Σελ. 358 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 338348353356357358359360363368378 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.356-5.370 από 18562

Θέμα: Inalan

  1. #5356
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    To modem είναι κουτί για την δράση ευρηζωνικής πρόσβασης, 100 στην αρχή με δυνατότητα να πάει σε 1GBit άμεσα, λές να δούμε και τιμές για 1GBit home;
    και μετά να γκρινιάζουμε γιατί στο αναγκαστικό ΝΑΤ χάνουμε 100 Mbit/s ?

    > 4.High speed forwarding: GE line rate forwarding in the bridging scenario and 900 Mbit/s forwarding in the NAT scenario.

  2. #5357
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο σ αυτό που λες. Παίρνω θέση γιατί συμφώνησα με το km. Το ότι είμαστε προνομιούχοι είμαστε. Ειδικά εγώ που ήμουν με 8 και 0.69. Αλλα όπως για παράδειγμα ζητάει η INALAN να προπληρώσουμε τον επόμενο μήνα που το αξίζει εδώ που τα λέμε όχι μόνο για τον επόμενο αλλά και για το χρόνο ολόκληρο έτσι κι εμείς ζητάμε απ την inalan κάποια πράγματα. Τώρα αν δεν τα δώσει αυτό είναι άλλο πράγμα και ούτε θα δυσαρεστηθούμε. Ως γνώστες κατανοούμε την πολιτική της. Αν το καλοσκεφτείς αν σου δώσει το bridge με 28 ευρώ στήνεις ένα μίνι datasenter και πουλάς υπηρεσίες φιλοξενίας πλάκα πλάκα
    μην το νομιζεις τοσο ευκολο οτι μπορεις να στησεις κατι "επαγγελματικο" χωρις να σε παρει χαμπαρι η εταιρεια (ΙΝΑΛΑΝ) στην περιπτωση μας

    γνωριζει πολυ καλα που δινει το FTTH (100/100) και αυτη και οι υπολοιπες εταιρειες που θα δραστηροποιηθουν συντομα στην αθηνα και σε αλλες πολεις λογω του περιβοητου κουπονιου

    μην νομιζεις οτι οι εταιρειες ειναι χαζες και δεν θα καταλαβουν που θα χρησιμοποιησεις την FTTH (100/100) η (1000/1000) υποδομη που θα σου δωσουν και τον εξοπλισμο για αυτην

    αν αντι για οικιακη χρηση πας σε επαγγελματικη χρηση χωρις να τους ενημερωσεις θα σε περιμενει μια δυσαρεστη εκπληξη στο τελος.

  3. #5358
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην το νομιζεις τοσο ευκολο οτι μπορεις να στησεις κατι "επαγγελματικο" χωρις να σε παρει χαμπαρι η εταιρεια (ΙΝΑΛΑΝ) στην περιπτωση μας

    γνωριζει πολυ καλα που δινει το FTTH (100/100) και αυτη και οι υπολοιπες εταιρειες που θα δραστηροποιηθουν συντομα στην αθηνα και σε αλλες πολεις λογω του περιβοητου κουπονιου

    μην νομιζεις οτι οι εταιρειες ειναι χαζες και δεν θα καταλαβουν που θα χρησιμοποιησεις την FTTH (100/100) η (1000/1000) υποδομη που θα σου δωσουν και τον εξοπλισμο για αυτην

    αν αντι για οικιακη χρηση πας σε επαγγελματικη χρηση χωρις να τους ενημερωσεις θα σε περιμενει μια δυσαρεστη εκπληξη στο τελος.
    Το γνωρίζω αυτό. Μόνο απο την κίνηση που θα γράφεις και τις συνδέσεις απο έξω να δούνε φτάνει. Και θα ήταν χαζό άλλωστε να κάνεις κάτι τέτοιο. Αλλά να θες να στήσεις ενα vpn για προσωπική σου χρήση και να μην μπορείς να να βάλεις ένα router άλλο γιατί θες να κάνεις τα Χ πράγματα είναι κάπως. Με το που θα δώσουν οπτική και οι υπόλοιπο με συμμετρικό πάνω/κάτω όπως είναι η INALAN (ο σωτήρας μας) πιστεύω το bridge mode θα εξαφανιστεί απ' τις επιλογές και των υπολοίπων. Μια λύση ίσως θα ήτανε να δίνει bridge mode στα οικιακά πακέτα - για όποιον το θέλει - αλλά με ταβάνι στο upload. Μετά από Χ GB να πέφτει στα 10. Έτσι θα έχεις και τον χρήστη ευχαριστημένο αφού θα μπορεί να στήσει το δίκτυό του όπως θέλει και κρατάς τον συνδρομητή. Για οικιακή χρήση πόσο ποια θα ανεβάσεις. Νομίζω είναι καλή ιδέα αν μπορεί να εφαρμοστεί.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  4. #5359
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το που θα δώσουν οπτική και οι υπόλοιπο με συμμετρικό πάνω/κάτω όπως είναι η INALAN (ο σωτήρας μας) πιστεύω το bridge mode θα εξαφανιστεί απ' τις επιλογές και των υπολοίπων.
    Πώς ακριβώς περιμένεις ότι μπορεί να συμβεί αυτό; Αφού όλοι οι μεγάλοι πάροχοι έχουν ανακοινώσει επίσημα ότι και στο FTTH το upload θα είναι και πάλι στο 10% του download.

    Αν μιλάς για κάτι που μπορεί να συμβεί μετά από δέκα ή είκοσι χρόνια, ποιος ζει ποιος πεθαίνει, μέχρι τότε...

  5. #5360
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς ακριβώς περιμένεις ότι μπορεί να συμβεί αυτό; Αφού όλοι οι μεγάλοι πάροχοι έχουν ανακοινώσει επίσημα ότι και στο FTTH το upload θα είναι και πάλι στο 10% του download.

    Αν μιλάς για κάτι που μπορεί να συμβεί μετά από δέκα ή είκοσι χρόνια, ποιος ζει ποιος πεθαίνει, μέχρι τότε...
    Δεν το γνωρίζω αυτό. Εγώ έχω την εντύπωση πως όπως η INALAN δίνει 100/100 το ίδιο θα δώσουν και οι υπόλοιποι. Από λίγο που κοιτούσα σε πακέτα του ΟΤΕ όταν έβγαλε διαφήμιση για FTTH δεν έλεγε πουθενά περιορισμό στο upload και υπέθεσα πως θα δίνουν και αυτοί 100/100. Εξ άλλου η επιδότηση αναφέρει πως επιδοτούνται συνδέσεις 100/100 και πάνω με άμεση αναβάθμιση σε 1G και με αυτό το σκεπτικό συμπέρανα πως και οι υπόλοιπο θα δίνουν συμμετρικό.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  6. #5361
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς ακριβώς περιμένεις ότι μπορεί να συμβεί αυτό; Αφού όλοι οι μεγάλοι πάροχοι έχουν ανακοινώσει επίσημα ότι και στο FTTH το upload θα είναι και πάλι στο 10% του download.

    Αν μιλάς για κάτι που μπορεί να συμβεί μετά από δέκα ή είκοσι χρόνια, ποιος ζει ποιος πεθαίνει, μέχρι τότε...
    αληθεια απο που βγαζεις το συμπερασμα οτι το FTTH που θα δωσουν οι υπολοιποι μεσω του "κουπονιου" θα δεν θα ειναι 100/100 η 1000/1000

    σε παρακαλω για λυσε μου την απορια? και μην μου αναφερεις τα πακετα που δινουν τωρα γιατι απλα δεν εχουν καμια σχεση με την δραση που αναφερω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το γνωρίζω αυτό. Εγώ έχω την εντύπωση πως όπως η INALAN δίνει 100/100 το ίδιο θα δώσουν και οι υπόλοιποι. Από λίγο που κοιτούσα σε πακέτα του ΟΤΕ όταν έβγαλε διαφήμιση για FTTH δεν έλεγε πουθενά περιορισμό στο upload και υπέθεσα πως θα δίνουν και αυτοί 100/100. Εξ άλλου η επιδότηση αναφέρει πως επιδοτούνται συνδέσεις 100/100 και πάνω με άμεση αναβάθμιση σε 1G και με αυτό το σκεπτικό συμπέρανα πως και οι υπόλοιπο θα δίνουν συμμετρικό.
    πολυ σωστα τα λες φιλε μου η δραση αφορα 100/100 η 1000/1000

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γνωρίζω αυτό. Μόνο απο την κίνηση που θα γράφεις και τις συνδέσεις απο έξω να δούνε φτάνει. Και θα ήταν χαζό άλλωστε να κάνεις κάτι τέτοιο. Αλλά να θες να στήσεις ενα vpn για προσωπική σου χρήση και να μην μπορείς να να βάλεις ένα router άλλο γιατί θες να κάνεις τα Χ πράγματα είναι κάπως. Με το που θα δώσουν οπτική και οι υπόλοιπο με συμμετρικό πάνω/κάτω όπως είναι η INALAN (ο σωτήρας μας) πιστεύω το bridge mode θα εξαφανιστεί απ' τις επιλογές και των υπολοίπων. Μια λύση ίσως θα ήτανε να δίνει bridge mode στα οικιακά πακέτα - για όποιον το θέλει - αλλά με ταβάνι στο upload. Μετά από Χ GB να πέφτει στα 10. Έτσι θα έχεις και τον χρήστη ευχαριστημένο αφού θα μπορεί να στήσει το δίκτυό του όπως θέλει και κρατάς τον συνδρομητή. Για οικιακή χρήση πόσο ποια θα ανεβάσεις. Νομίζω είναι καλή ιδέα αν μπορεί να εφαρμοστεί.
    ελπιζω η COSMOTE να μην πειραξει το "bridge" και γενικα να μην κλειδωσει τον εξοπλισμο οτι ισχυει τωρα δηλαδη.

  7. #5362
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελπιζω η COSMOTE να μην πειραξει το "bridge" και γενικα να μην κλειδωσει τον εξοπλισμο οτι ισχυει τωρα δηλαδη.
    Ε όχι. όσο παραμένει το upload χαμηλό δεν νομίζω. Λίγο μαντάρα μας τα έκανε με το void που θες τρια router για να δουλέψεις vpn αλλα για την ώρα όσο αναφορά τον εξοπλισμό έχεις την ευελιξία να κάνεις ότι θέλεις έστω και με τρία router.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  8. #5363
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε όχι. όσο παραμένει το upload χαμηλό δεν νομίζω. Λίγο μαντάρα μας τα έκανε με το void που θες τρια router για να δουλέψεις vpn αλλα για την ώρα όσο αναφορά τον εξοπλισμό έχεις την ευελιξία να κάνεις ότι θέλεις έστω και με τρία router.
    θελω να πιστευω οτι και στον εξοπλισμο που θα δωσει στην "δραση" για τις οπτικες ινες οτι δεν θα πειραξει τιποτα

  9. #5364
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελω να πιστευω οτι και στον εξοπλισμο που θα δωσει στην "δραση" για τις οπτικες ινες οτι δεν θα πειραξει τιποτα
    Βάση της προηγούμενης συζήτησης μάλλον θα το αλλάξει. Η INALAN σου δίνει το router "κλειδωμένο". Έχει nat dmz κτλ αλλά Configuration δεν μπορείς να σώσεις. Ούτε reset μπορείς να το κάνεις γιατί θα πάρει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις και δεν θα έχεις internet. Θα πρέπει μετά να έρθει ο τεχνικός να σου το φλασάρει ξανά με τις δικές τους ρυθμίσεις. Ούτε update στο frimware μπορείς να κάνεις. Γενικότερα σαν εξοπλισμός είναι πολύ περιορισμένος. Οτι πρέπει δηλαδή για χρήστη που θέλει να σερφάρει όπως ανέφερες. Και έρχεται ο καημένος ο super user με την super duper γραμμή που έχει, όλο ευτυχία και δεν μπορεί να κάνει bridge για να βάλει τον εξοπλισμό του. Tο πρώτο πράγμα που είδα όταν σύνδεσα το router ήταν αν έχει bridge mode. Κάπως πρέπει να το λύσουμε και αυτό με την inalan. Ισως μας δώσουν την δυνατότητα μέσω κάποιας χρέωσης η με περιορισμό μετά απο κάποιο όριο να έχουμε αυτή τη δυνατότητα
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  10. #5365
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάση της προηγούμενης συζήτησης μάλλον θα το αλλάξει. Η INALAN σου δίνει το router "κλειδωμένο". Έχει nat dmz κτλ αλλά Configuration δεν μπορείς να σώσεις. Ούτε reset μπορείς να το κάνεις γιατί θα πάρει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις και δεν θα έχεις internet. Θα πρέπει μετά να έρθει ο τεχνικός να σου το φλασάρει ξανά με τις δικές τους ρυθμίσεις. Ούτε update στο frimware μπορείς να κάνεις. Γενικότερα σαν εξοπλισμός είναι πολύ περιορισμένος. Οτι πρέπει δηλαδή για χρήστη που θέλει να σερφάρει όπως ανέφερες. Και έρχεται ο καημένος ο super user με την super duper γραμμή που έχει, όλο ευτυχία και δεν μπορεί να κάνει bridge για να βάλει τον εξοπλισμό του. Tο πρώτο πράγμα που είδα όταν σύνδεσα το router ήταν αν έχει bridge mode. Κάπως πρέπει να το λύσουμε και αυτό με την inalan. Ισως μας δώσουν την δυνατότητα μέσω κάποιας χρέωσης η με περιορισμό μετά απο κάποιο όριο να έχουμε αυτή τη δυνατότητα
    αυτο το ειχα ρωτησει και εγω, γιατι εχω ενα πολυ καλο mikrotik router και θελω να το χρησιμοποιησω οπως και μεχρι τωρα.
    Μου ειχαν πει οτι θα τα "βρουμε" καπως ετσι στο περιπου, αλλιως πρεπει να πας στο business πακετο που εχει πολλα ευρω παραπανω.
    Αν ειναι μια μικρη χρεωση να το κανουμε.

    Και εγω αναμενω την INALAN, μαλιστα ειμαι σε NOVA και μου εκαναν προσφορα απο ΟΤΕ και δεχτηκα και τωρα ακυρωσα την φορητοτητα μετα απο αυτα που εμαθα για την επεκταση κοντα σε εμενα.
    Εδω που ειμαι καμπινες δεν εχει ακομα για VDSL οποτε την περιμενω πως και πως!

  11. #5366
    Εγγραφή
    23-02-2004
    Περιοχή
    Νεα Ιωνια(Αττικη)
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE 670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το γνωρίζω αυτό. Εγώ έχω την εντύπωση πως όπως η INALAN δίνει 100/100 το ίδιο θα δώσουν και οι υπόλοιποι. Από λίγο που κοιτούσα σε πακέτα του ΟΤΕ όταν έβγαλε διαφήμιση για FTTH δεν έλεγε πουθενά περιορισμό στο upload και υπέθεσα πως θα δίνουν και αυτοί 100/100. Εξ άλλου η επιδότηση αναφέρει πως επιδοτούνται συνδέσεις 100/100 και πάνω με άμεση αναβάθμιση σε 1G και με αυτό το σκεπτικό συμπέρανα πως και οι υπόλοιπο θα δίνουν συμμετρικό.
    Πουθενά από όσο έχω διαβάσει δεν γράφει για ταχύτητα upload,μόνο download. https://www.adslgr.com/forum/threads...4%CE%B1%CF%82)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    To modem είναι κουτί για την δράση ευρηζωνικής πρόσβασης, 100 στην αρχή με δυνατότητα να πάει σε 1GBit άμεσα, λές να δούμε και τιμές για 1GBit home;
    Μακάρι γιατί παλιότερα είχε το οικιακό 1Gbit με 55 ευρώ το μήνα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    έλαβα αυτό το μήνυμα
    > Σας ενημερώνουμε πως ξεκινάει η περίοδος προπληρωμής. Το ποσό προς πληρωμή είναι 28 ευρώ. Παρακαλούμε όπως προβείτε άμεσα σε εξόφλησή του για να συνεχίσετε να έχετε πρόσβαση στις υπηρεσίες μας.

    Τι εννοεί με το προπληρωμής ?

    Στους λογαριασμούς μου my.inalan.gr δεν υπάρχει κάποιος λογαριασμός.
    Σε eurobank e-banking πληρωμή Τηλεπικοινωνίες - Ιναλαν , βάζω τον αριθμό συμβολαίου και μου λέει "εισάγετε αποδεκτό κωδικό πληρωμής".

    Την 1η πληρωμή την είχα κάνει με μεταφορά σε λογαριασμό 3ου, οπότε στην ανάγκη θα το κάνω έτσι πάλι.
    Αν πας στο my Ιnalan και πατήσεις ηλεκτρονική πληρωμή σε πάει στο livepay.Εκεί αν δώσεις αριθμό συνδρομής και ποσό πατάς επόμενο και πας ταμείο.Με τον chrome σκαλώνει.
    Όταν σου συνέδεσαν το ρούτερ δεν σου εξήγησαν τι σημαίνει προπληρωμή μηνός και πως δουλεύει το σύστημα με την ιναλαν;

  12. #5367
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάση της προηγούμενης συζήτησης μάλλον θα το αλλάξει. Η INALAN σου δίνει το router "κλειδωμένο". Έχει nat dmz κτλ αλλά Configuration δεν μπορείς να σώσεις. Ούτε reset μπορείς να το κάνεις γιατί θα πάρει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις και δεν θα έχεις internet. Θα πρέπει μετά να έρθει ο τεχνικός να σου το φλασάρει ξανά με τις δικές τους ρυθμίσεις. Ούτε update στο frimware μπορείς να κάνεις. Γενικότερα σαν εξοπλισμός είναι πολύ περιορισμένος. Οτι πρέπει δηλαδή για χρήστη που θέλει να σερφάρει όπως ανέφερες. Και έρχεται ο καημένος ο super user με την super duper γραμμή που έχει, όλο ευτυχία και δεν μπορεί να κάνει bridge για να βάλει τον εξοπλισμό του. Tο πρώτο πράγμα που είδα όταν σύνδεσα το router ήταν αν έχει bridge mode. Κάπως πρέπει να το λύσουμε και αυτό με την inalan. Ισως μας δώσουν την δυνατότητα μέσω κάποιας χρέωσης η με περιορισμό μετά απο κάποιο όριο να έχουμε αυτή τη δυνατότητα
    θα μου επιτρεψεις να εχω τις αμφιβολιες μου αν θα κλειδωσει η οχι τον εξοπλισμο η COSMOTE καθως αν το κανει θα χασει πελατες προσωπικα δεν θα πηγαινα σε FTTH αν εχει κλειδωμενο εξοπλισμο και δυνατοτητες θα εμενα στο VDSL καθως ηδη καλυπτω τις αναγκες μου

    επισης αλλο ειναι η ΙΝΑΛΑΝ και αλλο ειναι η COSMOTE , VODAFONE , WIND

    η COSMOTE μεχρι τωρα διαθετει ξεκλειδωμενο τον εξοπλισμο που δινει στον τελικο πελατη ενω η VODAFONE και η WIND τον εχουν κλειδωμενο

    επισης νομιζω ουτε στο εξωτερικο εχουν κλειδωμενες δυνατοτητες και εξοπλισμο εκτος αν η υποστηριξη εκει δουλευει 24/7 για να τους καλει ο πελατης καθε φορα που θελει να κανει κατι.

  13. #5368
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    @InaLan
    Αυτό που γράφει ο k.m. είναι σωστό. Και εγώ το θέλω. Άρα είμαστε δύο μέχρι τώρα.
    Τρεις μαζί με μένα Και φαντάζομαι δεν είμαστε οι μόνοι
    Ίσως πρέπει να εξετάσει το ενδεχόμενο η Inalan και να δώσει bridge σε οικιακά πακέτα. Πολλοί θα πλήρωναν ένα επιπλέον πόσο για να έχουν αυτή τη δυνατότητα

  14. #5369
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Βασιλειος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πουθενά από όσο έχω διαβάσει δεν γράφει για ταχύτητα upload,μόνο download. https://www.adslgr.com/forum/threads...4%CE%B1%CF%82)



    Μακάρι γιατί παλιότερα είχε το οικιακό 1Gbit με 55 ευρώ το μήνα.


    Αν πας στο my Ιnalan και πατήσεις ηλεκτρονική πληρωμή σε πάει στο livepay.Εκεί αν δώσεις αριθμό συνδρομής και ποσό πατάς επόμενο και πας ταμείο.Με τον chrome σκαλώνει.
    Όταν σου συνέδεσαν το ρούτερ δεν σου εξήγησαν τι σημαίνει προπληρωμή μηνός και πως δουλεύει το σύστημα με την ιναλαν;
    Ναι στα γρήγορα. Απλά από eurobank παίζει η μεταφορά άλλα όχι η συγκεκριμένη πληρωμή (αν πας από τις πληρωμές).

    Λογαριασμός εκδίδεται ? κάποιο PDF που να λέει πακέτο ΤΑΔΕ περίοδος ΑΠΟ/ΕΩΣ -> 22,58€ + ΦΠΑ = 28€

    Βλέπω μόνο απόδειξη πληρωμής όχι το λογαριασμό της υπηρεσία που λαμβάνω.

  15. #5370
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Βασιλειος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πουθενά από όσο έχω διαβάσει δεν γράφει για ταχύτητα upload,μόνο download. https://www.adslgr.com/forum/threads...4%CE%B1%CF%82)
    Πρόσβαση προς το Internet με πραγματική ταχύτητα καθόδου τουλάχιστον 100Mbps,

    Ναι έχεις δίκιο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα μου επιτρεψεις να εχω τις αμφιβολιες μου αν θα κλειδωσει η οχι τον εξοπλισμο η COSMOTE καθως αν το κανει θα χασει πελατες προσωπικα δεν θα πηγαινα σε FTTH αν εχει κλειδωμενο εξοπλισμο και δυνατοτητες θα εμενα στο VDSL καθως ηδη καλυπτω τις αναγκες μου

    επισης αλλο ειναι η ΙΝΑΛΑΝ και αλλο ειναι η COSMOTE , VODAFONE , WIND

    η COSMOTE μεχρι τωρα διαθετει ξεκλειδωμενο τον εξοπλισμο που δινει στον τελικο πελατη ενω η VODAFONE και η WIND τον εχουν κλειδωμενο

    επισης νομιζω ουτε στο εξωτερικο εχουν κλειδωμενες δυνατοτητες και εξοπλισμο εκτος αν η υποστηριξη εκει δουλευει 24/7 για να τους καλει ο πελατης καθε φορα που θελει να κανει κατι.
    με βαση το
    Πρόσβαση προς το Internet με πραγματική ταχύτητα καθόδου τουλάχιστον 100Mbps,
    που έγραψα και παραπάνω μάλλον όχι. Θα συνεχίζει να παίζει όπως και τώρα. Ενα απο τα υπερ του ΟΤΕ είναι αυτό. Για αυτό και δεν έφυγα ποτέ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρεις μαζί με μένα Και φαντάζομαι δεν είμαστε οι μόνοι
    Ίσως πρέπει να εξετάσει το ενδεχόμενο η Inalan και να δώσει bridge σε οικιακά πακέτα. Πολλοί θα πλήρωναν ένα επιπλέον πόσο για να έχουν αυτή τη δυνατότητα
    Ωραία. Γίναμε τρεις. Αντε και οι υπόλοιποι. χαχαχαχα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bazzil : 26-06-18 στις 21:50.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

Σελ. 358 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 338348353356357358359360363368378 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας