Σελ. 172 από 1244 ΠρώτηΠρώτη ... 152162167170171172173174177182192 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.566-2.580 από 18650

Θέμα: Inalan

  1. #2566
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα! αυτα ειναι τα αισχη με τους δημους!!!!
    θα ελεγα να αρχισετε να στελνετε επιστολες και εσεις οι πολιτες και γενικα οσοι ενδιαφερονται.
    εκτιμω ιδιαιτερα δε την ειλικρινη τοποθετηση της εταιριας INALAN και μπραβο της!
    H παραπανω ενημερωση με ποιον τροπο κοινοποιηθηκε?
    Facebook Και εδώ adslgr. Κοίταξε 1 σελίδα πίσω
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  2. #2567
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Facebook Και εδώ adslgr. Κοίταξε 1 σελίδα πίσω
    fb δεν παρακολουθω την σελιδα της, ουτε και εδω το θεμα, επειδη απαντησα πριν στον φιλο με το ποστ, καποιος admin πριν λιγο το μετεφερε εδω, πριν δεν ηταν εδω το ποστ και ετσι δεν το ειχα δει.
    ευχαριστω παντως!

  3. #2568
    Εγγραφή
    12-05-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 7590 AX
    Μου αρέσει που ο δήμαρχος θέλει να γίνει και βουλευτής!

    Που πας ρε Καραμήτρο...

  4. #2569
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.910
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rozak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που ο δήμαρχος θέλει να γίνει και βουλευτής!

    Που πας ρε Καραμήτρο...
    "Μια χαρά" πάει. Σιγά το "σκάνδαλο" που θα τον κόψει...

  5. #2570
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sw1hbj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας επι χρονια ξερουμε τι γινεται στο δημο... Σημερα άλλη μια φορα ο δημος γαλατσιου απορηπτη την αναπτηξει της πολης μας. σας στελνω σχετικο υπόμνημα από την εταιρια ιναλαν....
    ενας από τους πολους δημότες .
    Αγαπητοί συνδρομητές Γαλατσίου και των υπόλοιπων περιοχών της Αττικής!

    Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, ότι επεκτεινόμαστε σύμφωνα με το σχέδιό μας, με εξαίρεση το Δήμο Γαλατσίου, στον οποίο πέρσυ το καλοκαίρι επενδύσαμε στην κατασκευή του δικτύου εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ. Ωστόσο, από τον Ιούνιο, δεν καταφέρνουμε να πάρουμε άδειες για τις τομές προς τους πελάτες μας, που μέρα με τη μέρα ολοένα και αυξάνεται ο αριθμός των ενδιαφερόμενων. Δυστυχώς, τους τελευταίους 7 μήνες δεν καταφέραμαι να βρούμε κοινά σημεία με την Τεχνική υπηρεσία του Δήμου και να πάρουμε άδειες όπως γίνεται στους υπόλοιπους Δήμους, για τον λόγο αυτό δεν μπορούμε να προσφέρουμε τις υπηρεσίες μας στους δημότες.
    Σε μία συνάντηση που είχαμε με τον Δήμαρχο, μας υποσχέθηκε ότι θα μας στηρίξει και θα φροντίσει το θέμα, αλλά απ’ότι φαίνεται, μας έριχνε στάχτη στα μάτια.
    Είμαστε πρόθυμοι να συνεργαστούμε με το τεχνικό τμήμα και να τηρήσουμε όλες τις απαιτήσεις που ζητάει ο Δήμος. Παρά ταύτα ήδη μας απέρριψαν για τυπικούς λόγους και σύντομα αναμένεται και άλλη απόρριψη. Το τεχνικό τμήμα δεν φαίνεται να είναι πρόθυμο για συζήτηση, μόνο επιθετική αντιμετώπιση των ερωτήσεών μας!
    Το έργο μας στους υπόλοιπους Δήμους συνεχίζεται, στο Δήμο Γαλατσίου σίγουρα θα συνεχίσουμε τις επεκτάσεις, λίγο αργότερα όμως!
    Απευθυνόμαστε με όλο το σεβασμό, προς όλους αυτούς που μας στηρίζουν, προς τους πελάτες και φίλους μας, και σας ζητάμε συγνώμη που δεν μπορούμε να σας παρέχουμε τις υπερσύγχρονες υπηρεσίες μας. Είναι κάτι που δεν εξαρτάται πλέον από εμάς! Απλά δεν μας δίνουν άδειες!
    Όλες οι υπηρεσίες που μας παρέχει ο Δήμος είναι πληρωμένες! Καταθέσαμε ένα πλήρη πακέτο εγγράφων, όμως η μόνη απάντηση που παίρνουμε είναι η αναμονή!
    Μπορούμε να είμαστε σε αναμονή μια ζωή! Πιστεύουμε , εσείς σαν δημότες και πελάτες μας, έχετε το δικαίωμα να μιλήσετε και να πείτε την γνώμη σας!
    Το γραφείο μας βρίσκεται 10 μέτρα από το Δήμο Γαλατσίου, κάθε μέρα επισκεφτόμαστε την τεχνική υπηρεσία για να μάθουμε αν χρειάζονται συμπληρωματικά χαρτιά και πότε θα πάρουμε τις άδειες! Προς το παρόν απάντηση δεν πήραμε... Περιμένουμε!
    Όσοι ενδιαφέρεστε, σας περιμένουμε στο γραφείο μας, οι υπάλληλοί μας θα σας καλύψουν, θα έχετε την δυνατότητα να πάτε μαζί στο τεχνικό τμήμα και να τα δείτε με τα μάτια σας!
    Σας ευχαριστούμε για την στήριξή σας!
    Με εκτίμηση,
    INALAN TEAM.


    ΕΝΑΣ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΜΕΝΟΣ ΔΗΜΟΤΗΣ


    ΛΟΛ


  6. #2571
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.260
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rozak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που ο δήμαρχος θέλει να γίνει και βουλευτής!

    Που πας ρε Καραμήτρο...
    Τι νομιζες, οτι αυτες οι νοοτροπιες αλλαζουν απο τη μια μερα στην αλλη;
    Παιχνιδια παιζουν με οπλο την γραφειοκρατια.

    Κανενας πολιτικος δεν εχει επειδειξει τυφλη αφοσιωση στην αρση της γραφειοκρατιας. Κανεις ομως.

  7. #2572
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paiktaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    την Παρασκευή επικοινώνησα για άλλη μία φορά με την εταιρία, μου είχαν πει για σύνδεση εντός Ιανουαρίου, τώρα μου είπαν ότι εντός της τρέχουσας εβδομάδας παίρνουν την άδεια από τον δήμο και ξεκινάνε τις διαδικασίες. Περιοχή Καλογρέζα, για να δούμε........
    αρκετές σελίδες πίσω 17/11/2016

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    χθες πριν γράψω το μήνυμα είχα συμπληρώσει πάλι τη φόρμα ενδιαφέροντος (2η φορά)

    Με πήραν σήμερα και μου είπαν ότι ξεκινάνε κατά μήκος της Κασταμονής μέσα Νοεμβρίου (τώρα ?) και θα ολοκληρώσουν τέλη Ιανουαρίου.
    Καμία ελπίδα όμως ... μα καμία ...

    - - - Updated - - -

    Επίσης ο δήμος ηρακλείου κάνει κάποιες ασφαλτοστρώσεις από ότι βλέπω κάτω από την μανδυλαρά. Μετά δεν νομίζω να τους αφήσει να σκάψουν πάλι για τις κάθετες συνδέσεις.

  8. #2573
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    INALAN
    Αν και παρακολουθώ ανελλιπώς το θέμα, μέχρι σήμερα, εκτός από τα τυπικά (πχ. έληξε η άδεια από φυσικό αέριο) δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει ποια είναι τα ουσιαστικά (τεχνικά?) ζητήματα που θέτει η Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου Γαλατσίου και στα οποία δεν υπάρχει συμφωνία. Πρόκειται για το αρχικό θέμα με τον κανονισμό του Δήμου για τις τομές;
    Μπορείτε να μας ενημερώσετε σχετικά;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητοί συνδρομητές Γαλατσίου και των υπόλοιπων περιοχών της Αττικής!

    Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, ότι επεκτεινόμαστε σύμφωνα με το σχέδιό μας, με εξαίρεση το Δήμο Γαλατσίου, στον οποίο πέρσυ το καλοκαίρι επενδύσαμε στην κατασκευή του δικτύου εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ. Ωστόσο, από τον Ιούνιο, δεν καταφέρνουμε να πάρουμε άδειες για τις τομές προς τους πελάτες μας, που μέρα με τη μέρα ολοένα και αυξάνεται ο αριθμός των ενδιαφερόμενων. Δυστυχώς, τους τελευταίους 7 μήνες δεν καταφέραμαι να βρούμε κοινά σημεία με την Τεχνική υπηρεσία του Δήμου και να πάρουμε άδειες όπως γίνεται στους υπόλοιπους Δήμους, για τον λόγο αυτό δεν μπορούμε να προσφέρουμε τις υπηρεσίες μας στους δημότες.
    Σε μία συνάντηση που είχαμε με τον Δήμαρχο, μας υποσχέθηκε ότι θα μας στηρίξει και θα φροντίσει το θέμα, αλλά απ’ότι φαίνεται, μας έριχνε στάχτη στα μάτια.
    Είμαστε πρόθυμοι να συνεργαστούμε με το τεχνικό τμήμα και να τηρήσουμε όλες τις απαιτήσεις που ζητάει ο Δήμος. Παρά ταύτα ήδη μας απέρριψαν για τυπικούς λόγους και σύντομα αναμένεται και άλλη απόρριψη. Το τεχνικό τμήμα δεν φαίνεται να είναι πρόθυμο για συζήτηση, μόνο επιθετική αντιμετώπιση των ερωτήσεών μας!
    Το έργο μας στους υπόλοιπους Δήμους συνεχίζεται, στο Δήμο Γαλατσίου σίγουρα θα συνεχίσουμε τις επεκτάσεις, λίγο αργότερα όμως!
    Απευθυνόμαστε με όλο το σεβασμό, προς όλους αυτούς που μας στηρίζουν, προς τους πελάτες και φίλους μας, και σας ζητάμε συγνώμη που δεν μπορούμε να σας παρέχουμε τις υπερσύγχρονες υπηρεσίες μας. Είναι κάτι που δεν εξαρτάται πλέον από εμάς! Απλά δεν μας δίνουν άδειες!
    Όλες οι υπηρεσίες που μας παρέχει ο Δήμος είναι πληρωμένες! Καταθέσαμε ένα πλήρη πακέτο εγγράφων, όμως η μόνη απάντηση που παίρνουμε είναι η αναμονή!
    Μπορούμε να είμαστε σε αναμονή μια ζωή! Πιστεύουμε , εσείς σαν δημότες και πελάτες μας, έχετε το δικαίωμα να μιλήσετε και να πείτε την γνώμη σας!
    Το γραφείο μας βρίσκεται 10 μέτρα από το Δήμο Γαλατσίου, κάθε μέρα επισκεφτόμαστε την τεχνική υπηρεσία για να μάθουμε αν χρειάζονται συμπληρωματικά χαρτιά και πότε θα πάρουμε τις άδειες! Προς το παρόν απάντηση δεν πήραμε... Περιμένουμε!
    Όσοι ενδιαφέρεστε, σας περιμένουμε στο γραφείο μας, οι υπάλληλοί μας θα σας καλύψουν, θα έχετε την δυνατότητα να πάτε μαζί στο τεχνικό τμήμα και να τα δείτε με τα μάτια σας!
    Σας ευχαριστούμε για την στήριξή σας!
    Με εκτίμηση,
    INALAN TEAM.

  9. #2574
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, δεν καταλαβα τι σχεση εχει το φυσικο αεριο με την inalan? εννοεις οτι η ΕΠΑ εδινε αδεια για να σκαβουν και εληξε αυτη?
    νομιζω βασικα οτι οπως και αλλοι δημοι καθυστερουν τον ΟΤΕ για τα σκαψιματα της VDSL με την προοπτικη να μην χαλασουν δρομους, πεζοδρομια για τις καμπινες κτλ, τα ιδια κανει και αυτος ο Δημος με την Inalan....
    η αληθεια ειναι οτι στην Ελλαδα ποτέ δεν συνενοειτε μια υπηρεσια με μια αλλη να κανουν πχ μαζι σκαψιματα για οσο γινεται μικροτερες ζημιες.
    Φτιαχνει ο ενας μετα χαλαει ο αλλος και παει λεγοντας.
    Δεν εννοω να μπουν μαζι σωληνες αεριου κτλ με καλωδια οπτικων κτλ, αλλα οσο γινεται να περιοριστουν περιττα σκαψιματα, σπασιματα σε πεζοδρομια και αλλα τετοια.
    Το ιδιο προβλημα οπως εχω διαβασει και εδω στο forum ειχαμε στον δημο Αθηναιων και καθυστερουσε η VDSL απο τον ΟΤΕ γιατι δεν τα εβρισκαν με τις απαραιτητες αδειες!
    Το θεμα ειναι να δωσει ο δημος λοιπον μια συγκεκριμενη απαντηση γιατι δεν προχωραει με το θεμα της Inalan και οχι αοριστα πραγματα.
    Αμα ημουν δημοτης και ενδιαφερομενος θα τους ειχα ζαλισει!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 08-02-17 στις 15:19.

  10. #2575
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Ναι, για να δώσει άδεια ο Δήμος στην ιναλαν για σκαψιματα, συν τοις άλλοις, χρειάζεται κ κάποιες άδειες από ετερους οργανισμούς (φυσικό αέριο κτλ). Η άδεια από την ΕΠΑ έχει ισχύ 1 μήνα. Έστω ότι η ιναλαν πάρει άδεια από την ΕΠΑ στις 27-28/02, με ισχύ έως 31/03. Στις 01-02/03 η ιναλαν θα καταθέσει την άδεια στο Δήμο με τα λοιπά δικαιολογητικά. Ο Δήμος έχει προθεσμία να απαντήσει μέχρι 1 μήνα, δλδ 1-2/04. Στις 01-02/04 όμως η άδεια από το αέριο έχει λήξει κ ο Δήμος απορρίπτει την αίτηση της ιναλαν.

    Welcome to Greece.
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  11. #2576
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Αγαπητοί φίλοι!
    Μόλις λάβαμε αρνητική απάντηση από το Δήμο Γαλατσίου, στα έγγραφά μας από τις 13/01/2017. Ελπίζαμε ότι αυτή τη φορά θα ήταν θετική η απάντηση, ωστόσο μας απέρριψαν για τυπικούς λόγους.
    Οι υπάλληλοι του τεχνικού τμήματος δεν επιθυμούν να εξετάσουν και να μάθουν τους νόμους, δεν προσπαθούν να είναι συνεργάσιμοι! Δεν μας θέλουν στο Γαλάτσι!!!!!
    Σήμερα, για πολλοστή φορά μας απέρριψαν, χωρίς να διευκρινήσουν, όπως ο νόμος το επιτάσσει, τι ακριβώς ήθελε αλλαγή για να είναι σωστά κατά τη γνώμη τους τα έγγραφα! Η υπάλληλός μας από τις 13/01/2017 που κατατέθηκαν τα έγγραφα έως και χτες είχε επισκεφτεί την κα Ζωίδου 5 φορές για να μάθει αν χρειάζονται συμπληρωματικά χαρτιά ή κάποια αλλαγή, ως απάντηση πήραμε : - Δεν ξέρω, έχω δουλεία, μετά θα σας απαντήσω!
    Η αιτία είναι πολλή απλή , απλά ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ τι της γίνεται!
    Για ένα είμαστε σίγουροι! Ο στόχος του τεχνικού τμήματος είναι να μην αφήσουν την INALAN στο Δήμο Γαλατσίου!
    Πιστεύαμε όμως ότι οι υπάλληλοι του τεχνικού τμήματος του Δήμου Γαλατσίου δουλεύουν για το καλό των δημοτών, απ’ότι φαίνεται όμως κάναμε λάθος!
    Κατά τη γνώμη μας, πρέπει να υπάρχει μια συνεννόηση των πλευρών , πριν την τελική απόφαση και να μην ψάχνουν αφορμές για απόρριψη!
    Ζητάμε συγνώμη για κάθε ταλαιπωρία που προκαλέσαμε στους πελάτες του Γαλατσίου! Είμαστε αδύναμοι και θα χρειαστούμε την στήριξή σας!
    Θα σας ενημερώνουμε για ό,τι νεότερο έχουμε!
    Με εκτίμηση,
    INALAN TEAM.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  0101.jpg 
Εμφανίσεις:  87 
Μέγεθος:  90,4 KB 
ID: 179811Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  0102.jpg 
Εμφανίσεις:  84 
Μέγεθος:  95,9 KB 
ID: 179812

  12. #2577
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    μουαχαχαχαχααα


  13. #2578
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.139
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Είδα την αντίστοιχη ανακοίνωση και στο facebook
    Kάνω copy-paste το ερώτημα ενός χρήστη από εκεί
    Έχω την ίδια απορία αν και νομίζω πως έγινε σχετική ανάλυση πριν από μερικές σελίδες:
    "Πάντως προσωπικά μου φαίνεται πολύ περίεργο το γεγονός πως η εταιρεία σας πήρε άδεια για το κορμό δικτύου και έσκαψε κανονικά και τώρα υπάρχει θέμα στις λοιπές διελεύσεις προς τα σπίτια !! Από το έγγραφο φαίνεται πως αναμένουν από εσάς συγκεκριμένες τεχνικές προδιαγραφές που ίσως λόγω κόστους δεν "είναι εύκολο" από την πλευρά σας να εφαρμόσετε ;;;"
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  14. #2579
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.817
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από farcry Εμφάνιση μηνυμάτων
    μουαχαχαχαχααα
    Για γέλια και για κλάματα είναι η κατάσταση... Ακόμα με το Γαλάτσι ασχολούνται, κι εμείς στους Αμπελοκήπους δεν παίρνουμε πια καμία απάντηση. Μου είχαν πει το Γενάρη θα μιλήσουν ξανά με το Δήμο Αθηναίων.

    Θέλω να ξέρω αν υπάρχει πιθανότητα να έχω υπηρεσία μέχρι το Καλοκαίρι, ώστε ν' ακυρώσω τη φορητότητα για Cyta VDSL (που καθυστερεί) και να παραμείνω στη WIND (που όλο και κάποια αύξηση θα κάνει, για να φύγω πάλι δωρεάν).

    Εσύ φίλε έχεις δηλώσει ενδιαφέρον; Σου έχουν πει τίποτα νέο; Βλέπω στην ίδια περιοχή είμαστε...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 08-02-17 στις 18:37.

  15. #2580
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    INALAN
    Δεν είμαι μηχανικός αλλά οι τεχνικές προδιαγραφές (σύμφωνα με την ΥΑ 72146/2316/30-12-2008) είναι αστείες. Δείτε εδώ.
    Μπορείς να κάνεις τομή στην άσφαλτο μόνο (Micro-trench) ή τομή κάτω από την άσφαλτο (Mini-trench).

    Αυτό που καταλαβαίνω από το νέο έγγραφο του δήμου, είναι ότι δεν "προσδιορίζεται ρητά" ποια προδιαγραφή ακολουθείται.

    Η τεχνική υπηρεσία φαίνεται να υποχώρησε από τις βλακείες που αρχικά ζητούσε (περί απόφασης δημοτικού συμβουλίου) και η απόρριψη αφορά μόνο την μη ρητή προδιαγραφή και κατά συνέπεια τον προϋπολογισμό αποκατάστασης. Μου φαίνεται ως προσπάθεια κλεισίματος του φακέλου για να ανοίξει νέος φάκελος και να δοθεί η άδεια χωρίς να κουβαλάει ο φάκελος τις "αμαρτίες" της τεχνικής υπηρεσίας.
    Στη θέση της ΙΝΑΛΑΝ θα κατέθετα τον ίδιο φάκελο (χωρίς την τομή 9) όπου θα προσδιόριζα και ρητά την προδιαγραφή (πχ Micro-trench installation technique: Σύσταση ITU-T L.49) κι αντίστοιχα τον προϋπολογισμό τον οποίο θα διπλασίαζα απο τις εκτιμήσεις μου για να φαίνεται ωραίος στην ΤΥ.

    Πάντως η ΙΝΑΛΑΝ θα βγάλει πολλά χρήματα όταν κι αν αποφασίσει να κάνει αγωγή στο δήμο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα την αντίστοιχη ανακοίνωση και στο facebook
    Kάνω copy-paste το ερώτημα ενός χρήστη από εκεί
    Έχω την ίδια απορία αν και νομίζω πως έγινε σχετική ανάλυση πριν από μερικές σελίδες:
    "Πάντως προσωπικά μου φαίνεται πολύ περίεργο το γεγονός πως η εταιρεία σας πήρε άδεια για το κορμό δικτύου και έσκαψε κανονικά και τώρα υπάρχει θέμα στις λοιπές διελεύσεις προς τα σπίτια !! Από το έγγραφο φαίνεται πως αναμένουν από εσάς συγκεκριμένες τεχνικές προδιαγραφές που ίσως λόγω κόστους δεν "είναι εύκολο" από την πλευρά σας να εφαρμόσετε ;;;"

Σελ. 172 από 1244 ΠρώτηΠρώτη ... 152162167170171172173174177182192 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας