Σελ. 831 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 811821826829830831832833836841851 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.451-12.465 από 18565

Θέμα: Inalan

  1. #12451
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Γιαυτό έπαιρνα στην υποστήριξη και ήταν κατειλημμένο;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  2. #12452
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εγινε και σε εμενα! ειπα και γω.....ηρθε και το απο λαθος μετα.

  3. #12453
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ κύριε spiz.

    Α) Δυστυχώς ήσασταν στους "άτυχους" της πρώτης φουρνιάς, που τα συμβόλαιά τους λήγουν τις ημέρες αυτές και ακόμα δεν ολοκληρώθηκε η διαδικασία για την e-υπογραφή από πλευράς μας. Είναι θέμα ημερών, και έτσι οι επόμενοι πια θα τα υπογράφουν όλα ηλεκτρονικά. Σας ζητούμε συγγνώμη για την ταλαιπωρία...Ευτυχώς στα 4 χρόνια που είστε συνδρομητής μας, πρώτη φορά σας ζητήθηκε κάτι τέτοιο
    B) Είναι καθαρά τεχνικό το θέμα. Όλα μας τα συστήματα "μετακομίζουν" σε νέα πλατφόρμα, η οποία δεν υποστηρίζει πολλές από τις διευθύνσεις IP που είχαμε δώσει παλαιότερα ( στα οικιακά πακέτα!).

    Σας ευχαριστούμε.
    Με εκτίμηση,
    INALAN TEAM.
    καλησπερα, σημερα και εμενα με πηραν τηλ να παω απο γραφεια, ακομα δεν εχετε κανει κατι γιαυτο? Το παραπανω μυνημα ειναι στις 30/8.
    Επισης αν ειναι να περασω απο γραφειο γινεται να κανουμε κατι με το παλιο ρουτερ?
    να υπενθυμισω οτι ειχα 100αρα και ενω σε οσους εχω μιλησει ειχαν δωσει με 1000αρα πορτα εμενα ηταν ενα μεταχ με 100αρα με αποτελεσμα την μειωμενη ταχυτητα σχετικα με ολους τους αλλους.
    Ετσι αναγκαστηκα να αγορασω μεσω της Optech το ιδιο που δινατε τοτε με την 1000αρα πορτα στο ποσο των 85 ευρω (τα 5 μεταφορικα).
    Οταν εκανα την γραμμη 200αρα, αντι να γινει αλλαγη οπως κανονικα θα επρεπε, επειδη ειχα αγορασει μου αφησαν ΚΑΙ το 100αρι που φυσικα ειναι ΑΧΡΗΣΤΟ αφου εχω 200αρα γραμμη!
    Γινεται να κανουμε αλλαγη με αλλο να το εχω καβατζα ή εστω να το δωσω πισω να μου αδειασει την γωνια?
    Ευχαριστω!

    - - - Updated - - -

    Επισης εχει γινει ενα μπλεξιμο δεν ξερω αν ειναι σε αλλους, ειχατε στειλει μυνημα στο viber στις 10/9 οτι ληγει η περιοδος προπληρωμης και μετα ηρθε αλλο να το αγνοησουμε.
    Στο myinalan ομως υπαρχει χρεωση που δειχνει δλδ απληρωτος λογαριασμος με ημερομηνια 1/9.
    Αυτο τι ειναι δεν μου εχει ερθει ειδοποιηση γιαυτο ή ειναι το λαθος και δεν το βγαλατε απο εκει?
    γιατι ο προηγουμενος ειναι με ημερομηνια 1/8 ειδοποιηση viber 24/8 και εκανα πληρωμη στις 29/8.
    Ψαχνω ποσην ωρα ακρη δεν εβγαλα τελικα!

    Αν ειναι και σε αλλους να πει καποιος μηπως ξεχασα καποιον λογαριασμο? αν ειναι ετσι ειναι επειδη δεν μου εχει ερθει ειδοποιηση! και η τελευταια μετα ακυρωθηκε!

  4. #12454
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Αυτο βλέπω αλλα ειναι σωστο. 24/8 εβαλα τα 34€ και 1/9 τα τράβηξαν για τον Σεπτέμβριο.

    Προπληρώνεις τον επομενο μηνα.


    Ημερομηνία Προηγόυμενο υπόλοιπο Κίνηση λογαριασμού Περιγραφή
    2021-09-01 €34.00 €-34.00 Χρέωση.
    2021-08-24 €0.00 €34.00 Πληρωμή

    - - - Updated - - -

    13/10 λήγει το 18μηνο μου εμένα. Για να δούμε.

  5. #12455
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Τι εννοεις 1/9 τα τραβηξαν? εγω εννοω οτι δειχνει νεο λογαριασμο.
    Ειδοποιηση αλλη δεν εχω ομως, αυτη που ειχε ερθει πριν την εχω πληρωσει στις 29/8 γιατι ελειπα διακοπες, ειχε ερθει στις 24/8 και οταν εστειλαν στις 10/9 στο καπακι εστειλαν οτι ηρθε απο λαθος!
    οποτε αυτο στις 1/9 τι ειναι που λεει χρεωση? ειναι ή δεν ειναι λαθος τελικα ?
    οταν το ανοιξω λεει περιοδος λογαριασμου 1-31 Αυγουστου.
    Τον μηνα που περασε πληρωνεις βασικα οχι τον επομενο ετσι λενε ολοι μεσα.
    Ο αλλος που πληρωσα τον Αυγουστο λεει μεσα οτι ειναι για τον Ιουλιο.

  6. #12456
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοεις 1/9 τα τραβηξαν? εγω εννοω οτι δειχνει νεο λογαριασμο.
    Ειδοποιηση αλλη δεν εχω ομως, αυτη που ειχε ερθει πριν την εχω πληρωσει στις 29/8 γιατι ελειπα διακοπες, ειχε ερθει στις 24/8 και οταν εστειλαν στις 10/9 στο καπακι εστειλαν οτι ηρθε απο λαθος!
    οποτε αυτο στις 1/9 τι ειναι που λεει χρεωση? ειναι ή δεν ειναι λαθος τελικα ?
    οταν το ανοιξω λεει περιοδος λογαριασμου 1-31 Αυγουστου.
    Τον μηνα που περασε πληρωνεις βασικα οχι τον επομενο ετσι λενε ολοι μεσα.
    Ο αλλος που πληρωσα τον Αυγουστο λεει μεσα οτι ειναι για τον Ιουλιο.
    Χωρίς να είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι το μπέρδεμα έγινε από τότε που πήρες τον 13ο μήνα δώρο και απλά συνέχισες να βάζεις χρήματα μέσα, οπότε εσύ τώρα είσαι 1 μήνα μπροστά στις πληρωμές...

    Δεν είμαι 100% σίγουρος γι' αυτό ωστόσο...

  7. #12457
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    οχι τα τσεκαρα ολα αυτα δεν εχω πληρωσει εναν μηνα περσι.
    αυτο ηταν περσι κιολας οχι φετος.
    Kαλα θα τους ρωτησω και στο τηλ οταν παρω να κανονισω να παω σε καταστημα.

  8. #12458
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Καθε ποτε εχεις εγγραφή "Χρέωση" ?

    αυτο ειναι οταν περνουν λεφτα απο το λογαρισμο σου.

    29/8 εβαλες λεφτα στο λογαριασμο σου, δεν τους πλήρωσες. Μπορείς να βάλεις τωρα 56 και να ειναι εκει για τους 2 επομενους μηνες.

    1/9 πήραν τα 28 απο το πορτοφολι/υπολοιπό σου. Δες το έτσι.

    ακομα και το μηνα που δεν πληρωσες εχει εγγραφή που σου εβαλαν τα 28 στο πορτοφολι σου, για να τα τραβηξουν μετα.

    - - - Updated - - -

    Επίσης προπληρωνουμε τον επομενο μηνα ξερω. και το μήνυμα αυτο λεει.

    Για αυτο λέγαμε αστειευόμενοι οτι το μήνυμα (6 μερες πριν το τελος του μηνα) ειναι να προπληρωσεις την προπληρωμη του μηνα

  9. #12459
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, δεν σε καταλαβαινω οπως τα λες, κανω πληρωμη με πιστωτικη καρτα απο το συστημα τους, δεν παιρνουν χρηματα αυτοι απο λογαριασμου μου αλλιως. Το πορτοφολι που λες δεν ξερω τι εννοεις.
    Οταν μου ερχετε ειδοποιηση στο viber μετα πληρωνω και την επομενη μερα στην σελιδα τους υπαρχει αποδειξη πληρωμης και επι τοπου αποδειξη πληρωμης στο email μου.
    Στις 24/8 ηρθε να πληρωσω και επειδη ελειπα διακοπες πληρωσα στις 29/8. Τοτε ο λογαριασμος ελεγε μεσα περιοδος λογαριασμου 1-31 Ιουλιου.
    Στις 10/9 ηρθε μυνημα στo viber και στο καπακι ηρθε οτι εκαναν λαθος.
    Στην σελιδα τους ομως εχει λογαριασμο με ημερομηνια 1/9 που δεν εχει πληρωθει γιατι ακυρωσαν το μυνημα που εστειλαν!
    δεν ξερω τι γινεται σε αλλους εμενα οταν ερχεται μυνημα στο viber ειναι μερικες μερες μετα απο την ημερομηνια που λεει στην σελιδα.
    Οταν ανοιξω τον λογαριασμο (που λεει εκει χρεωση) λεει μεσα περιοδος λογαριασμου τον μηνα που περασε.

    Αυτος τωρα που λεει χρεωση και δεν εχω πληρωσει γιατι ακυρωσαν το μυνημα λεει μεσα περιοδος λογαριασμου 1-31 Αυγουστου με ημερομηνια εκδοσης 31/8 και στην σελιδα το λεει 1/9.
    Kαι γενικα καθε μηνα εχει την 1η του μηνα αλλα μεσα λεει περιοδος λογαριασμου τον προηγουμενο μηνα που περασε και ημερομηνια εκδοσης τελος του προηγουμενου!

    Εσενα δλδ τι λενε μεσα τον επομενο μηνα ?
    Το μυνημα μπορει να μιλαει για προπληρωμη αλλα εμενα ολοι οι λογαριασμοι που βλεπω (τουλαχιστον φετος που τσεκαρα) λενε τον μηνα που εχει ηδη περασει!
    αρα δεν ειναι προπληρωμη. Εκτος αν συμβαινει σε εμενα μονο αυτο!!!
    Μαλλον καπου το εχουμε χασει νομιζω μετα την πιστωση που εγινε για το ρουτερ, εκανα και αλλαγη που προστεθηκε στην τιμη και η modulus και ειχα πληρωσει μια διαφορα και εκει βγηκε αλλος λογαριασμος κατι μαλλον μπερδευτηκε.
    Πρεπει να παρω τηλ να γινει διερευνηση γιατι χτες εφαγα πολυ χρονο και ακρη δεν εβγαλα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 15-09-21 στις 09:50. Αιτία: Συμπληρωματα

  10. #12460
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, δεν σε καταλαβαινω οπως τα λες, κανω πληρωμη με πιστωτικη καρτα απο το συστημα τους, δεν παιρνουν χρηματα αυτοι απο λογαριασμου μου αλλιως. Το πορτοφολι που λες δεν ξερω τι εννοεις.
    Οταν μου ερχετε ειδοποιηση στο viber μετα πληρωνω και την επομενη μερα στην σελιδα τους υπαρχει αποδειξη πληρωμης και επι τοπου αποδειξη πληρωμης στο email μου.
    Στις 24/8 ηρθε να πληρωσω και επειδη ελειπα διακοπες πληρωσα στις 29/8. Τοτε ο λογαριασμος ελεγε μεσα περιοδος λογαριασμου 1-31 Ιουλιου.
    Στις 10/9 ηρθε μυνημα στo viber και στο καπακι ηρθε οτι εκαναν λαθος.
    Στην σελιδα τους ομως εχει λογαριασμο με ημερομηνια 1/9 που δεν εχει πληρωθει γιατι ακυρωσαν το μυνημα που εστειλαν!
    δεν ξερω τι γινεται σε αλλους εμενα οταν ερχεται μυνημα στο viber ειναι μερικες μερες μετα απο την ημερομηνια που λεει στην σελιδα.
    Οταν ανοιξω τον λογαριασμο (που λεει εκει χρεωση) λεει μεσα περιοδος λογαριασμου τον μηνα που περασε.

    Αυτος τωρα που λεει χρεωση και δεν εχω πληρωσει γιατι ακυρωσαν το μυνημα λεει μεσα περιοδος λογαριασμου 1-31 Αυγουστου με ημερομηνια εκδοσης 31/8 και στην σελιδα το λεει 1/9.
    Kαι γενικα καθε μηνα εχει την 1η του μηνα αλλα μεσα λεει περιοδος λογαριασμου τον προηγουμενο μηνα που περασε και ημερομηνια εκδοσης τελος του προηγουμενου!

    Εσενα δλδ τι λενε μεσα τον επομενο μηνα ?
    Το μυνημα μπορει να μιλαει για προπληρωμη αλλα εμενα ολοι οι λογαριασμοι που βλεπω (τουλαχιστον φετος που τσεκαρα) λενε τον μηνα που εχει ηδη περασει!
    αρα δεν ειναι προπληρωμη. Εκτος αν συμβαινει σε εμενα μονο αυτο!!!
    Μαλλον καπου το εχουμε χασει νομιζω μετα την πιστωση που εγινε για το ρουτερ, εκανα και αλλαγη που προστεθηκε στην τιμη και η modulus και ειχα πληρωσει μια διαφορα και εκει βγηκε αλλος λογαριασμος κατι μαλλον μπερδευτηκε.
    Πρεπει να παρω τηλ να γινει διερευνηση γιατι χτες εφαγα πολυ χρονο και ακρη δεν εβγαλα!

    Καλησπέρα σας.
    Ναι, έχετε μπερδευτεί λιγάκι, πράγματι. Λειτουργούμε με προπληρωμή. Θα σας καλέσουν κιόλας εντός της ημέρας, να σας τα εξηγήσουν λεπτομερώς.

  11. #12461
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας.
    Ναι, έχετε μπερδευτεί λιγάκι, πράγματι. Λειτουργούμε με προπληρωμή. Θα σας καλέσουν κιόλας εντός της ημέρας, να σας τα εξηγήσουν λεπτομερώς.
    Φακελωμένοι είμαστε;;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  12. #12462
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φακελωμένοι είμαστε;;
    Κάποιους μετά από τόσο καιρό και τόσα μηνύματα, σας έχουμε μάθει, ναι

  13. #12463
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φακελωμένοι είμαστε;;
    αν έχεις στείλει στο παρελθόν προσωπικό μήνυμα με τα στοιχεία σου το έχουν λογικό είναι.

  14. #12464
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας.
    Ναι, έχετε μπερδευτεί λιγάκι, πράγματι. Λειτουργούμε με προπληρωμή. Θα σας καλέσουν κιόλας εντός της ημέρας, να σας τα εξηγήσουν λεπτομερώς.
    Ενταξει, μιλησαμε και κανονισαμε ευχαριστω πολυ!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φακελωμένοι είμαστε;;
    εσενα δυσκολα σε βρισκουν με τετοιο ονομα, εμενα ειναι το αληθινο μου και σπανιο

  15. #12465
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    @Ιnalan παρακαλώ κάντε κάτι με αυτη την ανανέωση συμβολαίων στα γραφεία σας. Cosmote, protergia ανανέωσα online. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι μια νεα τεχνολογική εταιρεία δεν μπορεί να οργανώσει κάτι τόσο στοιχειώδες

Σελ. 831 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 811821826829830831832833836841851 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας