Σελ. 705 από 1236 ΠρώτηΠρώτη ... 685695700703704705706707710715725 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.561-10.575 από 18536

Θέμα: Inalan

  1. #10561
    Εγγραφή
    23-11-2020
    Ηλικία
    22
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπερα στην παρεα, καλυψη στον Αι Γιαννη, Ηρακλειο Κρητης, υπαρχει;;

  2. #10562
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tapiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα στην παρεα, καλυψη στον Αι Γιαννη, Ηρακλειο Κρητης, υπαρχει;;
    Οχι. Μονο Αθηνα - Θεσσαλονικη.

    Δες ΕΔΩ.
    The gr81 .

  3. #10563
    Εγγραφή
    23-11-2020
    Ηλικία
    22
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Οκευ ευχαριστω φιλε μου για τη γρηγορη απαντηση

  4. #10564
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.121
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα
    οπως βλεπω στην σελιδα της inalan αλλαξε ο τροπος πληρωμης που εκανα με καρτα.
    Ειπε οτι η πληρωμη εγινε αλλα δεν φαινεται πουθενα....
    ουτε καν email μου ηρθε ενω λεει οτι μου ηρθε.
    Κανεις με ιδιο προβλημα ?

    Γιατι καπως ετσι την επαθα με cosmote και πληρωσα 2 φορες τον ιδιο λογαριασμο, με την διαφορα οτι εκει δεν ελεγε οτι εγινε η πληρωμη καν.

  5. #10565
    Εγγραφή
    23-11-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα και από εμένα, σαν νέο μέλος. Παρατήρησα σε κάποια σχόλια ότι το να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά με την inalan είναι μάλλον αδύνατον τον τελευταίο καιρό.
    Υπάρχει κάποια εξήγηση για αυτό? Έχω κάνει τηλεφωνικά αίτηση σύνδεσης εδώ και 3 εβδομάδες και προς το παρόν ούτε φωνή ούτε ακρόαση.
    Πρακτικά έχω ανάγκη το upload που προσφέρουν οπότε δεν έχω ουσιαστικά την επιλογή να τους αγνοήσω αν φιλοτιμηθουν να επικοινωνήσουν μαζί μου, αλλά με ενοχλεί που δεν μπορώ να βρω κάποιον να μου δώσει έστω μια γενική εκτίμηση για το αν και πότε θα κάνουν τον κόπο να ασχοληθούν με το αίτημα μου.

  6. #10566
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.121
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gliatiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και από εμένα, σαν νέο μέλος. Παρατήρησα σε κάποια σχόλια ότι το να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά με την inalan είναι μάλλον αδύνατον τον τελευταίο καιρό.
    Υπάρχει κάποια εξήγηση για αυτό? Έχω κάνει τηλεφωνικά αίτηση σύνδεσης εδώ και 3 εβδομάδες και προς το παρόν ούτε φωνή ούτε ακρόαση.
    Πρακτικά έχω ανάγκη το upload που προσφέρουν οπότε δεν έχω ουσιαστικά την επιλογή να τους αγνοήσω αν φιλοτιμηθουν να επικοινωνήσουν μαζί μου, αλλά με ενοχλεί που δεν μπορώ να βρω κάποιον να μου δώσει έστω μια γενική εκτίμηση για το αν και πότε θα κάνουν τον κόπο να ασχοληθούν με το αίτημα μου.
    Καλησπερα, δυστυχως υπαρχει μεγαλο θεμα με το τηλεφωνο το εχουμε πει πολλες φορες αλλα δεν βλεπω να κανουν κατι δυστυχως...
    Μπορεις να στειλεις μυνημα και μεσω facebook messanger εαν εχεις και απο την σελιδα τους επισης ή email.
    Εδω γραφει εκπροσωπος αλλα αργει παρα πολυ και μεσα σε τοσα μυνηματα εδω περα νομιζω και θεωρω οτι ειναι αδυνατον να τα βλεπει ολα.

  7. #10567
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, δυστυχως υπαρχει μεγαλο θεμα με το τηλεφωνο το εχουμε πει πολλες φορες αλλα δεν βλεπω να κανουν κατι δυστυχως...
    Μπορεις να στειλεις μυνημα και μεσω facebook messanger εαν εχεις και απο την σελιδα τους επισης ή email.
    Εδω γραφει εκπροσωπος αλλα αργει παρα πολυ και μεσα σε τοσα μυνηματα εδω περα νομιζω και θεωρω οτι ειναι αδυνατον να τα βλεπει ολα.
    Καλησπέρα σας.
    Παρακολουθούμε καθημερινά τι λέτε, όμως τις περισσότερες φορές απαντάτε ο ένας στις απορίες του άλλου και μάλιστα πολύ σωστά και άλλες φορές μοιράζεστε γνώμες και απόψεις ,που δεν είναι η θέση μας τέτοια ώστε να παρέμβουμε
    Εάν ο παραπάνω ενδιαφερόμενος θέλει να έρθει σε επικοινωνία μαζί μας, πολύ σωστά, για άλλη μια φορά , απαντήσατε τι μπορεί να κάνει, συν τοις άλλοις, να μας στείλει και εδώ ένα π.μ.

    Σας ευχαριστούμε πολύ.

  8. #10568
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.121
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας.
    Παρακολουθούμε καθημερινά τι λέτε, όμως τις περισσότερες φορές απαντάτε ο ένας στις απορίες του άλλου και μάλιστα πολύ σωστά και άλλες φορές μοιράζεστε γνώμες και απόψεις ,που δεν είναι η θέση μας τέτοια ώστε να παρέμβουμε
    Εάν ο παραπάνω ενδιαφερόμενος θέλει να έρθει σε επικοινωνία μαζί μας, πολύ σωστά, για άλλη μια φορά , απαντήσατε τι μπορεί να κάνει, συν τοις άλλοις, να μας στείλει και εδώ ένα π.μ.
    Σας ευχαριστούμε πολύ.
    Καλησπερα, μηπως ξερετε γιατι που εκανα πληρωμη δεν μου ερχεται email με το νεο συστημα οπως ερχοταν πριν αμεσως?
    λεω για την ηλεκτρονικη πληρωμη με καρτα. Γιατι τωρα δεν την βλεπω αν εγινε. Και στην τραπεζα αργει να φαινεται ή η κινηση στην καρτα, αν και εκεινη την ωρα εγραψε οτι η πληρωμη εγινε.
    Επισης και η αποδειξη στην σελιδα σας δεν εμφανιζεται αμεσα, οποτε δεν υπαρχει χωρις το email τροπος επιβεβαιωσης πληρωμης.

  9. #10569
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, μηπως ξερετε γιατι που εκανα πληρωμη δεν μου ερχεται email με το νεο συστημα οπως ερχοταν πριν αμεσως?
    λεω για την ηλεκτρονικη πληρωμη με καρτα. Γιατι τωρα δεν την βλεπω αν εγινε. Και στην τραπεζα αργει να φαινεται ή η κινηση στην καρτα, αν και εκεινη την ωρα εγραψε οτι η πληρωμη εγινε.
    Επισης και η αποδειξη στην σελιδα σας δεν εμφανιζεται αμεσα, οποτε δεν υπαρχει χωρις το email τροπος επιβεβαιωσης πληρωμης.
    To ίδιο συμβαίνει και σε εμένα και δεν παίρνω απάντηση ούτε απο το messenger.
    Στην τράπεζά μου φαίνεται η κίνηση αλλά δεν την έχουν λάβει υποψιν τους καθώς ούτε και εγώ ενημερώθημα με mail.

    ----
    Τωρα με πετανε μπαλάκι μεταξυ everypay και inalan
    Απο που και ως που θα μιλήσω εγω με τον συνεργάτη τους. Ακόμα και στην everypay εκπλάγήκαν.

    Και έχουν και το θράσος να απαντουν στο messenger το παρακάτω

    Δεν υπήρξε κάποιο θέμα ποτέ με τη συγκεκριμένη υπηρεσία πληρωμής μέσω της οποίας εσείς επιλέξατε να προπληρωσετε το μήνα της χρήσης σας.
    Λες και μου δίνουν εκτός μεταφοράς άλλους να επιλέξω. Άκου εγώ επέλεξα....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος objecto : 23-11-20 στις 19:12.

  10. #10570
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, μηπως ξερετε γιατι που εκανα πληρωμη δεν μου ερχεται email με το νεο συστημα οπως ερχοταν πριν αμεσως?
    λεω για την ηλεκτρονικη πληρωμη με καρτα. Γιατι τωρα δεν την βλεπω αν εγινε. Και στην τραπεζα αργει να φαινεται ή η κινηση στην καρτα, αν και εκεινη την ωρα εγραψε οτι η πληρωμη εγινε.
    Επισης και η αποδειξη στην σελιδα σας δεν εμφανιζεται αμεσα, οποτε δεν υπαρχει χωρις το email τροπος επιβεβαιωσης πληρωμης.
    Δεν έρχεται καθόλου ή αργεί?
    Στο my inalan εάν στο υπόλοιπό σας έχει κάποιο ποσό, σημαίνει πως φάνηκε η πληρωμή. Εάν είναι 0 τότε όχι ακόμα.

  11. #10571
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.121
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έρχεται καθόλου ή αργεί?
    Στο my inalan εάν στο υπόλοιπό σας έχει κάποιο ποσό, σημαίνει πως φάνηκε η πληρωμή. Εάν είναι 0 τότε όχι ακόμα.
    Mεχρι στιγμης δεν εχει ερθει. Δεν φαινεται αμεσως εκει η πληρωμη συνηθως οπως εχω δει την επομενη.
    Μετα λογικα φαινεται και η κινηση στην καρτα.

  12. #10572
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    To ίδιο συμβαίνει και σε εμένα και δεν παίρνω απάντηση ούτε απο το messenger.
    Στην τράπεζά μου φαίνεται η κίνηση αλλά δεν την έχουν λάβει υποψιν τους καθώς ούτε και εγώ ενημερώθημα με mail.

    ----
    Τωρα με πετανε μπαλάκι μεταξυ everypay και inalan
    Απο που και ως που θα μιλήσω εγω με τον συνεργάτη τους. Ακόμα και στην everypay εκπλάγήκαν.

    Και έχουν και το θράσος να απαντουν στο messenger το παρακάτω


    Λες και μου δίνουν εκτός μεταφοράς άλλους να επιλέξω. Άκου εγώ επέλεξα....
    Πως θα μπορούσαμε να σας βοηθήσουμε? Στείλτε μας τον 10ψήφιο κωδικό συνδρομητή σας σε π.μ. για να δούμε το ιστορικό σας και να καταλάβουμε τι έχει γίνει.

    Ευχαριστούμε.

  13. #10573
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω, γιατί…, μια εταιρεία που δεν είναι το παντοπωλείο της γειτονιάς και σκάβει δρόμους στις δύο μεγαλύτερες πόλεις της χώρας μας για να απλώσει οπτική ίνα για ίντερνετ και ότι άλλο, δε μπορεί να λύσει απλά θέματα διαδικασιών, 23 Νοεμβρίου 2020?!

    Αφού το προτείνετε, θα σας στείλω λοιπόν π.μ., μιας και με το τηλέφωνο δε γίνεται δουλειά και εδώ και επτά μέρες από όταν πέρασε ο τεχνικός σας να κάνει επισκόπηση του χώρου για το που θα πάει το κουτί, ακόμη περιμένω το email της επιβεβαίωσης.

  14. #10574
    Εγγραφή
    23-11-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Αρχικά, εκτιμώ το γεγονός της παρακολούθησης του συγκεκριμενου thread, αν και πιθανόν είναι προς όφελος της εταιρείας οπότε καταλαβαίνω και τους λόγους.

    Προφανώς υπάρχουν και άλλοι τρόποι επικοινωνίας, όμως μερικές παρατηρήσεις. Η αμεσότητα της τηλεφωνικής επικοινωνίας δεν είναι εγγυημένη σε κάποια από τις εναλλακτικές.
    Η αδυναμία απάντησης σε τηλεφωνική κλήση, δεν δημιουργεί την καλύτερη εικόνα σε κάποιες περιπτώσεις.

    Παρόλα αυτά όπως ανέφερα και πιο πάνω, έχω συγκεκριμένη ανάγκη που πρέπει να καλύψω με την συγκεκριμένη ταχύτερη πρόσβαση στο internet, οπότε με κάθε ειλικρίνεια αυτή τη στιγμή η ενόχληση μου δεν είναι αρκετή για να με κάνει να αλλάξω γνώμη.

    Θα δοκιμάσω κάποιον από τους υπόλοιπους τρόπους επικοινωνίας.

  15. #10575
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    https://ibb.co/WsnNzWJΑπο το καινουργιο μου PlayStation 5.

    Η συνδεση πλεον στο download σκοτωνει, real time 20-25Mb/δευτερολεπτο.

    Αλλα ακομα προσπαθω να βρω λυση στο UpLoad , κανει streaming 1080/60p και παιζει μεσα απο το PlayStation 5 ταυτοχρονα.

    Υπαρχει καπου ποσο UpLoad θελει για 1080/60p ετσι για να δω τι Upload ζηταει?

    Ακομα στο SHARE PLAY παλι connection poor λεει.

    Για να μην υπαρχουν ερωτησεις που ειναι συνδεμενο, LAN 1 με CAT6 και στο DMZ.

    Παιζει , απλα βλεπω οτι στο Live streaming η ποιοτητα αν και 1080/60p δεν ειναι τοσο καλη, κανει pixels συχνα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ancogsxr : 24-11-20 στις 00:32.

Σελ. 705 από 1236 ΠρώτηΠρώτη ... 685695700703704705706707710715725 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας