Σελ. 1053 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 10331043104810511052105310541055105810631073 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 15.781-15.795 από 18565

Θέμα: Inalan

  1. #15781
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον, χωρίς να ξέρω, είναι απίστευτα λίγοι αυτοί που δηλώνουν ενδιαφέρον για γραμμή σε μια κοντινή περιοχή.. πχ στους Αγίους Αναργύρους μπορεί να είμαστε ξέρω γω 2 άτομα που έχουμε δηλώσει ενδιαφέρον... οπότε αυτοί κοιτάνε αυτό και πράττουν ανάλογα. Οκ μαζί τους αλλά ρε παιδιά χειριστείτε το λίγο διαφορετικά, βγάλτε στοχευμένες διαφημίσεις σε περιοχές δίπλα στο δίκτυό σας να το δει ο κόσμος να δηλώσει ενδιαφέρον αλλιώς μόνο απογοήτευση προσφέρει η τωρινή τους τακτική.
    Ξερω πανω απο 15 ατομα στο Κουκακι που εχουν δηλωσει ενδιαφερον..
    Αλλα δεν νομιζω να ερθει πριν την Vodafone η Inalan.... Τοτε θα εχει πεταξει το πουλακι !!!
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  2. #15782
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαστε τόσα χρόνια όλη η Δυτική Αθήνα απέναντι από τη μεταμόρφωση που είναι το κέντρο της Ιναλάν, χωρίς σοβαρό ίντερνετ.

    Το έχει η Wind που τον παίζει και δεν υπάρχει πουθενά σχεδόν FTTH... και οι τύποι ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ την εθνική απέναντι!!!!! δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα γιατί από τις 2 γέφυρες , η μία της Φιλαδέλφειας και η άλλη των αγίων αναργύρων, συν άλλη μια μικρή στη μέση των 2 αυτών, περνάνε τα πάντα από οπτικές κλπ... ειλικρινά δεν ξέρω γιατί δεν το κάνουν.
    Αν περάσουν, θα πιάσουν όλη τη δυτική αττική.

    Μέχρι και με ασύρματα link μπορούν να περάσουν απέναντι αν το πρόβλημά τους είναι οι άδειες για επίγεια μεταφορά.... με πολλαπλά link μεγάλα περνάνε για πλάκα απέναντι...

    Μπορεί κάποιος της Ιναλαν να μου το απαντήσει αυτό??? είμαι με την απορία τόσα χρόνια και την ελπίδα πως θα περάσουν κάποτε.
    καλησπερα, σχετικα με τα ασυρματα λινκς το εχουμε παλιοτερα ξανασυζητησει με την ιναλαν αυτο και δεν θελουν και μπορω να πω οτι και καλα κανουν, γιατι τα ασυρματα δικτυα ειναι εντελως κατι διαφορετικο, ουτε οι αλλοι παροχοι νομιζω οτι το εχουν κανει, για το FFTH μονο μιλαμε τωρα, θελει ατομα να ξερουν, τεχνογνωσια, τεχνικους καταλληλους, περισσοτερο τρεξιμο νομιζω, πολλα προβληματα κτλ. Σαν πολλα χρονια μελος του AWMN με 2 κομβους τα εχω φαει αυτα με το κουταλι. Καμια σχεση με οτιδηποτε αλλο. 1000 φορες καλυτερα να αργουν παρα να πανε ασυρματα και μετα να υπαρχουν συνεχη προβληματα και να γινεται χαμος!
    Και η φιλοσοφια και αρχιτεκτονικη του δικτυου μπορει να μην το επιτρεπει κιολας. Οπως και να εχει εφοσον δεν θελουν ειναι περιττο να το αναλυουμε κιολας, απλα για την ιστορια τα λεω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερω πανω απο 15 ατομα στο Κουκακι που εχουν δηλωσει ενδιαφερον..
    Αλλα δεν νομιζω να ερθει πριν την Vodafone η Inalan.... Τοτε θα εχει πεταξει το πουλακι !!!
    για FFTH μιλας ετσι ?

  3. #15783
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, σχετικα με τα ασυρματα λινκς το εχουμε παλιοτερα ξανασυζητησει με την ιναλαν αυτο και δεν θελουν και μπορω να πω οτι και καλα κανουν, γιατι τα ασυρματα δικτυα ειναι εντελως κατι διαφορετικο, ουτε οι αλλοι παροχοι νομιζω οτι το εχουν κανει, για το FFTH μονο μιλαμε τωρα, θελει ατομα να ξερουν, τεχνογνωσια, τεχνικους καταλληλους, περισσοτερο τρεξιμο νομιζω, πολλα προβληματα κτλ. Σαν πολλα χρονια μελος του AWMN με 2 κομβους τα εχω φαει αυτα με το κουταλι. Καμια σχεση με οτιδηποτε αλλο. 1000 φορες καλυτερα να αργουν παρα να πανε ασυρματα και μετα να υπαρχουν συνεχη προβληματα και να γινεται χαμος!
    Και η φιλοσοφια και αρχιτεκτονικη του δικτυου μπορει να μην το επιτρεπει κιολας. Οπως και να εχει εφοσον δεν θελουν ειναι περιττο να το αναλυουμε κιολας, απλα για την ιστορια τα λεω.

    - - - Updated - - -



    για FFTH μιλας ετσι ?
    Διαφωνώ, αν έπεφταν τα ασύρματα λινκ δεν θα είχαμε κινητή τηλεφωνία, το λέω τόσο απλά σε κάτι που το ξέρουμε όλοι.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #15784
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνώ, αν έπεφταν τα ασύρματα λινκ δεν θα είχαμε κινητή τηλεφωνία, το λέω τόσο απλά σε κάτι που το ξέρουμε όλοι.
    Ετσι ....

    και καμμια σχεση τα link που κανουμε εμεις με τα business bridges . ( απαγορευμενα bands .... )
    Ειναι τελειως ατοπο να τα συγκρινουμε .
    The gr81 .

  5. #15785
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων



    για FFTH μιλας ετσι ?
    Για το Κουκακι μιλαμε ... Εμεις ειμαστε ασορτι με την Ακροπολη ....
    Ακομα κυριαρχει ο Χαλκος !!!!!!!!!!
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  6. #15786
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνώ, αν έπεφταν τα ασύρματα λινκ δεν θα είχαμε κινητή τηλεφωνία, το λέω τόσο απλά σε κάτι που το ξέρουμε όλοι.
    ειπαμε μιλαμε για ffth εδω εκει ειναι αλλου ειδους ασυρματες ζευξεις με αλλες συχνοτητες κεραιες κτλ αστα αυτα και η κινητη απειρες φορες εχει προβληματα, δεν εχει σημα, εχουν πεσει κεραιες κτλ ακομα και με cosmote. Το θεμα ειναι οτι εχει συζητηθει δεν θελουν τελος, περιττη η αναλυση μην γεμιζουμε το θεμα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το Κουκακι μιλαμε ... Εμεις ειμαστε ασορτι με την Ακροπολη ....
    Ακομα κυριαρχει ο Χαλκος !!!!!!!!!!
    οποτε μιλας για VDSL σχετικα με την vodafone? γιατι αν ναι και μετα ερθει η ιναλαν δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο.

  7. #15787
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων



    οποτε μιλας για VDSL σχετικα με την vodafone? γιατι αν ναι και μετα ερθει η ιναλαν δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο.
    Οχι περιμενουμε να σκαψει η Vodafone για FTTH (Εβαλε καμπινες πριν 10 μερες)
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  8. #15788
    Εγγραφή
    06-02-2022
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    33.7(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι περιμενουμε να σκαψει η Vodafone για FTTH (Εβαλε καμπινες πριν 10 μερες)
    Δεν ενεργοποιείται αμέσως. θα περιμένεις πρώτα 6-10 μήνες να ενεργοποιηθεί η καμπίνα, και μετά, ΑΝ το θυμηθούν, θα ανοίξουν για το FTTH.
    Από το 2013 με adsl..
    444-165444ΠΑΤΗΣΙΑ165VDSL_VECTORING/V.plusQ3/2021
    και μετά από μια 10ετία, ήρθε η VDSL (02/2023). Ευτυχισμένο το 2009.

  9. #15789
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι περιμενουμε να σκαψει η Vodafone για FTTH (Εβαλε καμπινες πριν 10 μερες)
    koukaki, όπως το λέει ο Andreecko και συγκεκριμένα το ‘’ΑΝ το θυμηθούν’’.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreecko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ενεργοποιείται αμέσως. θα περιμένεις πρώτα 6-10 μήνες να ενεργοποιηθεί η καμπίνα, και μετά, ΑΝ το θυμηθούν, θα ανοίξουν για το FTTH.
    Στη δική μου περιοχή (Κυψέλη) και το σπίτι 50 μέτρα μακριά απ’ τη καμπίνα, έσκαψε η Vd πριν περίπου 5 χρόνια τον κεντρικό δρόμο για τις ίνες και άλλαξαν και καμπίνα και ακόμη ούτε VDSL δε μου έχουν φέρει.
    Οπότε, δε ξέρω αν συμπεριφέρονται σε όλες τις περιοχές έτσι, αλλά εδώ που είμαι εγώ, αυτό ισχύει.

  10. #15790
    Εγγραφή
    26-06-2003
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΑΡΝΑΣ
    Πόσο συχνά έχετε disconnect? Βλέποντας το online duration στο ΖΤΕ, ανάθεμα και αν το έχω δει ποτέ πάνω από 6 ώρες. Αυτό είναι εξωφρενικό. Αν έχεις δουλειά, streamάρεις η οτιδήποτε άλλο, 3-4 disconnect την μέρα, και ας είναι για 1-2 λεπτά, είναι πάρα πάρα πάρα πολλά.
    Δεν έχω βέβαια μεγάλο δείγμα, γιατί δεν έχει ούτε βδομάδα που έχω σύνδεση και την παρατήρηση την κάνω εδώ και τρεις μέρες. Μπορεί να είναι παροδικό. Εσείς τι εμπειρία έχετε στο κομμάτι αυτό?

  11. #15791
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deanoh7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη δική μου περιοχή (Κυψέλη) και το σπίτι 50 μέτρα μακριά απ’ τη καμπίνα, έσκαψε η Vd πριν περίπου 5 χρόνια τον κεντρικό δρόμο για τις ίνες και άλλαξαν και καμπίνα και ακόμη ούτε VDSL δε μου έχουν φέρει.
    Οπότε, δε ξέρω αν συμπεριφέρονται σε όλες τις περιοχές έτσι, αλλά εδώ που είμαι εγώ, αυτό ισχύει.
    και σε εμενα το ιδιο γινεται, μπορει να δινουν VDSL αλλα ειναι αχρηστο πραγμα οταν εχεις προβληματα με τους παλιους χαλκους και FTTH δεν δινουν.

  12. #15792
    Εγγραφή
    07-02-2009
    Περιοχή
    Σταμάτα
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    2* FTTH 1000/100 Cosmote
    ISP
    Cosmote
    Router
    2* Fritz 5530 Fiber-Asus
    SNR / Attn
    -15(dB) / -15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    για FFTH μιλας ετσι ?

    FTTH εννοείς φαντάζομαι...

  13. #15793
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από buffos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο συχνά έχετε disconnect? Βλέποντας το online duration στο ΖΤΕ, ανάθεμα και αν το έχω δει ποτέ πάνω από 6 ώρες. Αυτό είναι εξωφρενικό. Αν έχεις δουλειά, streamάρεις η οτιδήποτε άλλο, 3-4 disconnect την μέρα, και ας είναι για 1-2 λεπτά, είναι πάρα πάρα πάρα πολλά.
    Δεν έχω βέβαια μεγάλο δείγμα, γιατί δεν έχει ούτε βδομάδα που έχω σύνδεση και την παρατήρηση την κάνω εδώ και τρεις μέρες. Μπορεί να είναι παροδικό. Εσείς τι εμπειρία έχετε στο κομμάτι αυτό?
    Ζήτησα αλλαγή εξοπλισμού και μου έδωσαν το ZTE670. Αυτό που ρωτάς που το βλέπω;

  14. #15794
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι αχρηστο πραγμα οταν εχεις προβληματα με τους παλιους χαλκους
    Έτσι ακριβώς όπως το έγραψες, μετά από NetOne και για 8 χρόνια χτικιό με Voda, μέχρι να βρω την υγειά μου με INALAN (αφού μου έβγαλαν το λάδι μέχρι να συνδεθώ, για να τα λέμε όλα).

  15. #15795
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Core2Extreme Εμφάνιση μηνυμάτων
    FTTH εννοείς φαντάζομαι...
    ε ναι απλα ετυχε να το γραψω λαθος απο εκτακταμενη ταχυτητα....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζήτησα αλλαγή εξοπλισμού και μου έδωσαν το ZTE670. Αυτό που ρωτάς που το βλέπω;
    ετσι απλα ζητησες και δεχτηκαν να σου δωσουν το νεο???

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deanoh7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι ακριβώς όπως το έγραψες, μετά από NetOne και για 8 χρόνια χτικιό με Voda, μέχρι να βρω την υγειά μου με INALAN (αφού μου έβγαλαν το λάδι μέχρι να συνδεθώ, για να τα λέμε όλα).
    ναι και εγω τα ιδια, εχει προβλημα ο χαλκος στο υπογειο της πολυκατοικιας δεν εχουν αφησει φρεατια θελουν σκαψιμο τα παντα ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! μονοδρομος η οπτικη ινα σπιτι, οποιος δινει κερδιζει, δλδ η INALAN!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από buffos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο συχνά έχετε disconnect? Βλέποντας το online duration στο ΖΤΕ, ανάθεμα και αν το έχω δει ποτέ πάνω από 6 ώρες. Αυτό είναι εξωφρενικό. Αν έχεις δουλειά, streamάρεις η οτιδήποτε άλλο, 3-4 disconnect την μέρα, και ας είναι για 1-2 λεπτά, είναι πάρα πάρα πάρα πολλά.
    Δεν έχω βέβαια μεγάλο δείγμα, γιατί δεν έχει ούτε βδομάδα που έχω σύνδεση και την παρατήρηση την κάνω εδώ και τρεις μέρες. Μπορεί να είναι παροδικό. Εσείς τι εμπειρία έχετε στο κομμάτι αυτό?
    εμενα τωρα που κοιταξα λεει Online Duration (dd:hh:mm:ss): 18:15:36:11 αν γινεται μια στο τοσο μπορει να ειναι βραδυ να κοιμαμε, να ειμαι δουλεια να μην το καταλαβω. Αλλο να γινεται συνεχεια.

Σελ. 1053 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 10331043104810511052105310541055105810631073 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας