Σελ. 367 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 347357362365366367368369372377387 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.491-5.505 από 18560

Θέμα: Inalan

  1. #5491
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Έχει τα άπειρα single points of failure. Έτσι όπως είναι δομημένο δεν υφίσταται redundancy.

    Είναι γνωστό βέβαια και το αντικατοπτρίζει και το κόστος της υπηρεσίας.

  2. #5492
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας.
    Εξαρτάται πάντοτε από το σημείο,μιας και ένα κομμάτι της το καλύπτουμε και ένα άλλο θα καλυφθεί σύντομα.Μιλάμε πάντοτε όμως για από τα μισά της Αγν.Στρατιώτου και κάτω μέχρι Νεάπολη, 200μ αριστερά της και 200μ δεξιά της.
    Από την άλλη πλευρά της Πολίχνης, κοντά στο στρατόπεδο Καρατάσου, έχουμε καμιά τύχη;

  3. #5493
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Black Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την άλλη πλευρά της Πολίχνης, κοντά στο στρατόπεδο Καρατάσου, έχουμε καμιά τύχη;
    Δυστυχώς όχι. Ήταν απλά το πέρασμα των γραμμών μας από Ευκαρπία προς Νεάπολη. Δεν υπάρχει πλάνο επέκτασης και συνδέσεων στις περιοχές αυτές.

  4. #5494
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rogue_ftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνημμένο Αρχείο 195105 Συνημμένο Αρχείο 195106
    Κερκύρας. Δεν ξέρω τι γίνεται.. Εκει δεν έχουν σκάψει ήδη; Φαίνεται κιόλας λίγο πιο δεξιά στη φωτογραφία
    Καλημέρα σας.
    Μήπως κάνετε σήμερα έργα στην οδό Κερκύρας στην Κυψέλη ?
    Η Vodafone έχει ήδη περάσει γραμμές εκεί..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #5495
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από whoami Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το σύντομα, πόσο σύντομα είναι; Μπορείτε να το προσδιορίσετε;
    Δυστυχώς όχι, καθώς στο στάδιο αυτό δεν εξαρτάται καθόλου από εμάς. Τα έγγραφα/μελέτες μας είναι στο τεχνικό τμήμα για έγκριση, οπότε περιμένουμε τις άδειες εκσκαφής.

  6. #5496
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Περιοχή
    ευοσμος
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    TP LINK 0480
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης φτάσατε μέχρι το δημαρχείο και μετά τίποτε.Φαίνεται στο χάρτη ότι από Ευκαρπία κατεβαίνετε ακτινωτά,όλο εκείνο το κομμάτι από δημαρχείο προς Σταυρούπολη δεν θα καλυφθεί?
    Υπάρχουν προβλήματα με τον Δήμο Ευόσμου?
    μπορει να εχουν φτασει στον Ευοσμο μπορει να βρισκομαι στον χαρτη καλυψης τους αλλα ακομα δεν εχουν ερθει σε μενα και σιγουρα υπαρχουν και αλλες αιτησεις που ειναι στην ζωνη καλυψης του Ευοσμου λαι δεν εχουν πραγματοποιηθει συνδεσεις....οποτε το οτι εχει καλυφθει ο Ευοσμος (πρασινη ζωνη)δεν ισχυει!!!

  7. #5497
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Πάντως οι περιοχές είναι που έχει περάσει ο κορμός και μέχρι ποια σημεία μπορεί να φτάσουν οι κάθετες στους καταναλωτές. Δεν είναι ότι έφτασαν σε όλα τα σημεία αφού χρειάζονται ανά περίπτωση νέες άδειες.

  8. #5498
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως οι περιοχές είναι που έχει περάσει ο κορμός και μέχρι ποια σημεία μπορεί να φτάσουν οι κάθετες στους καταναλωτές. Δεν είναι ότι έφτασαν σε όλα τα σημεία αφού χρειάζονται ανά περίπτωση νέες άδειες.
    Καλημέρα, ετσι ακριβως! όπως εγραψα και στο άλλο θεμα για την Κυψελη https://www.adslgr.com/forum/threads...θήνα/page3, βγαζουν αδειες ανα δρομους, και περισσοτερη καθυστερη εχουν με τις αδειες παρα από τα σκαψιματα. Επισης ισχυει με τα 100μετρα που εχουμε ξαναπει, δλδ για να παρει καποιος γινεται μια μελετη όπως μου ειπαν χτες, αν δεν μπορει να αποδοσει 100/100 δεν δινουν προφανως και γενικα ισχυει 100μετρα από κεντρικο κορμο ή αλλον συνδρομητή.
    Γιαυτο οσοι θελετε να βαλετε καντε αιτησεις ενδιαφέροντος γιατι εχει μεγαλη σημασια για την επεκταση του δικτυου, αμεση προτεραιοτητα εχουν τα μερη με τις περισσοτερες αιτησεις και λογικο είναι αλλωστε.
    Στην περιοχη μας στην Ανω Κυψελη οσοι ειμαστε στο Α/Κ ΠΑΤΗΣΙΑ δεν εχουμε δει ουτε μια καμπινα ακομα!!!! οποτε είναι λογικο να εχει τρελο ενδιαφερον η περιοχη. Ετσι μου ειπαν κιολας ότι εχει πολλες αιτησεις.

  9. #5499
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    kipseli
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΗΣ
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 27,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, ετσι ακριβως! όπως εγραψα και στο άλλο θεμα για την Κυψελη https://www.adslgr.com/forum/threads...θήνα/page3, βγαζουν αδειες ανα δρομους, και περισσοτερη καθυστερη εχουν με τις αδειες παρα από τα σκαψιματα. Επισης ισχυει με τα 100μετρα που εχουμε ξαναπει, δλδ για να παρει καποιος γινεται μια μελετη όπως μου ειπαν χτες, αν δεν μπορει να αποδοσει 100/100 δεν δινουν προφανως και γενικα ισχυει 100μετρα από κεντρικο κορμο ή αλλον συνδρομητή.
    Γιαυτο οσοι θελετε να βαλετε καντε αιτησεις ενδιαφέροντος γιατι εχει μεγαλη σημασια για την επεκταση του δικτυου, αμεση προτεραιοτητα εχουν τα μερη με τις περισσοτερες αιτησεις και λογικο είναι αλλωστε.
    Στην περιοχη μας στην Ανω Κυψελη οσοι ειμαστε στο Α/Κ ΠΑΤΗΣΙΑ δεν εχουμε δει ουτε μια καμπινα ακομα!!!! οποτε είναι λογικο να εχει τρελο ενδιαφερον η περιοχη. Ετσι μου ειπαν κιολας ότι εχει πολλες αιτησεις.
    τα ιδια κ εδω φιλος. περιοχη ανω κυψελη - βελβενδου, εχω δηλωσει ενδιαφερον εδω κ ενα χρονο περιπου..ειδωμεν.

  10. #5500
    Εγγραφή
    31-12-2014
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Αύριο με συνδέουν
    Ήρθαν χθες και προχθές και έβαλαν το κουτί στην πολυκατοικία και κανόνισα ραντεβού για αύριο για να με συνδέσουν.

  11. #5501
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nxenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα ιδια κ εδω φιλος. περιοχη ανω κυψελη - βελβενδου, εχω δηλωσει ενδιαφερον εδω κ ενα χρονο περιπου..ειδωμεν.
    καλησπερα, πρεπει να κοντευουν παρε κανα τηλ στην εταιρεια να δωσεις διευθυνση να το δουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από achilleas13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αύριο με συνδέουν
    Ήρθαν χθες και προχθές και έβαλαν το κουτί στην πολυκατοικία και κανόνισα ραντεβού για αύριο για να με συνδέσουν.
    αντε με γεια τυχερε! αντε και στα δικα μας!!!!

  12. #5502
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    kipseli
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΗΣ
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 27,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    [QUOTE=Nikiforos;6414678]καλησπερα, πρεπει να κοντευουν παρε κανα τηλ στην εταιρεια να δωσεις διευθυνση να το δουν.

    - - - Updated - - -



    μπαα,δεν νομιζω. ο χαρτης τουλαχιστον εχει βλεψεις να κατεβει προς κερκυρας και απο πανω μπεροβου, δελβινου. για βελβενδους δεν εχουν πλανο..θα κανω ομως ενα τηλ.

  13. #5503
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς όχι. Ήταν απλά το πέρασμα των γραμμών μας από Ευκαρπία προς Νεάπολη. Δεν υπάρχει πλάνο επέκτασης και συνδέσεων στις περιοχές αυτές.
    Στο site σας, στην κάλυψη δικτύου, υπάρχει ένα μικρό τετράγωνο στο στρατόπεδο Καρατάσου ανάμεσα στις οδούς Κω, Ζεφύρων, Λεωφόρου Στρατού και του Δημοτικού σχολείου. Κάλυψη σε αυτό το τετράγωνο υπάρχει ή πρόκειται να γίνει;

  14. #5504
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    [QUOTE=nxenos;6415020]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, πρεπει να κοντευουν παρε κανα τηλ στην εταιρεια να δωσεις διευθυνση να το δουν.
    μπαα,δεν νομιζω. ο χαρτης τουλαχιστον εχει βλεψεις να κατεβει προς κερκυρας και απο πανω μπεροβου, δελβινου. για βελβενδους δεν εχουν πλανο..θα κανω ομως ενα τηλ.
    καλημέρα, καμια απολυτως σχεση ο χαρτης με τι βαζουν τωρα και εχουν βαλει αλλα ειναι ακομα ασυνδετοι. Ο χαρτης δειχνει τα σημεια που είναι ενεργα με συνδρομητες όπως εχω καταλαβει, ή απλα αργει τρομερα να ενημερώνεται.
    Δεν δειχνει το που θα πανε και εκει που εχουν βαλει και είναι ασυνδετοι. Πχ εχω δει να περνανε στην Βελβενδου οπτικες, ειχα δει και το φορτηγακι τους εκει αλλα στον χαρτη δεν δειχνει.
    Εκει που είμαι εγω είναι να περασουν μετα το Καλοκαιρι όπως μου ειπαν, εχουν παρει αδειες, μου εχουν πει οδους καμια δεν δειχνει ο χαρτης!
    Εχω κανει ηδη τηλεφωνικη αιτηση εκτος την παλια του ενδιαφέροντος από την σελιδα και ακυρωσα και αιτηση φορητοτητας στον ΟΤΕ γιαυτο τον λογο και αυτά μου τα ειπαν ΜΟΝΟ από το τηλ. Αν περιμενα από τον χαρτη θα πηγαινα ΟΤΕ και μετα θα περιμενα 2 χρονια για να παω INALAN! τωρα θα ληξει το συμβολαιο μου με NOVA (1η ΝΟΕ 2018) και παω INALAN αν εχει από ποιο πριν που θα εχει, μπορω να βαλω από πριν αλλα δεν μπορω να παρω το σταθερο από πριν στην Yuboto όμως.

    Γιαυτο σου λεω παρε τηλ να σε ενημερωσουν ακριβως και μην κρινεις από το τι δειχνει ο χαρτης.

    - - - Updated - - -

    Να υπενθυμισω ότι εμεις οι Κυψελιωτες αν θελουμε κατι ποιο συγκεκριμενο μπορούμε να γραφουμε εδώ https://www.adslgr.com/forum/threads...θήνα/page3 για να μην γεμιζουμε το γενικο θεμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 06-07-18 στις 12:01.

  15. #5505
    Εγγραφή
    31-12-2014
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms


    Συνδέθηκα.
    Έκανα και δοκιμή σε τόρεντ και κατέβαζα με 14,5 MB/s.

Σελ. 367 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 347357362365366367368369372377387 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας