Σελ. 501 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 481491496499500501502503506511521 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.501-7.515 από 18565

Θέμα: Inalan

  1. #7501
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και αυτό και έχει inalan.https://www.globaltraceroute.com/
    Πολύ καλό!

  2. #7502
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Νικηφόρε καλησπέρα

    Θα μπορούσες να μας δώσεις τιμές ping για αυτούς τους ευρωπαϊκούς σέρβερς; πόσο πιάνεις και σε ποιους τίτλους παιχνιδιών; θα διαφωτίσεις πολλούς υποψήφιους πελάτες που τους ενδιαφέρει και το gaming ώστε να επιλέξουν την εταιρεία.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  3. #7503
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    επίσης και εγώ το πιστεύω αυτό Νικηφόρε ότι θα ήταν χρήσιμο να δώσεις στοιχεία για το ping για τους ευρωπαικούς σέρβερς και φυσικά για τους τίτλους παιχνιδιών που παίζεις ώστε να γνωρίζουν οι υποψήφιοι

    εγώ με την ταπεινή COSMOTE FTTH 100/10 καθώς δεν έχω INALAN FTTH 100/100

    σε παιχνίδια της σειράς Battlefield σε υπολογιστή ή κονσόλα (xbox) σε ευρωπαικούς σέρβερς παίζω 30-40ms ping

    βέβαια έχει κάτι lag spikes ο σερβερ καθώς δυστυχώς μπαίνουν άτομα από Κίνα , ΗΠΑ , Βραζιλία και κάτι περίεργες χώρες μη ευρωπαικές φυσικά που ανεβάζουν καμιά φορά το ping στα ύψη και αν δεν είναι μέσα Admin απλά δεν παλεύεται η κατάσταση...απλά φεύγεις και βρίσκεις άλλον μέχρι να ξανά μπουν

    ότι συμβαίνει συχνά σε PUBG.

  4. #7504
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικηφόρε καλησπέρα

    Θα μπορούσες να μας δώσεις τιμές ping για αυτούς τους ευρωπαϊκούς σέρβερς; πόσο πιάνεις και σε ποιους τίτλους παιχνιδιών; θα διαφωτίσεις πολλούς υποψήφιους πελάτες που τους ενδιαφέρει και το gaming ώστε να επιλέξουν την εταιρεία.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    καλημέρα, είναι όλα Linux games, δεν ξερω αν ενδιαφερουν…
    πχ cube 2 sauerbraten ειχα σε Γερμανια πριν με ADSL 10 interleaved πανω από 100 106 καπου εκει, τωρα εχω το πολύ 55.
    Σε καποιους αλλους εχω και 45, 48 ενώ πριν όλα πανω από 100, κατω από τα μισα εχω παει σε όλα σχεδόν.
    Και όταν Fast path όταν ειχα ειχα πχ 70-80 καπου εκει μου φαινεται σε ιδιους servers, καμια συγκριση με Ιnalan, και επαιζα και με cosmote 4G παλι δεν φτανει την inalan.
    Δεν θυμαμαι αλλα τωρα αυτή την στιγμη, εχω και μηνες να παιξω.
    Για να γινουν συγκρισεις πρεπει να πουμε συγκεκριμένους τιτλους να δουμε αν τους παιζει καποιος.

    Νομιζω δεν τίθεται θεμα σύγκρισης με οτιδήποτε άλλο, αν καποιος παιζει games, και εχει διαθεσιμοτητα inalan, την βαζει τελος, δεν υπαρχει καμια απολυτως περιπτωση να μην είναι καλυτερη...

  5. #7505
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω δεν τίθεται θεμα σύγκρισης με οτιδήποτε άλλο, αν καποιος παιζει games, και εχει διαθεσιμοτητα inalan, την βαζει τελος, δεν υπαρχει καμια απολυτως περιπτωση να μην είναι καλυτερη...
    Ισχύει το ίδιο όταν ο server είναι στη forthnet?

  6. #7506
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    ο περισσότερος κόσμος που παίζει multiplayer/online gaming
    παίζει Battlefield , Call Of Duty , PUBG , Fortnite , FIFA , PES , TC Ghost Recon , TC Division , TC Rainbow Six , κτλ...
    άρα πιστεύω ότι διάφορα ping test θα ήταν χρήσιμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 08-11-19 στις 13:52.

  7. #7507
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο περισσότερος κόσμος που παίζει multiplayer/online gaming
    παίζει Battlefield , Call Of Duty , PUBG , Fortnite , FIFA , PES , TC Ghost Recon , TC Division , TC Rainbow Six , κτλ...
    άρα πιστεύω ότι διάφορα ping test θα ήταν χρήσιμα.
    Βασικά πρέπει να γίνει μια λίστα από hostnames/IPs των server των παιχνιδιών ώστε να είναι διαθέσιμη για testing.

  8. #7508
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά πρέπει να γίνει μια λίστα από hostnames/IPs των server των παιχνιδιών ώστε να είναι διαθέσιμη για testing.
    Ποιος θα την φτιαξει και θα την συντηρει? Αν εχεις την καλισυνη και τον χρονο.... μπορεις να ξεκινησεις εδω.
    The gr81 .

  9. #7509
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος θα την φτιαξει και θα την συντηρει? Αν εχεις την καλισυνη και τον χρονο.... μπορεις να ξεκινησεις εδω.
    Δεν είμαι ο κατάλληλος καθως 99% του gaming χρόνου μου τον αφιερώνω σε p2p παιχνίδι, δεν γνωρίζω ούτε μία διεύθυνση.
    Κάποιος πρέπει να κάνει ένα νέο θέμα και οποιοσδήποτε γνωρίζει στα σίγουρα το εκάστοτε server host/ip να το ποστάρει.

  10. #7510
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Πάνω κάτω όλοι οι gameservers στα ίδια datacenter είναι παγκόσμια, οπότε παίρνεις μία γενική ιδέα από ό,τι παιχνίδι/hostname σε διαφορετικές τοποθεσίες θέλεις και είσαι οκ.

  11. #7511
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tiven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνω κάτω όλοι οι gameservers στα ίδια datacenter είναι παγκόσμια, οπότε παίρνεις μία γενική ιδέα από ό,τι παιχνίδι/hostname σε διαφορετικές τοποθεσίες θέλεις και είσαι οκ.
    Συμφωνω σε αυτο. Οποτε συνεχιζουμε την συζυτηση για την Ιναλαν και αφηνουμε τα games για το αναλογο νημα.

    @DOSMAN.... κανενα νεοτερο απο τα σκαψιματα ????
    The gr81 .

  12. #7512
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει το ίδιο όταν ο server είναι στη forthnet?
    Για παχνιδια μιλαμε!!!

  13. #7513
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω σε αυτο. Οποτε συνεχιζουμε την συζυτηση για την Ιναλαν και αφηνουμε τα games για το αναλογο νημα.

    @DOSMAN.... κανενα νεοτερο απο τα σκαψιματα ????
    Στη δική μου μεριά ακόμα δεν είδα να έχουν περάσει την Πατησίων...
    Αν το είχαν κάνει βέβαια θα είχα δεχτεί φαντάζομαι κάποιο τηλέφωνο...

    Περιμένω πως και πως το Χριστουγεννιάτικο δωράκι μου...!! χαχαχαχα

    Έχω και απορία για όταν έρθει (μεγαλεπίβολα σχέδια) πως θα μπει σε μένα γιατί κανονικά θα μπορούσε να έρθει από τον "ακάλυπτο" χώρο που είναι ανάμεσα από τις 2 πολυκατοικίες και απλά να ανέβει στον 2ο που είμαι εγώ...
    Το πρόβλημα είναι ότι η "διαδρομή" που θα πρέπει να κάνει κανονικά, έχει ήδη γίνει από κάποια διαμερίσματα ήδη που έχουμε βάλει αέριο στα σπίτια μας (ατομικό λέβητα).

    Εκεί δε ξέρω αν θα μπορεί να είναι κοντά σχετικά ή αν θα βρει κάποια άλλη λύση για το "πέρασμα".

    Μία ιδέα είναι να το βάλει το κουτί στην απέναντι πολυκατοικία στο ίδιο σημείο που θα το έβαζε για εμάς και να το φέρει από εκεί στο "ύψος" του διαμερίσματός μου και στη συνέχεια να περάσει απέναντι για να ανέβει σε μένα.
    Βέβαια και εδώ υπάρχουν 2 προβλήματα.
    1. Έχει γκαραζόπορτα που πάντα έχει παρκαρισμένα εκεί οπότε δεν ανοίγει για να μπει κάτι (δε χωράει σκαπτικό ωστόσο)
    2. Είναι και οι σωλήνες της ΕΥΔΑΠ και τα κουτιά μας εκεί.

    Θα ήταν πολύ χρήσιμο (για μένα) αν μπορούσε να μπει μέσα το κουτί και να περάσει από τον φωταγωγό που έτσι θα μπορούσε να έρθει κατευθείαν εκεί που θέλω να βάλω το router...

  14. #7514
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη δική μου μεριά ακόμα δεν είδα να έχουν περάσει την Πατησίων...
    Αν το είχαν κάνει βέβαια θα είχα δεχτεί φαντάζομαι κάποιο τηλέφωνο...

    Περιμένω πως και πως το Χριστουγεννιάτικο δωράκι μου...!! χαχαχαχα

    Έχω και απορία για όταν έρθει (μεγαλεπίβολα σχέδια) πως θα μπει σε μένα γιατί κανονικά θα μπορούσε να έρθει από τον "ακάλυπτο" χώρο που είναι ανάμεσα από τις 2 πολυκατοικίες και απλά να ανέβει στον 2ο που είμαι εγώ...
    Το πρόβλημα είναι ότι η "διαδρομή" που θα πρέπει να κάνει κανονικά, έχει ήδη γίνει από κάποια διαμερίσματα ήδη που έχουμε βάλει αέριο στα σπίτια μας (ατομικό λέβητα).

    Εκεί δε ξέρω αν θα μπορεί να είναι κοντά σχετικά ή αν θα βρει κάποια άλλη λύση για το "πέρασμα".

    Μία ιδέα είναι να το βάλει το κουτί στην απέναντι πολυκατοικία στο ίδιο σημείο που θα το έβαζε για εμάς και να το φέρει από εκεί στο "ύψος" του διαμερίσματός μου και στη συνέχεια να περάσει απέναντι για να ανέβει σε μένα.
    Βέβαια και εδώ υπάρχουν 2 προβλήματα.
    1. Έχει γκαραζόπορτα που πάντα έχει παρκαρισμένα εκεί οπότε δεν ανοίγει για να μπει κάτι (δε χωράει σκαπτικό ωστόσο)
    2. Είναι και οι σωλήνες της ΕΥΔΑΠ και τα κουτιά μας εκεί.

    Θα ήταν πολύ χρήσιμο (για μένα) αν μπορούσε να μπει μέσα το κουτί και να περάσει από τον φωταγωγό που έτσι θα μπορούσε να έρθει κατευθείαν εκεί που θέλω να βάλω το router...
    Μολις μαθεις οτι εχεις διαθεσιμοτητα... θα το καταλαβουμε ολοι απο τα πυροτεχνηματα.

    Μην αγχωνεσαι απο τωρα. Οταν με το καλο ερθει θα το δειτε με τον τεχνικο το πως θα ανεβει.

    Οποτε στασιμα εκει τα πραγματα ε ?
    The gr81 .

  15. #7515
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μολις μαθεις οτι εχεις διαθεσιμοτητα... θα το καταλαβουμε ολοι απο τα πυροτεχνηματα.

    Μην αγχωνεσαι απο τωρα. Οταν με το καλο ερθει θα το δειτε με τον τεχνικο το πως θα ανεβει.

    Οποτε στασιμα εκει τα πραγματα ε ?
    Ακόμα ναι... βέβαια όλη την 7μάδα η βάρδια στο γραφείο είναι 13.00-21.00 οπότε δεν μπορώ να δω κάτι όταν γυρίζω... αύριο που θα βγω περατζάδα για δουλειές το πρωί θα είμαι με τα πόδια και θα δω καλύτερα...
    Πάντως εκεί στη μπλε ζώνη από Ανάφης προς το ξενοδοχείο (στα τελειώματα), επί της πατησίων δεν έχω δει κουτί τους, οπότε ναι μεν τους καλύπτει αλλά δεν έχει ενεργούς συνδρομητές.

    Εγώ αν θέλουν, παίρνω μια τσάπα ή στη χειρότερη σφυρί και καλέμι και ανοίγω κατά τις 3-4 τα ξημερώματα σιγα σιγά ένα καναλάκι... :P

Σελ. 501 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 481491496499500501502503506511521 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας