Σελ. 439 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 419429434437438439440441444449459 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.571-6.585 από 18565

Θέμα: Inalan

  1. #6571
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SurvivaL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έαν εξαιρέσουμε το "τραγικό" ping με το εξωτερικό, από ταχύτητες σ'εμένα Ν.Ιωνία είναι μια χαρά!!!
    Αθήνα - GrNet
    Συνημμένο Αρχείο 201137

    Vodafone - UK
    Συνημμένο Αρχείο 201138

    AT&T - New York
    Συνημμένο Αρχείο 201139
    Κάτι πολύ παράξενο συμβαίνει. Όλα τα upload στο speedtest προς εξωτερικό είναι περίπου 10Mbps όταν χρησιμοποιώ καλώδιο. Αντιθέτως με wifi η ταχύτητα στο upload είναι αρκετά μεγαλύτερη.
    Έχουν δοκιμαστεί διάφορα καλώδια με το ίδιο αποτέλεσμα. Άλλωστε τα upload με server οτε ή grnet είναι κοντά στα 100, άρα δεν τίθεται θέμα καλωδίου.

    Πάει κάπου το μυαλό σας;

  2. #6572
    Εγγραφή
    31-05-2008
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    μιλάς για την ίδια συσκευή?

    ή συγκρίνεις pc με κινητό;

  3. #6573
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiriakk Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιλάς για την ίδια συσκευή?

    ή συγκρίνεις pc με κινητό;
    Έχεις δίκαιο δεν το διευκρίνισα. Οι υψηλότερες ταχύτητες upload είναι με το κινητό.

  4. #6574
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chris01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκαιο δεν το διευκρίνισα. Οι υψηλότερες ταχύτητες upload είναι με το κινητό.
    Μπορεί να φταίνε πολλά πράγματα, από το Lan στο PC σου, το καλώδιο ethernet, το router κτλ.

    Εγώ δεν παρατήρησα κάτι πάντως.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  5. #6575
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να φταίνε πολλά πράγματα, από το Lan στο PC σου, το καλώδιο ethernet, το router κτλ.

    Εγώ δεν παρατήρησα κάτι πάντως.
    Το PC πάντως δε φταίει γιατί δοκίμασα και με άλλα δύο laptop με το ίδιο θέμα. Μόνο τα κινητά πιάνουν καλές ταχύτητες στο upload εκτός Ελλάδας.

  6. #6576
    Εγγραφή
    31-05-2008
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    δες αν είναι θέμα καλωδίου ή switch
    και μάλλον απίθανο κάποιο sofrware τύπου firewall που ενδεχομένως κάνει scan και καθυστερεί

  7. #6577
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Φταιει αποκλειστικα και μονο το "speedtest" . Τελειως διαφορετικο προγραμμα απο κινητο και διαφορετικο απο υπολογιστη.
    The gr81 .

  8. #6578
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φταιει αποκλειστικα και μονο το "speedtest" . Τελειως διαφορετικο προγραμμα απο κινητο και διαφορετικο απο υπολογιστη.
    Μαζί σου, αλλά γιατί το speedtest σε ελληνικούς server (οτε, grnet) τερματίζει τη γραμμή στο upload και από pc;

  9. #6579
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Μπορει να την τερματιζει και απο το εξωτερικο και απο το pc. Δεν το γνωριζουμε αυτο.

    Αυτο που ξερουμε ομως ειναι οτι το speedtest .... ειναι τελειως αναξιοπιστο. Ειναι απλα ενας "μπουσουλας" για να δουμε χοντρικα την γραμμη μας.


    Στην ουσια αυτο που κανει ειναι να στελνει και να λαμβανει μεγαλα αρχεια και να παρακολουθει την ταχυτητα.
    Μπορω και εγω να γινω server του speedtest. και να εχω και gigabit διασυνδεση ιντερνετ.
    Αν ομως ο υπολογιστης μου εχει bottleneck οταν θα μου κανουν τεστ 100 ατομα... θα τους βγαλει αθλιες ταχυτητες.


    Οποτε για να μην σε ζαλιζω μην τα παιρνεις στα σοβαρα αυτα τα speedtest. Αφου βλεπεις οτι απο κινητο εχεις το upload....η γραμμη σου ειναι ενταξει.
    The gr81 .

  10. #6580
    Εγγραφή
    16-03-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    καλημερα.
    Μπωρει καποιος απο inalan να μου πει για Ευκαρπια Θεσσαλονικης 25 Μαρτιου με Καβαφη αν υπαρχει γραμμη η θα γινει στο μελλον?
    Στο site της inalan ειμαι μεσα στο σχεδιο αλλα οταν πειρα τηλεφωνο μου ειπαν δεν ειναι διαθεσιμη η γραμμη.
    Θελω να ξερω δεν ειναι τωρα η γενικα δεν θα γινει γιατι στο σχεδιο φαίνεται να υπαρχει.
    ευχαριστω

  11. #6581
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ultimamage Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα.
    Μπωρει καποιος απο inalan να μου πει για Ευκαρπια Θεσσαλονικης 25 Μαρτιου με Καβαφη αν υπαρχει γραμμη η θα γινει στο μελλον?
    Στο site της inalan ειμαι μεσα στο σχεδιο αλλα οταν πειρα τηλεφωνο μου ειπαν δεν ειναι διαθεσιμη η γραμμη.
    Θελω να ξερω δεν ειναι τωρα η γενικα δεν θα γινει γιατι στο σχεδιο φαίνεται να υπαρχει.
    ευχαριστω
    Καλημέρα σας.
    Όπως πολύ σωστά σας ενημέρωσαν, δυστυχώς δεν φτάνει το σήμα έως εσάς. Οι χάρτες στο site είναι ενδεικτικοί, μερικές φορές τα όρια είναι για κάποια μέτρα παραπάνω από την πραγματικότητα για αυτό και ζητάμε από όλους να μας στέλνουν την ακριβή οδό τους μέσω της φόρμας ενδιαφέροντος και μελετάμε τα σημεία ένα ένα. Προς το παρόν δεν υπάρχει κάποιο πλάνο επέκτασης στην περιοχή σας.

    Σας ευχαριστούμε.

  12. #6582
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    *Αθήνα*
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    δεν θελω να στεναχωρισο την ιναλαν.αλλα στην περιοχη της ανω κυψελης οδο ακαστου και την γραμμη που φτανει μεχρι αντιοπης εχει ξεκινηση και φευγη το τσιμεντακι που εχει πεσει για να καλυφτη η οπτικη που μιραζει στα σπιτια.
    καθολου καλο γτ δεν ειναι ουτε 2 χρονια που εχουν γινει αυτα τα εργα και εχουν ξεκινηση τετοιου ιδους προβληματα.μπορει να μην ειναι σε μεγαλο βαθμο η φθορα αλλα θα μεγαλωση αν δεν φτιαχτη ποιο σωστα.
    Case : Cougar Panzer Max -- Psu : Evga 650W -- Mainboard : GigaByte X570 UD-- CPU : AMD Ryzen 7 3700x -- Ram : G.Skill 2x16 DDR4 3200 -- GPU : RX 570 4GB

  13. #6583
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν θελω να στεναχωρισο την ιναλαν.αλλα στην περιοχη της ανω κυψελης οδο ακαστου και την γραμμη που φτανει μεχρι αντιοπης εχει ξεκινηση και φευγη το τσιμεντακι που εχει πεσει για να καλυφτη η οπτικη που μιραζει στα σπιτια.
    καθολου καλο γτ δεν ειναι ουτε 2 χρονια που εχουν γινει αυτα τα εργα και εχουν ξεκινηση τετοιου ιδους προβληματα.μπορει να μην ειναι σε μεγαλο βαθμο η φθορα αλλα θα μεγαλωση αν δεν φτιαχτη ποιο σωστα.
    Καλημέρα σας.

    Σας ευχαριστούμε. Το μήνυμά σας έχει ήδη προωθηθεί στους συνεργάτες μας για έλεγχο της περιοχής που αναφέρατε και για να τους επιστήσουμε την προσοχή για μελλοντικές εργασίες.

  14. #6584
    Εγγραφή
    08-02-2019
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Καλημερα,

    Υπαρχει καποια περιπτοση να κατεβετε λιγα μετρα πιο κατω απο κυπιραδου προς Αγιο Ελευθεριο (πατησιον) ?

  15. #6585
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bakri27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα,

    Υπαρχει καποια περιπτοση να κατεβετε λιγα μετρα πιο κατω απο κυπιραδου προς Αγιο Ελευθεριο (πατησιον) ?
    Καλησπέρα σας.
    Προς το παρόν όχι, δεν υπάρχει κάποιο πλάνο, δυστυχώς.

Σελ. 439 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 419429434437438439440441444449459 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας