Σελ. 875 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 855865870873874875876877880885895 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 13.111-13.125 από 18570

Θέμα: Inalan

  1. #13111
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    που αντικειμενικα παραμενει αχρησιμοποιητο απο τους περισσοτερους. οποτε κλαιν.
    Το upload της Inalan, ακομα και με τα 100 που εχω εγω, και οχι 230, ειναι κορυφη!
    Ειναι η μονη γραμμη που μπορω να εργαστω αξιοπρεπώς χωρίς να σκέφτομαι, πως-τι-γιατι.
    Ανεβαινουν στο megaupload, onedrive, google drive τα παντα χωρις να το παρω καν μυρωδια. Τα 5mbit της vdsl 50αρας στο σπιτι, ειναι αθλια μπροστα στην Inalan.

  2. #13112
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το upload της Inalan, ακομα και με τα 100 που εχω εγω, και οχι 230, ειναι κορυφη!
    Ειναι η μονη γραμμη που μπορω να εργαστω αξιοπρεπώς χωρίς να σκέφτομαι, πως-τι-γιατι.
    Ανεβαινουν στο megaupload, onedrive, google drive τα παντα χωρις να το παρω καν μυρωδια. Τα 5mbit της vdsl 50αρας στο σπιτι, ειναι αθλια μπροστα στην Inalan.
    καλημερα, εγω εχω 240/240 περιπου και στην δουλεια 100/10 ειναι απελπιστικη η κατασταση στην δουλεια με το upload.
    Μπορω να πω πολλες φορες οτι θεωρω το upload εξισου σημαντικο σχεδον με το download.
    Αν δουλευεις με πραγματα που πρεπει να ανεβαζεις ή να στελνεις ειναι το κατι αλλο η inalan.
    Για μενα ειναι τρομερο πλεονεκτημα.
    Στο εξοχικο τι να πω με adsl 16/1 ουτε βιντεο απο τις καμερες απομακρυσμενα δεν μπορω να δω! η να γυρισω μια ip camera (περιστροφικη σαν ρομποτ) κανει 10 χρονια!!!
    με την ιναλαν γινονται σε real time!!!!

  3. #13113
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Έχει ειπωθεί ότι το μεγάλο ατού της είναι το upload. Δυστυχώς η επέκταση έχει προβλήματα και οι χρόνοι σύνδεσης που δεν μπορούν να δώσουν έστω και στο περίπου μία ημερομηνία. Αν τυχόν είχε επεκταθεί θα είχε πολλές περισσότερες συνδέσεις. Βέβαια έχω να ομολογήσω ότι έχω δει πολλά κουτιά χωρίς καν να έχει ούτε μια σύνδεση. Πολλοί δεν την ξέρουν και φοβούνται. Επίσης δεν δίνει και την κλασσική τηλεφωνία που κάποιοι θέλουν.

  4. #13114
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Καλησπερα ,

    Καταρχην @ deanoh7 , να ζητησω συγνωμη για την αργοπορια της απαντησης . Δυστυχως αντιμετωπιζουμε προβληματα υγειας σε συγγενη.

    Δευτερον , σιγουρα οτι γραψουμε δεν αντιπροσωπευει το 100 % των περιπτωσεων .


    Σχετικα με το προβλημα που ειχες και εσυ και ο φιλος σου , νομιζω οτι στην Κυψελη τα καλωδια ειναι απαρχαιωμενα . Η περιοχη κατοικηθηκε αρκετα παλια και μπορουμε να θεωρησουμε οτι απο το 1975 και μετα αρχισε να αναπτυσετε τεχνολογικα. οποτε ειναι 40+ χρονων εγκαταστασεις . Δεν γνωριζω την περιπτωση την δικη σου , αλλα δικη μου εκτιμιση ειναι οτι ο χαλκος ηταν προβληματικος.

    Γιαυτο και εγραψα στο προηγουμενο ποστ οτι θα πρεπει να συγκρινουμε παρομοιες εγκαταστασεις. πχ περιοχες 10-20 ετων . μονο εκει θα ειναι τιμια συγκριση.


    Σχετικα με την αμεσση αποκριση της ιναλαν σε βλαβες , ναι αυτο ειναι αληθεια. δεν το αρνηθηκε κανεις.
    Το προβλημα ειναι η συχνοτητα ομως που εμφανιζονται οι βλαβες . και εστω και 20 λεπτα να ειναι, πολλοι εχουν προβλημα καθως ενδεχεται να εχει τελειωσει το σεμιναριο ή η βιντεοκληση που συμμετείχε.


    Σχετικα με το upload, σιγουρα οποιος διακινει τορεντ , το χρειαζεται . Αλλα για την πλειοψηφια των χρηστων , απλα δεν αξιοποιειται.
    Αν υποθεσω οτι γνωριζω 100 ατομα , τα 95 ασχολουνται μονο με social media και βασικη χρηση του ινετ .
    τα υπολοιπα 5 ειναι που θα χρειαστουν το μεγαλο upload . αλλα και παλι , ποσες φορες το μηνα θα χρειαστει να "ανεβασουμε" μερικα GB ? ελαχιστες .
    Για οικιακη χρηση μιλαω παντα. σε επαγγελματικη το upload ποτέ δεν ειναι αρκετο .


    Σχετικα με το προγραμμα , εχω το VF 3play στα 30,79 € / μηνα . Επισυναπτω τις παροχες .

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.jpg 
Εμφανίσεις:  33 
Μέγεθος:  104,0 KB 
ID: 235016



    Δεν θα ηθελα να το αναπτυξουμε αλλο γιατι αφενος ειμαστε εκτος θεματος , και αφετερου , ισως καποιοι να με θεωρησουν hater . Ενω σε καμμια περιπτωση δεν ειμαι .
    Απλα συζηταω οτι καλη ειναι η ιναλαν , αλλα οχι τελεια και σιγουρα δεν ειναι καταλληλη για μενα .
    The gr81 .

  5. #13115
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A

    Καλημέρα griniaris,

    Πρώτα απ’ όλα, ελπίζω να πάνε όλα καλά και να είναι περαστικά, … και τι συγνώμη, ραντεβού είχαμε? Σε φόρουμ είμαστε, όλα καλά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    …στην Κυψελη τα καλωδια ειναι απαρχαιωμενα…
    Ισχύει αυτό με τη Κυψέλη, αλλά όπως έγραψα για τα καλώδια και κουτί, όλα καινούργια και με σκάψιμο από τη VF μάλιστα. Ο μόνος παλιός χαλκός ήταν από το κουτί (περίπου 50-60 μέτρα μακριά) μέχρι τη διανομή στην είσοδο της πολυκατοικίας. Από κει και μέσα στα διαμερίσματα UTP6, όλα αλλαγμένα.
    Μέσα στη πολυκατοικία, αν θυμάμαι καλά, οι συνδέσεις ήταν τότε 2 x Cosmote, 1 x Wind, 2 x VF. Οι πρώτοι δύο πάροχοι δεν είχαν κανένα πρόβλημα ή αμελητέα θέματα. Τα VF ζευγάρια καλωδίων που άλλαξαν οι τεχνικοί μεταξύ των δύο σημείων ήταν πολλά, χωρίς οι ίδιοι όταν μίλαγαν με κέντρο να αναφέρουν κάτι, απ’ όσο άκουσα. Αν δεν είναι hardware και οι άλλοι πάροχοι μέσα στον ίδιο χώρο είναι ΟΚ, ποιος φταίει και ποιος πρέπει να το λύσει? (…σε πελάτη με τις συνθήκες που προανέφερα και πάντα με πάροχο τη HOL που άλλαξε σε VF, απ’ όταν έκλεισε η NetOne, 8+ χρόνια).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    …η συχνοτητα ομως που εμφανιζονται οι βλαβες…
    Το πρόβλημα με τις βλάβες θα λυθεί, αν η Inalan αλλάξει τον τρόπο που σκάβει και επεκτείνει το δίκτυό της ή/και μειωθούν/γίνουν πιο προσεκτικά τα σκαψίματα από τρίτους, που δεν είναι λίγοι και χωρίς σεβασμό ο ένας για την εγκατάσταση του άλλου ή αν βγει πανελλαδικό σχέδιο υπόγειων εγκαταστάσεων που θα πρέπει να ακολουθήσουν άπαντες (…εδώ ονειρεύομαι, άκυρο το τελευταίο). Άρα, δε θα λυθεί ποτέ σ’ αυτή τη ζωή.
    Μέχρι στιγμής όμως έχουν καλή ανταπόκριση αποκατάστασης άρα, ο καθένας το ζυγίζει πριν υπογράψει γιατί έχεις δίκιο ότι είναι πρόβλημα σε συγκεκριμένους τομείς. Φυσικά, αν χρειαστεί να υπογράψει, όπου η μη δέσμευση εδώ είναι άλλο ένα θετικό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικα με το upload, σιγουρα οποιος διακινει τορεντ , το χρειαζεται
    {Για τα τόρεντ θα προτιμήσω τη λέξη ‘’χρησιμοποιεί’’, αντί ‘’διακινεί’’, γιατί δεν είναι όλα τα τόρεντ παράνομα και όποιοι από εμάς τα χρησιμοποιούμε. Περιστασιακά τουλάχιστον όσον αφορά εμένα}

    Όσο για το upload, μάλλον έχουμε διαφορετικό περίγυρο ηλικιακά . Όσους ξέρω (χοντρικά μεταξύ 40 και 70) χαλάνε το χρόνο τους, από καθόλου έως ελάχιστα σε social media, με εξαίρεση τ’ ανίψια μου και κάποιους φίλους τους (όλοι/ες τους κάτω των 35), όπου έρχονται όμως περιστασιακά εδώ για καφέ και απ’ τη σύνδεσή μου, πάντα ανεβάζουν βίντεο σε διάφορα κανάλια που έχουν εδώ και κει, και έχουν στο σπίτι τους VDSL 100/10. Εγώ δε βγάζω οικογενειακές στιγμές φόρα παρτίδα σε social media και οι πιο πολλοί από εμάς (τους μεγαλύτερους) έχουμε online shares.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    …εχω το VF 3play στα 30,79 € / μηνα…
    Το πρόγραμμα VF που έχεις, με τις συνδυαστικές εκπτώσεις που κάνουν, είναι μια χαρά. Παρ’ ότι μου είχαν κάνει κι εμένα κάποιες και δεν είχα παράπονο απ’ το πάγιο, ένα απ’ τα θέματα που δε μου ανανέωναν το συμβόλαιο από ADSL σε VDSL τουλάχιστον, ήταν ότι είχα πάνω από ένα τηλεφωνικό αριθμό, γιατί η μια γραμμή είναι μόνιμα συνδεδεμένη στο συναγερμό.

    Τέλος, ότι δεν έχει κάποια σχέση με το θέμα, αλλά για κάποιο λόγο πρέπει να μπει εδώ, μπαίνει σε ‘’off topic’’ πλαίσιο για να μη χαλάει ο κόσμος το χρόνο του. Όλες οι απόψεις πρέπει να λέγονται και να συμφωνούμε ή διαφωνούμε με σεβασμό και ο καθένας να σχηματίζει γνώμη.

    Έχουμε επανειλημμένα πει εδώ για την Inalan και για όλους τους πάροχους ότι τέλειος πάροχος δεν υπάρχει.


  6. #13116
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει ειπωθεί ότι το μεγάλο ατού της είναι το upload. Δυστυχώς η επέκταση έχει προβλήματα και οι χρόνοι σύνδεσης που δεν μπορούν να δώσουν έστω και στο περίπου μία ημερομηνία. Αν τυχόν είχε επεκταθεί θα είχε πολλές περισσότερες συνδέσεις. Βέβαια έχω να ομολογήσω ότι έχω δει πολλά κουτιά χωρίς καν να έχει ούτε μια σύνδεση. Πολλοί δεν την ξέρουν και φοβούνται. Επίσης δεν δίνει και την κλασσική τηλεφωνία που κάποιοι θέλουν.
    καλημερα, θα συμφωνησω και εγω. Για την κλασικη τηλεφωνια πλεον και οι παροχοι σιγα σιγα τελειωνουν την Pstn και γινονται voip. Απλα εδω θες voip μεσω αλλης εταιριας, αλλα εχεις καλες επιλογες και με προπληρωμενα πακετα.
    Εχω βαλει modulus 700 και ειμαι 100% ευχαριστημενος και παιζει και απο παντου (asterisk, κινητο κτλ) και πανω απο το δικο της ρουτερ. Ειναι τρομερη ευκολια και με πολυ χαμηλο κοστος! βεβαια δεν εχει απεριοριστα που δινουν αλλοι αλλα εμενα με φτανουν και περισσευουν. Αλλα και η τιμη ειναι αλλη βεβαια.
    Εχεις ομως την επιλογη να εχεις ιντερνετ χωρις τηλεφωνο που αρκετοι την θελουν αφου βολευονται με το κινητο τους για τηλεφωνια.
    Φυσικα δεν υπαρχει τελειος γιαυτο κρινουμε αναλογα τις αναγκες και τις περιπτωσεις και βαζουμε οτι ειναι καλυτερο για εμας.

  7. #13117
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Νέα εφαρμογή της INALAN
    Για Android και iOS
    Κάνετε εγγραφή με αριθμό συμβολαίου και κινητό
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  8. #13118
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικα με το upload, σιγουρα οποιος διακινει τορεντ , το χρειαζεται .
    Με Inalan, η οποία στέλνει emails και κόβει ταχύτητες λόγω Cogent? Καλή τύχη.

  9. #13119
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με Inalan, η οποία στέλνει emails και κόβει ταχύτητες λόγω Cogent? Καλή τύχη.
    Εδώ θα συμφωνήσω με τον φίλο @ThReSh με πάροχο την INALAN/Cogent απλά ξεχνάς το Torrent

  10. #13120
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Εγω θα ηθελα να ρωτησω το εξης.
    Υπαρχει φως στον οριζοντα για IPv6;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ θα συμφωνήσω με τον φίλο @ThReSh με πάροχο την INALAN/Cogent απλά ξεχνάς το Torrent
    Netflix, Prime, HBO - problem solved

  11. #13121
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.933
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Μα δεν έχει καμία σημασία η Cogent σαν πάροχος. Με λίγες IP που έπαιρνε κατευθείαν από Cogent είχε θέμα επειδή ήταν εκείνη υπεύθυνη για τη δραστηριότητά τους. Αλήθεια, πόσο καιρό έχει να ακουστεί σχετικό πρόβλημα; Δεν νομίζω να έκοψαν όλοι τα torrent ή να χρησιμοποιούν όλοι VPN.

  12. #13122
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με Inalan, η οποία στέλνει emails και κόβει ταχύτητες λόγω Cogent? Καλή τύχη.
    Καταρχην ΠΟΤΕ δεν εχουν κοψει ταχυτητες. Το εχουν πει 100000000 φορες.
    Τοτε που ειχε γινει αυτο με την Cogent ηταν καποιοι χρηστες και εκαναν δεκαδες ταινιες upload....
    ετσι τους κοπηκαν ΜΟΝΟ τα torrents προσωρινα μεχρι να διευθετηθει το θεμα γιατι η cogent ειχε στειλει απειλες.
    Αργοτερα η ιναλαν πηρε block ips και απο αλλους παροχους αλλα συνεστησε να χρησιμοποιουμε VPN μαλιστα εχει το vpngate σε σελιδα της.
    Προσωπικα εχω παρει συνδρομη express vpn για παρα πολλους λογους και δεν μου μειωνει ουτε καν την ταχυτητα πουθενα.

    Επειδη ειπες για cogent ξερω περιπτωση με vodafone που εγιναν τα ιδια!!!! και το ιδιο ισχυει και για αλλους παροχους.
    οχι μονο αν ειναι η ip απο δικο της block, αλλα αρκει να περναει ο παροχος μεσω αυτης....
    Εχω δει και σχετικα emails με τις απειλες. Ειχε γινει και σε HOL οταν υπηρχε.

    Και αυτο ειχε γινει πολυ καιρο πριν που ηταν το ip block της απο την cogent, πλεον δεν εχει ακουστει απολυτως τιποτα.
    Και το upload δεν ειναι μονο για τετοια χρηση φυσικα!!!!
    σε καθημερινη βαση βλεπεις την τρομερη διαφορα!!!!

    - - - Updated - - -

    Τα emails τα ειχε στειλει η cogent οχι η ιναλαν, απλα τα προωθησε.

  13. #13123
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.933
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι μονο αν ειναι η ip απο δικο της block, αλλα αρκει να περναει ο παροχος μεσω αυτης....
    Αν δεν είναι η IP της Cogent και κάνει απλώς transit, πώς και για ποιο λόγο θα στείλει ο κάτοχος πνευματικών δικαιωμάτων email σε αυτή;

  14. #13124
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχην ΠΟΤΕ δεν εχουν κοψει ταχυτητες. Το εχουν πει 100000000 φορες.
    Τοτε που ειχε γινει αυτο με την Cogent ηταν καποιοι χρηστες και εκαναν δεκαδες ταινιες upload....
    ετσι τους κοπηκαν ΜΟΝΟ τα torrents προσωρινα μεχρι να διευθετηθει το θεμα γιατι η cogent ειχε στειλει απειλες.
    Αργοτερα η ιναλαν πηρε block ips και απο αλλους παροχους αλλα συνεστησε να χρησιμοποιουμε VPN μαλιστα εχει το vpngate σε σελιδα της.
    Προσωπικα εχω παρει συνδρομη express vpn για παρα πολλους λογους και δεν μου μειωνει ουτε καν την ταχυτητα πουθενα.

    Επειδη ειπες για cogent ξερω περιπτωση με vodafone που εγιναν τα ιδια!!!! και το ιδιο ισχυει και για αλλους παροχους.
    οχι μονο αν ειναι η ip απο δικο της block, αλλα αρκει να περναει ο παροχος μεσω αυτης....
    Εχω δει και σχετικα emails με τις απειλες. Ειχε γινει και σε HOL οταν υπηρχε.

    Και αυτο ειχε γινει πολυ καιρο πριν που ηταν το ip block της απο την cogent, πλεον δεν εχει ακουστει απολυτως τιποτα.
    Και το upload δεν ειναι μονο για τετοια χρηση φυσικα!!!!
    σε καθημερινη βαση βλεπεις την τρομερη διαφορα!!!!

    - - - Updated - - -

    Τα emails τα ειχε στειλει η cogent οχι η ιναλαν, απλα τα προωθησε.
    για να είμαι δίκαιος και αντικειμενικός εγώ θα πω ότι ναι και άλλοι πάροχοι έστειλαν emails "απειλών" στους πελάτες/συνδρομητές τους που χρησιμοποιούσαν torrent και ναι σε αυτούς ήταν η HOL αργότερα VODAFONE το ίδιο έχει κάνει και η FORTHnet και αργότερα NOVA

    η COSMOTE αλλά και η WIND απλά τα αγνοεί...

    γιατί οι εταιρείες έχουν ένα όπλο στην διάθεση τους την γνωστή σε όλους επιτροπή για την προστασία πνευματικών δικαιωμάτων άρα αν νοιώθουν ότι κάποιος τους "κλέβει" απευθύνονται εκεί και υπάρχει μια διαδικασία ώστε να μπλοκαριστεί (DNS) η ανάλογη ιστοσελίδα/torrent.

    όπως φυσικά έχει και ο πελάτης/συνδρομητής ένα όπλο στην διάθεση του που λέγεται VPN

    το να στέλνεις email απειλών έστω και από τρίτο στον πελάτη/συνδρομητή σου εμένα προσωπικά με εκνευρίζει και εταιρεία που θα το κάνει απλά με έχει χάσει από πελάτη

    ότι αφορά τις επιτροπές/οργανώσεις για τα πνευματικά δικαιώματα κάποτε με ενόχλησε μια κυρία επειδή λέει σύμφωνα με τα αρχεία της η IP διεύθυνση μου (COSMOTE) κατέβασε ταινία της DISNEY και άρχισε να μου λέει τα δικά της...
    εγώ απλά την σταμάτησα λέγοντας όταν μου φέρεται ένταλμα από εισαγγελέα που να δείχνει ότι με νόμιμο τρόπο αποκτήσατε τα στοιχεία μου (φυσικό πρόσωπο) και τα αντιστοιχήσατε με την διαδικτυακή μου διεύθυνση IP του παρόχου μου COSMOTE οποίος ουδέποτε σας έδωσε στοιχεία φυσικά σύμφωνα με δήλωση του από το νομικό τμήμα τότε ξανά μιλάμε αν όμως με ενοχλήσετε ξανά τότε θα μιλήσετε με τον νομικό μου εκπρόσωπο (δικηγόρο) και θα τα πούμε στα δικαστήρια.
    ναι θα συμφωνήσω ότι υπάρχουν υπάρχουν νόμιμες λύσεις online streaming όπως το NETFLIX - AMAZON PRIME - APPLE TV+ HBOmax και σύντομα το DISNEY+ που διευκολύνει τον περισσότερο κόσμο...

  15. #13125
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν είναι η IP της Cogent και κάνει απλώς transit, πώς και για ποιο λόγο θα στείλει ο κάτοχος πνευματικών δικαιωμάτων email σε αυτή;
    καλημερα, δεν γνωριζω.
    Παντως εχει γινει με vodafone και με hol εχω δει και emails, αλλα δεν ξερω η Ip τι ηταν. Ουτε αυτος που το επαθε ηξερε.
    Αυτο που λεω ειναι οτι εχουν γινει και με αλλους παροχους αυτα. Αυτο ειναι το θεμα.
    Δεν σημαινει οτι αμα δεν εχουμε ip cogent ειμαστε ασφαλής και κανουμε οτι γουσταρουμε....

    - - - Updated - - -

    Παντως απο την ip βρισκεις σε ποιον παροχο ανηκει, ξεχασα να το γραψω πριν. Αν θελουν ολα γινονται.
    Και εχει γινει με την cogent επειδη εχει καποια συγγενης σχεση που δεν θυμαμαι τωρα το ειχα διαβασει, με την RIAAA που ειναι για την καταπολεμηση της πειρατειας.
    Οχι οτι δεν μπορει να γινεται και με αλλους. Στην χωρα μας ειναι ποιο χαλαρα αυτα τα πραγματα σε αλλες χωρες τους σκιζουν ολους.

    Αυτα....για να ειμαστε λοιπον καλυμμενοι ΜΟΝΟ με VPN ανεξαρτητως παροχου!!!

    - - - Updated - - -

    http://lg.inalan.gr/ το site που ελεγα, εχει κατω κατω το δωρεαν vpn gate και με οδηγιες χρησης.

Σελ. 875 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 855865870873874875876877880885895 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας