Σελ. 392 από 1224 ΠρώτηΠρώτη ... 372382387390391392393394397402412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.866-5.880 από 18360

Θέμα: Inalan

  1. #5866
    Εγγραφή
    17-10-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    InaLan
    Router
    HUAWEI HG8546M
    Μίλησα στο τηλέφωνο με InaLan. Για να αλλάξει η IP θέλει να έχω κλειστό το modem περίπου δυο εικοσιτετράωρα. Με την Εθνική τους έχει ξανατύχει να μπλοκάρουνε IP συνδρομητή της InaLan (δεν ξέρουνε γιατί). Μου πρότειναν να στείλω mail στo: contact.center@nbg.gr και να τους ζητήσω να μου ξεμπλοκάρουν την IP.

  2. #5867
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sevas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα στο τηλέφωνο με InaLan. Για να αλλάξει η IP θέλει να έχω κλειστό το modem περίπου δυο εικοσιτετράωρα. Με την Εθνική τους έχει ξανατύχει να μπλοκάρουνε IP συνδρομητή της InaLan (δεν ξέρουνε γιατί). Μου πρότειναν να στείλω mail στo: contact.center@nbg.gr και να τους ζητήσω να μου ξεμπλοκάρουν την IP.
    ισως ειναι πολυ αμεση η αποκριση της οπτικης ινας και να το βλεπει καποιο σκριπτ της εθνικης σαν ενδεχομενη κακοβουλη ενεργεια
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  3. #5868
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sevas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα στο τηλέφωνο με InaLan. Για να αλλάξει η IP θέλει να έχω κλειστό το modem περίπου δυο εικοσιτετράωρα. Με την Εθνική τους έχει ξανατύχει να μπλοκάρουνε IP συνδρομητή της InaLan (δεν ξέρουνε γιατί). Μου πρότειναν να στείλω mail στo: contact.center@nbg.gr και να τους ζητήσω να μου ξεμπλοκάρουν την IP.

    Οκ καλή και άγια η Inalan. Αλλά περιμένουν να συνεννοηθείς με μια τράπεζα για να ξεμπλοκαρει μια IP?
    Για τους ιδιους σαν τηλεπικοινωνιακος πάροχος είναι σίγουρα πολύ πιο ευκολο..

    Αλλά ξέρω τι εγινε. Σου ειπαν ότι τους εχει ξανατύχει. Μάλλον πήρες εσυ τώρα την ιδια μπλοκαρισμένη IP.. Και σου λενε κατσε να του πουμε να το πει στην εθνικη μηπως ξεμπλοκαρει η συγκεκριμενη IP που μεθαυριο θα δωθει σε άλλο πελατη και θα έχει παλι το ίδιο πρόβλημα :P

  4. #5869
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ καλή και άγια η Inalan. Αλλά περιμένουν να συνεννοηθείς με μια τράπεζα για να ξεμπλοκαρει μια IP?
    Για τους ιδιους σαν τηλεπικοινωνιακος πάροχος είναι σίγουρα πολύ πιο ευκολο..

    Αλλά ξέρω τι εγινε. Σου ειπαν ότι τους εχει ξανατύχει. Μάλλον πήρες εσυ τώρα την ιδια μπλοκαρισμένη IP.. Και σου λενε κατσε να του πουμε να το πει στην εθνικη μηπως ξεμπλοκαρει η συγκεκριμενη IP που μεθαυριο θα δωθει σε άλλο πελατη και θα έχει παλι το ίδιο πρόβλημα :P
    μπορεί να πάρει τηλέφωνο τους πελάτες και να πει. Συνεργάζεσαι με Εθνική? μέχρι να βρει κάποιον που δεν

  5. #5870
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.611
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Απλά είναι μαλ**ία να μπλοκάρεις range IPs από providers που είναι δυναμικές. Μία δεν έχει νόημα καθόλου. Όλες ναι αρκεί να μην θέλεις πελάτες από αυτή την πόλη/χώρα.

    Συνήθως αυτά μπαίνουν για λίγο χρονικό διάστημα (της επίθεσης).

  6. #5871
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά είναι μαλ**ία να μπλοκάρεις range IPs από providers που είναι δυναμικές. Μία δεν έχει νόημα καθόλου. Όλες ναι αρκεί να μην θέλεις πελάτες από αυτή την πόλη/χώρα.

    Συνήθως αυτά μπαίνουν για λίγο χρονικό διάστημα (της επίθεσης).
    Πες τα χρυσόστομε! Έχω δει τράπεζα να blockάρει TOR IP! Λες και έχει κανένα νόημα.

  7. #5872
    Εγγραφή
    31-12-2014
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Έκανα σύνδεση με yuboto αλλά το τηλέφωνό μου είναι αναλογικό. Υπάρχει κάποιος αντάπτορας που μπορώ να αγοράσω ή πρέπει να αγοράσω καινούριο τηλέφωνο;

  8. #5873
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από achilleas13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα σύνδεση με yuboto αλλά το τηλέφωνό μου είναι αναλογικό. Υπάρχει κάποιος αντάπτορας που μπορώ να αγοράσω ή πρέπει να αγοράσω καινούριο τηλέφωνο;
    Αν εχεις INALAN τοτε μιλας μαζι τους για να σου περασουν την τηλεφωνια πανω στο ρουτερ. Εκει θα συνδεσεις το αναλογικο σου τηλεφωνο.

    Αλλιως με κοστος 40-50 ευρω μπορεις να παρεις δικο σου ATA adapter και να τα περασεις ευκολα.
    Με την 2η περιπτωση παιρνεις το νουμερο σου κυριολεκτικα παντου (οπου εχεις προσβαση σε ιντερνετ) .
    The gr81 .

  9. #5874
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από achilleas13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα σύνδεση με yuboto αλλά το τηλέφωνό μου είναι αναλογικό. Υπάρχει κάποιος αντάπτορας που μπορώ να αγοράσω ή πρέπει να αγοράσω καινούριο τηλέφωνο;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εχεις INALAN τοτε μιλας μαζι τους για να σου περασουν την τηλεφωνια πανω στο ρουτερ. Εκει θα συνδεσεις το αναλογικο σου τηλεφωνο.

    Αλλιως με κοστος 40-50 ευρω μπορεις να παρεις δικο σου ATA adapter και να τα περασεις ευκολα.
    Με την 2η περιπτωση παιρνεις το νουμερο σου κυριολεκτικα παντου (οπου εχεις προσβαση σε ιντερνετ) .
    Μη ξεχνάμε και τα κινητά και τα softphones που μπορείς να έχεις και εκεί το σταθερό σου (αν το υποστηρίζει το Multiple registration) οπότε έχεις τη συσκευή στο router της INALAN ή σε δικό σου VoIP Adapter αλλά και στο κινητό σου, οπότε όταν είσαι εκτός πχ για επαγγελματικό ταξίδι στον Καναδά, η γιαγιά από το χωριό θα μπορεί να σε παίρνει κανονικά στο σταθερό σου και εσύ πίνεις κοκτέιλ σε ξενοδοχείο εκεί... :P

  10. #5875
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από achilleas13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα σύνδεση με yuboto αλλά το τηλέφωνό μου είναι αναλογικό. Υπάρχει κάποιος αντάπτορας που μπορώ να αγοράσω ή πρέπει να αγοράσω καινούριο τηλέφωνο;
    καλημέρα, με INALAN εισαι? αν όχι εχει δικο της θεμα η Yuboto στο forum https://www.adslgr.com/forum/threads...lephony/page42
    Εγω εχω πχ το linkys PAP2 που είναι 2 analog phones to VOIP εχει και αλλα τετοια , πχ CISCO https://www.cisco.com/c/en/us/produc...ter/index.html και άλλες μαρκες και κανεις 2 απλα ασυρματα ή ασυρματα τηλεφωνα σε VOIP.
    Eχει και VOIP τηλεφωνα αν θες κατι σε τηλεφωνικη συσκευή δες https://www.skroutz.gr/c/707/thlefwn...&o=voip+phones
    Για τα αλλα σου απαντησαν ηδη να μην λεω τα ιδια και εγω.

  11. #5876
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.611
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Αν δεν ήρθε σε όλους.

    Θετικό το ότι άρχισαν να ενημερώνουν. Μπράβο.

    --------------
    Αγαπητοί συνδρομητές,
    Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο κεντρικός πάροχος Cogent θα πραγματοποιήσει μια διακοπή των υπηρεσιών μας στην Αθήνα ξημερώματα Τρίτης 6/11/2018 από 00:00 έως 06:00 και στην Θεσσαλονίκη στις 10/11/2018 από 00:00 έως 06:00.Σκοπός αυτής της εργασίας είναι η εφαρμογή και ενεργοποίηση αναβαθμίσεων λογισμικού. Κατά την διάρκεια αυτής της συντήρησης ενδέχεται να υπάρξουν μέχρι και 2 διακοπές στην λειτουργία των υπηρεσιών σας,διαρκείας 2-3 λεπτών για Αθήνα και 15-20 λεπτών για Θεσσαλονίκη.Ωστόσο,λόγω της πολυπλοκότητας του έργου η διακοπή μπορεί να κρατήσει περισσότερο και ενδέχεται να υπάρξει απώλεια πακέτων και καθυστέρηση γραμμής. Στόχος μας είναι η ανέλιξη της ποιότητας των υπηρεσιών που παρέχουμε και η πραγματοποίηση των προσδοκιών σας.
    Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση. Με εκτίμηση,
    INALAN TEAM
    --------------------

  12. #5877
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, που σου ηρθε η ενημερωση αυτη ?

  13. #5878
    Εγγραφή
    15-12-2004
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MF286R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, που σου ηρθε η ενημερωση αυτη ?
    Με e-mail
    Who? Me??? I just want to cut a little "z" in your forehead!

  14. #5879
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Samael_667 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με e-mail
    Α ενημερωνουν και ετσι? μπραβο τους!
    νομιζα οτι ειναι καμια γενικη ανακοινωση πχ απο την σελιδα τους στο fb.

  15. #5880
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.611
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Αυτό έκαναν την προηγούμενη φορά, αλλά μάλλον η γκρίνια μας έπιασε τόπο (5-6 σελίδες πίσω)

Σελ. 392 από 1224 ΠρώτηΠρώτη ... 372382387390391392393394397402412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας