Σελ. 672 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 652662667670671672673674677682692 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.066-10.080 από 18560

Θέμα: Inalan

  1. #10066
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά έχει κανείς ιδέα γιατί, ενώ στους χάρτες πρόβλεψης διαθεσιμότητας, αναφερόταν ότι το Γηροκομείο Αθηνών θα συνδεόταν στην inalan, τώρα ο χάρτης έχει ΟΛΕΣ τις γύρω περιοχές συνδεδεμένες ή υπό πλάνο σύνδεσης, αλλά ΟΧΙ το γηροκομείο;
    Εχει κορωνοιο εκει :P
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  2. #10067
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά έχει κανείς ιδέα γιατί, ενώ στους χάρτες πρόβλεψης διαθεσιμότητας, αναφερόταν ότι το Γηροκομείο Αθηνών θα συνδεόταν στην inalan, τώρα ο χάρτης έχει ΟΛΕΣ τις γύρω περιοχές συνδεδεμένες ή υπό πλάνο σύνδεσης, αλλά ΟΧΙ το γηροκομείο;
    Αυτό αναρωτιόμαστε κι εγώ με τον jkoukos, που μένουμε στην περιοχή του Γηροκομείου και παρόλο που υπάρχει ήδη δίκτυο στην Πανόρμου, η Inalan μας άφησε εκτός... Η μόνη εξήγηση είναι ότι ίσως δεν ξέρουν ακόμα πως θα φέρουν την ίνα σ' εμάς. Αν θα τραβήξουν δηλαδή από Πανόρμου ή το Ψυχικό.

    Η Inalan και ο εκπρόσωπός της εδώ, δεν μας έχει πει κάτι όμως.

  3. #10068
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, κανενα τηλεφωνακι πηρατε να τα πειτε ποιο αναλυτικα να δειτε τι παιζει?

  4. #10069
    Εγγραφή
    27-01-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Άραγε θα έρθει ποτέ λίγο πιο κάτω στη Βύρωνος που μένω;

  5. #10070
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Αντε πάλι πρόβλημα με τις ip, παρόλο που με δείχνει Ελλάδα το cosmote tv δεν παίζει, μου βγάζει μήνυμα ότι δεν λειτουργεί η υπηρεσία εκτός Ευρωπαικής Ενωσης !!!!!
    Τσεκαρισμένο το θέμα μιας και στο καπάκι μπήκα κανονικά από το κινητό μου με data και από hol.
    Δείτε το παρακαλώ !
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  6. #10071
    Εγγραφή
    14-12-2019
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200+/200+
    ISP
    Inalan FTTH + NOVA 3play
    Router
    HUAWEI EG8141A5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paiktaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε πάλι πρόβλημα με τις ip, παρόλο που με δείχνει Ελλάδα το cosmote tv δεν παίζει, μου βγάζει μήνυμα ότι δεν λειτουργεί η υπηρεσία εκτός Ευρωπαικής Ενωσης !!!!!
    Τσεκαρισμένο το θέμα μιας και στο καπάκι μπήκα κανονικά από το κινητό μου με data και από hol.
    Δείτε το παρακαλώ !
    @paiktara ααα εχουμε και τετοια???Αμα ειναι προλαβαινω να ακυρωσω.....Εχω cosmote tv,nova και netflix!Αμα ειναι να εχω τετοια προβληματα συνδεσιμοτητας οσο αφορα τις streaming υπηρεσιες με μια απο τις 3 εταιρειες που ανεφερα να μου λειπει καλυτερα!

  7. #10072
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paiktaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε πάλι πρόβλημα με τις ip, παρόλο που με δείχνει Ελλάδα το cosmote tv δεν παίζει, μου βγάζει μήνυμα ότι δεν λειτουργεί η υπηρεσία εκτός Ευρωπαικής Ενωσης !!!!!
    Τσεκαρισμένο το θέμα μιας και στο καπάκι μπήκα κανονικά από το κινητό μου με data και από hol.
    Δείτε το παρακαλώ !
    καλημερα, θελουν τα στοιχεια σου, οποτε παρε τηλ ή γραψε απο το facebook messanger, απο εδω δεν θα το δουν. Σου αλλαξε η ip?
    Eμενα εχει μεινει η ιδια απο τις 31/3 !!!!!!! και δεν εχω static!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από left1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @paiktara ααα εχουμε και τετοια???Αμα ειναι προλαβαινω να ακυρωσω.....Εχω cosmote tv,nova και netflix!Αμα ειναι να εχω τετοια προβληματα συνδεσιμοτητας οσο αφορα τις streaming υπηρεσιες με μια απο τις 3 εταιρειες που ανεφερα να μου λειπει καλυτερα!
    καλημερα, ναι εχει γινει και σε εμενα με τον αντ1 web tv, επι πολυ καιρο δεν επαιζε.
    Αλλα αν παρεις τηλ στο φτιαχνουν μπαμ μπαμ.

    Για να αποφευγονται αυτα μπορουμε με ενα ευρω τον μηνα να παρουμε static ip, αν εχει θεμα το φτιαχνουν μια φορα και τελος.
    Αλλιως μπορει οταν αλλαξει ip να εχει προβλημα η αλλη σε καποια υπηρεσια.
    Παλιοτερα ειχε τυχει με cosmote tv.
    Δεν ειναι λογος να ακυρωσει κανεις τιποτα...μην ξεχναμε τετοιο ιντερνετ (και με ιδιο upload μαλιστα) με bonus speed τσαμπε και με τετοια τιμη ΔΕΝ δινει ΚΑΝΕΙΣ αλλος!!!

  8. #10073
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paiktaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε πάλι πρόβλημα με τις ip, παρόλο που με δείχνει Ελλάδα το cosmote tv δεν παίζει, μου βγάζει μήνυμα ότι δεν λειτουργεί η υπηρεσία εκτός Ευρωπαικής Ενωσης !!!!!
    Τσεκαρισμένο το θέμα μιας και στο καπάκι μπήκα κανονικά από το κινητό μου με data και από hol.
    Δείτε το παρακαλώ !
    Δοκίμασε κάποιο πρόγραμμα free VPN. Πχ το Proton VPN και βάζεις IP Ολλανδίας.

  9. #10074
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε κάποιο πρόγραμμα free VPN. Πχ το Proton VPN και βάζεις IP Ολλανδίας.
    To θέμα είναι να λυθεί σωστά και όχι με μεσοβέζικες λύσεις /
    Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  10. #10075
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paiktaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    To θέμα είναι να λυθεί σωστά και όχι με μεσοβέζικες λύσεις /
    Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση
    αυτο ακριβως.
    The gr81 .

  11. #10076
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Προσωπικά, 3 χρόνια με Inalan δεν είχα ποτε θέματα ip/geofencing και από όσα διαβάζω, οτι ζητήματα προκύπτουν λύνονται σωστά και άμεσα επικοινωνώντας με την εταιρία. Μην δημιουργούμε προβλήματα εκει που δεν υπάρχουν.

  12. #10077
    Εγγραφή
    10-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    240mbps/240mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    rb2011uias & UAP AC LR
    Από εχθές έχω πρόβλημα με χαμένα πακέτα στη σύνδεσή μου. Συγκεκριμένα, σε ping που τρέχει για ώρα, βλέπω κάθε μισό με 1 λεπτό περίπου να χάνονται 4-5 συνεχόμενα πακέτα. Είναι αρκετά εκνευριστικό, ειδικά όταν είσαι σε call. Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Περιοχή Νέα Ιωνία.

  13. #10078
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsomby Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από εχθές έχω πρόβλημα με χαμένα πακέτα στη σύνδεσή μου. Συγκεκριμένα, σε ping που τρέχει για ώρα, βλέπω κάθε μισό με 1 λεπτό περίπου να χάνονται 4-5 συνεχόμενα πακέτα. Είναι αρκετά εκνευριστικό, ειδικά όταν είσαι σε call. Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Περιοχή Νέα Ιωνία.
    Ωχ αυτό μυρίζει τσακισμένη ίνα... Κάνεις έναν έλεγχο εσωτερικά και εξωτερικά?

  14. #10079
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mr Arkadin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά, 3 χρόνια με Inalan δεν είχα ποτε θέματα ip/geofencing και από όσα διαβάζω, οτι ζητήματα προκύπτουν λύνονται σωστά και άμεσα επικοινωνώντας με την εταιρία. Μην δημιουργούμε προβλήματα εκει που δεν υπάρχουν.
    Προσωπικά είμαι στα 4+ χρόνια με inalan. To παραπάνω θέμα έχει έχει προκύψει άλλες 3-4 φορές και όντως λύθηκε σχετικά γρήγορα.
    Πρόβλημα δεν δημιουργούμε απλά τα δηλώνουμε
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  15. #10080
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωχ αυτό μυρίζει τσακισμένη ίνα... Κάνεις έναν έλεγχο εσωτερικά και εξωτερικά?
    Αν είχε τσακισμένη ίνα δεν θα είχε σύνδεση καθόλου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsomby Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από εχθές έχω πρόβλημα με χαμένα πακέτα στη σύνδεσή μου. Συγκεκριμένα, σε ping που τρέχει για ώρα, βλέπω κάθε μισό με 1 λεπτό περίπου να χάνονται 4-5 συνεχόμενα πακέτα. Είναι αρκετά εκνευριστικό, ειδικά όταν είσαι σε call. Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Περιοχή Νέα Ιωνία.
    Οι δοκιμές είναι με καλώδιο; δοκίμασε και με άλλο καλώδιο, δοκίμασε να κάνεις Ping και στο router να δείς αν το πρόβλημα είναι εσωτερικά ή μετά το router

Σελ. 672 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 652662667670671672673674677682692 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας