Σελ. 1052 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 10321042104710501051105210531054105710621072 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 15.766-15.780 από 18581

Θέμα: Inalan

  1. #15766
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    166
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    inalan
    Router
    huawei HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγάλανε κάτι νέες προσφορές, για μισή τιμή..

    https://www.facebook.com/inalan.gr/p...gYUsHB8DVJGUyl
    Και όπως πάντα, οι υπάρχοντες πελάτες στην απέξω...
    Είμαι κοντά 4 χρόνια πελάτης, αλλά θα την κάνω για nova, με 500αρα στα 26...

    Ζήτησα αντιπροσφορα από την inalan, αλλά δεν μπήκαν στον κόπο ούτε καν να μου απαντήσουν...

  2. #15767
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Δωρεαν τηλεφωνια απεριοριστη + 3 παγιο δωρο ??
    The gr81 .

  3. #15768
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από totomis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όπως πάντα, οι υπάρχοντες πελάτες στην απέξω...
    Είμαι κοντά 4 χρόνια πελάτης, αλλά θα την κάνω για nova, με 500αρα στα 26...

    Ζήτησα αντιπροσφορα από την inalan, αλλά δεν μπήκαν στον κόπο ούτε καν να μου απαντήσουν...
    Το αυτό. Κάτι ίσως να πρέπει να κάνει και για τους παλιούς συνδρομητές. Ας μην είναι 50% αλλά να είναι κάτι έστω και με συμβόλαιο.

  4. #15769
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    166
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    inalan
    Router
    huawei HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δωρεαν τηλεφωνια απεριοριστη + 3 παγιο δωρο ??
    Ναι...

  5. #15770
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αυτό. Κάτι ίσως να πρέπει να κάνει και για τους παλιούς συνδρομητές. Ας μην είναι 50% αλλά να είναι κάτι έστω και με συμβόλαιο.
    καλα δεν ειναι ουτε για τους νεους.

    για τον 1ο της οικοδομής (και νεο)

    πόσοι να ειναι αυτοι ?

  6. #15771
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα δεν ειναι ουτε για τους νεους.

    για τον 1ο της οικοδομής (και νεο)

    πόσοι να ειναι αυτοι ?
    Αν κρίνω από τα πολλά κουτιά που έχω δει, στην κυψέλη τουλάχιστον, που δεν έχουν ούτε ένα χρήστη. Αν βάλει και ο γείτονας θα τσιμπήσει και την άλλη (καταπληκτική) προσφορά φέρε το γείτονά σου με δώρο ένα μήνα

  7. #15772
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.129
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από totomis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όπως πάντα, οι υπάρχοντες πελάτες στην απέξω...
    Είμαι κοντά 4 χρόνια πελάτης, αλλά θα την κάνω για nova, με 500αρα στα 26...

    Ζήτησα αντιπροσφορα από την inalan, αλλά δεν μπήκαν στον κόπο ούτε καν να μου απαντήσουν...
    καλημερα, γιατι δεν γινεται το ιδιο σε αλλους παροχους? οταν ειχα nova αλλα και με cosmote που ζηταω για το εξοχικο τιποτα δεν κανουν....
    παντα σε ολους απο οσο εχω δει εγω το ιδιο συμβαινει, πρεπει να πας σε αλλον για να σου δωσουν προσφορα, εστω να κανεις αιτηση να το δουν μπας και παρουν μπρος τα μυαλα τους...

  8. #15773
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.192
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, γιατι δεν γινεται το ιδιο σε αλλους παροχους? οταν ειχα nova αλλα και με cosmote που ζηταω για το εξοχικο τιποτα δεν κανουν....
    παντα σε ολους απο οσο εχω δει εγω το ιδιο συμβαινει, πρεπει να πας σε αλλον για να σου δωσουν προσφορα, εστω να κανεις αιτηση να το δουν μπας και παρουν μπρος τα μυαλα τους...
    Μήπως είναι κόλπο των Marketing για να έχουν δουλειά οι υπάλληλοι? λέω γω τώρα μια σκέψη
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #15774
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.129
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως είναι κόλπο των Marketing για να έχουν δουλειά οι υπάλληλοι? λέω γω τώρα μια σκέψη
    δεν ξερω, παντως οταν κανεις αιτηση για αλλου τοτε σε παιρνουν για προσφορα, αλλα μερικες φορες την πατανε οπως οταν εγω απο οτε τοτε πηγα nova...
    μου εβαλαν δορυφορικη και ΜΕΤΑ με πηρε ο οτε για προσφορα, οταν ζητουσα τον κινεζο...

    Για μενα τωρα ομως η ιναλαν ειναι μονοδρομος, πρωτον κανεις αλλος ακομα τουλαχιστον δεν δινει FTTH εδω που ειμαι και δευτερον ακομα και να εδινε θελω συμμετρικο, δεν μπορω να εχω υποπολλαπλασιο upload ειναι ελεεινο και τρισαθλιο αυτο το πραγμα!!! οποτε Inalan one way road...

    οσο για την cosmote που εχω μιας και το ανεφερα εκει υπαρχει μονο vodafone που ειναι απλα για σφαλιαρες, οτι χειροτερο απο θεμα αποκαταστασης βλαβων και θελω αξιοπιστια. Περιμενουμε πως και πως την ιναλαν στην ανατολικη αττικη (ανατολικες ακτες) αλλα θα παρει απειρα των απειρων χρονια προφανως!

  10. #15775
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.192
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερω, παντως οταν κανεις αιτηση για αλλου τοτε σε παιρνουν για προσφορα, αλλα μερικες φορες την πατανε οπως οταν εγω απο οτε τοτε πηγα nova...
    μου εβαλαν δορυφορικη και ΜΕΤΑ με πηρε ο οτε για προσφορα, οταν ζητουσα τον κινεζο...

    Για μενα τωρα ομως η ιναλαν ειναι μονοδρομος, πρωτον κανεις αλλος ακομα τουλαχιστον δεν δινει FTTH εδω που ειμαι και δευτερον ακομα και να εδινε θελω συμμετρικο, δεν μπορω να εχω υποπολλαπλασιο upload ειναι ελεεινο και τρισαθλιο αυτο το πραγμα!!! οποτε Inalan one way road...

    οσο για την cosmote που εχω μιας και το ανεφερα εκει υπαρχει μονο vodafone που ειναι απλα για σφαλιαρες, οτι χειροτερο απο θεμα αποκαταστασης βλαβων και θελω αξιοπιστια. Περιμενουμε πως και πως την ιναλαν στην ανατολικη αττικη (ανατολικες ακτες) αλλα θα παρει απειρα των απειρων χρονια προφανως!
    Μην το συζητάμε, αν τους είχα και εγώ Inalan θα έβαζα. Προτιμώ τα μικρά σχήματα εταιρειών γιατί ότι και να λέτε εδώ μέσα, μπορείς να συνεννοηθείς καλύτερα για μένα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #15776
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.129
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην το συζητάμε, αν τους είχα και εγώ Inalan θα έβαζα. Προτιμώ τα μικρά σχήματα εταιρειών γιατί ότι και να λέτε εδώ μέσα, μπορείς να συνεννοηθείς καλύτερα για μένα.
    για να συννενοηθεις καλυτερα πρεπει να ειναι ενας που τα κανει ολα, η ιναλαν πχ ειναι ετσι.
    Οταν εχεις χαλκο για παραδειγμα VDSL, φαντασου να εχεις ΟΤΕ για τον χαλκο, η καμπινα πχ να ειναι wind και να εχεις παροχο nova, ανακατευονται τρεις!!! οπου λαλουν πολλοι κοκκοροι αργει να ξημερωσει.
    Τωρα με την ffth ειναι αλλιως τα πραγματα φυσικα.

  12. #15777
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κρίνω από τα πολλά κουτιά που έχω δει, στην κυψέλη τουλάχιστον, που δεν έχουν ούτε ένα χρήστη. Αν βάλει και ο γείτονας θα τσιμπήσει και την άλλη (καταπληκτική) προσφορά φέρε το γείτονά σου με δώρο ένα μήνα
    Ειναι ο λαθος σχεδιασμος της inalan που φωναζω τοσο καιρο..
    Παει σε περιοχες που εχουν καλυψη απο τους μεγαλους παροχους.(πχ Ζωγραφου)
    Οποτε μονο πολυ ψαγμενοι πελατες την προτιμουν.
    Εαν πηγαινουν σε περιοχες που θα ειναι μονοπωλιο θα αυξησουν τους συνδρομητες τους.
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  13. #15778
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.192
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι ο λαθος σχεδιασμος της inalan που φωναζω τοσο καιρο..
    Παει σε περιοχες που εχουν καλυψη απο τους μεγαλους παροχους.(πχ Ζωγραφου)
    Οποτε μονο πολυ ψαγμενοι πελατες την προτιμουν.
    Εαν πηγαινουν σε περιοχες που θα ειναι μονοπωλιο θα αυξησουν τους συνδρομητες τους.
    Είμαστε τόσα χρόνια όλη η Δυτική Αθήνα απέναντι από τη μεταμόρφωση που είναι το κέντρο της Ιναλάν, χωρίς σοβαρό ίντερνετ.

    Το έχει η Wind που τον παίζει και δεν υπάρχει πουθενά σχεδόν FTTH... και οι τύποι ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ την εθνική απέναντι!!!!! δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα γιατί από τις 2 γέφυρες , η μία της Φιλαδέλφειας και η άλλη των αγίων αναργύρων, συν άλλη μια μικρή στη μέση των 2 αυτών, περνάνε τα πάντα από οπτικές κλπ... ειλικρινά δεν ξέρω γιατί δεν το κάνουν.
    Αν περάσουν, θα πιάσουν όλη τη δυτική αττική.

    Μέχρι και με ασύρματα link μπορούν να περάσουν απέναντι αν το πρόβλημά τους είναι οι άδειες για επίγεια μεταφορά.... με πολλαπλά link μεγάλα περνάνε για πλάκα απέναντι...

    Μπορεί κάποιος της Ιναλαν να μου το απαντήσει αυτό??? είμαι με την απορία τόσα χρόνια και την ελπίδα πως θα περάσουν κάποτε.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #15779
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην το συζητάμε, αν τους είχα και εγώ Inalan θα έβαζα. Προτιμώ τα μικρά σχήματα εταιρειών γιατί ότι και να λέτε εδώ μέσα, μπορείς να συνεννοηθείς καλύτερα για μένα.
    Κι εγώ έτσι έλεγα. Και στην αρχή έτσι ήταν. Και πέρα από αυτό που αναφέρεις, θεωρούσα τη στήριξη των μικρότερων παικτών ιδιαίτερα σημαντική.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να συννενοηθεις καλυτερα πρεπει να ειναι ενας που τα κανει ολα, η ιναλαν πχ ειναι ετσι.
    Οταν εχεις χαλκο για παραδειγμα VDSL, φαντασου να εχεις ΟΤΕ για τον χαλκο, η καμπινα πχ να ειναι wind και να εχεις παροχο nova, ανακατευονται τρεις!!! οπου λαλουν πολλοι κοκκοροι αργει να ξημερωσει.
    Τωρα με την ffth ειναι αλλιως τα πραγματα φυσικα.
    Βλέπουμε βέβαια κατά καιρούς χρήστες εδώ που αναφέρουν ότι εκδήλωσαν ενδιαφέρον και πέραν της πρώτης επικοινωνίας δεν είχαν καμία άλλη απόκριση από την εταιρεία. Ή που έχουν μπορεί και 2 χρόνια που περιμένουν και η εταιρεία δεν ανταποκρίνεται, δεν μπορεί να τους δώσει καμία πληροφορία πότε περίπου θα συνδεθούν (παρόλο που είναι ένας που τα κάνει όλα, όπως γράφεις). Έχουν κι αυτοί τα κοκόρια τους λοιπόν.

    Και γενικά η δική μου εντύπωση για το επίπεδο εξυπηρέτησης είναι ότι έχει χαλάσει σιγά σιγά. Στο τηλέφωνο τις τελευταίες φορές πετυχαίνω συνήθως υπαλλήλους που δεν είναι ενημερωμένοι. Δύο φορές τους ενημέρωσα εγώ με βάση την ενημέρωση που παρέχει ο εκπρόσωπος της εταιρείας σε αυτό το νήμα. Τουλάχιστον με το που αναφέρω ότι το έγραψε ο εκπρόσωπος της εταιρείας στο adslgr προχωράμε γρήγορα παρακάτω, δεν το αμφισβητούν.
    Βασικά μου φαίνεται ότι έχουν προσθέσει ένα επιπλέον επίπεδο εξυπηρέτησης για την πρώτη επικοινωνία και εκεί θεωρώ πως είναι το πρόβλημα με τους ανενημέρωτους υπαλλήλους. Σιγά σιγά διευρύνεται και το φάσμα των υπηρεσιών και η πολυπλοκότητα οπότε είναι ως ένα βαθμό κατανοητό αλλά καλό θα είναι η Inalan να το δει αυτό γιατί χαλάει κάπως την εικόνα της.

    Αυτό που παραμένει πολύ καλό είναι η αποκατάσταση των βλαβών που παραμένει πολύ γρήγορη. Είναι όμως και αρκετά περισσότερες οι βλάβες σε σχέση με τους άλλους (στις FTTH γραμμές τους τουλάχιστον).

  15. #15780
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.192
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Μάλλον, χωρίς να ξέρω, είναι απίστευτα λίγοι αυτοί που δηλώνουν ενδιαφέρον για γραμμή σε μια κοντινή περιοχή.. πχ στους Αγίους Αναργύρους μπορεί να είμαστε ξέρω γω 2 άτομα που έχουμε δηλώσει ενδιαφέρον... οπότε αυτοί κοιτάνε αυτό και πράττουν ανάλογα. Οκ μαζί τους αλλά ρε παιδιά χειριστείτε το λίγο διαφορετικά, βγάλτε στοχευμένες διαφημίσεις σε περιοχές δίπλα στο δίκτυό σας να το δει ο κόσμος να δηλώσει ενδιαφέρον αλλιώς μόνο απογοήτευση προσφέρει η τωρινή τους τακτική.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 1052 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 10321042104710501051105210531054105710621072 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας