Σελ. 1150 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 11301140114511481149115011511152115511601170 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 17.236-17.250 από 18565

Θέμα: Inalan

  1. #17236
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jounite Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..στην inalan, το 50% στον πρώτο της οικοδομής ισχύει μόνο σε 24μηνες συνδέσεις?
    Νομιζω πως ναι οπως και ολα τα συμβολαια.

    Ρωτησε τους

  2. #17237
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jounite Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...στην inalan, το 50% στον πρώτο της οικοδομής ισχύει μόνο σε 24μηνες συνδέσεις?
    Δηλαδή εσύ θα ήθελες να έχεις το 50%, να σου κάνουν τελείως δωρεάν την εγκατάσταση (γιατί σε αυτό το πακέτο είναι δωρεάν και η εγκατάσταση) και μετά να είσαι ελεύθερος να φύγεις όποτε θέλεις. Λίγο υπερβολικό δεν θα ήταν? Τέτοια τιμή ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ για FTTH και με συμμετρική ταχύτητα (τουλάχιστον από όσα γνωρίζω)

  3. #17238
    Εγγραφή
    11-12-2010
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0

  4. #17239
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeole Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα, το τελωνείο της παντόφλας είναι η σύζυγος
    … στο είπα γιατί κι εγώ αυτό κατάλαβα .
    Δεν θα κάνει η INALAN ότι θέλει στο χώρο σου. Όπως έγραψε κι ο athkal περί επίβλεψης και σε μένα ήθελαν το γνωστό που πάει την ίνα στη ταράτσα και μετά τη ρίχνουν κάτω στο φωταγωγό για να μπει στο σπίτι ή ήθελαν ένα τρελό ποσό για να κάνουν δύο έξτρα τρύπες παραπάνω στο διάδρομο που καταλήγει στο φωταγωγό. Τις έκανα λοιπόν μόνος μου, έβαλα βιομηχανικό σπιράλ και τη πέρασαν από κει μέχρι το ρούτερ. Μπορείς αν ποτέ η INALAN είναι εκεί και θέλεις να τους δοκιμάσεις, να τους ζητήσεις ν’ ακολουθήσουν αυτό που εσύ … και το τελωνείο , έχετε επιλέξει ως καλύτερο για το σπίτι σας.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jounite Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...στην inalan, το 50% στον πρώτο της οικοδομής ισχύει μόνο σε 24μηνες συνδέσεις?

    Δε βγάζουμε άκρη και δε μπορούμε ν’ ελέγξουμε 100% αυτά που βλέπουμε και έχουμε κάποιες γνώσεις παραπάνω, πόσο μάλλον οικονομικά νούμερα που δε ξέρουμε τι ισχύει και τι όχι.

    Τελικά δε καταλαβαίνω τι προσπαθείς να πεις εδώ και τι σχέση έχει με το 24μηνο συμβόλαιο?

  5. #17240
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jounite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω με το φτωχο μου μυαλο καταλαβα οτι δεν ειναι καλα τα πραγματα .

    Ας μας το αναλυσει και ενας που τα καταλαβαινει καλυτερα .
    The gr81 .

  6. #17241
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω με το φτωχο μου μυαλο καταλαβα οτι δεν ειναι καλα τα πραγματα .

    Ας μας το αναλυσει και ενας που τα καταλαβαινει καλυτερα .
    Δηλαδή θα αρχίσουμε τώρα να ασχολούμαστε και με την οικονομική κατάσταση κάθε εταιρίας? Τι είμαστε μέτοχοι? Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να μας παρέχουν αυτά που έχουν συνυπογράψει με εμάς να μας προσφέρουν. Άσε που όταν αναπτύσσεται μία εταιρία και κάνει επενδύσεις είναι λογικό αρχικά να έχει ζημίες. Προσδοκά να αποδώσουν αυτές οι επενδύσεις.
    Σε περίπτωση που για οποιονδήποτε λόγο δεν μας παρέχουν τις συμφωνηθείσες υπηρεσίες μπορούμε αζημίως να καταγγείλουμε την σύμβαση και να πάμε σε άλλη εταιρία. Ευτυχώς υπάρχουν πολλές λύσεις. Να είσαι δε σίγουρος ότι ως "νέος" πελάτης οπουδήποτε σου δίνουν καλύτερη προσφορά από ότι στους ήδη πελάτες.
    Ίσως "πονάει" λίγο η Ιναλαν με την πολιτική της κάποιους.
    ***Προσωπικά έχω ήδη την εγκατάσταση FTTH από την ΚΟΣΜΟΤΕ, εφόσον επί διετία ήμουν στην ΝΟΒΑ (μέχρι πριν 2 μήνες NOVA FTTHH 100/10). Υπάρχει και η ΚΟΣΜΟΤΕ. Υπάρχει στην περίπτωσή μου και η HCN. Ίσως και η Vodafone πλέον (πριν παώ NOBA είχα Vodafone αλλά δεν μου έδινε FTTH τότε - ίσως τώρα έχει?). Γενικά κοιμάμαι ήσυχος. Δεν φοβάμαι τις αλλαγές ούτε την γυναίκα μου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος athkal : 11-12-23 στις 12:03.

  7. #17242
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Ποιον να πονεσει η τιμολογιακη της πολιτικη ? Ασφαλως θα πρεπει να αστειεύεσαι καθως οι αλλοι παροχοι ουτε που την κοιτανε την ιναλαν .

    Και δυστυχως λογω της κατασκευης του δικτυου της ... αν βαρεσει κανονι δεν βλεπω καμμια εξαγορα .

    Σαφως και υπαρχουν λυσεις σε αλλου παροχους . και πολυ πιο αξιοπιστες .

    Στο συγκεκριμενο νημα ομως μιλαμε για ΙΝΑΛΑΝ . οποτε ναι. θα ασχοληθουμε και με τα οικονομικα της .

    Βαση αυτων λυνονται πολλες αποριες σχετικα με τις υπηρεσιες και με την επεκταση του δικτυου .
    The gr81 .

  8. #17243
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιον να πονεσει η τιμολογιακη της πολιτικη ? Ασφαλως θα πρεπει να αστειεύεσαι καθως οι αλλοι παροχοι ουτε που την κοιτανε την ιναλαν .
    Δεν πειράζει, την κοιτάμε εμείς που ψάχνουμε την καλύτερη και οικονομικότερη λύση.....εδώ σε λίγο θα μπορούμε να αλλάζουμε παροχο ρεύματος κάθε μήνα
    Προσωπικά σε τηλεφωνία/Ιντερνετ έχω περάσει κατά καιρούς από ΟΤΕ, Forthnet, Teledome (την ξερατε?), CYTA, vodafone, Wind/Nova κλπ. Πάντοτε έπαιρνα την καλύτερη λύση και ποτέ δεν μετάνιωσα.
    Αλήθεια εσείς που δεν έχετε Ιναλαν γιατί ασχολείσθε και κόπτεσθε???

  9. #17244
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Το 2022, ο κύκλος εργασιών αυξήθηκε κατά 16,7%, σε 2,8 εκατ. ευρώ, ενώ αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι τα έξοδα διοίκησης ενισχύθηκαν, σε σχέση με το 2021, κατά 22 φορές, σε 1,3 εκατ. ευρώ.
    Δηλαδή η Inalan αποφάσισε να αρχίσει να πληρώνει για έξοδα διοίκησης 1.3εκ ευρώ το χρόνο από τα 60 χιλιάρικα το χρόνο που πλήρωνε, απλά για να αυτοκτονήσει.

    Ταυτόχρονα, αποφάσισε να αυτοκτονήσει δια της διαφήμισης:
    Σημαντική άνοδο καταγράφουν και τα έξοδα διάθεσης που ανήλθαν σε 95,3 χιλ. ευρώ από μόλις 743 ευρώ και περιλαμβάνουν, μεταξύ άλλων, την εμπορική προώθηση των υπηρεσιών της Inalan που πραγματοποιείται, ως επί το πλείστον, διαδικτυακά.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  10. #17245
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω με το φτωχο μου μυαλο καταλαβα οτι δεν ειναι καλα τα πραγματα .

    Ας μας το αναλυσει και ενας που τα καταλαβαινει καλυτερα .
    Ούτε καν.

    Τα ποσά αυτά, σε ζημιές, είναι ψίχουλα για μια επένδυση και έναν ISP στο στάδιο της Inalan. Ουσιαστικά επιβάλλεται να έχει μεγάλες ζημιές, αν δεν έχει σημαίνει οτι κάτι δεν πάει καλά με την επένδυση.

    Το αξιοσημείωτο είναι οτι είχε κέρδη το 2021, δεν το γνώριζα. Θεωρώ πως αυτός ήταν και ο λόγος που προσέλκυσε στρατηγικό επενδυτή όπως το Fiera.

    Αν το ποσό της επένδυσης είναι αυτό που φημολογείται, τα 2.4 εκατομ. ζημιές είναι λίγα, σίγουρα θα υπάρχει πίεση να αυξηθούν και να επιταχυνθούν οι επενδύσεις. Υποθέτω οτι το bottleneck είναι οι άδειες, όπως πάντα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή η Inalan αποφάσισε να αρχίσει να πληρώνει για έξοδα διοίκησης 1.3εκ ευρώ το χρόνο από τα 60 χιλιάρικα το χρόνο που πλήρωνε, απλά για να αυτοκτονήσει.
    Ελπίζω να καταλαβαίνετε οτι "έξοδα διοίκησης" λογιστικά δεν εννοούνται τα έξοδα που έχω για να διοικώ την εταιρεία, αλλά διάφορα άλλα πράγματα όπως μισθοί, συμβόλαια κλπ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημαντική άνοδο καταγράφουν και τα έξοδα διάθεσης που ανήλθαν σε 95,3 χιλ. ευρώ από μόλις 743 ευρώ και περιλαμβάνουν, μεταξύ άλλων, την εμπορική προώθηση των υπηρεσιών της Inalan που πραγματοποιείται, ως επί το πλείστον, διαδικτυακά.
    Μα η Inalan ουσιαστικά δεν έκανε καθόλου διαφήμιση πριν από αυτή την χρονιά. Και αυτά τώρα είναι επίσης ψίχουλα. Θεωρώ πως θα αυξηθεί τουλάχιστον 10 φορές το marketing budget όταν προχωρήσει η υλοποίηση του δικτύου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος globalnoise : 11-12-23 στις 13:01.
    OK boomer

  11. #17246
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Αν και ο φίλος με την ανάρτηση για τα οικονομικά της Ιναλαν μας οδηγεί σε μάλλον μία άσκοπη και ατέρμονη αντιπαράθεση (επιμένω ότι σαν καταναλωτές/χρήστες μας ενδιαφέρουν άλλα πράγματα) ένα γρήγορο γκουγκλάρισμα έδωσε τα εξής:
    - ΝΟΒΑ ζημίες : https://www.euro2day.gr/news/enterpr...-sth-nova.html
    - Cosmote (ολόληρος όμιλος με πολλές διαφορετικές εργασίες προιόντα - κέρδη μεν - προσέξτε όμως την αναφορά σε FTTH και πόσο αυξήθηκαν εκεί οι επενδύσεις/κόστη - καθαρή θέση του συγκεκριμένου κλάδου?????) https://www.techpress.gr/index.php/archives/175372
    Τελευταίο ποστ με το θέμα από εμένα. Δεν θα παρασυρθώ άλλο σε άτοπες αντιπαραθέσεις. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του σύμφωνα με τις ανάγκες του, τις επιλογές που έχει και τις γενικότερες γνώσεις του (σε ΟΛΑ τα γνωστικά αντικείμενα). Καλή συνέχεια όλοι και καλές τηλεθεάσεις από την δωρεάν μηνιαία συνδρομή στην ΕΟΝ TV+ (μέσω Ιναλαν βέβαια) https://myphone.gr/forum/topic/73324...omment=7226364

  12. #17247
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Υπαρχει και εδω θεμα για 1 μηνα ΕΟΝ tv, εγω εχω συνδρομη ας ελπισουμε κανα μηνα δωρεαν και εμεις....παιζει τζαμι και μεσω ιναλαν.

    https://www.adslgr.com/forum/threads...01#post7512101

  13. #17248
    Εγγραφή
    06-12-2021
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jounite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ φίλε, ΠΟΛΥ καλά έκανες και ποστάρισες το παρόν. Μέσα από τα φώτα των συμφορουμιτών μάθαμε και οι υπόλοιποι ότι πρόκειται για βιώσιμη αναπτυσσόμενη εταιρεία. Μακάρι! Ποιος δεν θέλει κάτι τέτοιο;

  14. #17249
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει και εδω θεμα για 1 μηνα ΕΟΝ tv, εγω εχω συνδρομη ας ελπισουμε κανα μηνα δωρεαν και εμεις....παιζει τζαμι και μεσω ιναλαν.

    https://www.adslgr.com/forum/threads...01#post7512101
    ναι μόνο που η δική μου ανάρτηση για την προσφορά έγινε στις 7/12/2023 και το θέμα εδώ αναρτήθηκε στις 10/10/2023 Για να προετοιμάζεται ο κόσμος ψυχολογικά.
    Πέρα από την πλάκα όμως εγώ με την 200/200 σύνδεσή μου κάποια στιγμή έβλεπα τααυτόχρονα 3 ποδοσσφαιρικούς αγώνες σε 3 διαφορετικές συσκευές (2 TVbox και 1 Smart TV). No problem at all

  15. #17250
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athkal Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι μόνο που η δική μου ανάρτηση για την προσφορά έγινε στις 7/12/2023 και το θέμα εδώ αναρτήθηκε στις 10/10/2023 Για να προετοιμάζεται ο κόσμος ψυχολογικά.
    Πέρα από την πλάκα όμως εγώ με την 200/200 σύνδεσή μου κάποια στιγμή έβλεπα τααυτόχρονα 3 ποδοσσφαιρικούς αγώνες σε 3 διαφορετικές συσκευές (2 TVbox και 1 Smart TV). No problem at all
    εγω στο εξοχικο με adsl 14mbps εβλεπα μια χαρα σε 3 συσκευες μαζι. Το δικο τους tv box, το δικο μου tv box σε αλλο δωματιο και απο το κινητο εγω. Γενικα ειναι πολυ καλο εχω καιρο τωρα. Βεβαια δεν υπαρχει πολυ ποικιλια σε ταινιες/σειρες γιαυτο υπαρχουν και ἁλλοι τροποι τα γνωστα μην τα λεμε εδω τωρα....γιαυτο πληρωνουμε και express vpn....
    μου αρεσει ειπα πολυ ποικιλια, καθολου ειναι η σωστη λεξη!
    Επισης πολυ κακως ξηλωσαν τα καναλια ANT1-MEGA-Makedonia TV.

    Y.Γ μολις ειδα οτι γραφουμε στο θεμα ιναλαν σορρυ δεν λεω αλλα!

Σελ. 1150 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 11301140114511481149115011511152115511601170 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας