Σελ. 825 από 1234 ΠρώτηΠρώτη ... 805815820823824825826827830835845 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.361-12.375 από 18507

Θέμα: Inalan

  1. #12361
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο την στιγμή που κάποιος αναφέρεται δημόσια σε αυτούς πρέπει να απαντήσουν και αυτό κάνανε.
    Στείλτε πμ.

    Αλλά το να προσπαθείτε να τους βγάλετε στον τάκο δεν είναι σωστό.
    Ξεκινώντας απ’ το δεύτερο, τουλάχιστον ως προς τη δική μου περίπτωση και καμιά δεκαριά άλλων σ’ αυτό το νήμα που μπορώ να παραθέσω, όταν τους γράφεις τόσα Π.Μ. και αδιαφορούν και μόνο όταν τους τα γράψεις δημόσια ασχολούνται, δε ξέρω αν λέγεται ‘’τους βγάζεις στον τάκο’’, σίγουρα όμως λέγεται marketing.

    Όσο για το πρώτο, και σ’ αυτό συμφωνώ, ωστόσο δε τους ρώτησε κάποιος κάτι. Ακόμη περιμένω απάντηση, στο πολύ συγκεκριμένο που ρώτησα στο #12343 και εκεί βγήκαν να μιλήσουν γενικά και αόριστα, όταν εμείς γι’ αυτά που λένε ή λέμε, δε αντιπαραθετόμαστε γενικά και αόριστα αλλά συγκεκριμένα.

  2. #12362
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deanoh7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ βασικά συμφωνώ και με τους τρεις σας.

    @x_undefined & sdikr, Επειδή η συζήτηση ξεκίνησε από την έξτρα σύνδεση στο κουτί του wesker και μετά μπήκε το θέμα που έθεσε ο esertas, απλά για διευκρίνιση με αυτά που πολύ συγκεκριμένα έχω παραθέσει:

    1. Στη φωτογραφία που έχω δημοσιεύσει από το καλώδιο της Inalan με τις 12 χρωματιστές ίνες, αν πληροί τις προϋποθέσεις των dB για το σήμα μετά από το splitter που έγραψε ο x_undefined, στη κάθε μια απ’ αυτές τις ίνες μπορούν να συνδεθούν από οχτώ (8 σύμφωνα με τους τεχνικούς της Inalan) και πάνω (σύμφωνα με τον sdikr) ή όχι?

    2. Αν στη προηγούμενη ερώτηση ισχύει το ‘’πολλοί’’, τα 2,5Gbps που έγραψε ο x_undefined, μοιράζονται σε όσους συνδέονται πάνω σ’ αυτή την (μια απ’ τις 12), ίνα ή όχι?


    @Iris07, Τα δύο πρώτα link που παρέθεσες τα είχα ξεχάσει τελείως και αυτό απαντάει και στον esertas και εμένα, περί 1Gbps σε οικιακούς. Κρατάω μια επιφύλαξη (ή ελπίδα) ότι το μήνυμα είναι τέσσερα χρόνια πριν και πολλά που δε μαθαίνουμε μπορεί να έχουν αλλάξει.

    Το τελευταίο link περί κορμού, έχει να κάνει με τη λέξη που μπαίνει μπροστά απ’ τον κορμό για να τον χαρακτηρίσει, άστο, δικό μου κόλλημα…

    Καλημέρα σας.
    1. Όλα εξαρτώνται από το τι είδους ίνα έρχεται από το φρεάτιο στον εν λόγω κατανεμητή, τι κολλήσεις έχουν προηγηθεί, εάν έχει μοιραστεί, κτλ κτλ. Εάν πάρουμε ως παράδειγμα μια κλασική ίνα που κατά βάση χρησιμοποιούμε, μπορεί να σηκώσει από 8 (πιο παλιός και απλός σχεδιασμός) έως και 16 πελάτες, και μάλιστα και πολλούς παραπάνω, ανάλογα την κόλληση και τον ευρύτερο προγραμματισμό / σχεδιασμό για την περιοχή ή και πολυκατοικία που προορίζεται. Έπειτα σπλλίτερς υπάρχουν διαφόρων ειδών, κάθε ένας επηρεάζει το τελικό σήμα που θα φτάσει στον συνδρομητή και ορίζει πόσοι ακόμα μπορούν να συνδεθούν, όταν μπει.
    2. Όχι.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σας.

    Με εκτίμηση,
    INALAN TEAM.

  3. #12363
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.918
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    2. Όχι.
    Αλλά; Τι μοιράζεται στους 8 ή 16 που είναι πάνω σε μια ίνα; Δεν είναι το κλασικό GPON;

  4. #12364
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά; Τι μοιράζεται στους 8 ή 16 που είναι πάνω σε μια ίνα; Δεν είναι το κλασικό GPON;
    To capacity προσαρμόζεται από εμάς, αναλόγως τις απαιτήσεις/ανάγκες της κάθε περίπτωσης.
    Και όπου αυτό είναι δυνατό να αλλαχτεί, είναι σημαντικό να τονιστεί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος INALAN TEAM : 28-07-21 στις 15:52.

  5. #12365
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.918
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Ευχάριστο αυτό, τότε

  6. #12366
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    OK, now we’re getting somewhere…

    Δεν ήταν και τόσο δύσκολο, έτσι δεν είναι? Αν και νομίζω ότι έγινε κατανοητό μετά το χθεσινό ξεκατίνιασμα ωστόσο να πω ότι, άλλα λέμε σε πινακοθήκες, μουσεία και εκκλησίες, άλλα λέμε σε μπαρ, club και γήπεδα και άλλα λέμε σε καφετέριες, παγκάκια και πάρκα και ότι άλλο παράδειγμα για ύφος λόγου.

    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση του εκπρόσωπου της εταιρείας, όπου φαίνεται να ισχύουν τα παρακάτω αν δε κάνω λάθος (με σειρά ποσταρίσματος):

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deanoh7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μείνω σ’ αυτό που μου είπαν οι τεχνικοί της Inalan δηλαδή, η κάθε ίνα μπορεί να εξυπηρετήσει οχτώ (8) συνδέσεις (κανάλια)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και βέβαια στους σωλήνες αυτούς δεν θα έχει παντού τον ίδιο αριθμό από οπτικές..
    Σίγουρα βέβαια θα γίνεται και αναβάθμιση εάν χωράνε να περάσουν και άλλες οπτικές.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να μην μπορεί να την κάνει split επειδή θα πέσει κάτω από αποδεκτά όρια το σήμα (-28 dBm), όχι επειδή έχει κάποιο ταβάνι στο bandwidth. Γενικώς, όλοι οι χρήστες που είναι πάνω σε 1 οπτική που έχει μοιραστεί σε αυτούς, μοιράζονται 2,5 Gbps download
    (Μετά απ’ την εξήγηση φαίνεται ότι και στις οχτώ γίνεται το split και άρα και στις οχτώ μοιράζονται τα 2,5Gbps?)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι μόνο 18 αλλά μέχρι και σπλιτ σε 32 (ή 64) θα κάνουνε 32 άτομα θα μοιραστούνε το Bandwidth Μια ίνας (τα 2.5/1,2)
    Μετά από τη περίοδο του καύσωνα θα επανέλθω με συμπληρωματικές πληροφορίες για τα παραπάνω.

    Θα ήθελα να πω μια κουβέντα για τον Zer0c00L που λέει ότι φαίνεται ο κακός της υπόθεσης ότι όντως, εγώ τουλάχιστον, έχω διαφωνήσει άπειρες φορές μ’ αυτά που ποστάρει σ’ αυτό το νήμα που παρακολουθώ και σπανίως συμφωνήσει. Αυτό που έχει όμως σημασία, είναι ότι συμβάλεις φίλε Zer0c00L σ’ αυτό που γίνεται σ’ ένα φόρουμ και νιώθω άβολα κοιτώντας πόσο εσύ και κάποιοι άλλοι, έχετε συμβάλει εδώ συγκριτικά με εμένα. Ο καθένας, όπως και όσο μπορεί φυσικά, και θα πω κάτι για τη φράση που έγραψες ‘’ δημόσια διαδικτυακή κοινότητα (τεχνολογίας) που έχει βάλει το δικό της λιθαράκι σε αυτό που λέγεται τηλεπικοινωνίες και διαδίκτυο’’. Δεν θα το πάω ρομαντικά, αλλά με νούμερα που αρέσουν σ’ εμάς (όχι αυτού του είδους τα νούμερα, αλλά anyways…), αλλά αυτά που κυρίως αρέσουν στο marketing.

    Παραθέτω (επειδή μου είναι βολικό γιατί τις έχω διαβάσει) δύο έρευνες του 2010 και 2019. Όλοι όσοι διαβάζουν εδώ ή άλλα φόρουμ ή social media, wikis, blogs, podcasts, κ.λπ., οι εταιρείες πρέπει να καταλάβουν, ότι οι άμεσα ενδιαφερόμενοι σε κάποιο προϊόν, πάνω απ’ το 50% παίρνουν την απόφασή τους να πάρουν το προϊόν, εξ’ αιτίας όλων των social networks. Οι αναποφάσιστοι μεταξύ προϊόντων που παίρνουν τελικά την απόφαση είναι μεταξύ 30 και 40%, ποσοστό που θετικά διπλασιάζεται, όταν σ’ αυτή την επικοινωνία έχουν ανακατευτεί οι Mods (Moderators/Administrators) και δε θα το αναλύσω αυτό ως προς τη ψυχολογία. Υπάρχουν και οι έμμεσα ενδιαφερόμενοι, δλδ “ρώτησα τον φίλο/συγγενή/κ.λπ. αν είναι ευχαριστημένος μ’ αυτό το προϊόν…”, όπου θα παίζει κάποιο ρόλο η διαφήμιση από-στόμα-σε-στόμα, δυστυχώς, αν και θα υπάρχει κάποιο ποσοστό, δεν έχω να παραθέσω κάτι.

    Υπάρχουν 1002 άλλα στοιχεία εκεί μέσα που μπορούν να βοηθήσουν, οπότε, όποιος έχει όρεξη,

    ή πρώτη έρευνα του 2010 εδώ: https://link.springer.com/article/10.1057/jt.2009.29

    και του 2019 εδώ: https://www.researchgate.net/publica..._University_Ho

    Για να διευκολύνω στη περίπτωση που κάποιος/α θέλει να ρίξει παραπάνω διάβασμα, Google Search έτσι: percentage of buying influence by participation in technology forums
    Έτσι λοιπόν, αυτό που έγραψε ο φίλος μας ο Zer0c00L, δεν είναι απλά λιθαράκι, αλλά βράχος.

    Θα ήθελα να ξεκαθαρίσω δικιά μου έκφραση που μπορεί να φάνηκε ότι υποτιμώ κάποιους, ενώ αντιθέτως τους σέβομαι πιέζοντάς τους προς το καλύτερο, είτε συμφωνώ ή διαφωνώ με την ιδιότητά τους και άρα, προκαταβολικά συγνώμη προς τον/ην εκπρόσωπο της εταιρείας.

    Αυτό,
    “Διότι η επιθυμία κάθε εταιρίας να τους συνδέσει όλους, έχει να κάνει με χρήματα και άλλα ανάλογα.
    Η δική μας επιθυμία για καλύτερο internet, πιστέψτε με, και να σας το εξηγήσω, δε θα το καταλάβετε!”

    …, έχει να κάνει με κάποιους εδώ μέσα που, λίγο-πολύ όλοι τους ξέρουμε, έχουν συμβάλει σε όσα θέματα γνωρίζουν απεριόριστα, απλά δέστε τα ποσταρίσματά τους. Για ποιο λόγο άραγε όταν εσάς είναι η δουλειά σας (που πιθανόν να μη πληρώνεστε και επαρκώς να προσθέσω), αυτοί το κάνουν αφιλοκερδώς? …βαρεμάρα?, …συμβάλουν για φιλανθρωπικούς λόγους?, …είναι μόνοι και το φόρουμ είναι η παρέα τους?, …έχουν γνώση που θέλουν να πάει στους επόμενους?, …δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν?, …το αγαπάνε?

    Δεν έχω ιδέα! Δεν μπορώ να εξηγήσω τον λόγο και άρα, και να σας το εξηγήσω για να το καταλάβετε, όπως κι εγώ, δε θα το καταλάβετε. Αυτό που ξέρω είναι ότι συμβαίνει και μας πάει όλους μπροστά. Οπότε σας παρακαλώ προσαρμόστε τις απαντήσεις σας, αλλά και τις βελτιώσεις στο προϊόν σας ανάλογα και no hard feelings.

    Τέλος, ελπίζω για το φίλο μας τον dosman να ξεκίνησε ιδιωτικώς μια επικοινωνία για να βρεθεί λύση ή τουλάχιστον εξήγηση και προφανώς δε χρειάζεται να γραφτεί κάτι δημόσια για το τελευταίο που έγραψα.

    Τώρα τέλος, Ουφ…

  7. #12367
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deanoh7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    OK, now we’re getting somewhere…

    Δεν ήταν και τόσο δύσκολο, έτσι δεν είναι? Αν και νομίζω ότι έγινε κατανοητό μετά το χθεσινό ξεκατίνιασμα ωστόσο να πω ότι, άλλα λέμε σε πινακοθήκες, μουσεία και εκκλησίες, άλλα λέμε σε μπαρ, club και γήπεδα και άλλα λέμε σε καφετέριες, παγκάκια και πάρκα και ότι άλλο παράδειγμα για ύφος λόγου.

    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση του εκπρόσωπου της εταιρείας, όπου φαίνεται να ισχύουν τα παρακάτω αν δε κάνω λάθος (με σειρά ποσταρίσματος):






    (Μετά απ’ την εξήγηση φαίνεται ότι και στις οχτώ γίνεται το split και άρα και στις οχτώ μοιράζονται τα 2,5Gbps?)



    Μετά από τη περίοδο του καύσωνα θα επανέλθω με συμπληρωματικές πληροφορίες για τα παραπάνω.

    Θα ήθελα να πω μια κουβέντα για τον Zer0c00L που λέει ότι φαίνεται ο κακός της υπόθεσης ότι όντως, εγώ τουλάχιστον, έχω διαφωνήσει άπειρες φορές μ’ αυτά που ποστάρει σ’ αυτό το νήμα που παρακολουθώ και σπανίως συμφωνήσει. Αυτό που έχει όμως σημασία, είναι ότι συμβάλεις φίλε Zer0c00L σ’ αυτό που γίνεται σ’ ένα φόρουμ και νιώθω άβολα κοιτώντας πόσο εσύ και κάποιοι άλλοι, έχετε συμβάλει εδώ συγκριτικά με εμένα. Ο καθένας, όπως και όσο μπορεί φυσικά, και θα πω κάτι για τη φράση που έγραψες ‘’ δημόσια διαδικτυακή κοινότητα (τεχνολογίας) που έχει βάλει το δικό της λιθαράκι σε αυτό που λέγεται τηλεπικοινωνίες και διαδίκτυο’’. Δεν θα το πάω ρομαντικά, αλλά με νούμερα που αρέσουν σ’ εμάς (όχι αυτού του είδους τα νούμερα, αλλά anyways…), αλλά αυτά που κυρίως αρέσουν στο marketing.

    Παραθέτω (επειδή μου είναι βολικό γιατί τις έχω διαβάσει) δύο έρευνες του 2010 και 2019. Όλοι όσοι διαβάζουν εδώ ή άλλα φόρουμ ή social media, wikis, blogs, podcasts, κ.λπ., οι εταιρείες πρέπει να καταλάβουν, ότι οι άμεσα ενδιαφερόμενοι σε κάποιο προϊόν, πάνω απ’ το 50% παίρνουν την απόφασή τους να πάρουν το προϊόν, εξ’ αιτίας όλων των social networks. Οι αναποφάσιστοι μεταξύ προϊόντων που παίρνουν τελικά την απόφαση είναι μεταξύ 30 και 40%, ποσοστό που θετικά διπλασιάζεται, όταν σ’ αυτή την επικοινωνία έχουν ανακατευτεί οι Mods (Moderators/Administrators) και δε θα το αναλύσω αυτό ως προς τη ψυχολογία. Υπάρχουν και οι έμμεσα ενδιαφερόμενοι, δλδ “ρώτησα τον φίλο/συγγενή/κ.λπ. αν είναι ευχαριστημένος μ’ αυτό το προϊόν…”, όπου θα παίζει κάποιο ρόλο η διαφήμιση από-στόμα-σε-στόμα, δυστυχώς, αν και θα υπάρχει κάποιο ποσοστό, δεν έχω να παραθέσω κάτι.

    Υπάρχουν 1002 άλλα στοιχεία εκεί μέσα που μπορούν να βοηθήσουν, οπότε, όποιος έχει όρεξη,

    ή πρώτη έρευνα του 2010 εδώ: https://link.springer.com/article/10.1057/jt.2009.29

    και του 2019 εδώ: https://www.researchgate.net/publica..._University_Ho

    Για να διευκολύνω στη περίπτωση που κάποιος/α θέλει να ρίξει παραπάνω διάβασμα, Google Search έτσι: percentage of buying influence by participation in technology forums
    Έτσι λοιπόν, αυτό που έγραψε ο φίλος μας ο Zer0c00L, δεν είναι απλά λιθαράκι, αλλά βράχος.

    Θα ήθελα να ξεκαθαρίσω δικιά μου έκφραση που μπορεί να φάνηκε ότι υποτιμώ κάποιους, ενώ αντιθέτως τους σέβομαι πιέζοντάς τους προς το καλύτερο, είτε συμφωνώ ή διαφωνώ με την ιδιότητά τους και άρα, προκαταβολικά συγνώμη προς τον/ην εκπρόσωπο της εταιρείας.

    Αυτό,
    “Διότι η επιθυμία κάθε εταιρίας να τους συνδέσει όλους, έχει να κάνει με χρήματα και άλλα ανάλογα.
    Η δική μας επιθυμία για καλύτερο internet, πιστέψτε με, και να σας το εξηγήσω, δε θα το καταλάβετε!”

    …, έχει να κάνει με κάποιους εδώ μέσα που, λίγο-πολύ όλοι τους ξέρουμε, έχουν συμβάλει σε όσα θέματα γνωρίζουν απεριόριστα, απλά δέστε τα ποσταρίσματά τους. Για ποιο λόγο άραγε όταν εσάς είναι η δουλειά σας (που πιθανόν να μη πληρώνεστε και επαρκώς να προσθέσω), αυτοί το κάνουν αφιλοκερδώς? …βαρεμάρα?, …συμβάλουν για φιλανθρωπικούς λόγους?, …είναι μόνοι και το φόρουμ είναι η παρέα τους?, …έχουν γνώση που θέλουν να πάει στους επόμενους?, …δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν?, …το αγαπάνε?

    Δεν έχω ιδέα! Δεν μπορώ να εξηγήσω τον λόγο και άρα, και να σας το εξηγήσω για να το καταλάβετε, όπως κι εγώ, δε θα το καταλάβετε. Αυτό που ξέρω είναι ότι συμβαίνει και μας πάει όλους μπροστά. Οπότε σας παρακαλώ προσαρμόστε τις απαντήσεις σας, αλλά και τις βελτιώσεις στο προϊόν σας ανάλογα και no hard feelings.

    Τέλος, ελπίζω για το φίλο μας τον dosman να ξεκίνησε ιδιωτικώς μια επικοινωνία για να βρεθεί λύση ή τουλάχιστον εξήγηση και προφανώς δε χρειάζεται να γραφτεί κάτι δημόσια για το τελευταίο που έγραψα.

    Τώρα τέλος, Ουφ…
    Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια

    Δεν με πειράζει να είμαι ο "κακός" της υπόθεσης ξέρω ότι έχω δίκιο σε ότι λέω όποτε μου φτάνει

    Ναι αν δεν ήταν η δημόσια διαδικτυακή κοινότητα που λέγεται ADSLgr.com όσο και να έχω διαφωνήσει με τους διαχειριστές/συντονιστές της (άνθρωποι είμαστε άλλωστε δεν μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα κάπου θα διαφωνήσουμε) πολλά πράγματα δεν θα είχαν αλλάξει προς το καλύτερο για εμάς τους καταναλωτές
    για μένα είναι ο ΒΡΑΧΟΣ όπως πολύ σωστά είπες σε αυτό που λέγεται τηλεπικοινωνίες και διαδίκτυο και αρκετοί φίλοι από εδώ μέσα έχουν βάλει το δικό τους λιθαράκι.

    Εννοείται ότι είμαι ΥΠΕΡ πρωτοβουλιών που παίρνουν νέες εταιρείες όπως η INALAN - HCN κτλ είτε συμφωνώ είτε διαφωνώ

    Ο ανταγωνισμός μεταξύ των εταιρειών είναι καλός γιατί τις βοηθάει να γίνουν καλύτερες έτσι απολαμβάνουμε εμείς οι καταναλωτές καλύτερες υπηρεσίες.

    Καλή συνέχεια

    Υ.Σ. Οι εταιρείες καλά θα κάνουν να ρίχνουν μια ματιά στα διαδικτυακά φόρουμς έτσι θα βελτιωθούν.

  8. #12368
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Γιατί πρέπει να δώσει εξήγηση η Inalan δημόσια εδώ;
    Πως μοιράζεται η συνδεσμολογία…. πως τι και γιατί.

    Που είναι το λιθαράκι, να γράψει ο εκπρόσωπος αναφορά και εξήγηση ;

    Για πάρε τον ΟΤΕ και ζητά κάτι τέτοιο….. γιατί δεν με συνδέεις , γιατί με βάζεις σε προφίλ που γουστάρεις (ΕΔΩ ΓΕΛΑΩΩΩΩΩ)

    Λέγατε για το τηλεφωνικό κέντρο ότι δεν έχει κόσμο, πάρε τον ΟΤΕ και περίμενε να σε καλέσουν 40+ λεπτά

    Άντε γιατί πολλοί νομίζεται ότι ο άλλος είναι υπάλληλος σας
    Υπάλληλος = υπό του άλλου

    Δεν καίγεται η Inalan να σε κάνει πελάτη…. εσυ καίγεσαι για 28€ 200/200
    Πρέπει να καταλαβαίνεται ότι πριν γίνει κάτι …. Θέλει άδειες …. κόστος …. ζήτηση

    Διαβάζω 30+ σελίδες για το τι γίνεται στην κάθε γειτονιά, και ποτέ
    Και εγώ περίμενα 5 χρόνια να συνδεθώ

    Το έχετε κάνει το threat τα νέα της κυρα Μαρίας

  9. #12369
    Εγγραφή
    09-03-2004
    Περιοχή
    Ag. Paraskevi / Athens
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Custom
    Router
    PfSense - Mikrotik
    Η αληθεια να λεγεται.

    Δεν υπαρχουν βρυσες που να τρεχουν πισω απο διψασμενους.



    Εμενα μονο η ελλειψη ipV6 μου "καθεται" καπως, μετα απο τοσα χρονια επρεπε να το ειχαν τακτοποιησει...

    ΑΛΛΑ, και η Vodafone που εχω leased FO, λαλακιες μου λεει, οτι "δεν διατιθεται εμπορικα η υπηρεσια", και τετοιες μπαρουφες. Μονο ο ΟΤΕ ειναι μπροστα σ αυτο το θεμα. Ακομα και η Forthnet δινει.


    ΑΡΑ, καλα ειμαστε (σχετικα).

  10. #12370
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί πρέπει να δώσει εξήγηση η Inalan δημόσια εδώ;
    Πως μοιράζεται η συνδεσμολογία…. πως τι και γιατί.

    Που είναι το λιθαράκι, να γράψει ο εκπρόσωπος αναφορά και εξήγηση ;

    Για πάρε τον ΟΤΕ και ζητά κάτι τέτοιο….. γιατί δεν με συνδέεις , γιατί με βάζεις σε προφίλ που γουστάρεις (ΕΔΩ ΓΕΛΑΩΩΩΩΩ)

    Λέγατε για το τηλεφωνικό κέντρο ότι δεν έχει κόσμο, πάρε τον ΟΤΕ και περίμενε να σε καλέσουν 40+ λεπτά

    Άντε γιατί πολλοί νομίζεται ότι ο άλλος είναι υπάλληλος σας
    Υπάλληλος = υπό του άλλου

    Δεν καίγεται η Inalan να σε κάνει πελάτη…. εσυ καίγεσαι για 28€ 200/200
    Πρέπει να καταλαβαίνεται ότι πριν γίνει κάτι …. Θέλει άδειες …. κόστος …. ζήτηση

    Διαβάζω 30+ σελίδες για το τι γίνεται στην κάθε γειτονιά, και ποτέ
    Και εγώ περίμενα 5 χρόνια να συνδεθώ

    Το έχετε κάνει το threat τα νέα της κυρα Μαρίας
    Δεν χρειάζεται να είσαι τόσο προκλητικός - ειρωνικός

    Δεν γουστάρεις να απαντήσεις/σχολιάσεις μην το κάνεις

    Αν κάτσεις να διαβάσεις την επίσημη απάντηση της εταιρείας που με λάθος τρόπο υπερασπίζεσαι

    Ναι θέλει να μας κάνει πελάτες για να έχει κέρδος/χρήματα άρα να πληρώσει το προσωπικό της και φυσικά να κάνει επενδύσεις

    Ναι θέλει να μας συνδέσει για να επεκταθεί

    Ναι θέλουμε να γίνουμε πελάτες για τα 28 ευρώ το μήνα για να έχουμε 100/100

    Γιατί αν δεν έχει κέρδη / χρήματα

    Μάντεψε τι θα γίνει θα απολυθούν οι εργαζόμενοι της και θα μείνουν άνεργοι και εσύ όπως και οι υπόλοιποι πελάτες χωρίς υπηρεσία...

    Αλλά ούτε εσύ ούτε η INALAN είστε αποκλειστικότητα να ξέρετε υπάρχουν και άλλοι...

  11. #12371
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί πρέπει να δώσει εξήγηση η Inalan δημόσια εδώ;
    Πως μοιράζεται η συνδεσμολογία…. πως τι και γιατί.

    Που είναι το λιθαράκι, να γράψει ο εκπρόσωπος αναφορά και εξήγηση ;

    Για πάρε τον ΟΤΕ και ζητά κάτι τέτοιο….. γιατί δεν με συνδέεις , γιατί με βάζεις σε προφίλ που γουστάρεις (ΕΔΩ ΓΕΛΑΩΩΩΩΩ)

    Λέγατε για το τηλεφωνικό κέντρο ότι δεν έχει κόσμο, πάρε τον ΟΤΕ και περίμενε να σε καλέσουν 40+ λεπτά

    Άντε γιατί πολλοί νομίζεται ότι ο άλλος είναι υπάλληλος σας
    Υπάλληλος = υπό του άλλου

    Δεν καίγεται η Inalan να σε κάνει πελάτη…. εσυ καίγεσαι για 28€ 200/200
    Πρέπει να καταλαβαίνεται ότι πριν γίνει κάτι …. Θέλει άδειες …. κόστος …. ζήτηση

    Διαβάζω 30+ σελίδες για το τι γίνεται στην κάθε γειτονιά, και ποτέ
    Και εγώ περίμενα 5 χρόνια να συνδεθώ

    Το έχετε κάνει το threat τα νέα της κυρα Μαρίας
    Το να γράφουμε και ζητάμε κάποια πράγματα από την εταιρεία δεν είναι παράλογο. Δεν θέλουμε να γίνει η INALAN ΟΤΕ σε καμία περίπτωση, είτε σε τηλεφωνική είτε σε τεχνική εξυπηρέτηση. Να μην πω για τις άλλες 3 που σε πολλές περιπτώσεις απλά πετάνε αετό. Άλλωστε η παρουσία που έχει εδώ η εταιρεία είναι λόγος που μπορούμε να συζητάμε τις όποιες απορίες ή για αυτούς που κατέχουν 5 γνώσεις παραπάνω να καταλάβουν τι και πως έχει στήσει η εταιρεία το δίκτυο καθαρά για γνώσεις. Δεν κρίνουμε ούτε λέμε πως να κάνει τη δουλειά της (άσχετα αν σε μερικά σημεία διαφωνούμε ως προς το πέρασμα της ίνας) αλλά σαφώς και είμαστε ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες τις οποίες λαμβάνουμε σε σχέση με την τιμή και τον ανταγωνισμό. Το να ακούει η εταιρεία τους πελάτες της μόνο καλό κάνει και στις 2 πλευρές και φυσικά κανείς δεν είναι υπάλληλος. Όλοι θέλουν να είναι ευχαριστημένοι και εμείς να έχουμε καλή και απρόσκοπτη υπηρεσία και η εταιρεία με το να μένουμε πελάτες της και να την προτείνουμε σε άλλους. Ελπίζω να συνεχιστεί η παρέμβαση της εταιρείας όπου νομίζει ότι μπορεί να ξεκαθαρίσει-διευκρινήσει κάποια πράγματα.

  12. #12372
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Ναι είδα και τον ΟΤΕ
    Στην 2η γραμμή είναι του γιου μου

    Στα 28€ σου δίνει 100/100 και δεν σε δεσμεύει ΠΟΥΘΕΝΑ !!!!!
    Δεν θα το βρεις ΠΟΥΘΕΝΑ !!!!

    Σου δίνει 200/200 τα οποία είναι ….. πάρε και μια VDSL 50 σε Down / Up

    Όλοι θέλουν υπηρεσίες σε τέτοια τιμή και γουστάρουν.

    Όπως είπα 5 χρόνια περίμενα, και όποτε ρωτησα εδώ μέσα ήταν αν θα έρθει κάποια στιγμή στην δικιά μου οδό. Όχι γιατί δεν με συνδέεις επειδή έχει στα 100 μέτρα (2 δρόμους παρακάτω)

    Περίμενα …. δεν απαίτησα τι πως και γιατί
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 6C716D30-5130-44A3-90A9-DD0BB49B0BEA.png  


  13. #12373
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι είδα και τον ΟΤΕ
    Στην 2η γραμμή είναι του γιου μου

    Στα 28€ σου δίνει 100/100 και δεν σε δεσμεύει ΠΟΥΘΕΝΑ !!!!!
    Δεν θα το βρεις ΠΟΥΘΕΝΑ !!!!

    Σου δίνει 200/200 τα οποία είναι ….. πάρε και μια VDSL 50 σε Down / Up

    Όλοι θέλουν υπηρεσίες σε τέτοια τιμή και γουστάρουν.

    Όπως είπα 5 χρόνια περίμενα, και όποτε ρωτησα εδώ μέσα ήταν αν θα έρθει κάποια στιγμή στην δικιά μου οδό. Όχι γιατί δεν με συνδέεις επειδή έχει στα 100 μέτρα (2 δρόμους παρακάτω)

    Περίμενα …. δεν απαίτησα τι πως και γιατί
    Άποψη σου σεβαστή μεν αλλά δεν συμφωνώ

    Η COSMOTE μια χαρά υπηρεσία FTTH 100/10 δίνει μπορεί να μην είναι 100/100 και να κοστίζει 28 ευρώ όπως της INALAN

    αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα

    κάθε εταιρεία έχει τα ΥΠΕΡ και τα ΚΑΤΑ της

    όπως ΕΜΕΙΣ άλλωστε.

    είσαι τυχερός που δεν είμαι στέλεχος στην INALAN γιατί αν ήμουν ειλικρινά στο λέω δεν θα σου έκανα ΠΟΤΕ σύνδεση θα έβαζα σε όλους τους άλλους γείτονες σου εκτός από εσένα και ο λόγος είναι καθαρά η συμπεριφορά σου (προκλητική/προσβλητική/ειρωνική) απαράδεκτη συμπεριφορά δεν σέβεσαι κανέναν άλλον συνομιλητή σου.

  14. #12374
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δεν ειναι αποψη το οτι μια μικρη εταιρια προσφερει ανωτερα προιοντα φθηνοτερα απο δηθεν εθνικους οργανισμους δεκαετιων που εχουν παρει το δικτυο μιας χωρας και εχουν και ιερατικη μεταχειριση .
    ειναι γεγονος .
    αποψη πχ , ειναι αυτο που μπορει να σχηματισει καποιος για καποιον που δεν βλεπει το προφανες μιας στημενης παραγκας και βλεπει "φασεις" .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  15. #12375
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άποψη σου σεβαστή μεν αλλά δεν συμφωνώ

    Η COSMOTE μια χαρά υπηρεσία FTTH 100/10 δίνει μπορεί να μην είναι 100/100 και να κοστίζει 28 ευρώ όπως της INALAN

    αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα

    κάθε εταιρεία έχει τα ΥΠΕΡ και τα ΚΑΤΑ της

    όπως ΕΜΕΙΣ άλλωστε.

    είσαι τυχερός που δεν είμαι στέλεχος στην INALAN γιατί αν ήμουν ειλικρινά στο λέω δεν θα σου έκανα ΠΟΤΕ σύνδεση θα έβαζα σε όλους τους άλλους γείτονες σου εκτός από εσένα και ο λόγος είναι καθαρά η συμπεριφορά σου (προκλητική/προσβλητική/ειρωνική) απαράδεκτη συμπεριφορά δεν σέβεσαι κανέναν άλλον συνομιλητή σου.
    Έχεις μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου.
    Παρεπιπτόντως μπορώ να σου στείλω το κινητό μου μέσω πμ και να μου τα πεις με την φωνούλα σου τετι του τετι.
    Αλλιώς πίσω από τα κουμπάκια στο πληκτρολόγιο σου μπορείς στον κόσμο του matrix που ζεις να τα λες όπως νομίζεις

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειναι αποψη το οτι μια μικρη εταιρια προσφερει ανωτερα προιοντα φθηνοτερα απο δηθεν εθνικους οργανισμους δεκαετιων που εχουν παρει το δικτυο μιας χωρας και εχουν και ιερατικη μεταχειριση .
    ειναι γεγονος .
    αποψη πχ , ειναι αυτο που μπορει να σχηματισει καποιος για καποιον που δεν βλεπει το προφανες μιας στημενης παραγκας και βλεπει "φασεις" .
    Έτσι πες τα

Σελ. 825 από 1234 ΠρώτηΠρώτη ... 805815820823824825826827830835845 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας