Σελ. 815 από 1237 ΠρώτηΠρώτη ... 795805810813814815816817820825835 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.211-12.225 από 18550

Θέμα: Inalan

  1. #12211
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Δεν ξέρω για σας, εγώ χρησιμοποιώ το κινητό μου για κλήσεις σχεδόν στο 100%, ενώ κάνω και πολλές με Skype, Viber κλπ. Γι'αυτό και με την inalan πήρα ένα από τα διαθέσιμα πακέτα VoiP με 2 ευρώ που σου δίνει απλά τον αριθμό και κάνω top-up χρόνο ομιλίας. Έβαλα 10 ευρώ, μπορεί να μου κρατήσoυν και ένα 6μηνο .
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  2. #12212
    Εγγραφή
    16-07-2016
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei EG8141A5
    Ρε παιδιά τι ωραία προσπάθεια που έχει κάνει η Inalan στην Ελλάδα και πόσο χαίρομαι που βρίσκομαι 5 μέτρα από κατανεμητή (η απο δίπλα πολυκατοικία) και 10 μέτρα από δεύτερο (η απέναντι πολυκατοικία) αλλά τι μπλέξιμο είναι αυτό με την εγκατάσταση!! Έχει περάσει 1.5 μήνας, ήρθαν μέσα σε 2 εβδομάδες για την χαρτογράφιση και από τότε έχω πάρει πόσα τηλέφωνα και μου λένε συνέχεια σε 2-3 εβδομάδες θα μπει. Είμαι κάτω από πλατεία Κυψέλης με κατανεμητές παντού γύρω μου και περνάει ήδη καλώδιο ακριβώς κάτω από την πολυκατοικία και έχουν πάρει τόσο καιρό για την εγκατάσταση. Δηλαδή φαντάζομαι και λυπάμαι για τις άλλες παριοχές!

  3. #12213
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrjack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά τι ωραία προσπάθεια που έχει κάνει η Inalan στην Ελλάδα και πόσο χαίρομαι που βρίσκομαι 5 μέτρα από κατανεμητή (η απο δίπλα πολυκατοικία) και 10 μέτρα από δεύτερο (η απέναντι πολυκατοικία) αλλά τι μπλέξιμο είναι αυτό με την εγκατάσταση!! Έχει περάσει 1.5 μήνας, ήρθαν μέσα σε 2 εβδομάδες για την χαρτογράφιση και από τότε έχω πάρει πόσα τηλέφωνα και μου λένε συνέχεια σε 2-3 εβδομάδες θα μπει. Είμαι κάτω από πλατεία Κυψέλης με κατανεμητές παντού γύρω μου και περνάει ήδη καλώδιο ακριβώς κάτω από την πολυκατοικία και έχουν πάρει τόσο καιρό για την εγκατάσταση. Δηλαδή φαντάζομαι και λυπάμαι για τις άλλες παριοχές!
    Αν διορθώσουν και αυτό το κομμάτι θα γίνει μια πιο υπολογίσιμη δύναμη στο χώρο. Δυστυχώς όμως βλέπω με τα λύπης μου ότι υστερεί ΠΟΛΥ σε αυτό τον τομέα και πραγματικά εκνευρίζομαι να βλέπω πολλούς να παραπονιούνται (και με το δίκιο τους) ότι ενώ περνάει ίνα από πολύ κοντά τους η εταιρεία δείχνει να αδιαφορεί και να μην μπορεί να κάνει τα αυτονόητα. Σημειωτέον ότι άδεια για σκάψιμο κάτω από 200 μέτρα δεν χρειάζεται, άρα τέτοιες περιπτώσεις έπρεπε να τελειώνουν το πολύ σε 1 εβδομάδα. (Πάντα με αυτά που βλέπω και διαβάζω εδώ μέσα χωρίς να είμαι μέσα στην εταιρεία και να ξέρω αν έχει κάποιες ιδιαιτερότητες οι οποίες αν και η ίνα περνάει πολύ κοντά να μην γίνεται η σύνδεση άμεσα).

  4. #12214
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.760
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν διορθώσουν και αυτό το κομμάτι θα γίνει μια πιο υπολογίσιμη δύναμη στο χώρο. Δυστυχώς όμως βλέπω με τα λύπης μου ότι υστερεί ΠΟΛΥ σε αυτό τον τομέα και πραγματικά εκνευρίζομαι να βλέπω πολλούς να παραπονιούνται (και με το δίκιο τους) ότι ενώ περνάει ίνα από πολύ κοντά τους η εταιρεία δείχνει να αδιαφορεί και να μην μπορεί να κάνει τα αυτονόητα. Σημειωτέον ότι άδεια για σκάψιμο κάτω από 200 μέτρα δεν χρειάζεται, άρα τέτοιες περιπτώσεις έπρεπε να τελειώνουν το πολύ σε 1 εβδομάδα. (Πάντα με αυτά που βλέπω και διαβάζω εδώ μέσα χωρίς να είμαι μέσα στην εταιρεία και να ξέρω αν έχει κάποιες ιδιαιτερότητες οι οποίες αν και η ίνα περνάει πολύ κοντά να μην γίνεται η σύνδεση άμεσα).
    Που το έχεις δει αυτό με τα 200 μετρα? Κάποιοι δήμοι ζητάνε άδεια ακόμα και για εκσκαφή 1 μέτρου.

  5. #12215
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν διορθώσουν και αυτό το κομμάτι θα γίνει μια πιο υπολογίσιμη δύναμη στο χώρο. Δυστυχώς όμως βλέπω με τα λύπης μου ότι υστερεί ΠΟΛΥ σε αυτό τον τομέα και πραγματικά εκνευρίζομαι να βλέπω πολλούς να παραπονιούνται (και με το δίκιο τους) ότι ενώ περνάει ίνα από πολύ κοντά τους η εταιρεία δείχνει να αδιαφορεί και να μην μπορεί να κάνει τα αυτονόητα. Σημειωτέον ότι άδεια για σκάψιμο κάτω από 200 μέτρα δεν χρειάζεται, άρα τέτοιες περιπτώσεις έπρεπε να τελειώνουν το πολύ σε 1 εβδομάδα. (Πάντα με αυτά που βλέπω και διαβάζω εδώ μέσα χωρίς να είμαι μέσα στην εταιρεία και να ξέρω αν έχει κάποιες ιδιαιτερότητες οι οποίες αν και η ίνα περνάει πολύ κοντά να μην γίνεται η σύνδεση άμεσα).
    Ελπιζω οτι δεν θα παιρνει τοσο πολυ καιρο αν εχει καποιος (η κάποιοι) inalan στην ιδια πολυκατοικια).

  6. #12216
    Εγγραφή
    16-07-2016
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei EG8141A5
    Εν τέλη μετά από 39 ημέρες και πολλά τηλέφωνα και emails στο support ήρθαν σήμερα για να σκάψουν το πεζοδρόμιο μέχρι την γωνία του σπιτιού στον κεντρικό δρόμο (4 μέτρα απόσταση) όπου περνάει η κεντρική αρτηρία και να εγκαταστήσουν τον κατανεμητή στην πρόσοψη της πολυκατοικίας. BUT guess what... we still have to wait...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TearDrop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που το έχεις δει αυτό με τα 200 μετρα? Κάποιοι δήμοι ζητάνε άδεια ακόμα και για εκσκαφή 1 μέτρου.
    Η εσκαφή που έκαναν στο πεζοδρόμιο και στον δρόμο δεν ήταν πάνω από τα 20 εκατοστά βάθος. Δεν γνωρίζω αν χρειάστηκε άδεια ακόμα και για τόσο λίγο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wesker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπιζω οτι δεν θα παιρνει τοσο πολυ καιρο αν εχει καποιος (η κάποιοι) inalan στην ιδια πολυκατοικια).
    Το τελευταίο (ελπίζω) βήμα μετά την εγκατάσταση του κατανεμητή είναι να περιμένεις πάλι 2-3 μέρες για να συνδέσουν τον κατανεμητή στο δίκτυο και να σε πάρουν τηλέφωνο για να κλήσεις ραντεβού ανάλογα με την διαθεσημότητα τους με έναν τεχνικό να σου βάλει την οπτική ίνα από τον κατανεμητή μέχρι το σπίτι και το router... Λογικά ακόμα και κατανεμητή να έχει ήδη η πολυκατοικία, τις 1-2 εβδομάδες δεν τις γλυτώνεις.

  7. #12217
    Το avatar του μέλους anestis375
    anestis375 Guest
    Έχω inalan και είμαι συνδεδεμένος με ethernet στο πρώτο όροφο. Ποια από τα δύο είναι η καλύτερη λύση για να συνδέομαι με ethernet και στο ισόγειο με το PC χωρίς να τραβήξω καλώδιο?
    https://www.skroutz.gr/s/23714096/TP...10PKIT-v5.html
    https://www.skroutz.gr/s/27955965/TP...-2-4-5GHz.html

  8. #12218
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει ψηφιστεί προσφατα, αλλα δεν ξερω ποτε θα εφαρμοστεί, ότι αν ληγει το συμβολαιο σου και δεν ανανεωθει, πρέπει να σε κρατανε στην ίδια τιμή και όχι να σε πετανε σε αυτην προ εκπτωσης

    - - - Updated - - -

    https://www.protothema.gr/technology...n-sundromiton/

    .......

    Μια τρίτη αλλαγή έχει να κάνει με την αυτόματη μετατροπή ενός συμβόλαιο τηλεφωνίας (π.χ. 12μηνο ή 24μηνο) ορισμένης διάρκειας σε αορίστου διάρκειας, χωρίς κόστος για τον καταναλωτή.

    Με τον υφιστάμενο κανονισμό, ο πάροχος θεωρητικά έχει το δικαίωμα, μετά από τη λήξη της σύμβασης, να επαναφέρει τις αρχικές ονομαστικές χρεώσεις, δηλαδή να πάρει πίσω τις εκπτώσεις που είχε δώσει πριν 12 ή 24 μήνες, όταν ήθελε να δελεάσει τον καταναλωτή.
    ......

    Οι παραπάνω, αλλά και αρκετές άλλες, αλλαγές, αναμένεται να ισχύσουν από τις αρχές Ιουνίου και αφού δημοσιευθεί σε ΦΕΚ ο νέος ΓΚΑ που ενέκρινε χθες η ΕΕΤΤ.
    Χαζομάρες του "δημοσιογράφου" που άλλα διαβάζει και άλλα καταλαβαίνει. Για να μην τα ξαναγράφω, δες εδώ.

  9. #12219
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    @Theodore41
    Το ότι πήρες email με το σχέδιο, είναι μάλλον απ’ τις καινούργιες αλλαγές που κάνουν ή είσαι τυχερός. Εγώ δεν έλαβα και το ίδιο με πολλούς άλλους που είχα μιλήσει (χωρίς να σημαίνει ότι δεν έστελναν σε κάποιους).
    Η σύνδεση για τα τηλέφωνα, με όποιο τρόπο και πάροχο επιλέξεις, θα γίνει άμεσα. Η σύνδεση όμως της ίνας, είναι απροσδιόριστο. Το έχουμε γράψει τόσες φορές ότι με την ίδια πάνω-κάτω κατάσταση (δλδ, κατανεμητής στα 5 με 25 μέτρα μακριά, στο ίδιο ή απέναντι πεζοδρόμιο) μπορεί να είναι από την ίδια μέρα έως και πολλούς μήνες. Σ’ εμένα (Κυψέλη) επτά μήνες και σε πολλούς άλλους πάνω από τρεις.
    Άρα πράξε αναλόγως, όπως νομίζεις ότι το αναλόγως σημαίνει καλό για σένα, μ’ αυτά που σου έγραψα, γιατί αυτά ισχύουν.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TearDrop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που το έχεις δει αυτό με τα 200 μετρα? Κάποιοι δήμοι ζητάνε άδεια ακόμα και για εκσκαφή 1 μέτρου.
    Φαντάζομαι το εννοείς σε μήκος κι όχι σε βάθος και όντως όπως το λες ισχύει, ναι, χρειάζεται άδεια.


    Να το ξαναγράψω ότι έχουν πολύ δρόμο ακόμη στην οργάνωση που τους χρειάζεται και επίσης, απ’ αυτά που άκουσα από όσους τεχνικούς ήρθαν, τρέχουν και δε φτάνουν τα παιδιά. Συζήταγαν όταν μάζευαν τα εργαλεία τους για να φύγουν και μίλαγαν για ραντεβού μέχρι αργά το απόγευμα.
    Οπότε, αν δεν υπάρχουν αρκετοί να καλύψουν την αυξημένη ζήτηση, είναι λογικό να υπάρχουν καθυστερήσεις, χωρίς να είναι αυτό δικαιολογία φυσικά.

  10. #12220
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Για μένα δεν είναι δικαιολογία. Αφού έχεις αιτήσεις ΠΡΈΠΕΙ να πάρεις κόσμο. Πολλοί θα αποτραπούν να βάλουν αν οι χρόνοι σύνδεσης είναι μεγάλοι. Επιπλέον αφού έχει σκοπό να αναπτυχθεί τόσο σίγουρα οι τεχνικοί δεν θα πάνε "χαμένοι". Μιλάμε σίγουρα για μια 7ετια ακόμα τουλάχιστον και μόνο στην Αθήνα. Οπότε η πρόσληψη περισσότερων ατόμων είναι επιτακτική εκτός αν δεν βρίσκει που μου φαίνεται λίγο δύσκολο.

  11. #12221
    Εγγραφή
    01-04-2006
    Περιοχή
    Cambridge, UK
    Μηνύματα
    1.405
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    400 Mbps ⇋ 400 Mbps
    ISP
    Cambridge Fibre
    Router
    Linksys MR8300
    Εδώ και 1 εβδομάδα η IP αλλάζει 2-4 φορές κάθε μέρα. Μάλιστα εναλλάσσεται μεταξύ τριών ίδιων IP.
    Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

  12. #12222
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrjack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τέλη μετά από 39 ημέρες και πολλά τηλέφωνα και emails στο support ήρθαν σήμερα για να σκάψουν το πεζοδρόμιο μέχρι την γωνία του σπιτιού στον κεντρικό δρόμο (4 μέτρα απόσταση) όπου περνάει η κεντρική αρτηρία και να εγκαταστήσουν τον κατανεμητή στην πρόσοψη της πολυκατοικίας. BUT guess what... we still have to wait...



    Η εσκαφή που έκαναν στο πεζοδρόμιο και στον δρόμο δεν ήταν πάνω από τα 20 εκατοστά βάθος. Δεν γνωρίζω αν χρειάστηκε άδεια ακόμα και για τόσο λίγο.



    Το τελευταίο (ελπίζω) βήμα μετά την εγκατάσταση του κατανεμητή είναι να περιμένεις πάλι 2-3 μέρες για να συνδέσουν τον κατανεμητή στο δίκτυο και να σε πάρουν τηλέφωνο για να κλήσεις ραντεβού ανάλογα με την διαθεσημότητα τους με έναν τεχνικό να σου βάλει την οπτική ίνα από τον κατανεμητή μέχρι το σπίτι και το router... Λογικά ακόμα και κατανεμητή να έχει ήδη η πολυκατοικία, τις 1-2 εβδομάδες δεν τις γλυτώνεις.
    Το σπίτι που αγοράσαμε εχει κατανεμητή, τον εχουν βάλει απο την εξω μεριά του μαντροτοιχου του κήπου, και εχουν inalan 2 διαμερίσματα ηδη.

  13. #12223
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tsene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ και 1 εβδομάδα η IP αλλάζει 2-4 φορές κάθε μέρα. Μάλιστα εναλλάσσεται μεταξύ τριών ίδιων IP.
    Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;
    καλησπερα, κατι δεν παει καλα να μιλησεις με ιναλαν κατι θα εχει κολλησει, κανονικα αλλαζει τυχαια μετα απο πολυ καιρο, εμενα μου εχει τυχει μια φορα 6μηνες περιπου να εχω την ιδια!!!
    μαλιστα τοτε την ειχα δηλωσει σε openvpn και την ειχα για static!
    Γενικα αν θυμαμαι καλα κατω απο 2-3 μηνες ποτε δεν μου ειχε αλλαξει.

    Υ.Γ δοκιμασες επανεκκινηση το ρουτερ? μονο να το βγαλεις απο το ρευμα ΠΟΤΕ reset τις ρυθμισεις!

  14. #12224
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TearDrop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που το έχεις δει αυτό με τα 200 μετρα? Κάποιοι δήμοι ζητάνε άδεια ακόμα και για εκσκαφή 1 μέτρου.
    Υπάρχει σχετικός κανονισμός του ΕΛΟΤ που ορίζει τις διάφορες τεχνικές προδιαγραφές των σχετικών εργασιών και ανάλογα την περίπτωση καταβάλλονται ή όχι τέλη εργασιών και διέλευσης.

    Χοντρικά η εταιρεία περνά τον κεντρικό κορμό σύμφωνα με το Α πρότυπο, όπου η εκσκαφή γίνεται σε μεγαλύτερο βάθος και πλάτος και καταβάλλονται κανονικά τέλη εργασιών και διέλευσης.
    Ωστόσο συνδέει τους χρήστες με τον κεντρικό κορμό, κάνοντας χρήση Β προτύπου με μικρότερο βάθος και πλάτος τομής, καταβάλλοντας μόνο τέλη εργασιών και όχι διέλευσης εφόσον η τομή είναι έως 200 μέτρα εκατέρωθεν του κεντρικού κορμού (αυτό προβλέπει ο κανονισμός).

  15. #12225
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Έχει ενεργοποιηθεί ο νέος κανονισμός; θυμάμαι ότι ήταν προς ψήφιση αλλά δεν γνωρίζω κάτι άλλο...
    (δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα βέβαια)

    Το θέμα είναι ότι δεν έχω ιδέα που είναι οι κεντρικοί κορμοί της Inalan για να υπολογίσω αποστάσεις από μένα...
    Το τελευταίο κουτί της πάντως είναι ~80μ από μένα.

    Ωστόσο μάλλον οι 3 που είμαστε από την ίδια πολυκατοικία και άλλοι 2 στον ίδιο πεζόδρομο, δεν ικανοποιούν τις προϋποθέσεις της εταιρείας για σύνδεση γιατί μάλλον και οι 5 μαζί δεν "καλύπτουμε" ίσως το κόστος εργασίας/σύνδεσης ή είναι πολύ μπελαλίδικο να έρθουν στον πεζόδρομο που μένουμε.

    Για Wind βλέπω να πηγαίνω σε 1 χρόνο μιας και ακόμα εδώ δεν μας έχει αναλάβει ακόμα (ανάμεσα από Πατησίων/Αχαρνών)

Σελ. 815 από 1237 ΠρώτηΠρώτη ... 795805810813814815816817820825835 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας