Σελ. 653 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 633643648651652653654655658663673 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.781-9.795 από 18494

Θέμα: Inalan

  1. #9781
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Αν απαντουσε στην ωρα της η Ιναλαν δεν θα γινοταν ο χαμος αυτος .

    Αλλα αν κανει 2 μερες να απαντησει λογικο να γεμιζουμε απο υποθετικα σεναρια.

    Προφανως χειριστηκε λαθος το θεμα που συζητουσαμε και γιαυτο απεφευγε τα ποστ.
    Και μην πει κανεις οτι δεν προλαβαινανε... γιατι μια χαρα ποσταρουν και απαντανε στα social . Εκει εχουν χρονο.

    Καταλαβε οτι δεν εχει επιχειρηματα και ηταν λαθος , για τον φιλο με το προβλημα και απλα εκανε την παπια .


    Και τελος , αν καποιος εχει αποριες , τις κανει εδω. Αν δεν απαντηθουν ..... στελνει ΠΜ ή ακομα παιρνει τηλεφωνο direct. Απλα και ομορφα.
    The gr81 .

  2. #9782
    Εγγραφή
    18-03-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    InaLan
    Router
    NetGear NightHawk RAX 120
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα, υπαρχει καποιος χρηστης Inalan να εχει μετρησει ΑΚΡΙΒΩΣ σε ποσες μερες του αλλαξε η ip του?
    Γιατι εγω δεν μετρουσα πριν αλλα αλλαζε πανω σε μηνα νομιζω, τωρα ομως απο 31/3!!!! εχω ακομα την ιδια!!!!
    Μαλιστα θα κανω αλλο ενα client openvpn δικο μου που αντι το noip να παιζει με την ip μου, ετσι κι αλλιως static καταντησε...
    Και φυσικα το θεμα με ενοχλει οχι γιατι εχω σταθερη τοσο καιρο, οχι γιατι ειναι της cogent (ετσι κι αλλιως με VPN παιζω) αλλα γιατι απο τις 31/3 καθε μερα εχω πανω απο 2000 προσπαθειες port scanning και τρωνε cpu κτλ στο ρουτερ (mikrotik hap ac2 με DMZ) και πρεπει να τα σβηνω. Καποια στιγμη ειδα να εχει πανω απο 30000 ips block.
    ΠΟΤΕ πριν ΔΕΝ συνεβαινε αυτο, εχω και adsl απο cosmote και nova και αν εχω 2 την εβδομαδα θα εχει γινει θαυμα.
    Καποια στιγμη ρωτησα την Inalan αλλα με τον χαμο που γινεται εννοειτε οτι δεν πηρα απαντηση...
    οπως και αν βαλουμε static αν υπαρχει δυνατοτητα επιλογης απο ποιο νουμερο θα ξεκιναει μιλωντας παντα για τα ip subnets της inalan οχι οποιο νανε, που κατ' επεκταση σημαινει οτι θα επιλεγουμε και τον ξενο παροχο που εχει δωσει το ip block στην inalan.

    Eπισης ειχα ρωτησει αν καποιος υπερβει το οριο ταχυτητας τι γινεται, παλι απαντηση δεν πηρα. Τωρα δεν τα βλεπουν εδω μεσα με τον χαμο που γινεται ή απλα αποφευγουν δεν ξερω. Ειχαν πει λοιπον οτι απλα θα ειδοποιηθει ο χρηστης και αν γινεται αυτο θα του πουν να παει σε επαγγελματικο (απεριοριστο δλδ) ενω καποιος φιλος εδω μεσα εγραψε οτι στο τηλ του ειπαν οτι ριχνουν την ταχυτητα στο 10/10 πραγμα που εχουν αρνηθει αρκετες φορες παλιοτερα οτι ριχνουν ταχυτητα.
    Καλο θα ηταν να διευκρινηστει αυτο γιατι δεν γινεται να γραφουν αλλα εδω και να λενε αλλα στο τηλεφωνο....
    εκτος αυτου παει και πολυς καιρος απο τις αρχικες δηλωσεις εδω μηπως και αλλαξε η πολιτικη τους.

    Καλημέρα. Σε κάποια φάση που αντιμετώπισα πρόβλημα με την ip που μου είχαν δώσει έσβησα το
    router το βράδυ πριν κοιμηθώ και το πρωί που το άνοιξα ξανά, η ip είχε αλλάξει.

  3. #9783
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν απαντουσε στην ωρα της η Ιναλαν δεν θα γινοταν ο χαμος αυτος .

    Αλλα αν κανει 2 μερες να απαντησει λογικο να γεμιζουμε απο υποθετικα σεναρια.

    Προφανως χειριστηκε λαθος το θεμα που συζητουσαμε και γιαυτο απεφευγε τα ποστ.
    Και μην πει κανεις οτι δεν προλαβαινανε... γιατι μια χαρα ποσταρουν και απαντανε στα social . Εκει εχουν χρονο.

    Καταλαβε οτι δεν εχει επιχειρηματα και ηταν λαθος , για τον φιλο με το προβλημα και απλα εκανε την παπια .


    Και τελος , αν καποιος εχει αποριες , τις κανει εδω. Αν δεν απαντηθουν ..... στελνει ΠΜ ή ακομα παιρνει τηλεφωνο direct. Απλα και ομορφα.

    Χαρά μας να διαβάζουμε τέτοια εύστοχα μηνύματα

  4. #9784
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από digitron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Σε κάποια φάση που αντιμετώπισα πρόβλημα με την ip που μου είχαν δώσει έσβησα το
    router το βράδυ πριν κοιμηθώ και το πρωί που το άνοιξα ξανά, η ip είχε αλλάξει.
    Καλησπερα, το εχω κανει δεν αλλαξε, επισης ειχα ζητησει απο το fb messanger αν μπορει να γινει κατι να αλλαξει και δεν απαντησαν σε αυτο.
    Να εβλεπα τουλαχιστον τι γινεται και εχω γινει τοσο μεγαλος στοχος των port scanners, δεν πρεπει να υπαρχει χωρα που να μην εχει καταχωρηθει στο mikrotik μου...

  5. #9785
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, το εχω κανει δεν αλλαξε, επισης ειχα ζητησει απο το fb messanger αν μπορει να γινει κατι να αλλαξει και δεν απαντησαν σε αυτο.
    Να εβλεπα τουλαχιστον τι γινεται και εχω γινει τοσο μεγαλος στοχος των port scanners, δεν πρεπει να υπαρχει χωρα που να μην εχει καταχωρηθει στο mikrotik μου...
    πρέπει να σε αγαπάνε πάρα πολύ Nikoforos για να σε έχουν κάνει τόσο μεγάλο στόχο port scanning

  6. #9786
    Εγγραφή
    17-03-2018
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8546M
    Μόλις κόπηκε η σύνδεση στην Κυψέλη.

  7. #9787
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.396
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Όντως και εδώ πρόβλημα Ελικωνος

  8. #9788
    Εγγραφή
    04-02-2004
    Περιοχή
    Galatsi
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/204800
    ISP
    Inalan
    Και Γαλάτσι.

  9. #9789
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Καλογρέζα ειμαι οκ

  10. #9790
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Λαμπρινή όλα καλα...

  11. #9791
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    Ανω Κυψέλη
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Κυψέλη down από τις 13:23. Κάνοντας ping, από άλλον provider, στην static ip της INALAN που έχω μου βγάζει τα παρακάτω:
    Request timeout for icmp_seq 17
    Request timeout for icmp_seq 18
    Request timeout for icmp_seq 19
    92 bytes from medianet.atene6.ate.seabone.net (213.144.178.154): Destination Host Unreachable
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tmltd : 02-07-20 στις 14:15.

  12. #9792
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Καλησπέρα σας.
    Υπάρχει βλάβη στον κεντρικό μας κορμό ανάμεσα σε Ν.Ιωνία και Γαλάτσι.
    Ακόμη δεν έχουμε εικόνα,αναμένουμε ενημέρωση από τους υπευθύνους που είναι ήδη καθοδόν.

  13. #9793
    Εγγραφή
    18-04-2012
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Για δείτε και στην Πάρνηθος που ξεκινούσαν έργα εχτές... Μήπως σας ξήλωσαν κάτι

  14. #9794
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας.
    Υπάρχει βλάβη στον κεντρικό μας κορμό ανάμεσα σε Ν.Ιωνία και Γαλάτσι.
    Ακόμη δεν έχουμε εικόνα,αναμένουμε ενημέρωση από τους υπευθύνους που είναι ήδη καθοδόν.
    Πάροχος φυσικού αερίου , στην περιοχή του Γαλατσίου. Τα συνεργεία μας, δίνουν εκτιμώμενο χρόνο αποκατάστασης - 2 με 3 ώρες.

    Ευχαριστούμε για την υπομονή και την κατανόηση.

  15. #9795
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάροχος φυσικού αερίου , στην περιοχή του Γαλατσίου. Τα συνεργεία μας, δίνουν εκτιμώμενο χρόνο αποκατάστασης - 2 με 3 ώρες.

    Ευχαριστούμε για την υπομονή και την κατανόηση.
    Απο περιεργεια και μονο, σας ενημερωσε ο παροχος οτι εκοψε καταλαθος το καλωδιο;
    Επιπλεον, θα πληρωσει ο παροχος τη ζημια;

Σελ. 653 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 633643648651652653654655658663673 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας