Σελ. 492 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 472482487490491492493494497502512 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.366-7.380 από 18494

Θέμα: Inalan

  1. #7366
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο είναι ένα κανονικό/αναμενόμενο ping με αυτούς τους σερβερ;
    αν και δεν παίζω LOL δοκίμασα την ιστοσελίδα που έδωσε ο φίλος μας και το ping που βγάζει είναι από 40-50-60-70-80

    βασικά παίζει ρόλο που βρίσκεται ο server και πως βγαίνει η σύνδεση από ελλάδα προς το εξωτερικό.

    όταν παίζω BFV το ping που έχω σε servers (region europe) είναι 40-50 αυτά στον υπολογιστή
    στην κονσόλα είναι λίγο παραπάνω.

  2. #7367
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο είναι ένα κανονικό/αναμενόμενο ping με αυτούς τους σερβερ;
    Εμένα το average είναι 80-90 σε EUW και EUNE. Είμαι με 24άρα ADSL από Forthnet.

  3. #7368
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.141
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sevas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακαλώ αν κάποιος φίλος απ'το φόρουμ ή από την InaLan μπορεί να βοηθήσει. Είναι η τρίτη φορά τις τελευταίες 30 μέρες που έχω 155ms στο League of Legends και στον EUW server και στον EUNE. Κρατάει από μερικές ώρες μέχρι μία μέρα. Υπάρχει κανείς με το ίδιο πρόβλημα;
    Θεωρητικά, όταν αυτό είναι διαθέσιμο, το καλύτερο μονοπάτι που έχει η inalan για να δει τη Riot είναι από τον GR-IX . Πάραυτα, έχει πάρει το μάτι μου ότι η inalan δε διαφημίζει κάποια δίκτυά της προς τον GR-IX , είτε από αμέλεια, ή εσκεμμένα για σκοπούς traffic engineering/επίλυσης κάποιου προβλήματος/κτλ. Αυτή τη στιγμή αυτά φαίνονται να είναι τα :

    Κώδικας:
     45.66.42.0/23
     185.234.58.0/23
     185.235.242.0/24
     185.235.243.0/24
    Αν η IP σου ανήκει σε κάποιο από αυτά, πιθανώς να δρομολογείσαι από κάποιον transit. Αν ισχύει κάτι τέτοιο κι ο transit μπουκώνει σποραδικά προς συγκεκριμένους προορισμούς ( καθόλου ασυνήθιστο για την cogent ) , πιθανώς να εξηγείται το θέμα σου. Δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις κάτι από τη μεριά σου, πέρα από το να κάνεις παράπονο στην inalan και να το δουν αυτοί, που σίγουρα έχουν περισσότερα στοιχεία από εμάς
    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

  4. #7369
    Εγγραφή
    17-10-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    InaLan
    Router
    HUAWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει πιθανότητα να φταίει και το PC σου. Την επόμενη φορά που θα συμβεί, κλείσε το LoL και δοκίμασε το ping σου από εδώ https://pingtestlive.com/league-of-legends
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο είναι ένα κανονικό/αναμενόμενο ping με αυτούς τους σερβερ;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν και δεν παίζω LOL δοκίμασα την ιστοσελίδα που έδωσε ο φίλος μας και το ping που βγάζει είναι από 40-50-60-70-80

    βασικά παίζει ρόλο που βρίσκεται ο server και πως βγαίνει η σύνδεση από ελλάδα προς το εξωτερικό.

    όταν παίζω BFV το ping που έχω σε servers (region europe) είναι 40-50 αυτά στον υπολογιστή
    στην κονσόλα είναι λίγο παραπάνω.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα το average είναι 80-90 σε EUW και EUNE. Είμαι με 24άρα ADSL από Forthnet.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SfH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρητικά, όταν αυτό είναι διαθέσιμο, το καλύτερο μονοπάτι που έχει η inalan για να δει τη Riot είναι από τον GR-IX . Πάραυτα, έχει πάρει το μάτι μου ότι η inalan δε διαφημίζει κάποια δίκτυά της προς τον GR-IX , είτε από αμέλεια, ή εσκεμμένα για σκοπούς traffic engineering/επίλυσης κάποιου προβλήματος/κτλ. Αυτή τη στιγμή αυτά φαίνονται να είναι τα :

    Κώδικας:
     45.66.42.0/23
     185.234.58.0/23
     185.235.242.0/24
     185.235.243.0/24
    Αν η IP σου ανήκει σε κάποιο από αυτά, πιθανώς να δρομολογείσαι από κάποιον transit. Αν ισχύει κάτι τέτοιο κι ο transit μπουκώνει σποραδικά προς συγκεκριμένους προορισμούς ( καθόλου ασυνήθιστο για την cogent ) , πιθανώς να εξηγείται το θέμα σου. Δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις κάτι από τη μεριά σου, πέρα από το να κάνεις παράπονο στην inalan και να το δουν αυτοί, που σίγουρα έχουν περισσότερα στοιχεία από εμάς
    Σας ευχαριστώ όλους ειλικρινά για την βοήθεια σας. Την ίδια μέρα που είχα το πρόβλημα μίλησα με φίλο μου που έχει και αυτός InaLan και είχε και ο εκείνος 155ms. Κανονικά έχoυμε 51ms στον EUW. Την ίδια στιγμή συνδέθηκε και με ADSL Cosmote και πάλι είχε 155ms. Κάτι περίεργο γίνεται γιατί δεν μπορώ να βρω πληροφορίες για High ms ούτε στα φόρουμ ούτε στο Reddit του League of Legends.

    H IP μου ανήκει στις πιο πάνω απλά τελειώνει σε πιο υψηλό αριθμό. Αυτή τη στιγμή πάλι έχω 155ms. Θα δοκιμάσω να τους πάρω τηλέφωνο.

    Υ.Σ. Στο https://pingtestlive.com/league-of-legends μου δείχνει 61ms ενώ μέσα στο game έχω 155.

    Υ.Σ.2. 100ms τώρα με Cosmote ADSL, 155ms με InaLan.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sevas : 25-08-19 στις 20:42.

  5. #7370
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.118
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα!
    ΠΡΟΣ INALAN TEAM

    Δεν ειχα καμια ενημερωση για λογαριασμο, τωρα ουτε καν στο e-mail, ενω στο SMS μου εχουν ερθει 2 φορες μυνηματα μονο στις 26/3 και 26/6....και ειμαι πελατης σας απο τις 15 Μαρτιου!
    Γυρισα απο αδεια και καλα που σας θυμηθηκα και μπηκα στην σελιδα και ειδα απο την 1/8 εχει βγει λογαριασμος.
    Ομως το συστημα πληρωμης απο την σελιδα σας δεν δουλευει, μπορειτε να δειτε τι συμβαινει?

    Λεει αυτο Σφάλμα 002 - Παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά την εκτέλεση της συναλλαγής σας. Παρακαλούμε καλέστε στο Europhone Banking στο 210 9555019.
    Αλλα δεν εχω προβλημα γενικα γιατι εκανα πληρωμες αλλων μεσω eurobank e-banking κανονικα απο την σελιδα της.

    Y.Γ τελικα το email ηρθε σημερα!

  6. #7371
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Καλημέρα σας.

    Θα επικοινωνήσει σήμερα ένας εκπρόσωπός μας μαζί σας για να δούμε το πρόβλημα με τα sms.
    Αναφορικά με την πληρωμή, η πλατφόρμα είναι της Eurobank. Για αυτό και βγαίνει μήνυμα να επικοινωνήσετε μαζί της.

    Σας ευχαριστούμε.

  7. #7372
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    το ιδιο σφαλμα εβγαζε και στην θεια μου,μεσω του site της inalan,πηγαμε να κανουμε πληρωμη και εβγαζε αυτο,τι γινεται τωρα;υπσρχει καποιο εναλακτικο;θα ξαναπροσπαθησουμε σημερα...

    Nikiforos σου εφτιαξε;πληρωσες;σε πηραν τηλ;τι εγινε;

    προς InaLan υπαρχει καποιος αριθμος ΙΒΑΝ να πληρωσουμε μεσω πειραιως;
    You pull me in Here we go again And my heart beats faster now And I don’t know Why I’m powerless And there’s no way out...
    https://www.youtube.com/watch?v=WPVv-Jjb0wQ

  8. #7373
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Σας έχει σταλεί κωδικός ηλεκτρονικής πληρωμής RF (Δίας).
    Εάν τον χάσατε, κάντε μας ένα τηλέφωνο να σας τον δώσουμε. Με τον κωδικό αυτό πληρώνετε από οποιαδήποτε τράπεζα - ηλεκτρονικά, μέσω της κατηγορίας -πληρωμή-οργανισμοί-τηλεπικοινωνίες- Medianet Invest MIKE (Inalan).

  9. #7374
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.396
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Πάντως πριν από λίγο έκανα πληρωμή και όλα καλά.

  10. #7375
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.118
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας.

    Θα επικοινωνήσει σήμερα ένας εκπρόσωπός μας μαζί σας για να δούμε το πρόβλημα με τα sms.
    Αναφορικά με την πληρωμή, η πλατφόρμα είναι της Eurobank. Για αυτό και βγαίνει μήνυμα να επικοινωνήσετε μαζί της.

    Σας ευχαριστούμε.
    Καλησπερα, ενταξει μιλησαμε, ευχαριστω πολυ, σημερα δουλευει εφταιγε η Eurobank οπως μου ειπαν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας έχει σταλεί κωδικός ηλεκτρονικής πληρωμής RF (Δίας).
    Εάν τον χάσατε, κάντε μας ένα τηλέφωνο να σας τον δώσουμε. Με τον κωδικό αυτό πληρώνετε από οποιαδήποτε τράπεζα - ηλεκτρονικά, μέσω της κατηγορίας -πληρωμή-οργανισμοί-τηλεπικοινωνίες- Medianet Invest MIKE (Inalan).
    Ευχαριστω, ναι τον εχω, αλλα τελικα εκανα την πληρωμη με τον αλλον τροπο αφου δουλευει σημερα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tripkaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ιδιο σφαλμα εβγαζε και στην θεια μου,μεσω του site της inalan,πηγαμε να κανουμε πληρωμη και εβγαζε αυτο,τι γινεται τωρα;υπσρχει καποιο εναλακτικο;θα ξαναπροσπαθησουμε σημερα...
    Nikiforos σου εφτιαξε;πληρωσες;σε πηραν τηλ;τι εγινε;
    προς InaLan υπαρχει καποιος αριθμος ΙΒΑΝ να πληρωσουμε μεσω πειραιως;
    Καλησπερα, οπως εγραψα ολα καλα σημερα, εφταιγε η Eurobank μου ειπαν οτι το παθαινει μερικες φορες.
    Ο αλλος τροπος ειναι με τον κωδικο RF οπως μου εγραψαν δες το μηνημα της INALAN μου ειπαν δεν γινεται οπως παλια με απλες καταθεσεις.
    Δλδ θες παλι τον κωδικο RF δες εδω για την ΠΕΙΡΑΙΩΣ : https://www.inalan.gr/PiraeusBank
    και το γενικο εδω : https://www.inalan.gr/HowToPay

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως πριν από λίγο έκανα πληρωμή και όλα καλά.
    ναι σημερα δουλευει κανονικα ηταν τελικα προβλημα της Eurobank οπως και ελεγε αλλα και μου ειπαν.

    Τωρα σχετικα με τα SMS οπως μου ειπαν σε ολους ερχεται ΚΑΙ e-mail ΚΑΙ SMS, εμενα για καποιον λογο εχει κολλησει το SMS και δεν ερχονται, εκτος απο εκεινα που ειπα πριν.
    Θα το ελεγξουν γιατι το κινητο μου σωστα το εχουν.

  11. #7376
    Εγγραφή
    09-10-2018
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    INALAN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Από σήμερα ευτυχισμένος κάτοχος 100αρας. Δεν έχω λόγια... Από 5 mbps που ήμουν, τώρα πήγαμε σε άλλο επίπεδο. Η μετάβαση μου φάνηκε όπως όταν έδωσα το σκούτερ 125 και πήρα το gsxr 750

  12. #7377
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mantan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από σήμερα ευτυχισμένος κάτοχος 100αρας. Δεν έχω λόγια... Από 5 mbps που ήμουν, τώρα πήγαμε σε άλλο επίπεδο. Η μετάβαση μου φάνηκε όπως όταν έδωσα το σκούτερ 125 και πήρα το gsxr 750
    τη Hayabusa την κρατάς για την 1GB ?

    Καλός ήρθες στο φως.

  13. #7378
    Εγγραφή
    06-06-2019
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mantan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από σήμερα ευτυχισμένος κάτοχος 100αρας. Δεν έχω λόγια... Από 5 mbps που ήμουν, τώρα πήγαμε σε άλλο επίπεδο. Η μετάβαση μου φάνηκε όπως όταν έδωσα το σκούτερ 125 και πήρα το gsxr 750
    Ωραίος φίλε!

  14. #7379
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, ενταξει μιλησαμε, ευχαριστω πολυ, σημερα δουλευει εφταιγε η Eurobank οπως μου ειπαν.

    - - - Updated - - -



    Ευχαριστω, ναι τον εχω, αλλα τελικα εκανα την πληρωμη με τον αλλον τροπο αφου δουλευει σημερα.

    - - - Updated - - -



    Καλησπερα, οπως εγραψα ολα καλα σημερα, εφταιγε η Eurobank μου ειπαν οτι το παθαινει μερικες φορες.
    Ο αλλος τροπος ειναι με τον κωδικο RF οπως μου εγραψαν δες το μηνημα της INALAN μου ειπαν δεν γινεται οπως παλια με απλες καταθεσεις.
    Δλδ θες παλι τον κωδικο RF δες εδω για την ΠΕΙΡΑΙΩΣ : https://www.inalan.gr/PiraeusBank
    και το γενικο εδω : https://www.inalan.gr/HowToPay

    - - - Updated - - -



    ναι σημερα δουλευει κανονικα ηταν τελικα προβλημα της Eurobank οπως και ελεγε αλλα και μου ειπαν.

    Τωρα σχετικα με τα SMS οπως μου ειπαν σε ολους ερχεται ΚΑΙ e-mail ΚΑΙ SMS, εμενα για καποιον λογο εχει κολλησει το SMS και δεν ερχονται, εκτος απο εκεινα που ειπα πριν.
    Θα το ελεγξουν γιατι το κινητο μου σωστα το εχουν.
    Καλημέρα σας.
    Να ξεκαθαρίσουμε λίγο μια σημαντική λεπτομέρεια. Δεν λαμβάνετε ειδοποίηση όταν έχετε ήδη πληρώσει πριν την αποστολή τους. Οι ειδοποιήσεις αυτές έχουν καθαρά χαρακτήρα υπενθύμισης, πως ο μήνας λήγει - απομένουν 5-6-7 μέρες δηλαδή- για να τακτοποιήσετε την προπληρωμή του επόμενου μήνα.Οπότε τις λαμβάνουν μόνον όσοι έχουν μηδενικό υπόλοιπο έως εκείνη την στιγμή και όχι αυτοί που είναι ήδη, πχ, +28.00 που θα τραβηχτούν κανονικά την 1τη του νέου μήνα.

    Σας ευχαριστούμε.

  15. #7380
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.118
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας.
    Να ξεκαθαρίσουμε λίγο μια σημαντική λεπτομέρεια. Δεν λαμβάνετε ειδοποίηση όταν έχετε ήδη πληρώσει πριν την αποστολή τους. Οι ειδοποιήσεις αυτές έχουν καθαρά χαρακτήρα υπενθύμισης, πως ο μήνας λήγει - απομένουν 5-6-7 μέρες δηλαδή- για να τακτοποιήσετε την προπληρωμή του επόμενου μήνα.Οπότε τις λαμβάνουν μόνον όσοι έχουν μηδενικό υπόλοιπο έως εκείνη την στιγμή και όχι αυτοί που είναι ήδη, πχ, +28.00 που θα τραβηχτούν κανονικά την 1τη του νέου μήνα.

    Σας ευχαριστούμε.
    Καλημέρα, κατάλαβα, αλλά έρχεται πάντα το email ενώ το SMS έχει έρθει μόνο στις 26/3 και 26/6.
    Όπως ειδα τα email έρχονται την ίδια ημέρα με το SMS σωστά?
    Εφόσον μου έρχονται κανονικά όλα τα emails αλλά όχι SMS κάτι συμβαίνει τότε και τώρα δλδ ήρθε email αλλά πάλι όχι και SMS.
    Δεν με πειράζει τόσο εφόσον έρχονται τα emails απλά μου φαίνεται περίεργο, αφού έχετε σωστά το νούμερο του κινητού μου, μου είπαν πάντως χτες στο τηλ ότι θα ελέγξουν τι γίνεται στο σύστημα.
    Ευχαριστώ!

Σελ. 492 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 472482487490491492493494497502512 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας