Σελ. 817 από 1225 ΠρώτηΠρώτη ... 797807812815816817818819822827837 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.241-12.255 από 18362

Θέμα: Inalan

  1. #12241
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    @dosman (…για την άδεια στα έχω πει…), άρα, αφενός η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, αφετέρου, το πώς γίνονται οι συνδέσεις βγάζει νόημα μόνο στην Inalan και σε κανέναν άλλο από εμάς!
    Έχω πει ότι θα πω λεπτομέρειες κάποια άλλη στιγμή, να πω όμως τώρα ότι ο γείτονας απέναντι στον τρίτο (που ήταν και δική μου σύσταση προς Inalan) έκανε την αίτηση και είχε σύνδεση σε μια εβδομάδα και σ΄ εμένα έκαναν την σύνδεση μετά από τρεις εβδομάδες απ’ τη δική του, με αίτηση από τον Οκτώβριο του ΄20 (ας βγάλουμε δύο εβδομάδες που σε εισαγωγικά ήταν δική μου η υπαιτιότητα).

    Οπότε να ελπίζεις, βάλε και κόσμο να κάνει αιτήσεις εκεί γύρω και μη περιμένεις ότι βγαίνει νόημα απ’ όλα αυτά. Απλά κουβέντα να κάνουμε…

  2. #12242
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    393
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    καλησπερα επειδη εδω και πανω απο χρονο δεν βλεπω καμια αλλαγη στην επεκταση του δικτυου απο τον χαρτη ,εχουμε καποια καθυστερηση? σταματησε να σκαβει λογω κορωνοιου? εχουμε καποια ενημερωση σχετικα με τις επεκτασεις σε αθηνα?

  3. #12243
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.012
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από reaper1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα επειδη εδω και πανω απο χρονο δεν βλεπω καμια αλλαγη στην επεκταση του δικτυου απο τον χαρτη ,εχουμε καποια καθυστερηση? σταματησε να σκαβει λογω κορωνοιου? εχουμε καποια ενημερωση σχετικα με τις επεκτασεις σε αθηνα?


    Αν είσαι εντός κάλυψης δικτύου στον χάρτη της Inalan, δεν έχεις παρά να έρθεις σε επαφή μαζί τους και να ζητήσεις σύνδεση. Αν είσαι σε κόκκινο κομμάτι του χάρτη, έχεις κάποιες ελπίδες μεν για να συνδεθείς κάποτε, αυτό το "κάποτε" όμως μπορεί να σημαίνει αναμονή από 5-6 μήνες (μίνιμουμ) μέχρι αρκετά χρόνια.

    Αν πάλι είσαι αυτή τη στιγμή εκτός δικτύου κάλυψης, απλά ξέχνα το, δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να συνδεθείς τα επόμενα 5-6 χρόνια τουλάχιστον...

  4. #12244
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, μην το περνετε τον χαρτη στα σοβαρα 100%, αν ειστε κοντα παιρνετε τηλ λετε την διευθυνση σας και οτι σας πουν απο το τηλ.
    Εγω ειχα συνδεθει και για πολλους μηνες μετα ο χαρτης με εδειχνε στα κοκκινα....

  5. #12245
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    ο χάρτης κάλυψης έχει φτιαχτεί από χρήστη

    κανονικά έπρεπε να έχει φτιαχτεί από την ίδια την εταιρεία και να δείχνει σε πραγματικό χρόνο την κάλυψη του δικτύου - τις επεκτάσεις - την πορεία των έργων.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είσαι εντός κάλυψης δικτύου στον χάρτη της Inalan, δεν έχεις παρά να έρθεις σε επαφή μαζί τους και να ζητήσεις σύνδεση. Αν είσαι σε κόκκινο κομμάτι του χάρτη, έχεις κάποιες ελπίδες μεν για να συνδεθείς κάποτε, αυτό το "κάποτε" όμως μπορεί να σημαίνει αναμονή από 5-6 μήνες (μίνιμουμ) μέχρι αρκετά χρόνια.

    Αν πάλι είσαι αυτή τη στιγμή εκτός δικτύου κάλυψης, απλά ξέχνα το, δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να συνδεθείς τα επόμενα 5-6 χρόνια τουλάχιστον...
    θα συμφωνήσω και εγώ αν είσαι εκτός δικτύου κάλυψης απλά το ξεχνάς για αρκετά χρόνια...μέχρι να ολοκληρωθεί αυτή η επέκταση του δικτύου που θέλουν από την ΙΝΑΛΑΝ θα έχει ολοκληρωθεί και η γραμμή 4 του μετρό στην αθήνα αν με καταλαβαίνεις.

    όταν η εταιρεία βρίσκει πρόβλημα στην αδειοδότηση σε δύο περιοχές της αθήνας...

  6. #12246
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.855
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο χάρτης κάλυψης έχει φτιαχτεί από χρήστη
    Εννοείς αυτόν που είναι στη σελίδα τους; https://inalan.gr/kalipsi-diktiou/ Γιατί να έχει φτιαχτεί από χρήστη;

  7. #12247
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείς αυτόν που είναι στη σελίδα τους; https://inalan.gr/kalipsi-diktiou/ Γιατί να έχει φτιαχτεί από χρήστη;
    έτσι λέει από χρήστη.

  8. #12248
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.855
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Δεν έχει φτιαχτεί από κανέναν ανεπίσημο χρήστη. Χρήστη της Google ίσως ναι, δεν τον έφτιαξε η ίδια η Google. Το μόνο σίγουρο είναι ότι είναι ο επίσημος της Inalan, ασχέτως του πόσο τον τηρούν.

  9. #12249
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει φτιαχτεί από κανέναν ανεπίσημο χρήστη. Χρήστη της Google ίσως ναι, δεν τον έφτιαξε η ίδια η Google. Το μόνο σίγουρο είναι ότι είναι ο επίσημος της Inalan, ασχέτως του πόσο τον τηρούν.
    Τεχνικά είναι χρήστης του δικτύου της Inalan, άσχετα αν το κάνει απο το εσωτερικό δίκτυο

  10. #12250
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    800
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πάλι είσαι αυτή τη στιγμή εκτός δικτύου κάλυψης, απλά ξέχνα το, δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να συνδεθείς τα επόμενα 5-6 χρόνια τουλάχιστον...
    Εγω συνδεθηκα μεσα σε περιπου ενα μηνα, ενω με βαση το χαρτη δεν ημουν ουτε εντος δικτυου ουτε σε κοκκινη περιοχη. Δεν απειχα ομως παρα πολυ απο το δικτυο οποτε μπορεσαν και εσκαψαν αυτη την αποσταση και με συνδεσαν. Βασικα εσκαψαν μονο για μενα (τουλαχιστον εκεινη τη χρονικη στιγμη) οπως φανηκε, που για μια μικρη εταιρεια με εξεπληξε πολυ ευχαριστα και με εσωσε κιολας γιατι ηταν αρχη του 1ου lockdown και ειχα πολυ καλο ιντερνετ για το home office.
    Στη θεση σου δηλαδη θα εκανα αιτηση ακομα και αν στο χαρτη βρισκομαι εκτος δικτυου. Ειναι πολυ δυσκολο, σιγουρα εγω ημουν πολυ τυχερος, ομως ποτε δεν ξερεις. Ετσι κι αλλιως δεν ειναι δεσμευτικη η αρχικη αιτηση, αρα στη θεση σου θα την εκανα να υπαρχει και θα επικοινωνησουν μαζι σου οταν θα μπορουν να σε συνδεσουν (μπορει οντως βεβαια να τραβηξει χρονια, μπορει ομως να εχεις και μια ευχαριστη εκπληξη οπως εγω).

    (Τελικα 14 μηνες μετα περασε οπτικες και η Cosmote. Μας εκοψαν και την οπτικη καθως περνουσαν τη δικη τους, μας εκανε και αστειακι ο εργολαβος, ε ετσι κι αλλιως τωρα θα βαλετε Cosmote. Δεν ημουν μπροστα εκεινη την ωρα, ηθελα πολυ να του απαντησω "πΟΤΕ"!)

  11. #12251
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.616
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/10000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    35(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχει κανείς θέμα με τις ταχύτητες αυτήν την ώρα;
    ping με Αγγλία στο 84 και χάσιμο πακέτων.
    Ταχύτητες αδυνατεί να κατεβάσει ένα 1080 βίντεο youtube....
    Θεσσαλονίκη μεριά.
    Greece.
    Chosen by the Gods.

  12. #12252
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.651
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kadronarxis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανείς θέμα με τις ταχύτητες αυτήν την ώρα;
    ping με Αγγλία στο 84 και χάσιμο πακέτων.
    Ταχύτητες αδυνατεί να κατεβάσει ένα 1080 βίντεο youtube....
    Θεσσαλονίκη μεριά.
    Τα ίδια και στο Μαρούσι κοντά στο Δαχτυλίδι. Ευτυχώς έχουμε για backup μια ΟΤΕ VDSL, ξεκουμπώσαμε την INALAN και έχουμε internet...

  13. #12253
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.616
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/10000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    35(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ φίλε dimangelid.Έχω κάνει 3 restart το ρούτερ έχοντας την εντύπωση ότι φταίω εγώ....
    Greece.
    Chosen by the Gods.

  14. #12254
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Καλησπέρα σας.
    Επιβεβαιώνουμε πως υπάρχουν κάποια προβλήματα διασύνδεσης από πλευράς της Cogent, γίνονται ήδη ρυθμίσεις από πλευράς του τεχνικού μας τμήματος για να περάσουμε ομαλά στα back up κανάλια μας.
    Σας ευχαριστούμε για την υπομονή και την κατανόησή σας.

    Με εκτίμηση,
    Inalan Team.

  15. #12255
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.123
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Είχα κι εγω θέματα ταχύτητας
    Με ενα restart έστρωσε
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

Σελ. 817 από 1225 ΠρώτηΠρώτη ... 797807812815816817818819822827837 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας