Σελ. 736 από 1235 ΠρώτηΠρώτη ... 716726731734735736737738741746756 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.026-11.040 από 18519

Θέμα: Inalan

  1. #11026
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Η βλάβη έχει αποκατασταθεί εδώ και αρκετή ώρα.
    Εάν υπάρχει κάποιος χωρίς υπηρεσίες ακόμα, παρακαλούμε όπως μας στείλει προσωπικό μήνυμα να δούμε την περίπτωσή του μεμονωμένα.

    Με εκτίμηση,
    INALAN TEAM.

  2. #11027
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ παιδες αλλα με αυτα και με αυτα εμενα μου εχει φυγει η μεγαλη καψα για ιναλαν.
    με το Δημοσιο δεν βρηκε ακρη κανεις, η Inalan παντα τρεχει αμεσως.

  3. #11028
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ παιδες αλλα με αυτα και με αυτα εμενα μου εχει φυγει η μεγαλη καψα για ιναλαν.
    Λογικό είναι αφού έχεις 100αρα σύνδεση. Αν ήσουν και εσύ με 7-12 θα είχες μεγάλη κάψα. Ρώτα και τον φίλο τον Dosman που είναι το κουτί σχεδόν δίπλα και δε σκάβουν να τον συνδέσουν!!!

  4. #11029
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ παιδες αλλα με αυτα και με αυτα εμενα μου εχει φυγει η μεγαλη καψα για ιναλαν.

    Συμφωνώ φίλε ASFE, κι εγώ έχω χάσει πλέον μεγάλο μέρος του αρχικού μου ενθουσιασμού για την Inalan. Με αυτά που διαβάζουμε εδώ, αν η σύνδεση είναι κρίσιμο να είναι συνεχής για διάφορους λόγους, ουσιαστικά επιβάλλεται να κρατήσει κανείς την ADSL ή VDSL σύνδεσή του για backup, όταν θα πέφτει κάθε λίγο και λιγάκι η Inalan.

    Πάντως, για να πω και του στραβού το δίκιο, όλοι πέφτουν κάποια στιγμή. Έξι ολόκληρους μήνες στην Wind δεν είχα δει ούτε μία αποσύνδεση, ούτε για ένα δευτερόλεπτο, και μόλις πριν λίγο έπεσε η γραμμή για κανένα πεντάλεπτο και επανήρθε...

  5. #11030
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    622
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307/32
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    μια φθηνη adsl πρεπει να εχεις αν το αντεχει και η τσεπη σ βεβαια να δινεις και για 100-200 και για μια adsl.

  6. #11031
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικό είναι αφού έχεις 100αρα σύνδεση. Αν ήσουν και εσύ με 7-12 θα είχες μεγάλη κάψα. Ρώτα και τον φίλο τον Dosman που είναι το κουτί σχεδόν δίπλα και δε σκάβουν να τον συνδέσουν!!!
    Αξίζει κάθε αναμονή , ποιος πάροχος σας δίνει αυτά που λέει το συμβόλαιο και πολύ παράνω.....;
    Και όταν λέω παραπάνω σε 100 +30 στα 200 +40 Dowload και Upload
    Οι άλλοι πάροχοι το πουλάνε αυτό το bandwidth και κανείς 10 σταυρούς άμα τα πιάσεις.

    Δεν λέμε για το sfbb , όταν τελειώσει το κουπόνι θα πέσει κλάμα και το γνωστό deal πελάτης vs πάροχος.

    To μόνο που μπορεί να προσάψει κάποιος είναι για το latency που είναι λίγο παραπάνω από την Cosmote , αλλά σιγά όλους τους Jonathan Wendel a.k.a Fatal1ty εδώ μέσα που ψάχνουν το απόλυτο aiming.


    Και για την καραμέλα με το τηλεφωνικό κέντρο ότι δεν είναι άμεσο..... είδα και την Cosmote που έβαλα στον γιο μου (δεν έχει έρθει ακόμα η Inalan Πατησια / Κυπριαδου) την 1η φορά περίμενα στο τηλέφωνο 54 λεπτά αναμονή να μου το αλλάξουν σε fast path , και την άλλη 40+


    (By the way..... for the info σύντομα αναλυτικό info Inalan σε PlayStation 5, βρήκα άκρη και πάει όπλο..... σε όλα ...to be continued....)

  7. #11032
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικό είναι αφού έχεις 100αρα σύνδεση. Αν ήσουν και εσύ με 7-12 θα είχες μεγάλη κάψα. Ρώτα και τον φίλο τον Dosman που είναι το κουτί σχεδόν δίπλα και δε σκάβουν να τον συνδέσουν!!!
    Δηλώνω παρών και ακόμα περιμένω...!!

    Δε βλέπω ούτε και φέτος να συνδέομαι και πλέον μάλλον είμαι ο μοναδικός που ακόμα θέλω εδώ στην πολυκατοικία...
    Οι άλλοι τα παράτησαν αφού τους είπαν και σε εκείνους ότι άγνωστο πότε και αν θα έρθουν...

    Οι κάτω από την Πατησίων είμαστε καταδικασμένοι να μην αποκτήσουμε σύντομα αξιοπρεπές internet...

    Και προφανώς δεν συζητάω για δορυφορικό internet γιατί πέρα από το ότι είναι ακριβό (πανάκριβο θα έλεγα), εδώ έχεις πιάτο για να δεις τηλεόραση ή ταινία και αν ο καιρός είναι γάματα, έχεις διακοπές...

    Ελπίζω η καλή Inalan κάποια στιγμή να μου κάνει το χατήρι και να με συνδέσει...!

  8. #11033
    Εγγραφή
    26-03-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    Inalan
    Θυμίστε μου στο HG8546M ποια θύρα LAN είναι η gigabit..

  9. #11034
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cygnus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θυμίστε μου στο HG8546M ποια θύρα LAN είναι η gigabit..
    Η πρώτη

  10. #11035
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλώνω παρών και ακόμα περιμένω...!!

    Δε βλέπω ούτε και φέτος να συνδέομαι και πλέον μάλλον είμαι ο μοναδικός που ακόμα θέλω εδώ στην πολυκατοικία...
    Οι άλλοι τα παράτησαν αφού τους είπαν και σε εκείνους ότι άγνωστο πότε και αν θα έρθουν...

    Οι κάτω από την Πατησίων είμαστε καταδικασμένοι να μην αποκτήσουμε σύντομα αξιοπρεπές internet...

    Και προφανώς δεν συζητάω για δορυφορικό internet γιατί πέρα από το ότι είναι ακριβό (πανάκριβο θα έλεγα), εδώ έχεις πιάτο για να δεις τηλεόραση ή ταινία και αν ο καιρός είναι γάματα, έχεις διακοπές...

    Ελπίζω η καλή Inalan κάποια στιγμή να μου κάνει το χατήρι και να με συνδέσει...!
    Στο τέλος σε βλέπω να σκάβεις μόνος σου να περνάς την ίνα για να σε συνδέσουν. Βέβαια και πάλι μπορεί να πάρει καιρό. Έχω ζητήσει αναβάθμιση από τον Αύγουστο αν θυμάμαι καλά και ακόμα να γίνει. Η αλήθεια είναι ότι αργούν πολύ και δεν δίνουν καμία εκτίμηση για το οτιδήποτε. Το βρίσκω κάπως όλο αυτό. Να μην ξέρεις σε 6 μήνες οκ αλλά για τον επόμενο μήνα; Περίεργα πράγματα.

  11. #11036
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    (By the way..... for the info σύντομα αναλυτικό info Inalan σε PlayStation 5, βρήκα άκρη και πάει όπλο..... σε όλα ...to be continued....)
    Αναμενουμε

  12. #11037
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναμενουμε
    Κάποιες ρυθμίσεις τσεκάρω και συνδυασμούς μέσα στο router αλλά και στο PlayStation
    Από τα 7-10 upload , μέχρι στιγμής είδα 120 Upload με 245 Download.
    Δεν είναι ακόμα οι τελικές ρυθμίσεις router/ps5 , καμία φορά έχει σκαμπανεβάσματα στο UpLoad μπορεί να πέσει στα 35 {εννοείται ότι καμία σχέση με τα 7-10} αλλά στο Download καρφωμένο στα 240++

    Πρέπει να πάρω ένα τηλέφωνο στην Inalan για on the fly ρυθμίσεις, και έλεγχο

    Στο YouTube βελτίωση τρελή και σχεδόν μηδαμινό frame drop rate.

  13. #11038
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ φίλε ASFE, κι εγώ έχω χάσει πλέον μεγάλο μέρος του αρχικού μου ενθουσιασμού για την Inalan. Με αυτά που διαβάζουμε εδώ, αν η σύνδεση είναι κρίσιμο να είναι συνεχής για διάφορους λόγους, ουσιαστικά επιβάλλεται να κρατήσει κανείς την ADSL ή VDSL σύνδεσή του για backup, όταν θα πέφτει κάθε λίγο και λιγάκι η Inalan.

    Πάντως, για να πω και του στραβού το δίκιο, όλοι πέφτουν κάποια στιγμή. Έξι ολόκληρους μήνες στην Wind δεν είχα δει ούτε μία αποσύνδεση, ούτε για ένα δευτερόλεπτο, και μόλις πριν λίγο έπεσε η γραμμή για κανένα πεντάλεπτο και επανήρθε...
    εγώ πάντως από τότε που μπήκα στην δράση sfbb.gr και μέσω της VODAFONE που έχει την υποδομή στην περιοχή με σύνδεσε η COSMOTE FTTH 100/10 η οποία δεν συγκρίνεται με τα 100/100 της INALAN βέβαια αλλά δεν έχω καμία αποσύνδεση αν δεν κάνω εγώ restart το router δεν αλλάζει ούτε η IP.

    τα ατυχήματα λόγω της "ανοργανωσιάς" που έχουν οι περισσότεροι ιδιώτες εργολάβοι που αναλαμβάνουν τις διάφορες εργασίες είτε για την ΔΕΗ είτε για τον ΔΕΔΔΗΕ είτε για την ΕΥΔΑΠ είτε για το ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ συμβαίνουν δυστυχώς γιατί απλά βαριούνται να κοιτάξουν τα σχέδια που υπάρχουν οι μηχανικοί και να δουν που υπάρχουν οι υποδομές

    μέχρι που κάποια στιγμή θα συμβεί το "ατύχημα" και θα κοπεί αγωγός του ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ όπως έγινε στην δική μου περιοχή (αλλά δεν έγινε από κόψιμο σωλήνας) αλλά από πτώση δέντρου το οποίο έριξε φορτηγό γνωστής αλυσίδας σούπερ μάρκετ και πιστέψτε με πήγε η καρδιά όλων ένα μακρύ ταξίδι γιατί όλοι νομίζαμε ότι θα γίνει το μεγάλο BOOM καθώς όταν έπεσε το δέντρο εκτός του σωλήνα ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ ξήλωσε καλώδια του ΔΕΔΔΗΕ , σωλήνες της ΕΥΔΑΠ και φυσικά καλώδια του ΟΤΕ.

    τότε θα συμμορφωθούν όλοι τους...υπόψιν η ζημιά επισκευάστηκε σε δύο μέρες και φυσικά κόπηκαν τα απαραίτητα πρόστιμα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλώνω παρών και ακόμα περιμένω...!!

    Δε βλέπω ούτε και φέτος να συνδέομαι και πλέον μάλλον είμαι ο μοναδικός που ακόμα θέλω εδώ στην πολυκατοικία...
    Οι άλλοι τα παράτησαν αφού τους είπαν και σε εκείνους ότι άγνωστο πότε και αν θα έρθουν...

    Οι κάτω από την Πατησίων είμαστε καταδικασμένοι να μην αποκτήσουμε σύντομα αξιοπρεπές internet...

    Και προφανώς δεν συζητάω για δορυφορικό internet γιατί πέρα από το ότι είναι ακριβό (πανάκριβο θα έλεγα), εδώ έχεις πιάτο για να δεις τηλεόραση ή ταινία και αν ο καιρός είναι γάματα, έχεις διακοπές...

    Ελπίζω η καλή Inalan κάποια στιγμή να μου κάνει το χατήρι και να με συνδέσει...!
    στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου φίλε @dosman

  14. #11039
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δεν αποκλειω και οι εργασιες του συνεργειου που εκαναν την ζημια να εγιναν με μη ενημερωμενα σχεδια , απλα σκεπτομενος τους ρυθμους του δημοσιου , θελει 7ετια τουλαχιστον για να ενημερωθει κατι .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  15. #11040
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικό είναι αφού έχεις 100αρα σύνδεση. Αν ήσουν και εσύ με 7-12 θα είχες μεγάλη κάψα. Ρώτα και τον φίλο τον Dosman που είναι το κουτί σχεδόν δίπλα και δε σκάβουν να τον συνδέσουν!!!
    καλημερα, ετσι για την ιστορια χτες στην δουλεια μου με cosmote VDSL2 100, ειχαμε διακοπες και κανεις δεν ενημερωσε για κατι απλα δεν δουλευε για ωρες και εφτιαχνε και δεν ειναι η πρωτη φορα.
    Σαν ιναλαν δεν εχει αμεσως ενημερωνει και τα φτιαχνει.
    Και εχουμε και ιδιο upload και ΔΩΡΕΑΝ!!!! bonus speed! OΛΟΙ δινουν λιγοτερα ΚΑΝΕΙΣ παραπανω!!!
    με 28 τον μηνα εχω 240/240 περιπου δεν υπαρχει απλα!

Σελ. 736 από 1235 ΠρώτηΠρώτη ... 716726731734735736737738741746756 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας