Σελ. 650 από 1225 ΠρώτηΠρώτη ... 630640645648649650651652655660670 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.736-9.750 από 18361

Θέμα: Inalan

  1. #9736
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.772
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβα αυτο απο το μηνυμα του εκπροσωπου.
    Αυτο που καταλαβα ειναι πως οταν υπαρχει ενδειξη επαγγελματικης χρησης, τοτε λαμβανεται υποψη ως στοιχειο ο ογκος της κινησης.
    Ποια είναι η ένδειξη επαγγελματικής χρήσης όμως χωρίς να έχει σκάσει τεχνικός να ρίξει "μια ματιά" στο χώρο του πελάτη? Η οποία από μόνη της (επίσκεψη) πιάνει μόνο τις περιπτώσεις σαν αυτή που ασχολούμαστε, όχι τις άπειρες άλλες που φτάνει ένα PC.

    Κακά τα ψέματα, τον όγκο θα ελέγχουν μόνο και μετά θα αποφασίζουν...

  2. #9737
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβα αυτο απο το μηνυμα του εκπροσωπου.
    Αυτο που καταλαβα ειναι πως οταν υπαρχει ενδειξη επαγγελματικης χρησης, τοτε λαμβανεται υποψη ως στοιχειο ο ογκος της κινησης.
    καλα κανεις και το ρωτας . Το ειδα και εγω αλλα το αφησα . Ειναι πολυ γενικο και μπερδεμενο.

    10% απο το 3,7ΤΒ ? αρα 370 GB τον μηνα ? ( περιπου 12GB καθε μερα? μονο στο νετφλιξ παραπανω χαλαμε ) .
    The gr81 .

  3. #9738
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.772
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    10% απο το 3,7ΤΒ ? αρα 370 GB τον μηνα ? ( περιπου 12GB καθε μερα? μονο στο νετφλιξ παραπανω χαλαμε ) .
    10% από τα 35ΤΒ, δλδ 3.5ΤΒ, το κλασικό της 100αρας και διπλάσιο για την 200αρα...

  4. #9739
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια είναι η ένδειξη επαγγελματικής χρήσης όμως χωρίς να έχει σκάσει τεχνικός να ρίξει "μια ματιά" στο χώρο του πελάτη? Η οποία από μόνη της (επίσκεψη) πιάνει μόνο τις περιπτώσεις σαν αυτή που ασχολούμαστε, όχι τις άπειρες άλλες που φτάνει ένα PC.

    Κακά τα ψέματα, τον όγκο θα ελέγχουν μόνο και μετά θα αποφασίζουν...
    ακριβώς

    άλλωστε είναι ξεκάθαρο πως χρησιμοποιείται μια οικιακή σύνδεση στις μέρες μας από την ευρύ πλειοψηφία

    βλέπουν NETFLIX
    ακούνε SPOTIFY
    παίζουν MULTIPLAYER/ONLINE GAMES
    κάνουν streaming στο YOUTUBE/TWITCH
    διαβάζουν ή στέλνουν κανένα EMAIL (ακόμα και στην δουλειά τους αν είναι εξ αποστάσεως εργασία
    διαβάζουν καμία ιστοσελίδα όπως το ADSLgr.com
    άντε να έχουν και κανένα έξτρα αποθηκευτικό χώρο για να αποθηκεύουν καμία ταινία ή σειρά ή τραγούδι ή κανένα παιχνίδι.

    σε όλες αυτές τις περιπτώσεις δεν υπάρχει περίπτωση να πιάσουν το όριο χρήσης

    δεν έχουν RACKS ούτε SERVERS και κάθε λογής δικτυακό εξοπλισμό οι οικιακοί πελάτες σε αντίθεση με τους "επαγγελματίες"

    άρα προσοχή γιατί μπορεί να θεωρηθείτε "επαγγελματίες" και από το οικιακό πακέτο να πάτε στο "επαγγελματικό πακέτο"

    ήταν ξεκάθαρο το μήνυμα του εκπροσώπου της INALAN.

  5. #9740
    Εγγραφή
    23-07-2010
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220d/80u Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MC801a TL1043Nv5 owrt
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβώς

    άλλωστε είναι ξεκάθαρο πως χρησιμοποιείται μια οικιακή σύνδεση στις μέρες μας από την ευρύ πλειοψηφία

    βλέπουν NETFLIX
    ακούνε SPOTIFY
    παίζουν MULTIPLAYER/ONLINE GAMES
    κάνουν streaming στο YOUTUBE/TWITCH
    διαβάζουν ή στέλνουν κανένα EMAIL (ακόμα και στην δουλειά τους αν είναι εξ αποστάσεως εργασία
    διαβάζουν καμία ιστοσελίδα όπως το ADSLgr.com
    άντε να έχουν και κανένα έξτρα αποθηκευτικό χώρο για να αποθηκεύουν καμία ταινία ή σειρά ή τραγούδι ή κανένα παιχνίδι.

    σε όλες αυτές τις περιπτώσεις δεν υπάρχει περίπτωση να πιάσουν το όριο χρήσης

    δεν έχουν RACKS ούτε SERVERS και κάθε λογής δικτυακό εξοπλισμό οι οικιακοί πελάτες σε αντίθεση με τους "επαγγελματίες"

    άρα προσοχή γιατί μπορεί να θεωρηθείτε "επαγγελματίες" και από το οικιακό πακέτο να πάτε στο "επαγγελματικό πακέτο"

    ήταν ξεκάθαρο το μήνυμα του εκπροσώπου της INALAN.

    Και που ξέρεις (και η ιναλαν αντίστοιχα) αν από τη σύνδεση της inalan που ίσως την έχει ενεργοποιήσει ως ιδιώτης βλέπει μόνο ταινίες και ακούει spotify και χρησιμοποιεί άλλη σύνδεση από άλλο πάροχο με τιμολόγιο για την επαγγελματική του δραστηριότητα;

    Γιατί πρέπει να γεμίζουμε το φόρουμ με άχρηστα μηνύματα και να διαφωνούμε για πράγματα που ΔΕΝ μας αφορούν; Ας το λύσει ο ίδιος με την εταιρία και αν θέλει ας μας παραθέσει το αποτέλεσμα...

  6. #9741
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και που ξέρεις (και η ιναλαν αντίστοιχα) αν από τη σύνδεση της inalan που ίσως την έχει ενεργοποιήσει ως ιδιώτης βλέπει μόνο ταινίες και ακούει spotify και χρησιμοποιεί άλλη σύνδεση από άλλο πάροχο με τιμολόγιο για την επαγγελματική του δραστηριότητα;

    Γιατί πρέπει να γεμίζουμε το φόρουμ με άχρηστα μηνύματα και να διαφωνούμε για πράγματα που ΔΕΝ μας αφορούν; Ας το λύσει ο ίδιος με την εταιρία και αν θέλει ας μας παραθέσει το αποτέλεσμα...
    Και όμως σε ενδιαφέρει αλλά δεν το ξέρεις ... Σε ενδιαφέρει να ξέρεις τι προδιαγραφές της υπηρεσίας που έχεις αγοράσει η πρόκειται να αγοράσεις ... και τις οποίες δεν τις έχει αναρτήσει στο site... Αυτό με τς οικιακές/επαγγελματικές και το πως τις διαχωρίζει είναι σημαντική πληροφορία..

  7. #9742
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εγω το βλεπω ως εξης το θεμα ,

    δεν μπορει να με υποχρεωσει η makita πχ , να παρω το επαγγελματικο της μοντελο επειδη ειμαι επαγγελματιας αν μπορω να κανω την δουλεια μου με το απλο οικακο μοντελο

    ετσι και με την συνδεση ,

    μπορει η μακιτα να μην στηριξει την εγγυηση αν το οικιακο μοντελο που πηρα ,το χρησιμοποιησω με τις ωρες για επαγγελματικη χρηση και χαλασει απο αυτην την χρηση.
    μπορει η μακιτα να μην στηριξει την εγγυηση αν το οικιακο μοντελο που πηρα ,το χρησιμοποιησω με τις ωρες σε οικιακη χρηση μεν , αλλα επαγγελματικων ρυθμων .
    μπορει η μακιτα στο επαγγελματικο μοντελο να μου προσφερει αντικατασταση εντος 24 ωρων .
    μπορω να χρησιμοποιησω το επαγγελματικο μοντελο της μακιτα ,σε οικιακη χρηση .

    δεν μπορει η μακιτα να μου πει τι θα διαλεξω .
    δεν μπορω να πω στην μακιτα ποια θα ειναι τα προιοντα της .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #9743
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όμως σε ενδιαφέρει αλλά δεν το ξέρεις ... Σε ενδιαφέρει να ξέρεις τι προδιαγραφές της υπηρεσίας που έχεις αγοράσει η πρόκειται να αγοράσεις ... και τις οποίες δεν τις έχει αναρτήσει στο site... Αυτό με τς οικιακές/επαγγελματικές και το πως τις διαχωρίζει είναι σημαντική πληροφορία..
    Αν ήξερε δεν θα έγραφε σχόλιο μόνο για να μου την πει...αλλά τι να μου πει εμένα προσωπικά εγώ είμαι (η εταιρεία στην οποία εργάζομαι) επαγγελματίας πελάτης της INALAN και κάνω ότι γουστάρω με την σύνδεση χωρίς όρια και περιορισμούς (όλα στην τιμή του συμβολαίου) γιατί προσωπικά είμαι στην COSMOTE και δεν έχω κανένα περιορισμό ούτε τους ενδιαφέρει τι έχω στο σπίτι μου/ταράτσα/υπόγειο/γκαράζ μου

    Μην παιδεύεσαι φίλε μου τσάμπα δεν καταλαβαίνουν...

    καλά κάνει η INALAN
    καλά κάνουν και οι άλλοι

    δώστε πόνο γουστάρουν...

  9. #9744
    Εγγραφή
    23-07-2010
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220d/80u Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MC801a TL1043Nv5 owrt
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όμως σε ενδιαφέρει αλλά δεν το ξέρεις ... Σε ενδιαφέρει να ξέρεις τι προδιαγραφές της υπηρεσίας που έχεις αγοράσει η πρόκειται να αγοράσεις ... και τις οποίες δεν τις έχει αναρτήσει στο site... Αυτό με τς οικιακές/επαγγελματικές και το πως τις διαχωρίζει είναι σημαντική πληροφορία..
    Είσαι εταιρία (με οποιαδήποτε μορφή)? Παίρνεις επαγγελματικό πακέτο
    Είσαι ιδιώτης; παίρνεις το οικιακό πακέτο

    Είσαι επαγγελματίας και κατάφερες να πάρεις οικιακό; Οκ - σε πήραν χαμπάρι; Ας πρόσεχες...
    Είσαι ιδιώτης και έχεις πυρηνικό εργοστάσιο στο σπίτι σου; Δικαίωμά σου... Κάνεις κατάχρηση βάσει των όρων της εταιρίας που συνεργάζεσαι και σε κατάλαβαν; Καλά να πάθεις
    Είσαι ιδιώτης με πυρηνικό εργοστάσιο αλλά είσαι σωστός απέναντι στην εταιρία και νομίζουν ότι τους κοροϊδεύεις; Τους εξηγείς & δεν καταλαβαίνουν (δεν θέλουν), χαιρετάς.

    Απλά και νοικοκυρεμένα...

  10. #9745
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @ Zer0c00L

    Και όμως πρέπει να αναφέρει και η Cosmote στους όρους της περί "καλής" και "σωστής" χρήσης της γραμμής!

    Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Inalan, είναι γι' αυτούς που θέλουν μεγάλο Upload..
    και μετά και η τιμή της βέβαια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 29-06-20 στις 21:10.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  11. #9746
    Εγγραφή
    23-07-2010
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220d/80u Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MC801a TL1043Nv5 owrt
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ Zer0c00L

    Και όμως πρέπει να αναφέρει και η Cosmote στους όρους της περί "καλής" και "σωστής" χρήσης της γραμμής!
    Όχι, η cosmote σε αφήνει να κάνεις οτι θέλεις... Ειδικά ο Zer0cool που νομίζει ότι ασχολούμαστε με αυτόν, που έχει γεμίσει το φόρουμ με 8,5Κ μηνύματα του τύπου συμφωνώ, διαφωνώ, δεν είμαι πελάτης αλλά θα έπρεπε να... (δεν άντεξα - νισάφι πχια).

  12. #9747
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ Zer0c00L

    Και όμως πρέπει να αναφέρει και η Cosmote στους όρους της περί "καλής" και "σωστής" χρήσης της γραμμής!
    φυσικά και το αναφέρει η COSMOTE στο συμβόλαιο (αλλά και οι άλλοι) το λένε "πολιτική ορθής χρήσης"
    αυτό την ενδιαφέρει η χρήση της σύνδεσης και αν φυσικά βγάζεις κέρδος τότε ναι δεν είσαι οικιακός πελάτης αλλά επαγγελματικός πελάτης.

    εγώ είμαι οικιακός πελάτης και αυτή είναι η χρήση της γραμμής μου έτσι δεν με ενοχλεί καθόλου η COSMOTE

    αλλά δεν την ενδιαφέρει την COSMOTE (αλλά και τους άλλους)
    ο εξοπλισμός που εγώ διαθέτω είτε επειδή έχω τα χρήματα είτε επειδή μου αρέσει ως χόμπι είτε επειδή έχω την λόξα να έχω servers , racks κτλ
    ούτε την ενδιαφέρει αν αυτά τα έχω στο σπίτι μου/ταράτσα/υπόγειο/αποθήκη/γκαράζ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, η cosmote σε αφήνει να κάνεις οτι θέλεις... Ειδικά ο Zer0c00L που νομίζει ότι ασχολούμαστε με αυτόν, που έχει γεμίσει το φόρουμ με 8,5Κ μηνύματα του τύπου συμφωνώ, διαφωνώ (εδώ γελάμε...), δεν είμαι πελάτης αλλά θα έπρεπε να... (δεν άντεξα - νισάφι πχια).
    αν δεν σου αρέσει ο Zer0c00L δεν σχολιάζεις κάθεσαι και παρακολουθείς την συζήτηση όμορφα και ωραία
    αν όμως σχολιάσεις μόνο για να την πεις στον Zer0c00L τότε να είσαι σίγουρος ότι θα στην πει και αυτός
    σου θυμίζω επίσης ότι έχουμε δημοκρατία δεν μπορείς να μου απαγορέψεις να σχολιάσω ή να πω την γνώμη μου εφόσον δεν παραβιάζω κανέναν όρο χρήσης της παρούσας ιστοσελίδας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 29-06-20 στις 21:19.

  13. #9748
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Λοιπόν συμβατικά ο πελάτης δίνει την συγκατάθεση του για να επισκεφτεί ο τεχνικός το σημείο που βρίσκεται ο router και όχι στον υπόλοιπο δικτυακό εξοπλισμό του. Πόσο μάλλον να βγάλει και γνώμη και να την αναφέρει στα κεντρικά.. Αυτό σημαίνει ότι πίσω από το LAN port δεν τον αφορά. Μπορεί κάποιος να έχει 1 ή 10 ή 100 servers για όποιον λόγο θέλω και ναι να είναι σπίτι ... Επίσης δεν επιτρέπεται σε κανένα τεχνικό να αναφέρει τι δικτυακό εξοπλισμό έχει ο πελάτης πέραν του router χωρίς την συγκατάθεση του πελάτη.. οπουδήποτε ... GDPR στην μέση ...

    Στην σύμβαση επίσης αναφέρεται ότι ο όγκος χρήσης του οικιακού πακέτο είναι το 10% του συνόλου ...ΟΚ ! Δικαίωμά της είναι να το κάνει.. Εφόσον το αναφέρει στην σύμβαση και το υπογράφει ο πελάτης όλα καλά !

    Όσο αναφορά το συγκεκριμένο περιστατικό έχει λάθος η εταιρεία ως προς την διαχείριση του θέματος και την υποχρέωση του πελάτη για το επαγγελματικό πακέτο ... Από την στιγμή που συμβατικά ο πελάτης έχει ξεπεράσει το όριο που το δίνει η εταιρεία ας του περιορίσει την υπηρεσία και όχι να μπαίνει σε όλο το θέμα που μπήκε που στην τελική κακό της κάνει από όλες τις πλευρές και δείχνει και το μέγεθος της και την ωριμότητα της και τον τρόπο αντιμετώπισης πραγμάτων σε πολλά επίπεδα

    Ελεύθερη αγορά έχουμε ο καθένας πουλάει πακέτα με ότι συνθήκες θέλει ... Υπάρχουν και άλλοι isp που πουλάνε πλέον υπηρεσίες τέτοιες ...

    Το αν θα βγάλει άκρη ο φίλος του Forum δεν ξέρω. Μονο αν το κυνηγήσει με καταγγελίες και νομικά..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVader : 29-06-20 στις 21:18.

  14. #9749
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν συμβατικά ο πελάτης δίνει την συγκατάθεση του για να επισκεφτεί ο τεχνικός το σημείο που βρίσκεται ο router και όχι στον υπόλοιπο δικτυακό εξοπλισμό του. Πόσο μάλλον να βγάλει και γνώμη και να την αναφέρει στα κεντρικά.. Αυτό σημαίνει ότι πίσω από το LAN port δεν τον αφορά. Μπορεί κάποιος να έχει 1 ή 10 ή 100 servers για όποιον λόγο θέλω και ναι να είναι σπίτι ... Επίσης δεν επιτρέπεται σε κανένα τεχνικό να αναφέρει τι δικτυακό εξοπλισμό έχει ο πελάτης πέραν του router χωρίς την συγκατάθεση του πελάτη..
    Που τα έχει γραμμένα αυτά;
    Μήπως πουθενά, μήπως κάπου το έχουμε παρακάνει με το GDPR, μήπως όταν θα έρχεται τεχνικός θα του βάζουμε κουκούλα;

  15. #9750
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που τα έχει γραμμένα αυτά;
    Μήπως πουθενά, μήπως κάπου το έχουμε παρακάνει με το GDPR, μήπως όταν θα έρχεται τεχνικός θα του βάζουμε κουκούλα;


    https://www.inalan.gr/outer/uploads/...%B7_Inalan.pdf

    Παράγραφος 5.2

    Δεν με αφήνει να το κάνω Copy/Paste αλλιως θα το έκανα !

Σελ. 650 από 1225 ΠρώτηΠρώτη ... 630640645648649650651652655660670 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας