Σελ. 1211 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 11911201120612091210121112121213121612211231 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 18.151-18.165 από 18585

Θέμα: Inalan

  1. #18151
    Εγγραφή
    07-04-2020
    Περιοχή
    Κυπριάδου
    Μηνύματα
    453
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓226 Mbps / ↑194 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    AVM Fritz!Box 4060
    Δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο. Ο Arkadin απλά έχει στήσει μόνος του failover με κάποιο Ubi αν βλέπω σωστά.
    My Speedtest:
    Spoiler:

  2. #18152
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petrogazz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους. Διάβασα αρκετά πράγματα στο thread αλλά θα ήθελα γνώμες για κάποια πράγματα σχετικά με την inalan (ακολουθεί σεντονάκι).
    Είμαι με 200 Nova σε δίκτυο Cosmote, κέντρο Θεσσαλονίκης και μέχρι τώρα πλήρωνα 29€ με την επιδότηση αλλα τώρα μου ζητάνε 34 για να ανανεώσω και η Cosmote τα ιδια περίπου για 100. Υπάρχει κουτί Ιnalan στην είσοδο και δεν υπάρχει άλλος στο κτίριο οπότε σκέφτηκα να εκμεταλλευτώ την προσφορά 50% για 1Gbps αλλά έχω δύο τρεις βασικούς προβληματισμούς και θα ήθελα γνώμες.

    1. Το πρώτο μου θέμα αφορά την τηλεφωνία, με ενημέρωσαν ότι υποστηρίζουν φορητότητα, από ποιότητα (uptime) τι λέει; Είναι δικιά τους η υποδομή ή χρησιμοποιούν τρίτους όπως βλέπω στο site (yuboto, modulus); Είναι πολύ σημαντικό για μένα να λειτουργεί χωρίς προβλήματα και να μπορώ να την ρίξω στο αναλογικό τηλεφωνικό δίκτυο του σπιτιού όπως κάνω τώρα από το router της Nova.

    2. Βρίσκομαι 7 όροφο και αναρωτιέμαι πόσο ευέλικτοι είναι στο θέμα της εγκατάστασης (δεν έχω θέμα να πληρώσω τα έξτρα). Ιδανικά θα ήθελα να φέρω την ίνα στο φωταγωγό όπου περνάει και η εγκατάσταση της cosmote για να την περάσω στο ίδιο σημείο που έχω το router τώρα. Είναι συνεννοήσιμοι οι εγκαταστάτες ή κάνουν ότι τους βολεύει;

    3. Εξοπλισμός, το router που δίνουν λέει τίποτα ή θα χρειαστώ δικό μου. Τώρα είμαι με το ZTE VMG8623-T50B (2,4 & 5) της Nova το οποίο με καλύπτει μια χαρά από άποψη εμβέλειας και ποιότητας (λίγοι clients).

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
    Εάν είσαι ο 1ος στην πολυκατοικία ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ !!!!! Βάλε αμέσως Ιναλαν.
    ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ.....αρκεί να μην ζητήσεις καμιά παράξενη όδευση....βρες ποιο σημείο σε βολεύει, ανεβάστε την ίνα (πιθανόν να ζητήσουν μα πάνε ταράτσα και μετά να κατέβουν - δικό τους θέμα/έξοδα).
    Στην Θεσσαλονίκη έβαλα:
    - Στο δικό μου διαμέρισμα 6ου ορόφου, απευθείας από ακάλυπτο σε μπαλκόνι και είσοδο στο σημείο που υπέδειξα.
    - Στου γιου μου στον 8ο όροφο, ανέβηκαν πρώτα στην ταράστα, γύρω γύρω και κατέβηκαν στον 8ο (και στις 2 περιπτώσεις χρέωση 0,00)
    - Ήδη έχω κάνει αίτηση για την πεθερά μου 100/100 (δεν "σκαμπάζει" τιποτα από Ιντερνετ ) μόνο και μόνο για την τηλεφωνία !!!! (1η στην πολυκατοικία - 50% = 14 ευρώ)
    *** Η τηλεφωνία δεν παίζεται !! Επιπλέον έχουμε το σταθερό μας (εγώ και η γυναίκα μου) ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΑΣ...άντε κάντο αυτό στην ΝΟΒΑ.
    *** Μέχρι πριν 7 μήνες είχα οπτική ΝΟΒΑ 100/10 (42 -13 επιδότηση = 29). Τώρα με Ιωαλαν 200/200 με 16,50 και άπειρα αστικά, 1500 Κινητά και 150 Ευρώπη/USA. Μεγαλεία
    *** Πες και κάποιον ότι σε σύστησε στην Ιναλαν και θα πάρει εκείνος (μόνον εκείνος πλέον) 1 μήνα δωρεάν

  3. #18153
    Εγγραφή
    31-03-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.309
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athkal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν είσαι ο 1ος στην πολυκατοικία ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ !!!!! Βάλε αμέσως Ιναλαν.
    ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ.....αρκεί να μην ζητήσεις καμιά παράξενη όδευση....βρες ποιο σημείο σε βολεύει, ανεβάστε την ίνα (πιθανόν να ζητήσουν μα πάνε ταράτσα και μετά να κατέβουν - δικό τους θέμα/έξοδα).
    Στην Θεσσαλονίκη έβαλα:
    - Στο δικό μου διαμέρισμα 6ου ορόφου, απευθείας από ακάλυπτο σε μπαλκόνι και είσοδο στο σημείο που υπέδειξα.
    - Στου γιου μου στον 8ο όροφο, ανέβηκαν πρώτα στην ταράστα, γύρω γύρω και κατέβηκαν στον 8ο (και στις 2 περιπτώσεις χρέωση 0,00)
    - Ήδη έχω κάνει αίτηση για την πεθερά μου 100/100 (δεν "σκαμπάζει" τιποτα από Ιντερνετ ) μόνο και μόνο για την τηλεφωνία !!!! (1η στην πολυκατοικία - 50% = 14 ευρώ)
    *** Η τηλεφωνία δεν παίζεται !! Επιπλέον έχουμε το σταθερό μας (εγώ και η γυναίκα μου) ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΑΣ...άντε κάντο αυτό στην ΝΟΒΑ.
    *** Μέχρι πριν 7 μήνες είχα οπτική ΝΟΒΑ 100/10 (42 -13 επιδότηση = 29). Τώρα με Ιωαλαν 200/200 με 16,50 και άπειρα αστικά, 1500 Κινητά και 150 Ευρώπη/USA. Μεγαλεία
    *** Πες και κάποιον ότι σε σύστησε στην Ιναλαν και θα πάρει εκείνος (μόνον εκείνος πλέον) 1 μήνα δωρεάν
    Ήδη έστειλα εκδήλωση ενδιαφέροντος και ελπίζω να με πάρουν σύντομα. Αυτό με το voip τηλέφωνο στο κινητό βολεύει πολύ (κάποτε το έκανα με pbx στο σπίτι). Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!

  4. #18154
    Εγγραφή
    08-04-2021
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    Inalan
    Εγω που ειμαι πρωτος στην πολυκατοικια δεν μου εδωσαν το -50% μηπως το δινουν επιλεκτικα ?

  5. #18155
    Εγγραφή
    07-04-2020
    Περιοχή
    Κυπριάδου
    Μηνύματα
    453
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓226 Mbps / ↑194 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    AVM Fritz!Box 4060
    Εξαρτάται αν προσπάθησες να το συνδυάσεις με κάποια άλλη προσφορά καθώς αυτό δεν γίνεται (αν πήρες την φοιτητική χιλιάρα για παράδειγμα).
    Πέραν αυτού δεν υπάρχει λόγος που να αρνηθούν να στην δώσουν.
    Αν δεν στην ανέφεραν ήταν μάλλον από απροσεξία τους αλλά στην τελική αν ήξερες την ύπαρξή της και επέλεξες να μην την απαιτήσεις τότε πρόκειται για δική σου υπαιτιότητα.
    My Speedtest:
    Spoiler:

  6. #18156
    Εγγραφή
    18-06-2003
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    79
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    3000/700
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    13.5(dB) / 33(dB)
    Εγω που ημουν πρωτος στην πολυκατοικια και παραμενω καθως δεν εχει βαλει αλλος δικαιουμαι? Εβαλα πριν τρια χρονια. Γενικα οι παλιοι πελατες ειμαστε παρατημενοι και νομιζω πως ειναι αδικο.

  7. #18157
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω που ημουν πρωτος στην πολυκατοικια και παραμενω καθως δεν εχει βαλει αλλος δικαιουμαι? Εβαλα πριν τρια χρονια. Γενικα οι παλιοι πελατες ειμαστε παρατημενοι και νομιζω πως ειναι αδικο.
    Και εγώ το ίδιο. Τουλάχιστον έβγαλαν την προσφορά -30% όπου και φυσικά την πήρα. Για μένα που δεν υπάρχει FTTH και ούτε πρόκειται να δω, σύντομα τουλάχιστον, είμαι μια χαρά με την Inalan και τις παροχές της. Τουλάχιστον για την χρήση που κάνω εγώ η οποία δεν είναι απαιτητική, ούτε για gaming. Να μην πω ότι τελικά η 100παρα είναι λίγο overkil για μένα αλλά με 5€ παραπάνω δεν παραπονιέμαι κιόλας.

  8. #18158
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω που ημουν πρωτος στην πολυκατοικια και παραμενω καθως δεν εχει βαλει αλλος δικαιουμαι? Εβαλα πριν τρια χρονια. Γενικα οι παλιοι πελατες ειμαστε παρατημενοι και νομιζω πως ειναι αδικο.
    Εφόσον είσαι ακόμα ο πρώτος....λογικά πλέον είσαι και πελάτης "αορίστου χρόνου".....εγώ στην θέση σου θα επικοινωνούσα μαζί τους και θα ζητούσα το -50% και με διετή δέσμευση φυσικά.

  9. #18159
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athkal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον είσαι ακόμα ο πρώτος....λογικά πλέον είσαι και πελάτης "αορίστου χρόνου".....εγώ στην θέση σου θα επικοινωνούσα μαζί τους και θα ζητούσα το -50% και με διετή δέσμευση φυσικά.
    Δεν θα το δώσουν. Αφορά μόνο ΝΕΕΣ συνδέσεις. Όσοι είναι από παλιά δεν μπορούν να το ζητήσουν. Παλαιότερα είχα επικοινωνήσει μαζί τους που έδιναν πάλι 50% σε νέες συνδέσεις, και τους είπα να διακόψω και να βάλει η γυναίκα μου τη σύνδεση μου έριξαν άκυρο γιατί θα φαίνεται στο σύστημα η διεύθυνση. Μετά έβγαλαν την προσφορά με το 30% έκπτωση και από 28€ πληρώνω 33,60 με απεριόριστα κινητά και σταθερά από την Intertelecom.

  10. #18160
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.132
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει η inalan lte failover active; δηλαδη οταν πεσει το δικτυο οπτικων ινων γυριζει σε 4g ; και σε ποιον παροχο κινητης εχουνε συνεργασια; . Παρα πολυ καλο αμα υπαρχει μοιαζει σαν το booster της κοσμοτε.
    καλημερα, οχι δεν εχει τιποτα τετοιο, κατι εχει κανει μονος του ο φιλος.
    Εμενα δεν μου εχει τυχει παντως με ιναλαν να εχω διακοπες ισως να ελειπα και δεν το καταλαβα? παντως οσο ειμαι σπιτι οχι. Καμια αποσυνδεση ισως για λιγο αστραπιαια.
    Αμα ειμαι σπιτι αλλωστε εχω απο το κινητο στην πραξη απεριοριστα data οποτε ειμαι οκ.

    Για το cosmote home booster μιας και αναφερθηκε πηγα να βαλω εξοχικο και το εστειλα απο εκει που ηρθε δεν δουλευε τιποτα σωστα δεν μπορουσα να εχω δικο μου ρουτερ απο πισω, δεν ανοιγαν πορτες οτι ποιο αθλιο εχω δει ποτε...
    και ουτε το σημα καλο θα επρεπε να βαλω εξωτερικες κεραιες μονο τοτε.

    Αν θελω κατι οσον αφορα και εκει και ιναλαν στικακι σε mikrotik και το στηνω μονος μου οπως θελω, μαλιστα αν εχω και καποιο στημενο ZeroTier πχ σε raspi ή nas(qnap type) ή και Mikrotik ΑRM cpu ξεπερναω και το προβλημα να φτανω στο δικτυο μου οταν εχω ip πισω απο CGNAT που σημαινει οτι μπορω να χρησιμοποιησω και καρτοκινητη το δοκιμασα εδω με raspi 4 server.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω που ημουν πρωτος στην πολυκατοικια και παραμενω καθως δεν εχει βαλει αλλος δικαιουμαι? Εβαλα πριν τρια χρονια. Γενικα οι παλιοι πελατες ειμαστε παρατημενοι και νομιζω πως ειναι αδικο.
    και σε εμενα εγινε το ιδιο αλλα τοτε δεν ειχε και μετα εβαλε ο απο πανω μου που του ειπα εγω παλι τιποτα μετα εγιναν τετοιες προσφορες δυστυχως! τι να κανουμε καποια πραγματα ειναι αδικα στην ζωη...

  11. #18161
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.624
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Nokia κάτι
    Path Level
    Fastpath
    Θεσσαλονίκη φίλος έχει αυξημένα pings +20ms τουλάχιστον με Ευρώπη. Συμβαίνει το ίδιο και σε κάποιον αλλον με inalan?
    ευχαριστώ
    Greece.
    Chosen by the Gods.

  12. #18162
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.936
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    τους είπα να διακόψω και να βάλει η γυναίκα μου τη σύνδεση μου έριξαν άκυρο γιατί θα φαίνεται στο σύστημα η διεύθυνση
    Δηλαδή αν φύγετε από το σπίτι και έρθει άλλος ένοικος δεν θα δικαιούται καμία προσφορά νέου πελάτη επειδή υπήρχε στο παρελθόν σύνδεση Inalan στον χώρο;

  13. #18163
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.395
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Έργα inalan, Ασπασίας Παγκράτι και στην Υμηττού πάνω από την πλατεία Βαρνάβα

  14. #18164
    Εγγραφή
    17-12-2005
    Περιοχή
    Μελίσσια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kavadias Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιας και πρόσφατα ήρθαν και σε εμάς, και επειδή "χτένισα" λίγο το thread αλλά είναι δύσκολο να παρακολουθήσεις 600 σελίδες να κάνω μερικές συνοπτικές ερωτήσεις; Συγκριτικά τώρα έχω cosmote 200/20.

    1. αξιοπιστία; δεν θα γκρινιάξω για 10-15 λεπτά down το μήνα, και η Cosmote στα ίδια είναι. αλλά μην είναι 10-15' / εβδομάδα;

    2. ταχύτητα. Δίνει συμμετρικό 1gbps αλλά θα'χω να κατεβάσω ή πνίγεται στη σύνδεση με το εξωτερικό; πχ. πιάνονται αυτές οι ταχύτητες (έστω ~700-800mbps) στα πακέτα του 1gbps συχνά (πχ. steam , prive trackers κλπ.) ή συνήθως κατεβάζεις με 200-300-400 εκτός απ' τα speedtests;

    3. τύχον προβλήματα; δίνει κανονικές IP; κάτι διάβασα παραπάνω για blacklisted και αδυναμία σύνδεσης με πράγματα όπως gov.gr το οποίο σε συνδυασμό με τις IP που είναι στατικ πρακτικά (ισχύει έτσι) ακούγεται λίγο πακέτο. Συμβαίνει συχνά;

    4. ο εξοπλισμός που δίνει έχει 4-5G failover? είτε μέσω usb με κάρτα SIM ή να πέρνει κάρτα SIM?

    ευχαριστώ όποιον κάτσει να ασχοληθεί εκ των προτέρων.
    έχω inalan 200/200 από το σεπτέμβρη 2022 με το huawei EG8141A5 ρουτεράκι που δε πιάνει ταχύτητες στο wifi (και στο lan γιατί έχω πολλαπλούς υπολογιστές)
    και αναγκαστικά πρέπει να βάλεις κάτι άλλο πάνω σε αυτό για να αξιοποιήσεις πάνω από 100mbit με πολλαπλούς υπολογιστές / κινητά / τάμπλετ.
    βρίσκομαι περιοχή κοντά καλογρέζα.

    1. Αξιοπιστία
    Τουλάχιστον μια φορά το μήνα θα μου υπάρξει downtime 6 - 12 ώρες(πάντα η ίδια δικαιολογία, κάποιος έκανε έργα και έκοψε τις οπτικές)
    και το νιώθω στο πετσί γιατί τις μισές μέρες δουλεύω εξ αποστάσεως οπότε αναγκαστικά χρησιμοποιώ το κινητό μου σαν backup.
    Τους πρώτους 3 μήνες έπιανα απίστευτα pings φάση 40-45ms (amsterdam / frankfurt) επειδή παίζω κάποια παιχνίδια(όταν βρίσκω χρόνο μετά τη δουλειά)
    και με ενδιέφεραν τα pings με amsterdam / frankfurt και το είχα καταευχαριστηθεί στα παιχνίδια,
    επίσης για κάποιον περίεργο λόγο με συγχρόνιζαν στα 240/240 τα οποία έβλεπα τόσο στην ελλάδα όσο και στο εξωτερικό.
    Τα pings προς GRNET ή άλλους ελληνικούς παρόχους ήταν στα 2-3ms και ακόμα είναι.
    Τακτικά λοιπόν κάνω τέτοια speedtests μετά από αντίστοιχο σοβαρό downtime.
    Κάποια στιγμή μέσα στο μαιο ή καλοκαίρι του 2023 έγινε ένα τέτοιο downtime και πήρε +20ms επιπλέον μόνιμα η γραμμή στη σύνδεση με το εξωτερικό(και στα δύο download/upload),
    αντίστοιχα το μαξ για λίγους μήνες που έβλεπα εξωτερικό ήταν της τάξεως 210/110 - 170.
    Επιπλέον ανά μερικές μέρες σαν να μπουκώνει αυτό το huawei και κάνοντας το restart(pull the plug) από εκεί που το speedtest με δείχνει στο εξωτερικό πχ. με 70 - 100ms πέφτει στα 55ms.
    Μέσα στα games πλέον παίζω με ένα vpn που υποστηρίζει wireguard για να έχω σταθερό 50-60ms, χωρίς vpn λόγω των lag spikes που πετάγονται στα 100+ms γίνεται απάλευτη η κατάσταση.

    2. Σε steam ή torrents και εφόσον υπάρχουν seeders η γραμμή τερματίζει στο μαξ της και δε κολλάει φάση να ανεβοκατεβαίνουν τα downloads ή οτιδήποτε.
    Αντίστοιχα και στα uploads, όσες φορές τα χρειάστηκα για να στείλω κάτι μεγάλο στους servers της δουλειάς ή στους δικούς μου external servers(frankfurt) έπιανα το μαξ της γραμμής.

    3. Δεν είχα ποτέ static, τελευταίο μήνα στο geolocation με δείχνουν ότι βρίσκομαι στη Νέα Υόρκη.
    Στους πρώτους μήνες κάποια sites το πιο γνωστό που μου έρχεται άμεσα είναι το bestprice.γρ και κάποια άλλα
    από παρόχους διαφημιστικών όταν έκανα web development δεν μου φόρτωναν καθόλου αλλά τον τελευταίο χρόνο είναι σπάνιο αυτό το φαινόμενο.

    4. όπως είπα και παραπάνω το ρουτεράκι που μου έχουν δώσει είναι τραγικό,
    θα ήμουν οκ αν υποστήριζε έστω και wifi 5 και το 1 gigabit έπαιζε σε όλες τις θύρες του
    δεν έχω δοκιμάσει ποτέ τις usb failover δυνατότητες του για να σου πώ.
    χρησιμοποιώ το κινητό απευθείας από το μηχάνημα που έχω φτιάξει για τη δουλειά μου

    σορρυ για το ραντ μου

    υγ. όπου αναφέρω games τα speedtests γίνονται σε windows μηχάνημα αλλά τα κάνω καμιά φορά και από το linux mint μηχάνημα της δουλειάς μου.

  15. #18165
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Είχα και εγώ το εν λόγω ρουτερ και τους ζήτησα αλλαγή εξοπλισμού και μου έφεραν ατελώς το ΖΤΕ 670L το οποίο έχει όλες τις πόρτες 1000αρες και Wifi 5Ghz. Όταν αναβάθμισα και πήγα στα 1000 μου είπαν με το ίδιο ρούτερ είμαι καλυμμένος. Στην σύνδεση με 5Ghz πιάνει γύρω στα 600 με το κινητό σε κοντινή απόσταση. Με καλώδιο το ΜΑΧ της γραμμής. Για ρώτα αν μπορούν να στο αλλάξουν.

Σελ. 1211 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 11911201120612091210121112121213121612211231 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας