Σελ. 1045 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 10251035104010431044104510461047105010551065 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 15.661-15.675 από 18570

Θέμα: Inalan

  1. #15661
    Εγγραφή
    04-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote ADSL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ όποτε έχω αντιμετωπίσει τέτοια θέματα σπίτι, οφείλονται στο ότι μου άλλαξε η IP οπότε με ένα rst στο freepbx είμαι ΟΚ. Δεν συμβαίνει πάντα αλλά το παθαίνω αραιά και που.
    καταλαβα, δεν φταιει αυτο!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geo9419 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλαβα ένα sms από την Inalan οτι αυριο 12/5 θα έχουν προγραμματισμένες εργασίες από τις 8:30 ΠΜ εως τις 20:30 ΜΜ και δεν θα εχω καθόλου υπηρεσίες. Το εχετε λάβει όλοι αυτό το sms ή μόνο στην περιοχή μου θα γίνει. (ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ)

    Συνήθως τέτοιες εργασίες γίνονται μετά τα μεσάνυχτα που οι περισσότεροι δεν χρησιμοποιούν το διαδίκτυο και οχι της ωρες αιχμής.
    καλά τα λες...δεν εχω λαβει ακομα κατι τετοιο, ειμαι κεντρο θεσ/κης.

  2. #15662
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 123456789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιγράφω σενάριο και συμπτώματα:
    1. καλώ από τον αριθμό Α (με χρήση αναλογικής συσκευής) τον αριθμό Β (IP τηλέφωνο). Δεν ακούγεται απολύτως τίποτα στο ακουστικό του αριθμού Α.

    2. με σχετική καθυστέρη (που δεν υπάρχει υπό Κ.Σ.) χτυπάει το τηλέφωνο του αριθμού Β.

    3. απαντώ στην κλήση.

    4. το Α δεν ακούει ήχο από την άλλη πλευρά, ούτε παίρνει κάποιο σήμα-παραμένει δηλαδή νεκρό από payload και signals.

    5. το Β επίσης δεν ακούει ήχο από την άλλη πλευρά.

    6. κλείνω το Β (hangup).

    7. η κλήση στο Α δεν τερματίζεται (και πάλι απουσία incoming signaling στο αναλογικό Α, παραμένει "νεκρό")

    8. κλείνω το Α και εκεί τερματίζεται αμφοτερόπλευρα η κλήση.

    Γενικά όλα αυτά δείχουν ασύμετρη ή καθόλου επιστροφή signal & payload-υπόψιν ότι δεν φταίει η intertelecom, το πρόβλημα είναι δικτυακό.
    καλησπερα, πως το ξερεις οτι δεν φταιει η εταιρεια? μιλησες μαζι τους ή κανεις υποθεση? το νουμερο σου ειναι επανω στο ρουτερ της ιναλαν ή χρησιμοποιεις καποιον αλλον voip εξοπλισμο? ειναι πολυ περιεργο αυτο, αν εφταιγε η ιναλαν πιστευω θα ειχες προβληματα και σε αλλα πραγματα στο ιντερνετ και σιγουρα θα ειχαν και αλλοι εδω προβληματα εστω με αλλους voip παροχους, δεν ξερω ποσοι τωρα εχουν αυτον. Εγω πχ εχω modulus αλλα δουλευω με δικο μου εξοπλισμο το εκλεισα απο το ρουτερ ιναλαν.

  3. #15663
    Εγγραφή
    04-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote ADSL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, πως το ξερεις οτι δεν φταιει η εταιρεια? μιλησες μαζι τους ή κανεις υποθεση? το νουμερο σου ειναι επανω στο ρουτερ της ιναλαν ή χρησιμοποιεις καποιον αλλον voip εξοπλισμο? ειναι πολυ περιεργο αυτο, αν εφταιγε η ιναλαν πιστευω θα ειχες προβληματα και σε αλλα πραγματα στο ιντερνετ και σιγουρα θα ειχαν και αλλοι εδω προβληματα εστω με αλλους voip παροχους, δεν ξερω ποσοι τωρα εχουν αυτον. Εγω πχ εχω modulus αλλα δουλευω με δικο μου εξοπλισμο το εκλεισα απο το ρουτερ ιναλαν.
    τα εχω δοκιμασει ολα αυτα που λες και τα συμπτωματα ειναι τα ιδια. γιαυτο αποκλειεται να φταιει κατι αλλο, εκτος απο το routing. αυτα στο voip εναι συνηθισμενα οταν ο παροχος κανει διαφορων τυπων και σκοπιμοτητων load balancing ή policy routing.

    απο το ρουτερακι της inalan πως καταφερες να ξηλωσεις το voip config?

  4. #15664
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 123456789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο το ρουτερακι της inalan πως καταφερες να ξηλωσεις το voip config?
    Απλα ΔΕΝ χρησιμοποιεις το πακετο της ιναλαν .
    Μιλας απευθειας με intertelecom - modulus ...
    Ανοιγεις λογαριασμο σε αυτους και σου δινουν τα credentials .
    Τα οποια τα βαζεις σε οποιοδηποτε voip εξοπλισμο θελεις .
    The gr81 .

  5. #15665
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 123456789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα εχω δοκιμασει ολα αυτα που λες και τα συμπτωματα ειναι τα ιδια. γιαυτο αποκλειεται να φταιει κατι αλλο, εκτος απο το routing. αυτα στο voip εναι συνηθισμενα οταν ο παροχος κανει διαφορων τυπων και σκοπιμοτητων load balancing ή policy routing.

    απο το ρουτερακι της inalan πως καταφερες να ξηλωσεις το voip config?
    Το δικο μου το εχω αγορασει απο optech ειναι το HG8546Μ, μου ειχαν δωσει με 100αρες ολες τις πορτες και ειχα κατω απο 100mbps οταν ειχαμε 100αρες τοτε, ενω μετα επιανα 130mbps περιπου up/down. Ζητησα αλλαγη δεν δεχτηκαν και ετσι το αγορασα. οι 200αρες εγιναν πολυ ποιο μετα και οσοι ειχαν τετοια τους τα αλλαξαν, αλλα εμενα μου εχουν αφησει ακομα το 100αρι επειδη ειχα αγορασει!
    Ετσι ειναι εντελως ξεκλειδωτο και εχω προσβαση σε ολα τα μενου, πλεον δεν βλεπω να εχει οπτικα ρουτερ αυτη η εταιρεια https://www.optech.gr/networking/Fiber-Optic-Router

    - - - Updated - - -

    Κοιτα τωρα που το λεμε και εγω εχω κατι θεματα αυτες τις μερες με την modulus, αλλα επειδη εφυγα μεσω της ιναλαν και πηγα σε αυτους εβγαλαν νεους κωδικους κτλ και παιζω με πολλα μηχανηματα, κινητο, nas server, freepbx σε raspi 4 8gb υπεθεσα οτι πλεχτηκαν μεταξυ τους ή τα εκανα εγω μανταρα με τα usernames και τους κωδικους.
    Αλλα οταν ειμαι στα logs του αστερισκ κονσολα ειτε στο nas, ειτε στο raspi που ετυχε τωρα το απογευμα κατι lags ακομα και διακοπες τις ειδα! τωρα δεν ξερω αν ειναι απο ιναλαν ή απο modulus.

  6. #15666
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Είδα στην Νέα Φιλαδέλφεια στον δρόμο που πάει προς το γήπεδο της ΑΕΚ κορδέλες inalan σε μεγάλο κομμάτι του δρόμου με ειδοποίηση για έργα. Προφανώς προχωράνε στη Ν. Φιλαδέλφεια που είδα στο δίκτυο τους ότι ήταν στην "προγραμματισμένη κάλυψη". Καλή φάση.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  7. #15667
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα, εχει ενα νημα με ερωτοαπάντησεις για την INALAN αλλα μονο διαχειριστες γραφουν εκει και μετα δεν ειχε ανανεωση απο καποια στιγμη και υστερα. Κατι τετοιο λες ε? https://www.adslgr.com/forum/threads...E%BD%CE%BF-Q-A δλδ εχουν παρει δικες μας ερωτησεις και τις απαντησεις απο την INALAN μονο ωστε να εχουμε μαζεμενες πληροφοριες σε ενα τοπικ αλλα δυστυχως εχει εγκαταληφθει, καταλαβαινω οτι ειναι δουλεια αυτο και θελει κοπο να ανανεωνεται δυστυχως.
    Πως περνάει ο καιρός ρε Νικηφόρε, το είχα ξεχάσει τελείως το συγκεκριμένο νήμα!!! Ποιος ξέρει πόσα κύτταρα στον εγκέφαλο έχουν πάει περίπατο για να μη το θυμάμαι.
    Όντως, και αυτό θα ήταν καλό να συντηρείται γιατί φαίνεται εγκαταλελειμμένο από το 2016 και κάποια ισχύουν, κάποια όχι. Θα μπορούσε να ξεσκαρταριστεί από διάφορα που δεν ισχύουν πια, ή και να μείνουν αν θέλει κάποιος να δει την εξέλιξη.
    Πρέπει όμως να προστεθούν ημερομηνίες, αντί ένα κατεβατό, για να μπορεί όποιος θέλει να διαβάσει τα πιο πρόσφατα. Εννοώ μ' αυτό τα σχόλια από τις εμπειρίες των χρηστών για να μπορεί κάποιος να "ζυγίσει", τι διαφημίζει η εταιρεία και τι πραγματικά ισχύει πριν πάρει μια απόφαση, αλλά και να ασκεί τη πίεση στην εταιρεία ώστε να βελτιώνεται.
    Θα μπορούσαν να υπάρχουν και κάποιες ενότητες για τους φίλους μας τους παιχνιδάδες με κάπως γενικά πλαίσια, το ίδιο και VoIP, εταιρικά κ.λπ.
    Όταν όπως έγραψα σε προηγούμενο post υπάρχει ακόμη ένα 10% χωρίς απάντηση, να έρχονται εδώ μήπως λυθεί γρήγορα και μετά να προστεθεί κι αυτό στο Q&A, αλλιώς αν είναι και ειδικό και μεγάλο, να έχει το δικό του νήμα.

    Παράδειγμα πρόσφατο από το συμφορουμίτη μας εδώ:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από buffos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως η εμπειρία συνεννόησης με την ΙΝΑΛΑΝ πριν γίνεις πελάτης είναι ΤΡΑΓΙΚΗ. Στην περιοχή μου, ο δίπλα , ο απέναντι, ο παραδίπλα, ο ακόμη πιο εκεί, όλοι έχουν κατανεμητή, εγώ που έχω κάνει δυο αιτήσεις και τους έχω πάρει 200 τηλέφωνα εδώ και τόσο καιρό δεν έχω.
    Παρόμοια με τη δική μου από πλευράς κουτιών και εξυπηρέτησης πελατών, έκανα αίτηση τον Οκτώβρη, διακοπή παλιάς σύνδεσης από Voda αρχές Δεκέμβρη, χρήση ενός USB dongle με 0,5 Mbps και αγορά data για περίπου 6 μήνες μέχρι να δω το "φως το αληθινό"

    Άρα παλιές δηλώσεις όπως :

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εταιρεία δημοσιευει την κάλυψή της, καθώς και τα σχέδια της στην επίσημη ιστοσελίδα της. Αν είστε στην περιοχή κάλυψης - η σύνδεσή σας θα γινει μέσα σε 24 ώρες, σε περιπτωση που η πολυκατοικία σας είναι ήδη συνδεδεμένη στο δίκτυό μας, ειδάλλως όχι περισσότερο από ένα μήνα, αν η πολυκατοικία σας δεν έχει ακόμα συνδεθεί.
    (...και για να ξέρει και ο συμφορουμίτης μας ο buffos...)

    ...θα έπρεπε να απαντιούνται στο Q&A: Εάν έχεις κουτί έξω απ' τη πολυκατοικία σου ή τη διπλανή, θα συνδεθείς από 24 ώρες, έως μερικές μέρες το πολύ, άμα τους πάρεις και εξηγήσεις αυτό που γράφεις περί διπλανής πολυκατοικίας και ζητήσεις επιμένοντας να μιλήσεις με το τεχνικό τμήμα διότι, όντως η εξυπηρέτηση είναι δράμα.
    Αλλιώς, αν δεν είναι στη διπλανή και χρειάζονται σκαψίματα, είτε κάνεις το δικό μου λάθος και good luck με την υπομονή σου ή απλά κάνεις αίτηση στην INALAN και την ίδια στιγμή συμβόλαιο με άλλο πάροχο ή τον ίδιο που έχεις και στον μέλλον το ξαναβλέπεις το θέμα.

    Αν βοηθάει, ίσως το Q&A να μοιράζονταν μεταξύ κάποιων και να επαναλειτουργούσε, πάντα με τη προστασία και το κλείδωμα φυσικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος deanoh7 : 11-05-23 στις 19:54.

  8. #15668
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geo9419 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλαβα ένα sms από την Inalan οτι αυριο 12/5 θα έχουν προγραμματισμένες εργασίες από τις 8:30 ΠΜ εως τις 20:30 ΜΜ και δεν θα εχω καθόλου υπηρεσίες. Το εχετε λάβει όλοι αυτό το sms ή μόνο στην περιοχή μου θα γίνει. (ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ)

    Συνήθως τέτοιες εργασίες γίνονται μετά τα μεσάνυχτα που οι περισσότεροι δεν χρησιμοποιούν το διαδίκτυο και οχι της ωρες αιχμής.
    Είχα λάβει έναν τέτοιο μήνυμα πριν κανα μήνα και νόμιζα ότι αφορούσε μεγαλύτερη περιοχή. Τελικά αφορούσε την αντικατάσταση των κατανεμητών στον δρόμο μου και παραδίπλα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από buffos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως η εμπειρία συνεννόησης με την ΙΝΑΛΑΝ πριν γίνεις πελάτης είναι ΤΡΑΓΙΚΗ. Στην περιοχή μου, ο δίπλα , ο απέναντι, ο παραδίπλα, ο ακόμη πιο εκεί, όλοι έχουν κατανεμητή, εγώ που έχω κάνει δυο αιτήσεις και τους έχω πάρει 200 τηλέφωνα εδώ και τόσο καιρό δεν έχω.
    Παίρνεις τηλέφωνο και η απάντηση είναι κωμική. Ναι σου λένε δεν έχετε κατανεμητή και δεν ξέρουμε πότε θα έχετε. Έλα σοβαρά? Και εγώ σε πήρα τηλέφωνο γιατί είχα και ήξερα πότε θα βάλουν και πήρα να περάσω την ώρα μου.
    Και μετά σου λένε, "θα προωθήσουμε το αίτημα σας και θα επικοινωνήσει κάποιος μαζί σας". Δηλαδή σε απλά Ελληνικά, κλείστε το τώρα σας βαρεθήκαμε. Γιατί εννοείται οτι ΠΟΤΕ δεν έχουν πάρει τηλέφωνο μετά από επικοινωνία.
    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΙΚΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ! Συνάδελφος έχει κατανεμητή (που δεν την χρησιμοποιεί κάποιος) στην ακριβώς διπλανή πολυκοατοικία. Του σύστησα και του μίλησα για την Inalan. Πήρε τηλέφωνο ο άνθρωπος 2 φορές και του είπαν τα ίδια... ΘΑ ΘΑ ΘΑ. Ακόμα περιμένει να έρθουν για πρώτη εκτίμηση. Τελικά ανανέωσε με την Vodafone και ούτε θέλει να ακούσει πλέον για Inalan.

    Κακή εμπειρία δυστυχώς!

  9. #15669
    Εγγραφή
    04-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote ADSL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δικο μου το εχω αγορασει απο optech ειναι το HG8546Μ, μου ειχαν δωσει με 100αρες ολες τις πορτες και ειχα κατω απο 100mbps οταν ειχαμε 100αρες τοτε, ενω μετα επιανα 130mbps περιπου up/down. Ζητησα αλλαγη δεν δεχτηκαν και ετσι το αγορασα. οι 200αρες εγιναν πολυ ποιο μετα και οσοι ειχαν τετοια τους τα αλλαξαν, αλλα εμενα μου εχουν αφησει ακομα το 100αρι επειδη ειχα αγορασει!
    Ετσι ειναι εντελως ξεκλειδωτο και εχω προσβαση σε ολα τα μενου, πλεον δεν βλεπω να εχει οπτικα ρουτερ αυτη η εταιρεια https://www.optech.gr/networking/Fiber-Optic-Router

    - - - Updated - - -

    Κοιτα τωρα που το λεμε και εγω εχω κατι θεματα αυτες τις μερες με την modulus, αλλα επειδη εφυγα μεσω της ιναλαν και πηγα σε αυτους εβγαλαν νεους κωδικους κτλ και παιζω με πολλα μηχανηματα, κινητο, nas server, freepbx σε raspi 4 8gb υπεθεσα οτι πλεχτηκαν μεταξυ τους ή τα εκανα εγω μανταρα με τα usernames και τους κωδικους.
    Αλλα οταν ειμαι στα logs του αστερισκ κονσολα ειτε στο nas, ειτε στο raspi που ετυχε τωρα το απογευμα κατι lags ακομα και διακοπες τις ειδα! τωρα δεν ξερω αν ειναι απο ιναλαν ή απο modulus.
    Εμ, αυτο ειναι το θεμα, το δικο μου δεν μπορεις να επεμβεις.

  10. #15670
    Εγγραφή
    26-06-2003
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΑΡΝΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deanoh7 Εμφάνιση μηνυμάτων

    ...θα έπρεπε να απαντιούνται στο Q&A: Εάν έχεις κουτί έξω απ' τη πολυκατοικία σου ή τη διπλανή, θα συνδεθείς από 24 ώρες, έως μερικές μέρες το πολύ, άμα τους πάρεις και εξηγήσεις αυτό που γράφεις περί διπλανής πολυκατοικίας και ζητήσεις επιμένοντας να μιλήσεις με το τεχνικό τμήμα διότι, όντως η εξυπηρέτηση είναι δράμα.
    Αλλιώς, αν δεν είναι στη διπλανή και χρειάζονται σκαψίματα, είτε κάνεις το δικό μου λάθος και good luck με την υπομονή σου ή απλά κάνεις αίτηση στην INALAN και την ίδια στιγμή συμβόλαιο με άλλο πάροχο ή τον ίδιο που έχεις και στον μέλλον το ξαναβλέπεις το θέμα.

    Αν βοηθάει, ίσως το Q&A να μοιράζονταν μεταξύ κάποιων και να επαναλειτουργούσε, πάντα με τη προστασία και το κλείδωμα φυσικά.
    Έχω επικοινωνήσει ενα σωρό φορές. Η ίδια ανούσια απάντηση. Και έχω κάνει αίτηση για 2 1-Gbit γραμμές στην ίδια πολυκατοικία. Και βλέπω κουτί δίπλα απέναντι, παραδίπλα. Πέρασαν και άφησαν αυτή την πολυκατοικία. Δεν έχει καμιά λογική.

  11. #15671
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 123456789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμ, αυτο ειναι το θεμα, το δικο μου δεν μπορεις να επεμβεις.
    Αν σου εχουν δωσει και αλλα usernames ή εχει εφαρμογη για κινητο οπως η modulus μπορεις να δοκιμασεις καπου αλλου να δεις την συσκευη και απο αλλο δικτυο να δεις αν φταιει το ιντερνετ.
    Δεν ξερω πως παιζει και τι δινει η συγκεκριμενη εταιρεια.
    Στην modulus εχεις 3 usernames οποτε το ενα το τρωει το ρουτερ της ιναλαν αμα δεν μπορεις να επεμβεις στις ρυθμισεις και εχει και εφαρμογη στο κινητο αλλα και να μην ειχε μπορεις απο sip client πχ το zoiper.
    Προτεινω να δοκιμασεις σε αλλη συσκευη για να δεις οτι δεν ειναι θεμα ρουτερ και σε αλλο ιντερνετ για να δεις αν ειναι θεμα ιναλαν.

  12. #15672
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από buffos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω επικοινωνήσει ενα σωρό φορές. Η ίδια ανούσια απάντηση. Και έχω κάνει αίτηση για 2 1-Gbit γραμμές στην ίδια πολυκατοικία. Και βλέπω κουτί δίπλα απέναντι, παραδίπλα. Πέρασαν και άφησαν αυτή την πολυκατοικία. Δεν έχει καμιά λογική.
    Καλημέρα, σε όποια περιοχή καλύπτουν συστηματικά, αναλόγως τη δόμηση, βάζουν στο περίπου κάθε δεύτερη/τρίτη πολυκατοικία. Πρέπει να επιμείνεις και να τους το πεις ότι εσύ είσαι π.χ. στην οδό φχψ-κι-ω 25 και ότι υπάρχει κουτί τους στο φχψ-κι-ω 23 ή 27. Το απέναντι και το παραδίπλα ξέχνα τα, γιατί θέλουν έξτρα δουλειά ή σκάψιμο και μόνο το δίπλα είναι πιο άμεσο.

    Επιφυλάσσομαι, αν και είμαι άσχετος, μήπως δύο 1-Gbit γραμμές στην ίδια πολυκατοικία θέλουν κάτι το ιδιαίτερο ίσως? Όπως και να έχει οι πιο πολλοί το βιώσαμε αυτό που περνάς και όπως σου έγραψα πολύ περιληπτικά γιατί δε θέλω να αρχίσω τη γκρίνια, είτε επιμένεις με ότι ψυχολογικό κόστος ή προχωράς αλλού και το ξαναβλέπεις στο μέλλον.
    Έφυγα!

  13. #15673
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Το να κατσει να κανει ολη αυτη την διαδικασια ο πελατης ... .για να πεισει την εταιρια οτι γινεται να συνδεθει .... το βρισκω παραλογο .

    Αν η ιδια εταιρεια δεν ξερει τι εχει εγκαταστησει που και πως ... εχει προβλημα .

    Η θεωρια λεει οτι εχει αναλυτικα καταγεγραμενα τα παντα στο δικτυο της .

    Γνωμη μου , καλυτερα να υπαρχει αδυναμια συνδεσης , παρα αγνοια .
    The gr81 .

  14. #15674
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παντως εγω σε λιγες μερες κλεινω χρονο ,που εχω κανει αιτηση !
    Βεβαια εχω βαλει cosmote ,αλλα δεν ακυρωνω την αιτηση απο περιεργεια ,για να δω ποτε θα με παρουν.
    Ο πατερας μου ελεγε ,οτι δεν παρακαλας κανενα να τον πληρωσεις .
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  15. #15675
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    βλέπω να έρχεται μήνυμα " Παρακαλώ στείλτε μας τα στοιχεία σας.......".

Σελ. 1045 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 10251035104010431044104510461047105010551065 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας