Σελ. 149 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 129139144147148149150151154159169 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.221-2.235 από 18571

Θέμα: Inalan

  1. #2221
    Εγγραφή
    19-10-2016
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Ιλιγγιώδης 4/1
    ISP
    HOL
    Router
    Τ_Τ
    Ρε παιδιά, μήπως δεν υπάρχει δόλος από πίσω και πρόκειται για απλή ανοργανωσιά; Η εταιρία δοκίμασε να πάει στον Δήμαρχο επιτόπου; Οι αιτήσεις στο τεχνικό τμήμα δεν πηγαίνουνε; Έχετε δοκιμάσει να μιλήσετε κατ' ευθείαν στον υπεύθυνο του τμήματος; Ψάξατε μήπως κανένας γνωστός γνωστού έχει κάποιον «υψηλά ιστάμενο» στο Δημαρχείο; Στην Ελλάδα, ακόμα και όταν δεν υπάρχει ανάγκη για βύσμα, η μπάλα πολλές φορές χάνεται στους άπειρους μεσάζοντες. Θα μου πείτε πως για να φτάνετε στο σημείο να βγάζετε τέτοια ανακοίνωση θα το έχετε κάνει λογικά, αλλά κουβέντα να γίνεται.

  2. #2222
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ πάντως δεν βλέπω κάτι το περίεργο σε αυτά που ζητάει (για μένα μου φαίνονται όλα σωστά και δικαιολογημένα) εκτός την "τιμή" που μου φαίνεται λίγο "τσιμπημένη" δεν ξέρω βέβαια σε σχέση με άλλες εταιρείες μπορεί να κάνω λάθος
    αρμόδια υπηρεσία του δήμου είναι το τεχνικό τμήμα
    ο δήμαρχος δεν μπορεί να κάνει τίποτα πιστεύω ούτε ο αντί δήμαρχος

    βέβαια θα συμφωνήσω ότι αν υπήρχε "γνωστός" θα γινόταν η δουλεία σίγουρα

    από εκεί και πέρα οι δημότες μπορούν να πιέσουν την κατάσταση

    όταν κάτι γίνεται ομαδικό / μαζικό πάντα αποδίδει

  3. #2223
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    INALAN
    Εδώ μπαίνουν ουσιαστικά τρία θέματα:
    1. Τεχνικές προδιαγραφές
    2. Μπάρμας από την Κορώνη
    3. Αυτή η γραφειοκρατεία που για ένα περίεργο λόγο πάντα είναι υπέρ των υφιστάμενων "δομών"

    Για το 1, δεν θέλει και πολύ μυαλό, οι λόγοι που επικαλείται το έγγραφο του Δήμου κατά τη γνώμη μου είναι "άλλα λόγια να αγαπιόμαστε". Προσπαθεί να βρει τρόπο να αυξήσει το κόστος και να αποτρέψει την σύνδεση στο δίκτυο. Μου κάνει εντύπωση ότι προσπαθεί να μην δημιουργήσει μικροεμπόδια σε μελλοντικούς εργολάβους
    Από μακρυά και χωρίς να γνωρίζω τους ανθρώπους θα έλεγα ότι κάτι "άλλο" κρύβει η απόρριψη κι έχει πασπαλιστεί με "πράσινα άλογα". Λες και αν κάνουν έργα οδοποιίας ή έργα στο πεζοδρόμιο στο μέλλον θα τους πειράξει να ξανατοποθετήσουν το σωλήνα της οπτικής ίνας κάτω από τα έργα. Μια γραμμή στις προδιαγραφές του διαγωνισμού είναι. Ελλάς το μεγαλείο σου. Άσε που έχουμε πήξει στα έργα τα τελευταία χρόνια. Αλλάζουν κάθε μήνα άσφαλτο

    Για το 2, έλεος πια σε αυτό το Ελαδιστάν. Όπως και παλιά που έπρεπε να έχεις μπάρμπα από την Κορώνη για να πάρεις γραμμή από τον ΟΤΕ έτσι και τώρα θέλεις μπάρμπα στο δήμο για να πάρεις οπτική ίνα. Πόσο ζώα είμαστε που τους ανεχόμαστε. Βέβαια η άλλη φιλοσοφία είναι: κάνε εσύ τη δουλειά σου κι άσε τους άλλους να κουρεύονται. Όμως, αν ο δήμος έδωσε ήδη άδεια με άλλες προδιαγραφές, τότε αυτόματα εφαρμόζει δυο μέτρα και δυο σταθμά.

    Το 3 είναι προφανές. ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΆΦΩ ΑΛΛΟ!!!

  4. #2224
    Εγγραφή
    29-05-2012
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    VMG1312 RT-AC56U RP-AC56
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    φίλε μου σέβομαι την άποψη σου αλλά θα μου επιτρέψεις να μην συμφωνήσω με αυτήν καθώς θεωρώ ότι δεν είσαι τόσο καλά ενημερωμένος σχετικά με το XBOX ONE είναι παρά πολύ εύκολο να φτάσεις ή ακόμα να τα ξεπεράσεις τα 3.3 ΤΒ όριο χρήσης δεδομένων της ΙΝΑΛΑΝ και δεν χρειάζεται να έχεις τα παιχνίδια που αναφέρεις αρκούν και λίγα όσα χωράει τα 500GB - 1TB εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου που έχει η κονσόλα και στην συγκεκριμένη περίπτωση ο φίλος μου (δεν μιλάω για εμένα που έχω βάλει εξωτερικό αποθηκευτικό χώρο καθώς ο εσωτερικός δεν με φτάνει) , ούτε επίσης μιλάω για την δική μου χρήση που είναι κατέβασμα αρχείων από ιστοσελίδες/τορρεντς που για πλάκα τα ξεπερνάω....

    για μερικά που λες περί "απεριόριστων" θα με βρεις σύμφωνο

    για αυτό δεν μου αρέσουν οι εταιρείες που δεν είναι ξεκάθαρες στις υπηρεσίες/χρεώσεις τους και φυσικά όταν έχουν περιορισμούς

    σαφώς μπορείς να πιστεύεις ότι είμαι υπερβολικός απλά θα μου επιτρέψεις να έχω καλύτερη άποψη από τον οποιοδήποτε σε ότι αφορά την κατανάλωση δεδομένων της οικιακής μου σύνδεσης με το διαδίκτυο.
    Εγω με 3 κονσολες, 3 pc, 2 file servers, 3 κινητα, 2 ταμπλετες, 1 τηλεοραση, σχεδον καθημερινο streaming, συνδεσεις απομακρυσμενα διοτι εχω τον server τοπικα και δουλευω απο εξω, torrents κτλ δεν ξεπερναω καν το 1 terra, εσυ με ενα XBOX πως φτανεις τα 3.5... μηπως πιο πολυ το λες απο αυτα που πιστευεις παρα με στοιχεια;

    Εχεις δηλαδη οντως κανει αναλυση καθε μηνα και με ενα XBOX τρως πανω απο 3 terra; Μου φαινεται αδιανοητο. Εγω με πολυ παραπανω συσκευες δε φτανω το 1. Μηπως σου κλεβει κανεις δικτυο; ή δε ξερω μηπως γινεται τιποτα αλλο;

  5. #2225
    Εγγραφή
    30-05-2016
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4999/49998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από specialK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω με 3 κονσολες, 3 pc, 2 file servers, 3 κινητα, 2 ταμπλετες, 1 τηλεοραση, σχεδον καθημερινο streaming, συνδεσεις απομακρυσμενα διοτι εχω τον server τοπικα και δουλευω απο εξω, torrents κτλ δεν ξεπερναω καν το 1 terra, εσυ με ενα XBOX πως φτανεις τα 3.5... μηπως πιο πολυ το λες απο αυτα που πιστευεις παρα με στοιχεια;

    Εχεις δηλαδη οντως κανει αναλυση καθε μηνα και με ενα XBOX τρως πανω απο 3 terra; Μου φαινεται αδιανοητο. Εγω με πολυ παραπανω συσκευες δε φτανω το 1. Μηπως σου κλεβει κανεις δικτυο; ή δε ξερω μηπως γινεται τιποτα αλλο;
    κι εμενα μου φανηκε παραξενο γιαυτο και απαντησα στον φιλο οτι δεν υπαρχει περιπτωση να εχει τοση μεγαλη καταναλωση το xbox one. βεβαια δεν ειναι δικο του παραδειγμα,καθως οπως ανεφερε, του το ειπε ενας φιλος του.
    οπως και να εχει το θεμα ομως,δεν επιμενω καθως μου αφαιρεσε το δικαιωμα
    οπως ειπα μου φαινεται αστειο το γεγονος οτι ολοι οσοι δεν εχουν ιναλαν,τους φαινεται λιγο το οριο και ευκολο να ξεπεραστει, ενω ολοι οσοι εχουν ηδη,δεν εχουν εκφερει κανενα παραπονο περι περιορισμου.

  6. #2226
    Εγγραφή
    29-05-2012
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    VMG1312 RT-AC56U RP-AC56
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guardian13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι εμενα μου φανηκε παραξενο γιαυτο και απαντησα στον φιλο οτι δεν υπαρχει περιπτωση να εχει τοση μεγαλη καταναλωση το xbox one. βεβαια δεν ειναι δικο του παραδειγμα,καθως οπως ανεφερε, του το ειπε ενας φιλος του.
    οπως και να εχει το θεμα ομως,δεν επιμενω καθως μου αφαιρεσε το δικαιωμα
    οπως ειπα μου φαινεται αστειο το γεγονος οτι ολοι οσοι δεν εχουν ιναλαν,τους φαινεται λιγο το οριο και ευκολο να ξεπεραστει, ενω ολοι οσοι εχουν ηδη,δεν εχουν εκφερει κανενα παραπονο περι περιορισμου.
    και εμενα μου φαινεται περιεργο, δηλαδη δε βγαινουν τα νουμερα.

    Πιο πολυ νομιζω ο κοσμος αντιδρα διοτι απλα δεν του αρεσει ο περιορισμος, οχι οτι εχουν κατσει και μετρησει πρακτικα τι σημαινει 3.5 τερρα το μηνα.
    Και παιδια, ελα μεταξυ μας μιλαμε, εαν τρωτε πανω απο 3.5 τερρα το μηνα οικιακα, και δεν ειστε εταιρια... ελα μεταξυ μας ειμαστε.. δε το κανετε επειδη μπαινετε facebook ή βλεπετε καμια ταινια ή και πολλες...

  7. #2227
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από specialK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω με 3 κονσολες, 3 pc, 2 file servers, 3 κινητα, 2 ταμπλετες, 1 τηλεοραση, σχεδον καθημερινο streaming, συνδεσεις απομακρυσμενα διοτι εχω τον server τοπικα και δουλευω απο εξω, torrents κτλ δεν ξεπερναω καν το 1 terra, εσυ με ενα XBOX πως φτανεις τα 3.5... μηπως πιο πολυ το λες απο αυτα που πιστευεις παρα με στοιχεια;

    Εχεις δηλαδη οντως κανει αναλυση καθε μηνα και με ενα XBOX τρως πανω απο 3 terra; Μου φαινεται αδιανοητο. Εγω με πολυ παραπανω συσκευες δε φτανω το 1. Μηπως σου κλεβει κανεις δικτυο; ή δε ξερω μηπως γινεται τιποτα αλλο;
    βιάζεσαι και δεν προσέχεις τι γράφω....δεν μιλάω για μένα που ξεπερνάω τα 3TB το μήνα για πλάκα φίλε μου (να με συγχωρείς αλλά δεν θα κάτσω να αναλύσω τι συσκευές και τι υπηρεσίες έχω) για την ιστορία πάντως δεν έχω τηλεόραση 4Κ εννοείται ότι έχω τα στοιχεία για να το λέω.

    εγώ μίλησα για φίλο μου στην πετρούπολη (που πρόσφατα έβαλαν νέες καμπίνες και είναι σε αναμονή της νέας σύνδεσης VDSL) ο οποίος έχει μόνο μια κονσόλα XBOX ONE συγκεκριμένα παιχνίδια εγκατεστημένα στον εσωτερικό χώρο 500ΜΒ - 1ΤΒ που έχει η κονσόλα και όταν του είπα για την εταιρεία αυτή μου είπε ότι δεν του φτάνουν τα 3ΤΒ καθώς τα πιάνει για πλάκα (η συζήτηση έγινε καθώς μένει στην πετρούπολη σε αναμονή της VDSL)

    δεν έχει νόημα να πω την προσωπική γνώμη καθώς σύμφωνα με τα σημερινά δεδομένα δεν πρόκειται να γίνω πελάτης της όταν με το καλό φτάσει στον ΔΗΜΟ ΑΘΗΝΑΙΩΝ και στην περιοχή μου θα δούμε και εφόσον έχει αλλάξει την πολιτική της

    εγώ όρια στις υπηρεσίες που πληρώνω δεν δέχομαι

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guardian13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι εμενα μου φανηκε παραξενο γιαυτο και απαντησα στον φιλο οτι δεν υπαρχει περιπτωση να εχει τοση μεγαλη καταναλωση το xbox one. βεβαια δεν ειναι δικο του παραδειγμα,καθως οπως ανεφερε, του το ειπε ενας φιλος του.
    οπως και να εχει το θεμα ομως,δεν επιμενω καθως μου αφαιρεσε το δικαιωμα
    οπως ειπα μου φαινεται αστειο το γεγονος οτι ολοι οσοι δεν εχουν ιναλαν,τους φαινεται λιγο το οριο και ευκολο να ξεπεραστει, ενω ολοι οσοι εχουν ηδη,δεν εχουν εκφερει κανενα παραπονο περι περιορισμου.
    δεν σου αφαίρεσα κανένα δικαίωμα (μην λες πράγματα που δεν ισχύουν σε παρακαλώ) ελεύθερος είσαι να λες την γνώμη σου , να κάνεις τα σχόλια σου

    όπως και εγώ είμαι ελεύθερος να συμφωνήσω ή να διαφωνήσω με αυτά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από specialK Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εμενα μου φαινεται περιεργο, δηλαδη δε βγαινουν τα νουμερα.

    Πιο πολυ νομιζω ο κοσμος αντιδρα διοτι απλα δεν του αρεσει ο περιορισμος, οχι οτι εχουν κατσει και μετρησει πρακτικα τι σημαινει 3.5 τερρα το μηνα.
    Και παιδια, ελα μεταξυ μας μιλαμε, εαν τρωτε πανω απο 3.5 τερρα το μηνα οικιακα, και δεν ειστε εταιρια... ελα μεταξυ μας ειμαστε.. δε το κανετε επειδη μπαινετε facebook ή βλεπετε καμια ταινια ή και πολλες...
    ξέρεις η σύνδεση με το διαδίκτυο περιλαμβάνει διάφορες υπηρεσίες που μπορεί ο καθένας μας να απολαύσει διαφορετικά

    σε αυτές είναι η περιήγηση σε διάφορες ιστοσελίδες , είναι τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης όπως facebook/twitter/instagram/youtube , είναι το κατέβασμα αρχείων , είναι το streaming , είναι το multiplayer/online gaming κτλ

    σκέψου μόνο ένα πράγμα ότι η μητέρα μου που είναι 72+ χρονών καταναλώνει το μήνα πάνω από 10GB με το κινητό της (μέσω WiFi ευτυχώς...) και η χρήση είναι FACEBOOK/YOUTUBE/INSTAGRAM/GOOGLE CHROME και κάποιες ενημερώσεις εφαρμογών που έχει εγκατεστημένες μέσω του GOOGLE PLAY STORE.

  8. #2228
    Εγγραφή
    29-05-2012
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    VMG1312 RT-AC56U RP-AC56
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    βιάζεσαι και δεν προσέχεις τι γράφω....δεν μιλάω για μένα που ξεπερνάω τα 3TB το μήνα για πλάκα φίλε μου (να με συγχωρείς αλλά δεν θα κάτσω να αναλύσω τι συσκευές και τι υπηρεσίες έχω) για την ιστορία πάντως δεν έχω τηλεόραση 4Κ εννοείται ότι έχω τα στοιχεία για να το λέω.

    εγώ μίλησα για φίλο μου στην πετρούπολη (που πρόσφατα έβαλαν νέες καμπίνες και είναι σε αναμονή της νέας σύνδεσης VDSL) ο οποίος έχει μόνο μια κονσόλα XBOX ONE συγκεκριμένα παιχνίδια εγκατεστημένα στον εσωτερικό χώρο 500ΜΒ - 1ΤΒ που έχει η κονσόλα και όταν του είπα για την εταιρεία αυτή μου είπε ότι δεν του φτάνουν τα 3ΤΒ καθώς τα πιάνει για πλάκα (η συζήτηση έγινε καθώς μένει στην πετρούπολη σε αναμονή της VDSL)

    δεν έχει νόημα να πω την προσωπική γνώμη καθώς σύμφωνα με τα σημερινά δεδομένα δεν πρόκειται να γίνω πελάτης της όταν με το καλό φτάσει στον ΔΗΜΟ ΑΘΗΝΑΙΩΝ και στην περιοχή μου θα δούμε και εφόσον έχει αλλάξει την πολιτική της

    εγώ όρια στις υπηρεσίες που πληρώνω δεν δέχομαι

    - - - Updated - - -



    δεν σου αφαίρεσα κανένα δικαίωμα (μην λες πράγματα που δεν ισχύουν σε παρακαλώ) ελεύθερος είσαι να λες την γνώμη σου , να κάνεις τα σχόλια σου

    όπως και εγώ είμαι ελεύθερος να συμφωνήσω ή να διαφωνήσω με αυτά.

    - - - Updated - - -



    ξέρεις η σύνδεση με το διαδίκτυο περιλαμβάνει διάφορες υπηρεσίες που μπορεί ο καθένας μας να απολαύσει διαφορετικά

    σε αυτές είναι η περιήγηση σε διάφορες ιστοσελίδες , είναι τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης όπως facebook/twitter/instagram/youtube , είναι το κατέβασμα αρχείων , είναι το streaming , είναι το multiplayer/online gaming κτλ

    σκέψου μόνο ένα πράγμα ότι η μητέρα μου που είναι 72+ χρονών καταναλώνει το μήνα πάνω από 10GB με το κινητό της (μέσω WiFi ευτυχώς...) και η χρήση είναι FACEBOOK/YOUTUBE/INSTAGRAM/GOOGLE CHROME και κάποιες ενημερώσεις εφαρμογών που έχει εγκατεστημένες μέσω του GOOGLE PLAY STORE.
    Ναι αλλα την υπηρεσια που λες οτι πληρωνεις, τη πληρωνεις 27 οχι 300. Οποτε κρινε αναλογα με αυτο που πληρωνεις και οχι με αυτο που θα ηθελες, και δε βιαζομαι διοτι αν καταλαβα καλα απο το μυνημα σου και εσυ υποστηριζεις οτι ειναι πιθανο να τρωει πανω απο 3.3 Τ το μηνα με το XBOX, το οποιο για να γινει σημαινει οτι ξαθε μερα με το XBOX κατβαζει 120 GB δεδομενων... στο xbox μονο... δηλαδη το 1/4 του σκληρου του καθε μερα... επειδη ασχολουμαι με gaming και με streaming και καθε μερα 8 παιχνιδια να κανουν ανανεωση, 120 GB δεδομενων δε τα εχω φτασει... αρα ο φιλος σου ή δε ξερει ή λεει μουφες.

    και επειδη στο τελευταιο μηνυμα λες για τη μητερα σου που κατεβαζει 10 GB και επειδη η δικια μου κατεβαζει 10, μιλαμε για 10 GB oxi 1 TB. Και η διαφορα μεταξυ 10GB και 3.5 TB δεν ειναι 5-6 εφαρμογες, αλλα 3.490 GB και επειδη ξερω ακριβως ποσο μεγεθος εχουν εφαρμογες, και μπορω να καταλαβω και το λογο που εχει μπει ο περιορισμος του 3.5 ΤΒ, ενας νορμαλ χρηστης δε τα φτανει αυτα τα δεδομενα το μηνα.

    Αν μου πεις οτι εχεις κολημα και κατεβαζεις καθε μερα 2 ταινιες των 60 GB διοτι τη θες σε φουλ BR αναλυση διοτι εχεις και το αναλογο συστημα να το παιξεις, αν και τοτε εχεις τα φραγκα να τα αγορζεις σε δισκακι για να χεις το συτημα να το παιξεις, αρα καποιος για να τα ξεπερναει ή θελει να στεισει κανα σερβερακο να τα μοιραζει ή τα θελει για δουλεια, ή να τη μοιρζει σε 10 ατομα. Οποτε στις δυο περιπτωσεις παμε στη πειρατεια και καλα κανει η εταιρια και βαζει και το οριο για να προστατευεται και εκεινη αλλα και εμεις για να χουμε μια τετοια υπηρσεια, στην αλλη περιπτωση ειναι business πακετο.

    Και στη τελικη προσωπικα να και για την Ιναλαν και να και για οποιαδηποτε αλλη εταιρια. Προσωπικα θελω να περνω πισω αυτο που πληρωνω, σε σωστη χρηση. Αλλα για να ξεπερνας τα 3.5 Τ ε μη μου λες οτι τα φτανει με το XBOX. Οτι πειρατευει και το μισο ιντερνετ οκ να το καταλαβω, οτι τα φτανει με το xbox, ε οκ μεταξυ μας μιλαμε

  9. #2229
    Εγγραφή
    02-03-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    735
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/5 + 50/5 + 100/100 + x
    ISP
    ΟΤΕ&HOL&Wireless&Inala
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Βγαίνετε εκτός θέματος πάλι.

    27€ 100Mbps up/down με traffic 3.5TB με αδέσμευτο συμβόλαιο.

    Σου κάνει;
    - Ναι τότε κανε αίτηση.
    - Όχι κανένα πρόβλημα.

    Αν κατοικούσα εκεί θα έβαζα για Χ μήνες και εάν δεν μου άρεσε θα έφευγα. Thats it.
    Δυστυχώς δεν μένω εκεί και λυπάμαι που θα πρέπει να έχω VDSL εως 50 με τραγικό 5 upload.
    Έχεις δίπλα στο σπίτι σου ένα ΚΑΦΑΟ;
    Χαρτογράφησε το στο FttxGR.eu

  10. #2230
    Εγγραφή
    29-05-2012
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    VMG1312 RT-AC56U RP-AC56
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elessargr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγαίνετε εκτός θέματος πάλι.

    27€ 100Mbps up/down με traffic 3.5TB με αδέσμευτο συμβόλαιο.

    Σου κάνει;
    - Ναι τότε κανε αίτηση.
    - Όχι κανένα πρόβλημα.

    Αν κατοικούσα εκεί θα έβαζα για Χ μήνες και εάν δεν μου άρεσε θα έφευγα. Thats it.
    Δυστυχώς δεν μένω εκεί και λυπάμαι που θα πρέπει να έχω VDSL εως 50 με τραγικό 5 upload.

    Καλα εκτος θεματος δε βγαινουμε, διοτι μιλαμε και συζηταμε για μια υπηρεσια που προσφερει η εν ολγω εταιρια, η οποια αντιπροσωπος της μπαινει και διαβαζει τα σχολια των χρηστων οσο σωστα ή και κουτα μπορει να ειναι, αρα ειναι θετικο και καλο να γνωριζει. Αλλωστε μπορει και εκεινη να κρινει οτι αυτος ο ορος της κοστιζει πελατες και να θελει η ιδια να κανει κατι για αυτο, οποτε ας το κρινει η Ιναλαν. Εμεις νομιζω ειναι καλο να της δινουμε το feedback που λενε και στην Ημαθεια, και ας κρινει εκεινη αν ειναι αξιο. Αλλα οτι εχει το δικαιωμα να θελει να προστατευτει, το εχει.

  11. #2231
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elessargr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγαίνετε εκτός θέματος πάλι.

    27€ 100Mbps up/down με traffic 3.5TB με αδέσμευτο συμβόλαιο.

    Σου κάνει;
    - Ναι τότε κανε αίτηση.
    - Όχι κανένα πρόβλημα.

    Αν κατοικούσα εκεί θα έβαζα για Χ μήνες και εάν δεν μου άρεσε θα έφευγα. Thats it.
    Δυστυχώς δεν μένω εκεί και λυπάμαι που θα πρέπει να έχω VDSL εως 50 με τραγικό 5 upload.
    Δεν θα μπορούσα να τα γράψω καλύτερα, αλλά η αναφορά στην τραγική ταχύτητα των 5Mbps στο upload του VDSL, μ' έριξε απ' την καρέκλα.

  12. #2232
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elessargr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγαίνετε εκτός θέματος πάλι.

    27€ 100Mbps up/down με traffic 3.5TB με αδέσμευτο συμβόλαιο.

    Σου κάνει;
    - Ναι τότε κανε αίτηση.
    - Όχι κανένα πρόβλημα.

    - Βάζεις το πιο ακριβό πακέτο με 55€ το μήνα χωρίς περιορισμούς στην κίνηση

  13. #2233
    Εγγραφή
    30-05-2016
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4999/49998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Βάζεις το πιο ακριβό πακέτο με 55€ το μήνα χωρίς περιορισμούς στην κίνηση
    η ιναλαν μονη της εχει διαψευσει οτι το 1gbps πακετο κανει 55€. συμπληρωσε οτι το επαγγελματικο πακετο,εχει κοστος,αναλογα με τις παροχες που θα συμφωνηθουν.

  14. #2234
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Παλαιά υπήρχε το πακέτο με τα 55€ τώρα δεν υπάρχει ή απλά το ακύρωσαν εκείνο σαν πακέτο οπότε επαγγελματικό πιθανότατα.

  15. #2235
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elessargr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγαίνετε εκτός θέματος πάλι.

    27€ 100Mbps up/down με traffic 3.5TB με αδέσμευτο συμβόλαιο.

    Σου κάνει;
    - Ναι τότε κανε αίτηση.
    - Όχι κανένα πρόβλημα.

    Αν κατοικούσα εκεί θα έβαζα για Χ μήνες και εάν δεν μου άρεσε θα έφευγα. Thats it.
    Δυστυχώς δεν μένω εκεί και λυπάμαι που θα πρέπει να έχω VDSL εως 50 με τραγικό 5 upload.
    Επιτέλους, κάποιος το είπε. Κάθε 1-2 εβδομάδες (και πολύ λέω), όλο και κάποιοι κάνουν "φασαρία" για τον περιορισμό. Είπαμε, αν δε σας αρέσει η Inalan, να μείνετε με το απεριόριστο ADSL, δημοκρατία έχουμε...

Σελ. 149 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 129139144147148149150151154159169 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας