Σελ. 821 από 1224 ΠρώτηΠρώτη ... 801811816819820821822823826831841 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.301-12.315 από 18360

Θέμα: Inalan

  1. #12301
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11264
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    12(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, το ρουτερ της ιναλαν ειναι και voip router αλλα βγαζει μονο μια εξοδο για τηλεφωνικη συσκευη, αναλογα πως ειναι το τηλεφωνικο σου δικτυο σπιτι σου, μπορεις απο εκει να συνδεσεις σε κεντρικη πιζα και μετα θα εχεις πολλες.
    Να εχεις υποψην πως τουλαχιστον με modulus που εχω εγω δεν ξερω αν ισχυει για ολους τους voip παροχους που συνεργαζεται, εχεις 2 καναλια φωνης. Αυτο σημαινει οτι ενω μιλας σε ενα τηλ μπορουν να σε καλουν κανονικα! αλλα και να μιλανε ταυτοχρονα 2 συσκευες.
    Το voip του ΟΤΕ εχει 1 καναλι ομιλιας και υπαρχει χρεωση για αλλο κατοπιν ζητησης δεν ειναι απο default οπως λεω απο πανω.
    Για τις συνδεσεις ισχυουν ακριβως τα ιδια με τις πριζες κτλ.
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Προχώρησα στην αίτηση!

    Στην προσφορά που τρέχει η τηλεφωνία είναι μέσω της Yuboto. Δεν ξέρω πόσα κανάλια φωνής θα παρέχει μιας και στο site της Yuboto δεν μπορώ να βρω πληροφορίες για το YubotoFlex που δίνει τα 1500' προς σταθερά και 300' προς κινητά.
    There are 10 kinds of people. Those who understand binary and those who don't.

  2. #12302
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vigor83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Προχώρησα στην αίτηση!

    Στην προσφορά που τρέχει η τηλεφωνία είναι μέσω της Yuboto. Δεν ξέρω πόσα κανάλια φωνής θα παρέχει μιας και στο site της Yuboto δεν μπορώ να βρω πληροφορίες για το YubotoFlex που δίνει τα 1500' προς σταθερά και 300' προς κινητά.
    Λογικα και αυτη 2 πρεπει να ειναι, αλλα δεν το ξερω σιγουρα.
    https://www.yuboto-telephony.gr/diat...fwniki-syndesi
    καπου στην μεση λεει για 2 καναλια μιλαμε παντα για το βασικο πακετο, τα βασικα δινει η ιναλαν.
    Γιατι υπαρχουν ποιο PRO με πολλα καναλια, προσωπικο κεντρο κτλ κτλ.

  3. #12303
    Εγγραφή
    30-03-2015
    Μηνύματα
    1.055
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM Fritz!Box 7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vigor83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Προχώρησα στην αίτηση!

    Στην προσφορά που τρέχει η τηλεφωνία είναι μέσω της Yuboto. Δεν ξέρω πόσα κανάλια φωνής θα παρέχει μιας και στο site της Yuboto δεν μπορώ να βρω πληροφορίες για το YubotoFlex που δίνει τα 1500' προς σταθερά και 300' προς κινητά.
    Μόνο xantia

  4. #12304
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    @vigor83, Από τα λεγόμενά σου καταλαβαίνω ότι στη τηλεφωνική πρίζα του τοίχου, θέλεις να συνδέσεις την τηλεφωνική πόρτα του ρούτερ και για εξερχόμενες, παίρνεις από οποιαδήποτε συσκευή τηλεφώνου που είναι συνδεδεμένη κάπου μέσα στο σπίτι σε μια πρίζα, ενώ για εισερχόμενες, χτυπάνε όλες οι συσκευές τηλεφώνου την ίδια στιγμή και απαντάς σε όποια απ’ αυτές βρίσκεσαι. Αυτό σημαίνει ότι αν κάποιος πάρει το νούμερό σου ενώ βρίσκεσαι σε κλήση, είναι κατειλημμένο.

    Αυτό που σου δίνουν η Modulus και η Yuboto είναι, ενώ ένα τηλέφωνο είναι σε ενεργή κλήση, μπορεί την ίδια στιγμή να σε πάρουν τηλέφωνο (ή κάποιος/α άλλος/η μες το σπίτι να θέλει να τηλεφωνήσει) και να μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την άλλη συσκευή, έτσι ώστε να έχεις και δεύτερη ενεργή κλήση αντίθετα με πριν. Για να χρησιμοποιήσεις τα δύο κανάλια φωνής χρειάζεσαι σε απλή προς το παρόν εξήγηση, ένα απ’ τα τρία:

    1) Ρούτερ με δύο εισόδους για αναλογικό (ασύρματο ή μη) τηλέφωνο. Το ρούτερ που σου δίνει η Inalan έχει μια είσοδο, άρα δεν υποστηρίζεται, από μόνο του να εξυπηρετεί και τα δύο κανάλια φωνής (μόνο το ένα).

    2) Κάποια ενδιάμεση συσκευή μεταξύ του ρούτερ και του αναλογικού σου τηλεφώνου, τύπου ATA (Analogue Telephone Adapter) ή δικτυακό τηλέφωνο, που συνδέονται στις Ethernet Ports στο ρούτερ της Inalan (αυτή η λύση, αυτόνομα για δύο τηλέφωνα ή επιπρόσθετα στο ρούτερ), και τέλος,

    3) Software εφαρμογή τηλεφώνου στο κομπιούτερ ή το κινητό, που το καθένα απ’ αυτά θα συνδέεται με καλώδιο ή ασύρματα με το ρούτερ (αυτή η λύση, αυτόνομα για δύο τηλέφωνα ή επιπρόσθετα στις προηγούμενες).

    Αυτά προς το παρόν για να μη σε μπερδέψω.

  5. #12305
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Καλησπέρα σε όλους,

    Με ρωτάει ένας γείτονας μου εδώ στην περιοχή μου που σκέφτεται INALAN για το γραφείο του το εξής:
    Θέλει η οπτική ίνα να μπεί από τον τεχνικό που του συντηρεί τις υποδομές του και ο οποίος από τον κουβέντιασα βάζει οπτικές για λογαριασμό της Vodafone...
    Του έχει στήσει όλο το γραφείο κανάλια/πρίζες κ.τ.λ.π και δύσκολα εμπιστεύεται άλλους σε αυτά... Επίσης δεν θέλει καλώδια στον χώρο του εξωτερικά ...τα θέλει θαμμένα !

    Παίζει κάτι τέτοιο ?

    Τον καλέσατε το απόγευμα αλλά δεν ήταν εκεί .... μου είπε

  6. #12306
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους,

    Με ρωτάει ένας γείτονας μου εδώ στην περιοχή μου που σκέφτεται INALAN για το γραφείο του το εξής:
    Θέλει η οπτική ίνα να μπεί από τον τεχνικό που του συντηρεί τις υποδομές του και ο οποίος από τον κουβέντιασα βάζει οπτικές για λογαριασμό της Vodafone...
    Του έχει στήσει όλο το γραφείο κανάλια/πρίζες κ.τ.λ.π και δύσκολα εμπιστεύεται άλλους σε αυτά... Επίσης δεν θέλει καλώδια στον χώρο του εξωτερικά ...τα θέλει θαμμένα !

    Παίζει κάτι τέτοιο ?

    Τον καλέσατε το απόγευμα αλλά δεν ήταν εκεί .... μου είπε
    Δύσκολο το βλέπω αυτό που ζητάει...βέβαια δεν το αποκλείω καθώς παίζει ρόλο και το "ζεστό χρήμα".

  7. #12307
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους,

    Με ρωτάει ένας γείτονας μου εδώ στην περιοχή μου που σκέφτεται INALAN για το γραφείο του το εξής:
    Θέλει η οπτική ίνα να μπεί από τον τεχνικό που του συντηρεί τις υποδομές του και ο οποίος από τον κουβέντιασα βάζει οπτικές για λογαριασμό της Vodafone...
    Του έχει στήσει όλο το γραφείο κανάλια/πρίζες κ.τ.λ.π και δύσκολα εμπιστεύεται άλλους σε αυτά... Επίσης δεν θέλει καλώδια στον χώρο του εξωτερικά ...τα θέλει θαμμένα !

    Παίζει κάτι τέτοιο ?

    Τον καλέσατε το απόγευμα αλλά δεν ήταν εκεί .... μου είπε
    Πάρε από Δευτέρα την Inalan να σου πούνε ακριβώς τι γίνεται και τι όχι. Στη δική μου εγκατάσταση που δε συμφωνούσα μ' αυτό που ήθελαν να κάνουν, πέρασα σπιράλ από τον κατανεμητή τους, με τρεις τρύπες μέσα στο σπίτι εκεί που το ήθελα και ήρθαν και πέρασαν την ίνα μέσα από το σπιράλ. Θα μπορούσε ο γείτονάς σου να κάνει το ίδιο υπογείως, αλλά άσε τι λέμε εμείς εδώ, πάρε τους τηλέφωνο καλύτερα.

  8. #12308
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Και εγώ τα ίδια, ολόκληρη ιστορια με δικό μου συνεργείο απο τον κατανεμητη μέχρι το σημείο που ήθελα να φτάσει η ίνα, το συνεργείο τους απλα την πέρασε. To καλο με την Inalan ειναι οτι ειναι πολυ ελαστική με τέτοια θέματα.

  9. #12309
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11264
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    12(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deanoh7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @vigor83, Από τα λεγόμενά σου καταλαβαίνω ότι στη τηλεφωνική πρίζα του τοίχου, θέλεις να συνδέσεις την τηλεφωνική πόρτα του ρούτερ και για εξερχόμενες, παίρνεις από οποιαδήποτε συσκευή τηλεφώνου που είναι συνδεδεμένη κάπου μέσα στο σπίτι σε μια πρίζα, ενώ για εισερχόμενες, χτυπάνε όλες οι συσκευές τηλεφώνου την ίδια στιγμή και απαντάς σε όποια απ’ αυτές βρίσκεσαι. Αυτό σημαίνει ότι αν κάποιος πάρει το νούμερό σου ενώ βρίσκεσαι σε κλήση, είναι κατειλημμένο.

    Αυτό που σου δίνουν η Modulus και η Yuboto είναι, ενώ ένα τηλέφωνο είναι σε ενεργή κλήση, μπορεί την ίδια στιγμή να σε πάρουν τηλέφωνο (ή κάποιος/α άλλος/η μες το σπίτι να θέλει να τηλεφωνήσει) και να μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την άλλη συσκευή, έτσι ώστε να έχεις και δεύτερη ενεργή κλήση αντίθετα με πριν. Για να χρησιμοποιήσεις τα δύο κανάλια φωνής χρειάζεσαι σε απλή προς το παρόν εξήγηση, ένα απ’ τα τρία:

    1) Ρούτερ με δύο εισόδους για αναλογικό (ασύρματο ή μη) τηλέφωνο. Το ρούτερ που σου δίνει η Inalan έχει μια είσοδο, άρα δεν υποστηρίζεται, από μόνο του να εξυπηρετεί και τα δύο κανάλια φωνής (μόνο το ένα).

    2) Κάποια ενδιάμεση συσκευή μεταξύ του ρούτερ και του αναλογικού σου τηλεφώνου, τύπου ATA (Analogue Telephone Adapter) ή δικτυακό τηλέφωνο, που συνδέονται στις Ethernet Ports στο ρούτερ της Inalan (αυτή η λύση, αυτόνομα για δύο τηλέφωνα ή επιπρόσθετα στο ρούτερ), και τέλος,

    3) Software εφαρμογή τηλεφώνου στο κομπιούτερ ή το κινητό, που το καθένα απ’ αυτά θα συνδέεται με καλώδιο ή ασύρματα με το ρούτερ (αυτή η λύση, αυτόνομα για δύο τηλέφωνα ή επιπρόσθετα στις προηγούμενες).

    Αυτά προς το παρόν για να μη σε μπερδέψω.
    Πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Σίγουρα θα με απασχολήσει όταν με το καλό γίνει η μετάβαση, που με αυτά που διαβάζω παίζει να πάρει αρκετό διάστημα έστω και αν η ίνα περνάει ακριβώς μπροστά από την πολυκατοικία.

    Πιο πιθανό αρχικά βλέπω το τρίτο σενάριο με κάποια εφαρμογή στο κινητό. Δεν βρήκα βέβαια εφαρμογή της Yuboto στο play store (μόνο της Modulus) οπότε υποθέτω πως θα κάπως θα παίζει με κάποια εφαρμογή τύπου SIP.
    There are 10 kinds of people. Those who understand binary and those who don't.

  10. #12310
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vigor83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Σίγουρα θα με απασχολήσει όταν με το καλό γίνει η μετάβαση, που με αυτά που διαβάζω παίζει να πάρει αρκετό διάστημα έστω και αν η ίνα περνάει ακριβώς μπροστά από την πολυκατοικία.

    Πιο πιθανό αρχικά βλέπω το τρίτο σενάριο με κάποια εφαρμογή στο κινητό. Δεν βρήκα βέβαια εφαρμογή της Yuboto στο play store (μόνο της Modulus) οπότε υποθέτω πως θα κάπως θα παίζει με κάποια εφαρμογή τύπου SIP.
    Για μένα από τα καλύτερα app είναι το Zoiper

  11. #12311
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.611
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Απλα να σημειωσω οτι οι συναγερμοι εχουν ψυχολογικα με το VOIP μερικες φορες (ανεξαρτητως παρόχου). Οπότε be prepared για το τι θα βρεις μετα απο αλλαγή.

    Σε εμενα σε OTE ενω ηταν οκ, σταματησε να παιζει μετα απο firm update του Oxygen και δεν το καταφεραν να παιξει ποτε ξανα οσα τηλεφωνα και να εκανα στον τεχνικο μου και στον OTE.

    Είναι και παλιος βεβαια (15ετίας).

    Πήρα stick με κάρτα στο fritz και καλω απο mobile και σωθηκα (10€ το μήνα η λυπητερή), μέχρι να το γυρισω σε gprs datacard με polling.

  12. #12312
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα από τα καλύτερα app είναι το Zoiper
    καλησπερα, θα συμφωνησω και εγω αυτο δουλευω και εχει για ολα τα λειτουργικα και android, linux, windows.
    Επισης εχει ετοιμες επιλογες μερικων voip παροχων και με modulus αυτο δουλευω αλλα και με τον δικο μου asterisk server.

  13. #12313
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11264
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    12(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εντάξει και μόνο που έχει linux client μάλλον κι εγώ προς τα εκεί θα πάω. Επίσης είδα ότι έχει και την Yuboto στους preconfigured providers.

    Σήμερα πρόσεξα ότι έχει κουτάκι της Inalan σε παραδιπλανή πολυκατοικία στην ίδια πλευρά του δρόμου με τη δική μου. Ελπίζω αυτό να σημαίνει πως δεν θα πάρει πολύ καιρό η μετάβαση!
    There are 10 kinds of people. Those who understand binary and those who don't.

  14. #12314
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    @vigor83, Πέρα από την αίτηση που έκανες, μπες στη διαδικασία να στείλεις μήνυμα (ή μηνύματα) από το φόρουμ, προς τον/την αντιπρόσωπό τους και πάρε τηλέφωνο για να μάθεις που βρίσκεται η πορεία της αίτησής σου (τον χρόνο τηλεφωνήματος προς την εξυπηρέτηση, τον έχουν βελτιώσει πολύ, επιτέλους!!!).

    Το ότι είναι στην ίδια πλευρά είναι πολύ θετικό, ρίξε όμως μια ματιά από τον κατανεμητή τους μέχρι τη πολυκατοικία σου, για διάφορα ‘’εμπόδια’’ στο πεζοδρόμιο όπως, παρτέρια, ράμπες γκαράζ, μεταλλικές σχάρες υποσταθμών ΔΕΗ, σωλήνες όμβριων ή παροχής νερού/ηλεκτρικού/αερίου εγκατεστημένους ψηλά ή κάθετα κατά το μήκος του πεζοδρομίου, υλικά μασίφ διαφορετικά από τις κοινές άσπρες πλάκες, που συνήθως σκάβουν καναλάκι στους αρμούς τους για να περάσουν τη γραμμή.

    Τέλος, αν κανονίσουν να στείλουν τον πρώτο τεχνικό για να κάνει επισκόπηση του χώρου, όταν θα είναι κει, ρώτα που θα μπει ο κατανεμητής και πως από κει θα πάνε την ίνα στο χώρο που θέλεις, διότι μια τρύπα σε τοίχο + το καλώδιο που στερεώνεται με ρόκες + η σύνδεση μεταξύ κατανεμητή και ρούτερ = 35EURO. Οτιδήποτε άλλο πέρα απ’ αυτά, είναι συν 25EURO και πάνω. Άρα επέμεινε απ’ τον τεχνικό να σου στείλει email με το σχέδιο και την τιμή που σου είπε ότι θα κοστίσει και αν δεν το έχεις λάβει, σε κάθε επικοινωνία σου μαζί τους, ν’ αναφέρεις ότι ακόμη αναμένεις το συμφωνηθέν αρχικό πλάνο εγκατάστασης.

    Στα λέω για να προετοιμαστείς και ν’ ακολουθήσεις ένα πρόγραμμα κι όχι για να στα βάψω μαύρα. Όταν ο γείτονάς μου στην απέναντι πολυκατοικία, κάνει την αίτηση και συνδέεται σε μια εβδομάδα κι εγώ σε επτά μήνες και όλες τις άλλες ιστορίες που έχουμε διαβάσει εδώ μέσα, σίγουρα πρέπει να είσαι προετοιμασμένος.

  15. #12315
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11264
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    12(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε deanoh7, σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μου έδωσες.

    Χωρίς να έχω διαβάσει όλες τις 800+ σελίδες, έχω βρει αρκετές περιπτώσεις όπου η καθυστέρηση στην εγκατάσταση ήταν κάτι παραπάνω από μεγάλη (για να το πω ευγενικά). Δεδομένων και των αδειών του καλοκαιριού, αυτό που μπορώ να κάνω είναι να επικοινωνώ μαζί τους κάθε 1-2 εβδομάδες τηλεφωνικά ώστε να μαθαίνω για την πορεία του αιτήματος. Όντως δύο φορές που κάλεσα τη μέρα που έκανα την αίτηση απάντησαν πολύ γρήγορα και αυτό είναι σίγουρα θετικό.

    Από εκεί και πέρα, εφόσον βρίσκομαι σε μπλε περιοχή που υποτίθεται ότι υπάρχει ήδη κάλυψη και επιπλέον υπάρχουν γείτονες που έχουν βάλει Inalan, εάν αρχίσουμε και ξεπερνάμε κατά πολύ τον μήνα, ενδεχομένως να κοιτάξω κάποιον από τους παραδοσιακούς παρόχους και να συνεχίσω με vdsl όπως τώρα. Άλλωστε το συμβόλαιό μου με cosmote έχει γυρίσει σε αορίστου και δεν μπορώ να πληρώνω αυξημένα πάγια επ' αόριστον μέχρι να αλλάξω πάροχο. Είναι ασύμφορο.
    There are 10 kinds of people. Those who understand binary and those who don't.

Σελ. 821 από 1224 ΠρώτηΠρώτη ... 801811816819820821822823826831841 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας