Σελ. 638 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 618628633636637638639640643648658 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.556-9.570 από 18488

Θέμα: Inalan

  1. #9556
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cygnus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρει κανείς γιατί στο HG8546M που δίνει η Inalan δε μπορώ να θέσω DNS server;
    Καλημέρα, σε πολλους παροχους για να μην πω σε ολους είναι τακτικη αυτό πλεον και πιστευω ότι εχει να κανει με την πειρατεια.
    Δλδ μεσω του DNS απαγορευουν οι παροχοι καποιες σελιδες να ανοιγουν, ετσι εχουν αυτοι τον ελεγχο.

  2. #9557
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, σε πολλους παροχους για να μην πω σε ολους είναι τακτικη αυτό πλεον και πιστευω ότι εχει να κανει με την πειρατεια.
    Δλδ μεσω του DNS απαγορευουν οι παροχοι καποιες σελιδες να ανοιγουν, ετσι εχουν αυτοι τον ελεγχο.
    Καμια απολυτως σχεση.
    DNS μπορεις να αλλαξεις και τοπικα στον υπολογιστη.

    Αν αυτος ειναι ο τροπος για να καταπολεμηθει η πειρατεια, τοτε ζητω η πειρατεια.
    Εμενα πιο πολυ μου φαινεται οτι δεν το υποστηριζει το HG8546M οταν αυτο ειναι κλειδωμενο.

  3. #9558
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην μπλεκεστε με τετοια πραγματα.

    Δοκιμασμενη λυση που δουλευει ΑΨΟΓΑ.

    1) Πολυ πιο φτηνα.
    2) Μέγιστη Ταχύτητα Wireless1200 Mbps
    3) Μέγιστη Ταχύτητα LAN 1000 Mbps

    Ειναι απο τις καλυτερες value/money λυσεις.
    Παντως επειδη εχω και αυτο και το tenda, μπορω να πω οτι το tenda ειναι φανερα καλυτερο. Τα εβαλα και τα δυο στην ιδια vdsl 50αρα. Καλα δουλευουν και τα δυο. Το tenda ομως τερματιζει το wifi παντα , και σε μακρυτερη αποσταση , είτε στα 2.4 είτε στα 5.

    - - - Updated - - -

    Εχω καμια ωρα και παιδευομαι να κατεβασω σε ενα Xiaomi μια αναβαθμιση MIUI, και ταυτοχρονα αναβαθμιση σε καποιες εφαρμογες συστηματος.
    Κατεβαζει, το χανει, ξανααρχιζει, τελικα κατεβαινει, παει να αναβαθμιστει και το update.zip ειναι corrupted.
    Πως μου ερχεται και το συνδεω στο Wifi της Wind.
    Ολα μια χαρα. Αναβαθμιστηκαν, κατεβηκαν ολα κομπλε.
    Πως γινεται να κατεβαινει corrupted απο την Ιναλαν?
    Στον υπολογιστη που ειναι συνδεμενος επανω στο switch, δεν εχω καποιο προβλημα.

  4. #9559
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    INALAN πριν 1 hr :

    Έφτασε και η εβδομαδιαία ενημέρωση συνδέσεων, με την ταχύτητα του φωτός να μοιράζεται σε κάθε σπίτι, σε κάθε ενδιαφερόμενο, ο οποίος έχει συμπληρώσει τη φόρμα ενδιαφέροντος (!)

    Για Αθηνα:
    ΝΈΑ ΙΩΝΙΑ : Αργυροκαστρου, Αγχιάλου, Καισαρείας, Ηρώων Καλογρεζας, Ευτυχιας
    ΓΑΛΑΤΣΙ: Κορινης
    ΑΘΗΝΑ: Κάλλη Σακκα, Τροπαιων, Σικινου, Καυκασου, Αμοργού, Αγίας Ζώνης, Λεσβου, Μεγιστης, Παρνηθος, Λανίτη, Ζακυνθου, Λεοντιου, Λελας Καραγιάννη, Αμυκλων, Πεστων, Πυθιας
    ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ: Σπύρου Μελα, Παπανικολη, Πεύκων

    Ευχόμαστε σε όλους μια υπέροχη μέρα!


    https://www.facebook.com/inalan.gr/p...85209894951437

    - Περιμένουμε και τα πρώτα κουτιά στου Γκύζη!
    (προς Νέα Κυψέλη/Πολύγωνο μάλλον..)

    https://www.google.com/maps/d/viewer...064379266&z=17
    ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (ΠΕΡΙΣΣΟΣ Συγκεκριμένα στην ΑΒΕΡΩΦ υπάρχει κάλυψη? αφορά εταιρεία) έχω στείλει και σχετικό μήνυμα από την ιστοσελίδα της ΙΝΑΛΑΝ μέσω φόρμας ενδιαφέροντος.

  5. #9560
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (ΠΕΡΙΣΣΟΣ Συγκεκριμένα στην ΑΒΕΡΩΦ υπάρχει κάλυψη? αφορά εταιρεία) έχω στείλει και σχετικό μήνυμα από την ιστοσελίδα της ΙΝΑΛΑΝ μέσω φόρμας ενδιαφέροντος.
    Γενικότερα ναι. Όμως πρέπει να ξέρουμε και τον αριθμό για να σας απαντήσουμε συγκεκριμένα.
    Εάν θέλετε στείλτε ένα π.μ.

    Ευχαριστούμε.

  6. #9561
    Καλησπερα θα ηθελα να ρωυησω αν η ΙΝΑLAN ειναι στο πραγραμμα δράσης SFBB για επιδοτηση οπτικης ινας για 24 μηνες με εξοφληση συνδεσης μεσω κουπονιων που εχει ο δικαιουχος
    Αν ναι σε ποιο τηλ. πρεπει να επικοινωνησω ???
    Ευχαριστω

  7. #9562
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.682
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όχι η Inalan δεν συμμετέχει στο πρόγραμμα sfbb..

    γιατί δεν πληρεί τους όρους του προγράμματος..
    (π.χ ένας.. εταιρία που διαθέτει τις συνδέσεις της, στην χονδρική πώληση..)
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #9563
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι η Inalan δεν συμμετέχει στο πρόγραμμα sfbb..

    γιατί δεν πληρεί τους όρους του προγράμματος..
    (π.χ ένας.. εταιρία που διαθέτει τις συνδέσεις της, στην χονδρική πώληση..)
    Και που δεν συμμετέχει, πάλι η τιμή της είναι καλύτερη. Άσε που όταν λήξει το 24μηνο, η τιμή στις άλλες θ' ανέβει αρκετά χωρίς το voucher...

  9. #9564
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και που δεν συμμετέχει, πάλι η τιμή της είναι καλύτερη. Άσε που όταν λήξει το 24μηνο, η τιμή στις άλλες θ' ανέβει αρκετά χωρίς το voucher...
    Φίλε Δημήτρη θα σε μαλώσω...απλά υποθέσεις κάνεις

    εδώ η COSMOTE δίνει το 100/10 μόλις με 29 ευρώ και παρά το γεγονός ότι μου κοστίζει εμένα παραπάνω καθώς είμαι από τους πρώτους που έβαλα FTTH στην περιοχή μου

    εννοείται ότι θα παραμείνω FTTH και ας πληρώνω παραπάνω

    εδώ με VDSL 50/5 λόγω τηλεφωνίας ISDN (2 κανάλια φωνής) πλήρωνα 100+ ευρώ το δίμηνο

    θα με χαλάσει τώρα το FTTH 100/10 με (2 κανάλια (VoIP) φωνής)...

    καμία σύγκριση

    εδώ περιμένω να βάλω το 1 Gigabit τι μου λες τώρα πίσω γύρισμα δεν υπάρχει για εμένα προσωπικά τέλος το ADSL/VDSL

    τα έχω όλα μέσα στο σπίτι μου.

  10. #9565
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδώ περιμένω να βάλω το 1 Gigabit τι μου λες τώρα πίσω γύρισμα δεν υπάρχει για εμένα προσωπικά τέλος το ADSL/VDSL τα έχω όλα μέσα στο σπίτι μου.
    Ίσως εγω το παρεξήγησα αλλά η τελευταία φράση σου υπονοεί οτι η Inalan είναι ADSL/VDSL? Δεν είναι αν έχει γίνει μπέρδεμα...

  11. #9566
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως εγω το παρεξήγησα αλλά η τελευταία φράση σου υπονοεί οτι η Inalan είναι ADSL/VDSL? Δεν είναι αν έχει γίνει μπέρδεμα...
    καμία σχέση φίλε μου λάθος κατάλαβες

    εγώ απάντησα στον φίλο Δημήτρη εξηγώντας του ότι από την στιγμή που έβαλα FTTH 100/10 (VODAFONE/COSMOTE) με δύο κανάλια (VoIP) φωνής δεν υπάρχει πίσω γυρισμός σε τεχνολογίες ADSL/VDSL όσο και να είναι το κόστος μετά την επιδότηση της δράσης sfbb.gr (η οποία κρίμα που δεν συμμετέχει η INALAN/HCN κ.α)

    γιατί γενικά το FTTH είναι υποβαθμισμένο (πιστεύω ο περισσότερος κόσμος δεν ξέρει τι είναι) για αυτό δεν έχει τόση πελατεία
    το βλέπω από τους ιδιοκτήτες/ενοίκους στην πολυκατοικία μου όταν ήρθε το FTTH ευτυχώς που έχουν παιδιά ή εγγόνια όποτε ήταν εύκολο να πειστούν και να βάλουν οι οποίοι τώρα με ευχαριστούν που τους άνοιξα τα μάτια και πλέον έχουν με ένα καλώδιο ταχύτητα του φωτός - βλέπουν τηλεόραση - έχουν ασύρματο δίκτυο για τις συσκευές τους - κάνουν βιντεοκλήσεις σε συγγενείς στο εξωτερικό - βλέπουν βίντεο κτλ...
    το γιατί μάλλον είναι γιατί δεν θέλουν να χάσουν πελάτες όλες οι εταιρείες από το ADSL/VDSL που θα πάνε άπατα

    αν πέσει η τιμή στο FTTH και ο άλλος μπορεί να έχει συνδέσεις 100άρες - 200άρες ή και παραπάνω

    εγώ πάντως περιμένω για το 1 Gigabit σε αυτό προσανατολίζομαι μέχρι τότε καλά είναι τα 100.

    η INALAN δίνει FTTH 100/100 - 200/200

    ήδη κανόνισα ραντεβού ώστε να συνεννοηθούν με την υπεύθυνη υποκαταστήματος της εταιρείας που εργάζομαι και να βάλουν όποιο πακέτο κριθεί ότι χρειάζεται
    η υπεύθυνη του υποκαταστήματος έχει πάρει την έγκριση μου ήδη να προχωρήσει.

  12. #9567
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ απάντησα στον φίλο Δημήτρη εξηγώντας του ότι από την στιγμή που έβαλα FTTH 100/10 (VODAFONE/COSMOTE) με δύο κανάλια (VoIP) φωνής δεν υπάρχει πίσω γυρισμός σε τεχνολογίες ADSL/VDSL όσο και να είναι το κόστος μετά την επιδότηση της δράσης sfbb.gr (η οποία κρίμα που δεν συμμετέχει η INALAN/HCN κ.α)
    Δεν εχει σημαντικες διαφορες η γραμμη σου απο μια Vdsl 100/10 . Ειδικα με το +10% η Vdsl κλειδωνει 110/11 με κοστος 30€/μηνα

    να μου συγκρινεις το upload στην ιναλαν να το καταλαβω. εκει ειναι συντριπτικη η διαφορα με 28€/μηνα
    The gr81 .

  13. #9568
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Δημήτρη θα σε μαλώσω...απλά υποθέσεις κάνεις

    εδώ η COSMOTE δίνει το 100/10 μόλις με 29 ευρώ και παρά το γεγονός ότι μου κοστίζει εμένα παραπάνω καθώς είμαι από τους πρώτους που έβαλα FTTH στην περιοχή μου

    εννοείται ότι θα παραμείνω FTTH και ας πληρώνω παραπάνω

    εδώ με VDSL 50/5 λόγω τηλεφωνίας ISDN (2 κανάλια φωνής) πλήρωνα 100+ ευρώ το δίμηνο

    θα με χαλάσει τώρα το FTTH 100/10 με (2 κανάλια (VoIP) φωνής)...

    καμία σύγκριση

    εδώ περιμένω να βάλω το 1 Gigabit τι μου λες τώρα πίσω γύρισμα δεν υπάρχει για εμένα προσωπικά τέλος το ADSL/VDSL

    τα έχω όλα μέσα στο σπίτι μου.
    Στην Inalan με συμβόλαιο όμως, έχεις 200/200 Mbps στα 28€.

  14. #9569
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Inalan με συμβόλαιο όμως, έχεις 200/200 Mbps στα 28€.
    συμφωνώ για το 200/200 με 28 ευρώ στους ιδιώτες

    αλλά με αφήνει αδιάφορο

    η INALAN μου αρέσει για το FTTH 100/100

    δεν μου αρέσει όμως για διάφορους περιορισμούς που έχει

    εγώ είμαι στην κατηγορία των χρηστών που θέλω να έχω πλήρη ελευθερία και έλεγχο στην σύνδεση μου/εξοπλισμό μου (να μην χρειάζομαι γνώσεις πυρηνικής φυσικής ή κάτι άλλο για να δουλέψουν πράγματα που θέλω)

    έτσι δεν την επιλέγω (θα μου πεις δεν μπορείς αφού δεν έχει έρθει στην περιοχή σου...σωστά) και να έρθει πάλι δύσκολα θα την επιλέξω

    άλλωστε το 200/200 δεν θα το διάλεγα ούτε το 500/500

    εμένα μου αρέσει αυτό που έχω τώρα 100/10 (μακάρι να ήταν 100/100) και το επόμενο στάδιο θα είναι 1000/100 (μακάρι να ήταν 1000/1000)

    αυτά ισχύουν για εμένα προσωπικά

  15. #9570
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχει σημαντικες διαφορες η γραμμη σου απο μια Vdsl 100/10 . Ειδικα με το +10% η Vdsl κλειδωνει 110/11 με κοστος 30€/μηνα

    να μου συγκρινεις το upload στην ιναλαν να το καταλαβω. εκει ειναι συντριπτικη η διαφορα με 28€/μηνα
    Δεν είναι μόνο η ταχύτητα το θέμα. Στο FTTH είναι πολύ καλύτερη η εμπειρία.

Σελ. 638 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 618628633636637638639640643648658 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας