Σελ. 808 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 788798803806807808809810813818828 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.106-12.120 από 18494

Θέμα: Inalan

  1. #12106
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.396
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί είτε να μην γνωρίζουν όλοι την INALAN, είτε να μην θέλουν να βάλουν.

    Εγώ π.χ. αν είχα διαθεσιμότητα και για 100/200 VDSL και INALAN, δεν θα έβαζα ποτέ INALAN λόγω του ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις αποκλειστικά δικό σου εξοπλισμό. Όλα αυτά με το DMZ και το BLOCK IPs, είναι ημίμετρα γιατί πάντα η gateway είναι το router της INALAN, άρα τα πάντα περνάνε πρώτα από εκεί.
    Για τους περισσότερους δεν είναι θέμα εξοπλισμού. Πιστεύω ότι με τη VDSL απλά αλλάζεις πακέτο άντε και ένα router και όλα παίζουν όπως πριν. Άλλωστε για τους περισσότερους το 50αρι φτάνει και περισσεύει. Με την Inalan θες εγκατάσταση, άλλο (άγνωστο πάροχο) χωρίς απεριόριστη τηλεφωνία. Ποιος κοιτάει το upload; Μόνο εμείς εδώ μέσα και 1-2 ακόμα.

  2. #12107
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.916
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Τώρα συγκρίνουμε VDSL με FTTH και λέμε για το upload; Στο VDSL μπορεί πανεύκολα να παίζεις άριστα στα 100/200 και μια μέρα ξαφνικά να πέσεις στα 80 και να σου λένε «μα τόσο υποστηρίζει η περιοχή» κλπ και να μη βγάζεις άκρη. Λίγες τέτοιες περιπτώσεις έχουν γραφτεί εδώ μέσα;

  3. #12108
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν εχετε κουτάκι στον δρόμο σας ή σε διπλανό, μην περιμένετε αμεση συνδεση δυστυχώς
    Εγω στον δρόμο εχω 5 κουτιά με το δικό μου και απορώ που δεν εχουν συνδεθεί ολοι παρα μονο 5 ατομα όσα και τα κουτιά με τα καλώδια που φεύγουν
    εχω μετρισει πανω απο 10 που δεν εχουν κανεναν συνδεμενο. μονο η παροχη και το κουτι.

  4. #12109
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ π.χ. αν είχα διαθεσιμότητα και για 100/200 VDSL και INALAN, δεν θα έβαζα ποτέ INALAN λόγω του ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις αποκλειστικά δικό σου εξοπλισμό. Όλα αυτά με το DMZ και το BLOCK IPs, είναι ημίμετρα γιατί πάντα η gateway είναι το router της INALAN, άρα τα πάντα περνάνε πρώτα από εκεί.
    κατι λες λαθος, αλλο το DMZ και αλλο το block ips.
    Με το block ips που δινεις αλλα 6 ευρω τον μηνα, εκτος οτι εχεις static ips εχει αλλη το ρουτερ της ιναλαν και αλλη το δικο σου παιζουν ανεξαρτητα λοιπον.
    ειναι κατι σαν το pppoe passthrouph που δινουν αλλοι παροχοι FTTH που συμβαινει το ιδιο πραγμα και εκει δεν εχεις απαραιτητα static που την χρεωνουν και πανακριβα.

    - - - Updated - - -

    καλο ειναι στο θεμα αν γινονται συγκρισεις να ειναι με FTTH και οχι με VDSL που ειναι για τα μπαζα...γιατι ξερω και εγω περιπτωσεις μην πω και πρεπει να γραψω εκθεση και να ειμαι offtopic.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω μετρισει πανω απο 10 που δεν εχουν κανεναν συνδεμενο. μονο η παροχη και το κουτι.
    και εγω εχω δει, μαλλον αφηνουν αναμονες για να μην σκαβουν αν ζητησουν και αλλοι να υποθεσω?

  5. #12110
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Σήμερα μπήκε το box στην οικοδομή μου (κέντρο Θεσσαλονίκης) και αύριο θα πάρω τηλ για να κλείσω ραντεβού με τον τεχνικό.
    Πριν 1.5 μήνα ήρθε το παλικάρι για να δει που θα μπει το box, μου είπαν πως σε 1.5 μήνα θα το βάλουν και ήρθαν όντως στο διάστημα που είπαν.
    Προφανώς είμαι τυχερός και θα είναι και άλλοι κοντά - ίσως παίζει ρόλο που και η HCN είναι ένα δρόμο πιο πάνω.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  6. #12111
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, αν σε γραφουν ετσι οντως ειναι αρκετα περιεργο.
    Τουλαχιστον θα επρεπε να εξηγησουν ακριβως τον λογο.
    Επισης οπως εχουν πει οι ιδιοι βγαινουν ξεχωριστα αδειες για οδους οχι για περιοχες μονο.
    Λες οτι για πολλους μηνες δεν λαμβανες απαντηση, δλδ ρωταγες και δεν σου απαντουσαν? και στο τηλ τι γινοταν δεν το σηκωναν? δεν καταλαβα.

    Η ποιο κοντινη σου συνδεση ποσα μετρα απεχει? ή αν ειναι σε αλλον δρομο ποσους δρομους μετα?

    - - - Updated - - -

    Δυστυχως αυτο με την αδεια ισχυει, δλδ δινουν ανα δρομους οποτε ναι μπορει για τον Α,Β λογο να μην δινει ο δημος, μπορει να κολοβαρανε οτιδηποτε.
    Και στο Γαλατσι τους ειχε δημιουργησει ο δημος μεγαλο προβλημα.
    Και αν ειναι αληθεια δλδ τι να κανουν πως θα το αποδειξουν σε σενα? εγω δεν βλεπω τον λογο γιατι να κατσουν να πουν ψεματα, δλδ εχουν καποιο συμφερον να μην σε κανουν πελατη??? εγω δεν πιστευω οτι λενε ψεματα σε καμια απολυτως περιπτωση. Ειμαι σιγουρος οτι ειναι γραφειοκρατικα του δημου τυχον καθυστερησεις και παρα παρα πολυ πιθανοτερο.
    Αν δεν ειχε αλλες αιτησεις η οδος σου μπορουσαν να στο πουν, τοσο απλα!
    εμενα δεν ειχε καμια, και μου εδωσαν απο αλλον δρομο, αλλα ημουν χαμηλα. Γιαυτο σε ρωταω ποσο απεχει η ποιο κοντινη σου συνδεση?
    Είναι 2 παράλληλοι απόσταση (150μ +/-) χωρίς να είμαι σίγουρος για ακριβή τοποθεσία, απλώς με βάση τις οδούς που ανακοινώνουν στο fb. Στην απορία για την επικοινωνία ναι, στο τηλ δεν έπιανα ποτέ, στο fb είχα ανοιχτό chat με ερωτήσεις που έμεναν αναπάντητες για μήνες. Από όλες τις ομορφιές που γράφω το ποιό ουσιαστικό είναι αυτό: αν πάρουν την άδεια, λογικά δε θα έρθουν σε μένα γιατί απλά δε συμφέρει (είμαι βέβαιος ότι στην οδό μου δεν υπάρχει άλλη αίτηση γιατί γνωρίζω τους πάντες). Άρα θα πρέπει να έχουν απάντηση μετά στο γιατί δε θα έρθουν, Θα υποχρεωθούν δηλαδή να μου πουν ότι έχουμε πάρει άδεια αλλά θα πρέπει να περιμένετε. Ε, αυτό ζήταγα 1 χρόνο, την αλήθεια, όμορφα κι ωραία, να μη χαλιόμαστε τζάμπα. Να μου πουν ξέρεις θα ζητήσουμε άδεια αλλά και να την πάρουμε, αν δεν έχει άλλες αιτήσεις ο δρόμος, θα πάρει πολύ καιρό. Αντί αυτού προτίμησαν να σταθούν μόνο στον κακό τον δήμο που δε δίνει άδεια.

  7. #12112
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oxygen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι 2 παράλληλοι απόσταση (150μ +/-) χωρίς να είμαι σίγουρος για ακριβή τοποθεσία, απλώς με βάση τις οδούς που ανακοινώνουν στο fb. Στην απορία για την επικοινωνία ναι, στο τηλ δεν έπιανα ποτέ, στο fb είχα ανοιχτό chat με ερωτήσεις που έμεναν αναπάντητες για μήνες. Από όλες τις ομορφιές που γράφω το ποιό ουσιαστικό είναι αυτό: αν πάρουν την άδεια, λογικά δε θα έρθουν σε μένα γιατί απλά δε συμφέρει (είμαι βέβαιος ότι στην οδό μου δεν υπάρχει άλλη αίτηση γιατί γνωρίζω τους πάντες). Άρα θα πρέπει να έχουν απάντηση μετά στο γιατί δε θα έρθουν, Θα υποχρεωθούν δηλαδή να μου πουν ότι έχουμε πάρει άδεια αλλά θα πρέπει να περιμένετε. Ε, αυτό ζήταγα 1 χρόνο, την αλήθεια, όμορφα κι ωραία, να μη χαλιόμαστε τζάμπα. Να μου πουν ξέρεις θα ζητήσουμε άδεια αλλά και να την πάρουμε, αν δεν έχει άλλες αιτήσεις ο δρόμος, θα πάρει πολύ καιρό. Αντί αυτού προτίμησαν να σταθούν μόνο στον κακό τον δήμο που δε δίνει άδεια.
    καλημερα, αν δεν απαντανε κιολας αυτο ειναι πολυ κακο τοτε!
    Αν ειναι θεμα αιτησεων θα επρεπε να το πουν τοτε και οχι να υπαρχει η αδεια απο τον δημο σαν δικαιολογια.
    Η αποσταση ειναι μεγαλη δυστυχως. Ισως περιμενουν αν τυχει καποιος ενδιαμεσος? σε καθε περιπτωση θα επρεπε να στο πουν ομως, εγω ημουν τυχερος ετσι εγινε σε εμενα, αλλιως πριν δεν μου εδιναν απευθειας ηταν και εμενα πανω απο 100μετρα απο τον κεντρικο κορμο ομως.
    Αν τυχει κατι αλλο αφου εδω υπαρχει αβεβαιοτητα θα πρεπει να πας θεωρω.

  8. #12113
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατι λες λαθος, αλλο το DMZ και αλλο το block ips.
    Με το block ips που δινεις αλλα 6 ευρω τον μηνα, εκτος οτι εχεις static ips εχει αλλη το ρουτερ της ιναλαν και αλλη το δικο σου παιζουν ανεξαρτητα λοιπον.
    ειναι κατι σαν το pppoe passthrouph που δινουν αλλοι παροχοι FTTH που συμβαινει το ιδιο πραγμα και εκει δεν εχεις απαραιτητα static που την χρεωνουν και πανακριβα.

    - - - Updated - - -

    καλο ειναι στο θεμα αν γινονται συγκρισεις να ειναι με FTTH και οχι με VDSL που ειναι για τα μπαζα...γιατι ξερω και εγω περιπτωσεις μην πω και πρεπει να γραψω εκθεση και να ειμαι offtopic.

    - - - Updated - - -



    και εγω εχω δει, μαλλον αφηνουν αναμονες για να μην σκαβουν αν ζητησουν και αλλοι να υποθεσω?
    Όταν έχεις block static IPs, ποια είναι η gateway που βάζεις στον εξοπλισμό σου;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν έχεις block static IPs, ποια είναι η gateway που βάζεις στον εξοπλισμό σου;
    Το βρήκα στο https://www.adslgr.com/forum/threads...80#post6433280 . Το router της INALAN είναι πάλι η gateway στο δικό μας router, οπότε πάλι εμπλέκεται το μηχάνημα της INALAN στο routing.

  9. #12114
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν έχεις block static IPs, ποια είναι η gateway που βάζεις στον εξοπλισμό σου;

    - - - Updated - - -



    Το βρήκα στο https://www.adslgr.com/forum/threads...80#post6433280 . Το router της INALAN είναι πάλι η gateway στο δικό μας router, οπότε πάλι εμπλέκεται το μηχάνημα της INALAN στο routing.
    Δεν υπάρχει NAT/QOS απο το router της Inalan, το routing δεν είναι κάτι το απαιτητικό (τουλάχιστον στην συγκεκριμένη περίπτωση)

  10. #12115
    Εγγραφή
    09-03-2004
    Περιοχή
    Ag. Paraskevi / Athens
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Custom
    Router
    PfSense - Mikrotik
    Παντα θα εχεις ενα gateway απεναντι σου, αυτο του παροχου, δηλαδη ποιος θα σε δρομολογησει; Ο αρχαγγελος Μιχαηλ;

    Εσενα σε πειραζει το ρευμα που θα του δινεις δηλαδη; Ή ο χωρος που σου πιανει;

  11. #12116
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    οποιος δεν του αρεσει δεν βαζει ιναλαν τοσο απλα...ειπαμε στην δικια μου περιπτωση και προφανως και παρα πολλων αλλων η αλλη λυση ειναι ADSL 4-8mbps στην καλυτερη για να εχουμε bridge mode αφου μας τσουζει ΤΟΣΟ!!!! ΕΕΕ ΜΑΑΑ!!!
    θεωρω οτι ψαχνεται ψιλους στα αχυρα....δλδ τι εγινε τι θα κερδισουμε παραπανω αν ειχαμε bridge mode?
    και ποια δηλαδη η διαφορα απο το pppoe passthrouph αλλων παροχων FTTH? βεβαια αυτο λογω VOIP γιατι αν μπορεσει να μπει αλλου το VOIP τοτε ισως (δεν το ξερω σιγουρα) θα μπορει να γινει bridge mode? πχ σε Cosmote FFTTH?
    μιλαμε ΜΟΝΟ για FTTH OXI για VDSL για να προλαβω την ασκοπη συζητηση.

  12. #12117
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οποιος δεν του αρεσει δεν βαζει ιναλαν τοσο απλα...ειπαμε στην δικια μου περιπτωση και προφανως και παρα πολλων αλλων η αλλη λυση ειναι ADSL 4-8mbps στην καλυτερη για να εχουμε bridge mode αφου μας τσουζει ΤΟΣΟ!!!! ΕΕΕ ΜΑΑΑ!!!
    Κι τα καλώδια να βράζουν

  13. #12118
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι τα καλώδια να βράζουν
    καλα εισαι! ενας μεγαλος λογος που εκοψα τη nova προσφατα, πηγα το τηλ μου στην modulus μεσω ιναλαν με προπληρωμενο πακετο και επαθα σοκ απο τον κρυσταλλινο ηχο που εχω τωρα!!!!
    μην πω για τα 2 καναλια ομιλιας απλα απολαυση!!!! + ποσα αλλα καλουδια ακομα! πχ συνδεση απευθειας απο αστερισκ, απο το εξοχικο, απο το κινητο, διαχειριση φοβερη απο την σελιδα της κτλ.

  14. #12119
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οποιος δεν του αρεσει δεν βαζει ιναλαν τοσο απλα...ειπαμε στην δικια μου περιπτωση και προφανως και παρα πολλων αλλων η αλλη λυση ειναι ADSL 4-8mbps στην καλυτερη για να εχουμε bridge mode αφου μας τσουζει ΤΟΣΟ!!!! ΕΕΕ ΜΑΑΑ!!!
    θεωρω οτι ψαχνεται ψιλους στα αχυρα....δλδ τι εγινε τι θα κερδισουμε παραπανω αν ειχαμε bridge mode?
    και ποια δηλαδη η διαφορα απο το pppoe passthrouph αλλων παροχων FTTH? βεβαια αυτο λογω VOIP γιατι αν μπορεσει να μπει αλλου το VOIP τοτε ισως (δεν το ξερω σιγουρα) θα μπορει να γινει bridge mode? πχ σε Cosmote FFTTH?
    μιλαμε ΜΟΝΟ για FTTH OXI για VDSL για να προλαβω την ασκοπη συζητηση.
    Μόνο που μπορείς να έχεις Bridge mode σε άλλους παρόχους και με 100αρα και 200αρα δεν χρειάζεται δηλαδή να έχεις adsl 4-8 για να το έχεις.
    Ισως εσένα να μην σου χρειάζεται, άλλωστε το έχεις μέσω dmz με διπλό ΝΑΤ, αλλά μην πας να το περάσεις σαν το καλύτερο πράγμα που έγινε πότε.

    Ναι μπορείς να πάρεις το νούμερο σου cosmote Και να το βάλεις σε Modulus, μπορείς ακόμα να το κρατήσεις έτσι και να το έχεις και bridge

  15. #12120
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο που μπορείς να έχεις Bridge mode σε άλλους παρόχους και με 100αρα και 200αρα δεν χρειάζεται δηλαδή να έχεις adsl 4-8 για να το έχεις.
    Ισως εσένα να μην σου χρειάζεται, άλλωστε το έχεις μέσω dmz με διπλό ΝΑΤ, αλλά μην πας να το περάσεις σαν το καλύτερο πράγμα που έγινε πότε.

    Ναι μπορείς να πάρεις το νούμερο σου cosmote Και να το βάλεις σε Modulus, μπορείς ακόμα να το κρατήσεις έτσι και να το έχεις και bridge
    αλλα λεω εγω αλλα λες εσυ οτι νανε....

    Εγω μιλαω για την περιοχη μου οτι δεν εχει κατι αλλο δεν ειπα οτι σε αλλους παροχους δεν μπορεις να εχεις bridge!!!! οσον αφορα τους αλλους εχω βαλει σε παρενθεση οτι δεν το ξερω σιγουρα.
    Η modulus μπορει να παιξει πανω απο ιντερνετ γενικα, εγω την εχω βαλει μεσω ιναλαν γιατι θελω προπληρωμενο πακετο, αλλα μου παιζει παντου οπως ειπα.
    Το bridge mode και εμενα μου χρειαζεται και το προτιμω φυσικα, αλλα αφου δεν το δινουν τι να κανουμε να γυρισουμε σε ADSL? ξαναλεω και παλι οτι εδω ΔΕΝ υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!! μιλαω για εμενα και την περιοχη μου δεν με ενδιαφερει αλλου τι κανει....
    Δεν ειπα κατι για καλυτερο πραγμα που εγινε ποτε, δεν ξερω εσυ τι φαντασματα βλεπεις....

Σελ. 808 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 788798803806807808809810813818828 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας