Σελ. 418 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 398408413416417418419420423428438 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.256-6.270 από 18494

Θέμα: Inalan

  1. #6256
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Τα έχω δει αυτά εγώ θέλω να δω από inalan. Μην θέλει τίποτα στο μηχανημα της ας πούμε.

    Αυτο με την κεραία το άλλαξαν μετά δες στο fb τα μπινελίκια.

  2. #6257
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Την Vodafone πρέπει να ρωτήσεις, διότι και στο FAQ τα λέει μπερδεμένα. Π.χ. αν και αναφέρει ότι αρκεί σύνδεση στο διαδίκτυο, εν τούτοις σε άλλο ερώτημα λέει ότι για τα πακέτα χρειάζεται σύνδεση DP με την ίδια.

  3. #6258
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Ο μόνος περιορισμός θα είναι λογικά αν δεν αναγνωρίζει την IP σου ως ελληνική (γιατί μετά είναι διαφορετικά τα δικαιώματα του υλικού).

    Όπως είχαν θέματα κάποιοι με την Cosmote, αλλά με επικοινωνία τα έλυσαν.

  4. #6259
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μόνος περιορισμός θα είναι λογικά αν δεν αναγνωρίζει την IP σου ως ελληνική (γιατί μετά είναι διαφορετικά τα δικαιώματα του υλικού).

    Όπως είχαν θέματα κάποιοι με την Cosmote, αλλά με επικοινωνία τα έλυσαν.
    Εμ γιαυτό ρωτάω την Ιναλαν!!! Ειναι Και νέο το σεμπτεμβρη πρέπει να έγινε για όλους.

  5. #6260
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες τα ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ... γιατι γινομαι εγω ο κακος καθε φορα.

    Βλεπω αναφερουν καποιοι χρηστες την ελληνικη νομοθεσια. Εχει καποιος να μου δωσει καποιο λινκ για την "νομιμοτητα" αυτων που ανεβο-κατεβαζει?
    Ολα αυτα υποκεινται σε πνευματικα δικαιωματα. Θελουμε δεν θελουμε ετσι ειναι. Υπαρχουν οι νομιμοι τροποι να βλεπουμε ταινιες. Κοινως συνδρομες.
    Επειδη γινοταν δεν σημαινει οτι ηταν νομιμο να τα διακινουμε. Καποια στιγμη ολα πρεπει να μπουν στη θεση τους. Να εφαρμοστουν επιτελους οι νομοι.
    Αν κοιτάξεις τις γνωστές νομικές πύλες πληροφοριών (ιστοσελίδες/blogs) θα δεις και μόνος σου ότι τον χρήστη που κατεβάζει δεν μπορούν να του κάνουν τίποτα απολύτως

    Αυτός που ανεβάζει η είναι ιδιοκτήτης/διαχειριστής κινδυνεύει.

  6. #6261
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αυτό όμως δεν είναι θέμα της Inalan. Όπως δεν είναι αν τρέχεις μια υπηρεσία άλλης εταιρείες και σε κόβει εκείνη.
    Αν υπάρχει τέτοιο θέμα παίρνεις τηλέφωνο και τους 2 και τους θέτεις το πρόβλημα. Νομίζω μερικές σελίδες παραπίσω, κάποιος είχε αναφέρει σχετικά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κοιτάξεις τις γνωστές νομικές πύλες πληροφοριών (ιστοσελίδες/blogs) θα δεις και μόνος σου ότι τον χρήστη που κατεβάζει δεν μπορούν να του κάνουν τίποτα απολύτως

    Αυτός που ανεβάζει η είναι ιδιοκτήτης/διαχειριστής κινδυνεύει.
    Αν και ήμαστε εκτός θέματος, αυτό δεν έχει να κάνει με κανονισμό ή νόμο, αλλά απλά μέχρι τώρα στην χώρα μας (και αλλού) δεν κυνηγούν του χρήστες, διότι αυτή ήταν η πολιτική τους. Μια χαρά μπορούν (και χθες) να το κάνουν αν ήθελαν.

  7. #6262
    Εγγραφή
    30-03-2015
    Μηνύματα
    1.055
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM Fritz!Box 7490
    Ρησπεκτ από μένα, ήρθε ο τεχνικός σήμερα κ μέσα στη βροχή έκανε την εγκατάσταση, όλα μπόμπα.

  8. #6263
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Vodafone πρέπει να ρωτήσεις, διότι και στο FAQ τα λέει μπερδεμένα. Π.χ. αν και αναφέρει ότι αρκεί σύνδεση στο διαδίκτυο, εν τούτοις σε άλλο ερώτημα λέει ότι για τα πακέτα χρειάζεται σύνδεση DP με την ίδια.
    τι εννοεις με το DP δεν καταλαβα.
    Το θεμα που ειχε αναφερθει με inalan και Cosmote TV ποια υπηρεσια ηταν που ειχε να κανει με ip πως λυθηκε μετα τελικα?
    απλα η cosmote να υποθεσω επετρεψε αυτες τις ip?
    γιατι αμα παιξει κατι τετοιο στην vodafone αντε να βγαλεις ακρη!!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncle_nontas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρησπεκτ από μένα, ήρθε ο τεχνικός σήμερα κ μέσα στη βροχή έκανε την εγκατάσταση, όλα μπόμπα.
    με γεια! να υποθεσω εισαι περιοχη Γαλατσι ετσι?

  9. #6264
    Εγγραφή
    30-03-2015
    Μηνύματα
    1.055
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM Fritz!Box 7490
    Περισσό πλέον..

  10. #6265
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι εννοεις με το DP δεν καταλαβα.
    Το θεμα που ειχε αναφερθει με inalan και Cosmote TV ποια υπηρεσια ηταν που ειχε να κανει με ip πως λυθηκε μετα τελικα?
    απλα η cosmote να υποθεσω επετρεψε αυτες τις ip?
    γιατι αμα παιξει κατι τετοιο στην vodafone αντε να βγαλεις ακρη!!!

    - - - Updated - - -



    με γεια! να υποθεσω εισαι περιοχη Γαλατσι ετσι?
    Αν και είναι άσχετο με το παρών νήμα, το Vodafone tv FULL PACK μπορείς να το δείς μόνο αν έχεις και συνδρομή Double play στη Vodafone. Τα υπόλοιπα πακέτα παίζουν και από άλλους παρόχους.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  11. #6266
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncle_nontas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρησπεκτ από μένα, ήρθε ο τεχνικός σήμερα κ μέσα στη βροχή έκανε την εγκατάσταση, όλα μπόμπα.
    Αν δεν σου ειναι κοπος ανεβασε καμμια φωτο με την εγκατασταση και το πως περαστηκαν οι ινες. Tks
    The gr81 .

  12. #6267
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncle_nontas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περισσό πλέον..
    thanks!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και είναι άσχετο με το παρών νήμα, το Vodafone tv FULL PACK μπορείς να το δείς μόνο αν έχεις και συνδρομή Double play στη Vodafone. Τα υπόλοιπα πακέτα παίζουν και από άλλους παρόχους.
    το γνωριζω, αφου το λεει εκει στα πακετα στο link που εδωσα, το full οπως ειδα απλα εχει τα αθλητικα καναλια της nova παραπανω τα αλλα ειναι τα ιδια. Δεν με ενδιαφερουν αυτα δεν ασχολουμε ποτε και κανεις αλλος την οικογενεια.
    Εμενα με ενδιαφερει αν θα παιζει με inalan γιαυτο ρωτησα εδω και δεν επεκτεινομαι παραπανω για να μην ειμαι offtopic.
    Οπως φαινεται ομως να εχει το γνωστο προβλημα με τις ξενες ips οπως εγινε με καποιες υπηρεσιες της COSMOTE.
    Θα ηθελα να μου απαντησει σιγουρα εκπροσωπος της INALAN γιαυτο.
    Οχι μετα να βαλω που ειναι και με συμβολαιο και μετα να μην παιζει και να με κανουν μπαλακι.

  13. #6268
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι εννοεις με το DP δεν καταλαβα.
    DP=Double Play. Υπάρχει στο FAQ το παρακάτω ερώτημα και απάντηση.

    Spoiler:
    Ποια είναι τα διαθέσιμα πακέτα

    Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη σε πελάτες Vodafone με συμβόλαιο σταθερής τηλεφωνίας και internet. Αναλυτικές πληροφορίες για τα διαθέσιμα πακέτα καθώς και τα κανάλια που περιλαμβάνονται ανά πακέτο μπορείς να βρεις εδώ, ή στο 13830


    Το θεμα που ειχε αναφερθει με inalan και Cosmote TV ποια υπηρεσια ηταν που ειχε να κανει με ip πως λυθηκε μετα τελικα?
    απλα η cosmote να υποθεσω επετρεψε αυτες τις ip?
    γιατι αμα παιξει κατι τετοιο στην vodafone αντε να βγαλεις ακρη!!!
    Ναι, το έλυσε η Cosmote αν θυμάμαι καλά, αφού αυτή μόνο μπορεί να αποκλείσει ποιο κάνει χρήση της υπηρεσίας της. Το ίδιο συμβαίνει σε όλους του παρόχους για τις υπηρεσίες που προσφέρουν οι ίδιοι.

  14. #6269
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Εχει γινει θεμα σε παρα πολλες σελιδες ειδησεων για το οτι ειναι για ολους τους παροχους, εχουν μιλησει διευθυντες κτλ γιαυτο, χτες τα κοιτουσα. Απο το Σεπτεμβριο φετος εγινε αυτο, πριν επρεπε να εχεις δικες τους υπηρεσιες, με εξαιρεση το full pack, δλδ μονο τα novasports καναλια δεν τα εχεις με αλλον παροχο.
    Οκ πες να ρωτησω την vodafone οκ, πως θα ξερω τι να ρωτησω? δεν ξερω η inalan ακριβως τι ips δινει....
    καποιος που εχει μπορει να με διαφωτισει? απο τι νουμερα αρχιζουν πχ? Αμερικανικες ειναι?
    αμα ξερω να ρωτησω την vodafone.
    Σημειωνω οτι ρωταω απο τωρα με το που μπει inalan και κοπει η nova δεν θα εχω τηλεοραση και θα με φανε εδω περα! ποιος τους ακουει μετα!!!....οποτε πρεπει να γινει η μεταβαση μπαμ μπαμ.

  15. #6270
    Εγγραφή
    16-11-2013
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων

    Έπειτα με σωστή συνεννόηση μεταξύ των εταιριών και μεταξύ της εκάστοτε εταιρίας και του συνδρομητή, βεβαίως και καταχωρούμε τους κωδικούς σας στον ρούτερ μας και ας μην έχετε πάρει τηλεφωνία μέσω εμάς.
    Ας αναφέρω τι συμβαίνει στην περίπτωσή μου:

    - Έναν χρόνο πριν βάλω Inalan:
    (Όλες οι πωλήτριες): "Φυσικά και μπορείτε να συνδέσετε την τηλεφωνική σας συσκευή στο ρούτερ μας, χωρίς να πάρετε πακέτο τηλεφωνίας από εμάς, αφού δε σας καλύπτουν τα πακέτα που προσφέρουμε".

    - Αφού έβαλα Ιναλάν:
    (Inalan, 1η κοπέλα) "Δεν γίνεται αυτό που λέτε, πρέπει να πάρετε πακέτο από εμάς"
    (Modulus): "Περίεργο, δεν το έχουν ξανακάνει (να αρνηθούν τη σύνδεση του τηλεφώνου στο ρούτερ), συνήθως περνάγανε τους κωδικούς στο ρούτερ"
    (Inalan, 1ος τεχνικός): "Δεν το κάναμε ποτέ εμείς αυτό, δεν έχει γίνει σε κανέναν, σας το είπαν οι πωλητές της Modulus που δεν ξέρουν, πρέπει να πάρετε πακέτο από εμάς"

    - Αφού γράφτηκε το παραπάνω post από την INALAN TEAM:
    (Inalan, 2η κοπέλα): "Στα φόρουμ γράφουν διάφοροι, δεν το κάνουμε αυτό" κλπ. και με συνδέει με την αρχική
    (Inalan, 1η κοπέλα): "Σας είπα ότι δεν γίνεται" Εγώ: "Στο ίντερνετ γράφετε ότι γίνεται" (Inalan, 1η κοπέλα): "Μπορεί να γινόταν παλιά" Εγώ: "Σήμερα το γράψατε"
    Ακολούθησε σιωπή... Μου είπε ότι δεν ξέρει και ότι θα με καλέσουν τη Δευτέρα (σήμερα)

    - Σήμερα:
    Inalan, 2ος τεχνικός: "Δεν ξέρω ποιοι γράφουν στα φόρουμ, η Inalan δεν έχει λογαριασμό στα φόρουμ και δεν μιλάει από εκεί, αν θέλετε να σας επισκεφτώ εγώ να σας το ξεκλειδώσω, χρέωση €35"
    Επίσης μου είπε ότι είναι δικοί του οι κωδικοί και το κάνει με μεγάλο ρίσκο αυτό.

    Αυτή είναι η σύνοψη μέχρι τώρα, θα συνεχιστεί και άυριο. Από εκεί που γινόταν ξαφνικά δε γίνεται και πάλι ξαναγίνεται, από εκεί που υπάρχουν μέλη που το έχουν κάνει ξαφνικά δεν υπάρχουν. Μάλλον δεν βρήκα ποια ήταν η "σωστή συνεννόηση".

    Πίστευα ότι φεύγοντας από την Wind έχω γλιτώσει αυτά τα πράγματα, που τη μία μου λένε έτσι την άλλη αλλιώς. Επίσης πίστευα πώς δεν χρειαζόταν να κοιτάω όπως στην Wind, με ποιον μίλησα(ονοματεπώνυμο), τι ώρα και τι μου είπε ακριβώς.

    Για να μην είμαι φουλ αρνητικός, αφού έσκασα με χαρά το €60άρι μου για τον αντάπτορα (για να συνδέσω την αναλογική συσκευή τηλεφώνου στο ρούτερ), μπορώ να πω ότι μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος με την ταχύτητα του ίντερνετ, την ποιότητα των κλήσεων (Modulus-offtopic) και γενικά την όλη αναβάθμιση. Θα την πρότεινα σίγουρα σε φίλους και γνωστούς!

Σελ. 418 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 398408413416417418419420423428438 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας