Σελ. 807 από 1237 ΠρώτηΠρώτη ... 787797802805806807808809812817827 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.091-12.105 από 18548

Θέμα: Inalan

  1. #12091
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καταρχην τι σχεση εχει μια αλλη εταιρεια με την αδεια? μαζι κανουν τις αιτησεις? δεν μπορει δλδ ο δημος να εδωσε στην cosmote και οχι στην ιναλαν?
    θεωρω καλο ειναι να μην δενουμε κομπο πραγματα και καταστασεις που ΔΕΝ μπορουμε να γνωριζουμε!!!

    - - - Updated - - -

    αυτο με τις αιτησεις ενδιαφεροντος το εχουν πει παρα πολλες φορες να κανουμε και οτι προτεραιοτητα εχει οπου εχει περισσοτερες. Δεν ειναι κατι κρυφο.
    Η ιναλαν παιζει διαφορετικα μπαλα δεν ειναι σαν τους αλλους FTTH παροχους και ειναι διαφορετικη η επεκταση δικτυου γινεται με αλλους τροπους.
    Εδω παντως σε εμενα ποσα χρονια τωρα ακουμε VDSL και ουτε αυτη δεν υπαρχει, ποσο μαλλον δλδ FTTH απο αλλους, για κλαματα ολοι!
    ευτυχως που εχουμε την ιναλαν δλδ.

  2. #12092
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχην τι σχεση εχει μια αλλη εταιρεια με την αδεια? μαζι κανουν τις αιτησεις? δεν μπορει δλδ ο δημος να εδωσε στην cosmote και οχι στην ιναλαν?
    θεωρω καλο ειναι να μην δενουμε κομπο πραγματα και καταστασεις που ΔΕΝ μπορουμε να γνωριζουμε!!!

    - - - Updated - - -

    αυτο με τις αιτησεις ενδιαφεροντος το εχουν πει παρα πολλες φορες να κανουμε και οτι προτεραιοτητα εχει οπου εχει περισσοτερες. Δεν ειναι κατι κρυφο.
    Η ιναλαν παιζει διαφορετικα μπαλα δεν ειναι σαν τους αλλους FTTH παροχους και ειναι διαφορετικη η επεκταση δικτυου γινεται με αλλους τροπους.
    Εδω παντως σε εμενα ποσα χρονια τωρα ακουμε VDSL και ουτε αυτη δεν υπαρχει, ποσο μαλλον δλδ FTTH απο αλλους, για κλαματα ολοι!
    ευτυχως που εχουμε την ιναλαν δλδ.
    Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι από τα τέλη Νοεμβρίου/αρχές Δεκεμβρίου του 2019 που έγινε η αίτηση, 17 μήνες μετά δεν υπάρχει άδεια για μια συγκεκριμένη οδό σε συνοικία της οποίας άλλοι δρόμοι έχουν ήδη σύνδεση. Θυμάμαι χαρακτηριστικά όταν έκανα την αίτηση να ρωτάω στο τηλ "πότε βλέπετε να έρχεται;" και να λαμβάνω την απάντηση "το πολύ σε 1 με 1μιση μήνα". Αυτό είναι αδιαμφισβήτητο ότι ελέχθη. Άρα ή άδεια δεν έχει καν ζητηθεί (αφού όπως λές δεν συμφέρει καν χωρίς άλλες αιτήσεις να δωθεί προτεραιότητα, άρα ποιός ο λόγος να ζητηθεί άδεια) ή άδεια ζητήθηκε και δωθηκε και απλώς δεν προχωράει σκάψιμο (για τον ίδιο λόγο). Σε κάθε περίπτωση ο ισχυρισμός ότι περιμένουμε τον δήμο είναι τουλάχιστον βολικός. Αναρωτιέμαι αν περάσουν ακόμα 2-3 χρόνια, θα εμφανιστεί κάποιος να πει ότι ακόμα περιμένει τον δήμο; Πες όμως ότι είμαι εγώ ο περίεργος και είναι όλα όμορφα και σωστά. Άντε πες λοιπόν ότι ο δήμος δεν δίνει άδεια γιατί έτσι. Όταν τελικά τη λάβει η Inalan την άδεια, αφού όπως λες δε θα έχει άλλες αιτήσεις στον δρόμο και δεν θα τη συμφέρει, θα είναι εκτός προτεραιότητας. Πιστεύεις ότι θα μου πει αυτό ακριβώς; ότι έλαβε την άδεια αλλά δεν μπορεί να έρθει να σκάψει ή θα επικαλεστεί κάτι άλλο;

    Επίσης αδιαμφισβήτητο είναι ότι για πολλούς μήνες δεν λάμβανα καμία απάντηση σε τηλ, email, fb. Έλαβα όμως απάντηση την επομένη ενός δημόσιου σχολίου σε ποστ της εταιρίας στο fb. Η απάντηση έλεγε να επικοινωνήσω με την εταιρία! Αυτό έμενα μου λέει πολλά.

    Το γεγονός ότι δουλεύει για κάποιους και το χαίρονται και μπράβο τους, δεν μου αφαιρεί έμενα το δικαίωμα να λέω ότι όταν μου διαφημίσεις κάτι και μου πεις αρχικά ότι είμαι εκτός κάλυψης και μετά από 1 χρόνο με εμφανίσεις εντός κάλυψης, με καλέσεις να κάνω αίτηση και την κάνω, μου υπόσχεσαι σύνδεση σε 1-2 μήνες (γιατί έτσι γίνονται τα πράγματα) και 1μιση χρόνο μετά ακόμα στέκεσαι στην άδεια του δήμου, ε κάτι δεν πάει καλά.

  3. #12093
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, αν σε γραφουν ετσι οντως ειναι αρκετα περιεργο.
    Τουλαχιστον θα επρεπε να εξηγησουν ακριβως τον λογο.
    Επισης οπως εχουν πει οι ιδιοι βγαινουν ξεχωριστα αδειες για οδους οχι για περιοχες μονο.
    Λες οτι για πολλους μηνες δεν λαμβανες απαντηση, δλδ ρωταγες και δεν σου απαντουσαν? και στο τηλ τι γινοταν δεν το σηκωναν? δεν καταλαβα.

    Η ποιο κοντινη σου συνδεση ποσα μετρα απεχει? ή αν ειναι σε αλλον δρομο ποσους δρομους μετα?

    - - - Updated - - -

    Δυστυχως αυτο με την αδεια ισχυει, δλδ δινουν ανα δρομους οποτε ναι μπορει για τον Α,Β λογο να μην δινει ο δημος, μπορει να κολοβαρανε οτιδηποτε.
    Και στο Γαλατσι τους ειχε δημιουργησει ο δημος μεγαλο προβλημα.
    Και αν ειναι αληθεια δλδ τι να κανουν πως θα το αποδειξουν σε σενα? εγω δεν βλεπω τον λογο γιατι να κατσουν να πουν ψεματα, δλδ εχουν καποιο συμφερον να μην σε κανουν πελατη??? εγω δεν πιστευω οτι λενε ψεματα σε καμια απολυτως περιπτωση. Ειμαι σιγουρος οτι ειναι γραφειοκρατικα του δημου τυχον καθυστερησεις και παρα παρα πολυ πιθανοτερο.
    Αν δεν ειχε αλλες αιτησεις η οδος σου μπορουσαν να στο πουν, τοσο απλα!
    εμενα δεν ειχε καμια, και μου εδωσαν απο αλλον δρομο, αλλα ημουν χαμηλα. Γιαυτο σε ρωταω ποσο απεχει η ποιο κοντινη σου συνδεση?

  4. #12094
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Αυτό με τις άδειες σε μικρή απόσταση σκάψιμο δεν έχει πάρει το ΟΚ από την ΕΕΤΤ για να μπορεί να το κάνει κάποιος πάροχος χωρίς άδεια από το δήμο;
    Πέρυσι νομίζω ότι το συζητούσαμε πάλι γι' αυτό...

  5. #12095
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με τις άδειες σε μικρή απόσταση σκάψιμο δεν έχει πάρει το ΟΚ από την ΕΕΤΤ για να μπορεί να το κάνει κάποιος πάροχος χωρίς άδεια από το δήμο;
    Πέρυσι νομίζω ότι το συζητούσαμε πάλι γι' αυτό...
    ότι αφορά τις τηλεπικοινωνίες η αρμόδια αρχή είναι η ΕΕΤΤ

    πάντως το όλο θέμα με τις άδειες από τον (οποιαδήποτε) δήμο και την ΙΝΑΛΑΝ σε αντίθεση με τους άλλους είναι περίεργο και πιστεύω ότι θα γίνει ακόμα περίεργο λόγω της "μεγάλης μελλοντικής επέκτασης" του δικτύου της σε περιοχές που ανήκουν στον Δήμο Αθηναιών όπως είναι το Παγκράτι - Βύρωνα - Καισαριανή κτλ.. σύμφωνα πάντα με τον αναρτημένο χάρτη μελλοντικής επέκτασης του δικτύου που δημοσιεύεται από χρήστη...

    όπως και δεν καταλαβαίνω το νόημα να παίρνεις άδεια ανά οδό και όχι ανά δήμο

    ο επίσημος χάρτης από την ιστοσελίδα της ΙΝΑΛΑΝ
    https://www.google.com/maps/d/embed?...7fBInwH-hHaLkW
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 13-05-21 στις 09:56.

  6. #12096
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Θεωρώ ότι ψάχνετε ψύλλους στα άχυρα, όσον αφορά τη στρατηγική επέκτασης της Inalan. Η εταιρεία έχει αναθεωρήσει άπειρες φορές τα σχέδιά της και σβήνει και ξαναγράφει τον χάρτη επέκτασης κάθε λίγο και λιγάκι.

    Στον φίλο Nikiforo είχαν τονίσει τηλεφωνικά πολλές φορές πριν 2-3 χρόνια ότι το κέντρο της Αθήνας ήταν στα άμεσα σχέδιά τους, τελικά δεν επεκτάθηκαν ποτέ στο κέντρο της Αθήνας. Στο Α/Κ Αλεξάνδρας το είχαν συμπεριλάβει σχεδόν ολόκληρο αρχικά, τελικά άφησαν μόνο τον κεντρικό κορμό στο κεντρικό κομμάτι και σχεδόν τίποτε άλλο. Στην Κυψέλη έβαλαν αρχικά ένα κομμάτι επέκτασης που έφτανε μέχρι και την οδό Αχαρνών, μετά το αφαίρεσαν. Το τμήμα επέκτασης στα Άνω Πατήσια είναι πάνω από τρία χρόνια κόκκινο στον χάρτη, χωρίς να γίνει το παραμικρό.

    Θέλετε και άλλα παραδείγματα για να πειστείτε ότι το πλάνο επέκτασης της εταιρείας θυμίζει σχέδιο ζωγραφικής στο οποίο ένας 13χρονος βγάζει το άχτι του, σβήνοντας και γράφοντας;

  7. #12097
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ ότι ψάχνετε ψύλλους στα άχυρα, όσον αφορά τη στρατηγική επέκτασης της Inalan. Η εταιρεία έχει αναθεωρήσει άπειρες φορές τα σχέδιά της και σβήνει και ξαναγράφει τον χάρτη επέκτασης κάθε λίγο και λιγάκι.

    Στον φίλο Nikiforo είχαν τονίσει τηλεφωνικά πολλές φορές πριν 2-3 χρόνια ότι το κέντρο της Αθήνας ήταν στα άμεσα σχέδιά τους, τελικά δεν επεκτάθηκαν ποτέ στο κέντρο της Αθήνας. Στο Α/Κ Αλεξάνδρας το είχαν συμπεριλάβει σχεδόν ολόκληρο αρχικά, τελικά άφησαν μόνο τον κεντρικό κορμό στο κεντρικό κομμάτι και σχεδόν τίποτε άλλο. Στην Κυψέλη έβαλαν αρχικά ένα κομμάτι επέκτασης που έφτανε μέχρι και την οδό Αχαρνών, μετά το αφαίρεσαν. Το τμήμα επέκτασης στα Άνω Πατήσια είναι πάνω από τρία χρόνια κόκκινο στον χάρτη, χωρίς να γίνει το παραμικρό.

    Θέλετε και άλλα παραδείγματα για να πειστείτε ότι το πλάνο επέκτασης της εταιρείας θυμίζει σχέδιο ζωγραφικής στο οποίο ένας 13χρονος βγάζει το άχτι του, σβήνοντας και γράφοντας;
    ειδικά για το τελευταίο θα συμφωνήσω 100% μαζί σου

    η εταιρεία μάλλον θα πρέπει να αναθεωρήσει κάποια πράγματα ξεκινώντας με τις επαφές της με τους διάφορους δήμους της αττικής.

  8. #12098
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.132
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Αν δεν εχετε κουτάκι στον δρόμο σας ή σε διπλανό, μην περιμένετε αμεση συνδεση δυστυχώς
    Εγω στον δρόμο εχω 5 κουτιά με το δικό μου και απορώ που δεν εχουν συνδεθεί ολοι παρα μονο 5 ατομα όσα και τα κουτιά με τα καλώδια που φεύγουν

  9. #12099
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως το ότι οι τράπεζες χρεώνουν τέλη για ηλεκτρονικές συναλλαγές, είναι ξεφτίλα... Να πεις ότι πήγαινες στο ταμείο και σε χρέωναν για την εργασία του υπαλλήλου, πάει στα κομμάτια. Αλλά για κάτι που δεν παρεμβαίνει υπάλληλος, είναι εξοργιστικό...
    Τι να σου κάνω...

  10. #12100
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ ότι ψάχνετε ψύλλους στα άχυρα, όσον αφορά τη στρατηγική επέκτασης της Inalan. Η εταιρεία έχει αναθεωρήσει άπειρες φορές τα σχέδιά της και σβήνει και ξαναγράφει τον χάρτη επέκτασης κάθε λίγο και λιγάκι.

    Στον φίλο Nikiforo είχαν τονίσει τηλεφωνικά πολλές φορές πριν 2-3 χρόνια ότι το κέντρο της Αθήνας ήταν στα άμεσα σχέδιά τους, τελικά δεν επεκτάθηκαν ποτέ στο κέντρο της Αθήνας. Στο Α/Κ Αλεξάνδρας το είχαν συμπεριλάβει σχεδόν ολόκληρο αρχικά, τελικά άφησαν μόνο τον κεντρικό κορμό στο κεντρικό κομμάτι και σχεδόν τίποτε άλλο. Στην Κυψέλη έβαλαν αρχικά ένα κομμάτι επέκτασης που έφτανε μέχρι και την οδό Αχαρνών, μετά το αφαίρεσαν. Το τμήμα επέκτασης στα Άνω Πατήσια είναι πάνω από τρία χρόνια κόκκινο στον χάρτη, χωρίς να γίνει το παραμικρό.

    Θέλετε και άλλα παραδείγματα για να πειστείτε ότι το πλάνο επέκτασης της εταιρείας θυμίζει σχέδιο ζωγραφικής στο οποίο ένας 13χρονος βγάζει το άχτι του, σβήνοντας και γράφοντας;
    Εμενα πχ ειχαν πει οτι θα εκαναν εναν αλλον κεντρικο κορμο στην Κυψελη σε αλλη οδο και θα επαιρνα απο εκει, μετα ξεκινησαν αλλον και επειδη ημουν σε ποιο μεγαλη αποσταση ειχαν πει οτι δεν μπορω να συνδεθω.
    Μετα τελικα δεν θα γινοταν ο δευτερος και επειδη εγιναν πελατες καποιοι σε κοντινη αποσταση απο εμενα μου εδωσαν τελικα.
    Μεχρι δεν θυμαμαι ποσους μηνες μετα ο χαρτης με ειχε στα κοκκινα και εγω ειχα συνδεση.

    Tωρα για το κεντρο Αθηνας τι να πω μηπως τελικα τα αλλα μερη που πηγαν ειχαν παραπανω ζητηση?
    το οτι παει αναλογα με την ζητηση εχει ειπωθει παρα πολλες φορες και το βλεπω λογικοτατο.
    γιαυτο κιολας λενε συχνα οτι δεν δινουν ποτε χρονοδιαγραμματα.

    - - - Updated - - -

    Γενικα τον χαρτη δεν ειναι να τον λαμβανουμε πολυ σοβαρα υποψην, δεν ξερω κιολας αν ενημερωνεται τακτικα πλεον. Δεν ειμαι σε θεση να τσεκαρω τιποτα.

    - - - Updated - - -

    Τα καλα-κακα νεα τωρα οπως το δει κανεις....https://www.skai.gr/news/greece/metr...0-JW9qkaWtciEI
    Πολυ φοβαμαι οτι μας περιμενουν μπελαδες....δεν το λεω μονο για την κινηση κτλ αλλα για οτι σιγουρα θα εχουμε ζημιες και διακοπες.
    Περιοχες Κυψελη-Γαλατσι.

  11. #12101
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα πχ ειχαν πει οτι θα εκαναν εναν αλλον κεντρικο κορμο στην Κυψελη σε αλλη οδο και θα επαιρνα απο εκει, μετα ξεκινησαν αλλον και επειδη ημουν σε ποιο μεγαλη αποσταση ειχαν πει οτι δεν μπορω να συνδεθω.
    Μετα τελικα δεν θα γινοταν ο δευτερος και επειδη εγιναν πελατες καποιοι σε κοντινη αποσταση απο εμενα μου εδωσαν τελικα.
    Μεχρι δεν θυμαμαι ποσους μηνες μετα ο χαρτης με ειχε στα κοκκινα και εγω ειχα συνδεση.

    Tωρα για το κεντρο Αθηνας τι να πω μηπως τελικα τα αλλα μερη που πηγαν ειχαν παραπανω ζητηση?
    το οτι παει αναλογα με την ζητηση εχει ειπωθει παρα πολλες φορες και το βλεπω λογικοτατο.
    γιαυτο κιολας λενε συχνα οτι δεν δινουν ποτε χρονοδιαγραμματα.

    - - - Updated - - -

    Γενικα τον χαρτη δεν ειναι να τον λαμβανουμε πολυ σοβαρα υποψην, δεν ξερω κιολας αν ενημερωνεται τακτικα πλεον. Δεν ειμαι σε θεση να τσεκαρω τιποτα.

    - - - Updated - - -

    Τα καλα-κακα νεα τωρα οπως το δει κανεις....https://www.skai.gr/news/greece/metr...0-JW9qkaWtciEI
    Πολυ φοβαμαι οτι μας περιμενουν μπελαδες....δεν το λεω μονο για την κινηση κτλ αλλα για οτι σιγουρα θα εχουμε ζημιες και διακοπες.
    Περιοχες Κυψελη-Γαλατσι.
    Πολύ φοβάμαι ότι θα επαληθευτείς καθώς σίγουρα με τις εργασίες για το ΜΕΤΡΟ που θα ξεκινήσουν θα γίνουν ζημιές και θα υπάρχουν διακοπές που δεν ξέρω πότε θα αποκατασταθούν φυσικά.

  12. #12102
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.884
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Καλό πήξιμο στη Βεΐκου...

  13. #12103
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό πήξιμο στη Βεΐκου...
    όταν ξεκινήσουν τα έργα για το ΜΕΤΡΟ (Γραμμή 4) καλό πήξιμο όλοι οι αθηναίοι θα έχουμε...

  14. #12104
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν εχετε κουτάκι στον δρόμο σας ή σε διπλανό, μην περιμένετε αμεση συνδεση δυστυχώς
    Εγω στον δρόμο εχω 5 κουτιά με το δικό μου και απορώ που δεν εχουν συνδεθεί ολοι παρα μονο 5 ατομα όσα και τα κουτιά με τα καλώδια που φεύγουν
    Μπορεί είτε να μην γνωρίζουν όλοι την INALAN, είτε να μην θέλουν να βάλουν.

    Εγώ π.χ. αν είχα διαθεσιμότητα και για 100/200 VDSL και INALAN, δεν θα έβαζα ποτέ INALAN λόγω του ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις αποκλειστικά δικό σου εξοπλισμό. Όλα αυτά με το DMZ και το BLOCK IPs, είναι ημίμετρα γιατί πάντα η gateway είναι το router της INALAN, άρα τα πάντα περνάνε πρώτα από εκεί.

  15. #12105
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.923
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα αυτά με το DMZ και το BLOCK IPs, είναι ημίμετρα γιατί πάντα η gateway είναι το router της INALAN, άρα τα πάντα περνάνε πρώτα από εκεί.
    Πώς με public IP σε δικό σου router είναι gateway το router της Inalan;

Σελ. 807 από 1237 ΠρώτηΠρώτη ... 787797802805806807808809812817827 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας