Σελ. 675 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 655665670673674675676677680685695 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.111-10.125 από 18562

Θέμα: Inalan

  1. #10111
    Εγγραφή
    01-12-2012
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 / 200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L-C891FW
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bigsam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό αφορά και περιοχές που καλύπτονται με FTTC υποδομή ώστε αν κάποιος καταναλωτής θέλει να μετατρέψει την σύνδεσή του σε FTTH (εφόσον η καμπίνα το υποστηρίζει βέβαια) ή αφορά μόνο για τα υφιστάμενα έργα σε περιοχές που έχουν δηλωθεί για FTTH?
    Σε κάθε περίπτωση ... δεν ζητάς άδεια από το δήμο άπλα του λες ότι θα κλείσω αυτόν τον δρόμο, την τάδε μέρα και ώρα και τέλος .

  2. #10112
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Φαντάζομαι το περίμεναν στην Inalan γι' αυτο και έκαναν αυτή την τεράστια επέκταση στις κόκκινες περιοχές του χάρτη.

  3. #10113
    Εγγραφή
    07-12-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan 100/100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Καλησπερα παιδια θα ηθελα να αναφερω ενα περιστατικο να δω αν εχει τύχει σε κάποιον αλλον και πως αντιμετωπιστηκε απο την Inalan στην οποία έχω συνδεση 100/100 από τον Απρίλιο του 19.

    Λοιπον,
    Καπου τον Ιουλιο ξαφνικα κοβεται το ιντερνετ αλλα μονο στο σταθερο pc,κοιτάω τις συνδεσεις κοιτάω τα λαμπακια δεν αναβει το λαμπακι στο μοντεμ (το κλασικο huawei που δινουν) απο το Lan1 στο οποιο ειναι συνδεμενο και το PC,βγαζω το καλωδιο απο κει το βάζω στην lan2 αναβει το λαμπακι εχω κανονικα ιντερνετ λεω μαλλον χαλασε η θυρα Lan1 αλλα επειδη ειμουν και κοντα να παω διακοπες δεν δινω σημασια αφου δουλευε το ιντερνετ.
    Γυριζω απο διακοπες και αρχιζω πάλι να δουλευω το pc κανονικα βλέπω μέιωση στην ταχύτητα download κάνω ενα speedtest και απο κει που κλειδωνα στο 125-130 mbps τωρα κλειδώνω στα 83-90. Λεω μπορει κάποιο προσωρινο θεμα να υπάρχει και δεν δινω σημασια αλλα το παρακολουθω καθημερινα για μια βδομαδα και ειμαι σταθερα στο 82-90.

    Παίρνω τηλέφωνο την Inalan δεν απαντανε και μετα απο κανα μισάωρο με παιρνει πισω μια κοπελα λογω της κλησης μου,μου λεει είσαστε συνδεμενος στο Lan1 λεω όχι έχει χαλάσει το Lan1 δεν λειτουργει στο μοντεμ,μου λεει α τοτε πρεπει να μιλησετε με το τεχνικο τμημα,με παιρνει ενα παλικαρι μετα απο κανα μισαωρο ακομα του λεω την κατασταση και μου λεει φταιει οτι είσαι στην Lan2 ,η 1 ειναι η μονη χιλιαρα θυρα στο μοντεμ και οι αλλες ειναι κατοσταρες και το ανωτερο που μπορεις να κλειδωσεις ειναι 94mbps,οκ λεω το μοντεμ εχει χαλασει εχει πεσει η ταχυτητα,τωρα τι κανουμε? Μου λεει πρεπει να μιλησω με τον προισταμενο μου και θα σας ενημερωσω.
    Περνανε 5-6 μερες ουτε φωνη ουτε ακροαση,οποτε παιρνω πάλι τηλεφωνο, παλι δεν απανταει καποιος ,με παιρνουν πισω μετα απο 2-3 ωρες (γενικα αν εξαιρεσω αυτη την φορα που ο αλλος εξαφανιστηκε η εταιρεια οποτε εχω παρει τηλεφωνο αν δεν το σηκωσουν αμεσως με παιρνουν πισω εντος της ημερας) μιλαω με μια κοπελα της λεω ολη την ιστορια μου λεει παλι πρεπει να το δωσω στο τεχνικο τμημα.

    Το δινουν και με παιρνει ενα παλικαρι παλι μετα απο καμια ωρα.Του λεω την κατασταση και στην αρχη μου λεει απο την στιγμη που κλειδωνω κοντα στο 90 δεν μπορουν να το θεωρησουν βλάβη και δεν εχω ξανακουσει να χαλαει θυρα Lan κι εκει αρχιζει το κουλο,λεω παιδια εγω εχω εδω και πανω απο εναν χρονο κοντα στο 130,το 90 και κατω ειναι πολυ μεγαλη διαφορα,μου λεει κατοσταρα εχετε παρει,ναι του λεω αλλα η Inalan στο facebook αυτο που διαφημιζει με τις φωτογραφιες της ειναι κατοσταρες στα 130 και διακοσαρες στα 250+ μεχρι και σημερα(του το ειπα αυτο και η απαντηση ηταν "α δεν ξερω τι κανει το τμημα μαρκετινγκ) και στην τελικη εγω αυτο που ειχα μεχρι τωρα ζηταω οχι τιποτα παραπανω και ειδικα απο την στιγμη που φταιει βλαβη στον εξοπλισμο που μου φερατε μετα απο 1,5 χρονο,και εκει μου λεει κοιταχτε,πρωτον μπορει να ερθει τεχνικος στο σπιτι να κανει ελεγχο στο μοντεμ αλλα αν δεν φταιει αυτο εχει χρέωση 15+φπα,λεω ενταξει ετσι κι αλλιως η θυρα του μοντεμ φταιει,μου λεει ενταξει αν θελει αλλαγη το μοντεμ τοτε πρεπει να πληρωσετε παλι τα 28 ευρω εγγυηση εξοπλισμου που δωσατε στην αρχη,του λεω οκ θα μου πιστωθουν και αυτα μετα απο ενα χρονο οπως και την πρωτη φορα? μου λεει ναι του λεω ενταξει ειμαστε και με αυτο και μετα από αυτο μου λεει δεν ξερω αν εχει κανενα νοημα να το κανετε αυτο γιατι λεει τα μοντεμ που βαζουμε πλεον δεν εχουν καθολου χιλιαρα θυρα οποτε θα παρετε νεο μοντεμ θα δωσετε λεφτα και παλι μεχρι 94 θα εχετε,ενταξει του λεω τοτε δεν εχει κανενα νοημα να ασχοληθω και κλεινω.

    Και τωρα έχω αποριες,η βασικοτερη ειναι αφου δεν βαζουν τα ιδια μοντεμ και δεν εχουν καθολου χιλαρες θυρες για να μπορουν να δωσουν πανω απο το 100 που ξεραμε ολοι μεχρι τωρα και απολαμβαναμε τοτε πως ποσταρουν τις ενημερωσεις για τις νεες συνδεσεις στο FB μεχρι και σημερα το πρωι με το ιδιο μοντεμ και με φωτογραφιες απο μετρησεις που ειναι 130+ και 250+ mbps???
    Είμαι εγω παραξενος πελατης σε αυτη την περιπτωση...?
    Έχει συμβει σε κάποιον εδώ κατι παρόμοιο??

  4. #10114
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Όσοι έχουν 200/200 έχουν πάρει modem με 1000αρα θύρα.

    Κάποιοι τυχεροί παλιότερα είχαν πάρει 1000 θύρα ακόμα και με 100/100.

    Αν δεν σε πειράζει το συμβόλαιο κάνε αναβάθμιση σε 200/200 και θα έχεις αυτο που θές με το ίδιο μηνιαίο κόστος

  5. #10115
    Εγγραφή
    07-12-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan 100/100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mr Arkadin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι έχουν 200/200 έχουν πάρει modem με 1000αρα θύρα.

    Κάποιοι τυχεροί παλιότερα είχαν πάρει 1000 θύρα ακόμα και με 100/100.

    Αν δεν σε πειράζει το συμβόλαιο κάνε αναβάθμιση σε 200/200 και θα έχεις αυτο που θές με το ίδιο μηνιαίο κόστος
    Εμενα περισυ τετοιο μου δωσανε με 1000αρα οκ ,αλλαξανε τακτικη ας πουμε στα μοντεμ που δινουν,αλλα δεν βλεπω να αλλαζουν τακτικη στις αναρτησεις τους στο FB για λογους διαφημισης κι εμενα μου την δινει αυτο που ειχα τοσο καιρο να μην το εχω πλεον (ακομα και αν πρεπει να πληρωσω λιγο) για μια βλάβη στον εξοπλισμο και να το δινουν σε άλλον (η πλεον αν δεν το δινουν να συνεχιζουν να λενε οτι το δινουν) με τις φωτογραφιες των νεων συνδεσεων,καταλαβαινω οτι οταν πουλας 100αρα γραμμη ειναι ποιο εμπορικο να δειχνεις 130 (το οποιο αν ισχυει αυτο που λες πλεον δεν πιανει κανεις με νεα συνδεση)απο 90 στην φωτο αλλα ειναι και λιγο παραπλανητικο πλεον(επιτηδες προφανως)

    Το σκεφτηκα αλλα πρωτον μου ζητησανε πανω απο 100 ευρω για κατι έξοδα τα οποια δεν καταλαβα ετσι που μου τα ειπαν και δευτερον υπάρχει πιθανοτητα να μην ειμαι σε αυτο το σπιτι σε εναν χρονο απο τωρα και τα λεφτα που θελανε για την διακοπη ειναι πολλα! δεν ειναι σαν τους αλλους παροχους που θελουν 70-80 ευρω τελος διακοπης!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος odin81982 : 11-09-20 στις 15:08.

  6. #10116
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Η σελίδα της Inalan συνεχίζει να μην παίζει...
    Είμαι στο ίδιο δίκτυο

    Pinging inalan.gr [154.57.4.53] with 32 bytes of data:
    Request timed out.
    Request timed out.
    Request timed out.
    Request timed out.

    Ping statistics for 154.57.4.53:
    Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),

  7. #10117
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Με δεδομένα μπαίνει μια χαρά, από την σύνδεση πετάει request timeout. Είναι δυνατον;!!!!

  8. #10118
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, να πω κατι καθως ημουν παθων.
    Εγω ημουν απο τους ατυχους που δεν μου εδωσαν ρουτερ με την μια 1000αρα πορτα.
    ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ ειχα κατω απο 100, δλδ μπορει και 93 σε ολα τα τεστς.
    Επειδη δεν το αλλαζαν, αναγκαστηκα να αγορασω απο την optech στα 85 μαζι με τα μεταφορικα.
    Μετα ειχα τουλαχιστον 130....οποτε ναι εχει σημασια και στις 100αρες συνδεσεις αλλιως ουτε τα 100 δεν πατας.
    Μετα ζητησα να δωσω εστω πισω το 100αρι οταν πηγα στα 200 ειπαν να το κρατησω! δεν ξερω τον λογο αφου ειναι αχρηστο!?
    Εννοειτε οτι δεν μου εδωσαν 1000αρι αφου ειχα αγορασει!

    Η σελίδα δεν μου ανοιγει και εμενα...The connection has timed out

    The server at www.inalan.gr is taking too long to respond.

  9. #10119
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, να πω κατι καθως ημουν παθων.
    Εγω ημουν απο τους ατυχους που δεν μου εδωσαν ρουτερ με την μια 1000αρα πορτα.
    ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ ειχα κατω απο 100, δλδ μπορει και 93 σε ολα τα τεστς.
    Επειδη δεν το αλλαζαν, αναγκαστηκα να αγορασω απο την optech στα 85 μαζι με τα μεταφορικα.
    Μετα ειχα τουλαχιστον 130....οποτε ναι εχει σημασια και στις 100αρες συνδεσεις αλλιως ουτε τα 100 δεν πατας.
    Μετα ζητησα να δωσω εστω πισω το 100αρι οταν πηγα στα 200 ειπαν να το κρατησω! δεν ξερω τον λογο αφου ειναι αχρηστο!?
    Εννοειτε οτι δεν μου εδωσαν 1000αρι αφου ειχα αγορασει!

    Η σελίδα δεν μου ανοιγει και εμενα...The connection has timed out

    The server at www.inalan.gr is taking too long to respond.
    Δοκιμάστε ξανά, παρακαλούμε.

  10. #10120
    Εγγραφή
    16-11-2013
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ είχα αλλάξει τους DNS σε Cloudflare και δεν άνοιγε, το γράφουν και στα σχόλια στο fb κάποιοι χρήστες νομίζω.

    Τους γύρισα πάλι σε automatic και ανοίγει κανονικά η σελίδα.

  11. #10121
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kitsakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ είχα αλλάξει τους DNS σε Cloudflare και δεν άνοιγε, το γράφουν και στα σχόλια στο fb κάποιοι χρήστες νομίζω.

    Τους γύρισα πάλι σε automatic και ανοίγει κανονικά η σελίδα.
    Όπως έγραψα και παραπάνω το ίδιο το IP δεν απάνταγε.. είχα δοκιμάσει Inalan,Google & OpenDNS
    Τωρα βεβαια παίζει.

  12. #10122
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμάστε ξανά, παρακαλούμε.
    Τωρα ανοιγει μια χαρα, αλλα την βλεπω αλλιωτικη, εχετε κανει αλλαγες! ωραια εγινε

    Προφανως ηταν κατω γιατι γινοντουσαν αλλαγες οπως βλεπω!

  13. #10123
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα ανοιγει μια χαρα, αλλα την βλεπω αλλιωτικη, εχετε κανει αλλαγες! ωραια εγινε

    Προφανως ηταν κατω γιατι γινοντουσαν αλλαγες οπως βλεπω!
    Τώρα κι με τιν αλλαγή στον νόμο βλέπω όλη η Άθηνα να γίνετε κόκκινη...

  14. #10124
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Καλησπέρα,

    εδώ και ώρα δεν μπορώ να συνδεθώ σε μερικές συσκευές στο Internet
    Και στο speedtest μου βγάζει
    2mbs down 6mbs up

    Περιοχή
    Περισσος

    Έχει κανείς άλλος πρόβλημα?.

    Παίρνω την Inalan αλλά δεν το σηκώνουν.

  15. #10125
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    καλογρεζα δεν καταλαβα κάτι και τωρα που βλεπω ειναι μια χαρα

Σελ. 675 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 655665670673674675676677680685695 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας