικά με το νέο μας πακέτο Χ2.inalan.net με ταχύτητες 200/200 download/upload στα 55€ μηνιαίως (τελική τιμή) ,θα ισχύσουν τα παρακάτω:

    -Mηνιαία χρήση 10% του συνολικού όγκου χρήσης του δικτύου (έως 7 TB Download/ έως 7 ΤΒ Upload).

    -Το κόστος της εγκατάστασης ανέρχεται στα 35€ και ο εξοπλισμός είναι δωρεάν (για τις νέες συνδέσεις).
    -Δωρεάν αντικατάσταση τερματικού (router) εάν ο ήδη συνδρομητής έχει 100ρι ρούτερ , καθώς και δωρεάν επίσκεψη τεχνικού στον ήδη συνδρομητή για την υπογραφή της νέας σύμβασης με το νέο πακέτο. Σε υφιστάμενους συνδρομητές, η αναβάθμιση θα πραγματοποιείται τις πρώτες μέρες του μήνα.

    -Στο 1ο μήνα συνδρομής περιλαμβάνεται εγγύηση 28€ για τον εξοπλισμό που παρέχεται (νέα σύνδεση).Για του υφιστάμενους, ξανατονίζουμε, είναι δωρεάν,καθότι έχει ήδη πληρωθεί.

    -Στο οικιακό αυτό πακέτο, εξακολουθεί να μην δίνεται η δυνατότητα του bridge mode.
    -Blocks IPs δίνονται κανονικά,με τις ίδιες χρεώσεις.


    Σας ευχαριστούμε.

    Με εκτίμηση,
    INALAN TEAM.
    Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

  10. #7120
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    Με λίγα λόγια - 200/200 = 55€, δεν μας ενδιαφέρει τι θέλετε, βάζουμε αυτά που γουστάρουμε, δεν σας δίνουμε bridge mode, πληρώστε και για την εγκατάσταση, επίσης σας βάζουμε όρια 7 TB. Αναρχία

  11. #7121
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.395
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από romankonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λίγα λόγια - 200/200 = 55€, δεν μας ενδιαφέρει τι θέλετε, βάζουμε αυτά που γουστάρουμε, δεν σας δίνουμε bridge mode, πληρώστε και για την εγκατάσταση, επίσης σας βάζουμε όρια 7 TB. Αναρχία
    Πολιτική της εταιρείας. Όπως έχουν και οι άλλες. Αν θες, αλλιώς πας αλλού. Απλά τα πράγματα.

  12. #7122
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    Συμφωνώ, αλλά στην cosmote που είμαι με πακέτο 100/10 το μοιράζω με 4 outdoor APs απο την ταράτσα με Mikrotik router και πότε δεν μου έχουν πει οτι απογοητεύεται αυτό Δική μου γραμμή και κάνω ότι θέλω χωρίς όρια και περιορισμούς. Εδω σου βάζουν όρια, περιορισμούς και μόνο δικό τους εξοπλισμός

  13. #7123
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολιτική της εταιρείας. Όπως έχουν και οι άλλες. Αν θες, αλλιώς πας αλλού. Απλά τα πράγματα.
    Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος spsomas είναι φίλε μου

    Αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας αν σου αρέσει γίνεσαι πελάτης/συνδρομητής αν όχι πας αλλού.

    FTTH 100/100 = 28 ευρώ + κόστος εγκατάστασης με περιορισμό 3.5ΤΒ όχι Bridge Mode αλλά σου δίνει την δυνατότητα Block IP δεν έχει ξεκαθαριστεί ακόμα το θέμα με το NAT αν το απενεργοποιούν
    FTTH 200/200 = 55 ευρώ + κόστος εγκατάστασης με περιορισμό 7TB ισχύουν όλα τα υπόλοιπα

    Δεν σε αναγκάζει κανείς να επιλέξεις την εταιρεία τους (ΙΝΑΛΑΝ) ούτε να γίνεις με το ζόρι συνδρομητής

    είτε είσαι σε περιοχή κάλυψης είτε όχι

    παρακάτω είναι οι επιλογές που έχει ο καθένας από μας

    1. INALAN για να έχεις FTTH 100/100 - 200/200 + VoIP Τηλεφωνία (με τους πάροχους που συνεργάζεται)
    2. COSMOTE/VODAFONE/WIND μέσω της δράσης sfbb.gr για να έχεις FTTH 100/10 - 200/20 + VoIP Τηλεφωνία
    3. COSMOTE/VODAFONE/WIND με σύνδεση VDSL 2+ Vectoring από 50 έως...
    4. COSMOTE/VODAFONE/WIND με σύνδεση ADSL 2+ έως 24

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από romankonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ, αλλά στην cosmote που είμαι με πακέτο 100/10 το μοιράζω με 4 outdoor APs απο την ταράτσα με Mikrotik router και πότε δεν μου έχουν πει οτι απογοητεύεται αυτό Δική μου γραμμή και κάνω ότι θέλω χωρίς όρια και περιορισμούς. Εδω σου βάζουν όρια, περιορισμούς και μόνο δικό τους εξοπλισμός
    προς το παρών δεν έχει όρια το οποιοδήποτε πακέτο FTTH ή VDSL 2+ Vectoring

    δεν ξέρεις ούτε μπορεί να σου εγγυηθεί κανείς στο αργά ή γρήγορα στο μέλλον αν θα μπουν περιορισμοί (όπως το αποκαλούν ορθή χρήση) ,μην ξεχνάς επίσης ότι μιλάμε για συνδέσεις που απευθύνονται για προσωπική χρήση
    γιατί αυτό που κάνεις εσύ, εγώ, οποιοσδήποτε μπορεί κάποιος να ισχυριστεί ότι είναι επαγγελματική και να σου πει αν θες τέτοια πράγματα ή ακόμα περισσότερα πήγαινε σε επαγγελματικό πακέτο (που φυσικά δεν συμφέρει από οικονομικής άποψης)

  14. #7124
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από romankonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ, αλλά στην cosmote που είμαι με πακέτο 100/10 το μοιράζω με 4 outdoor APs απο την ταράτσα με Mikrotik router και πότε δεν μου έχουν πει οτι απογοητεύεται αυτό Δική μου γραμμή και κάνω ότι θέλω χωρίς όρια και περιορισμούς. Εδω σου βάζουν όρια, περιορισμούς και μόνο δικό τους εξοπλισμός
    Διάβασε ξανά καλύτερα την σύμβαση που έχεις υπογράψει.
    Πέρα απο το ότι δεν επιτρέπεται να το μεταπουλάς σε άλλους, υπάρχει και μια παράμετρος που λέει πως αν κάποιος κάνει μια κακόβουλη πράξη απο αυτή την σύνδεση υπεύθυνος είσαι εσύ, πχ διακίνηση παιδικής πορνογραφίας.

  15. #7125
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασε ξανά καλύτερα την σύμβαση που έχεις υπογράψει.
    Πέρα απο το ότι δεν επιτρέπεται να το μεταπουλάς σε άλλους, υπάρχει και μια παράμετρος που λέει πως αν κάποιος κάνει μια κακόβουλη πράξη απο αυτή την σύνδεση υπεύθυνος είσαι εσύ, πχ διακίνηση παιδικής πορνογραφίας.
    Πολύ σωστά αυτά που λέει ο φίλος "sdikr"

Σελ. 475 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 455465470473474475476477480485495 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας