Σελ. 1061 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 10411051105610591060106110621063106610711081 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 15.901-15.915 από 18571

Θέμα: Inalan

  1. #15901
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530

  2. #15902
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλα με την Inalan, στείλτης ένα μήνυμα, σκέψου την Inalan σαν φιλαράκι σου που χρησιμοποιεί το Telegram αντί για Viber / Messenger.

    Κράτα επαφές με το φιλαράκι σου αυτό.

    Θα το ξαναχρειαστείς όταν θα σου δίνει κουράγιο σε ένα μεγάλο downtime καθημερινής / σαββατοκύριακου.
    Στα 4 χρόνια μόνο 1 φορά (θυμάμαι) να έχει τόσες ώρες διακοπής. Το σύνηθες είναι κάποιες ώρες 2-5. Ας μην είμαστε και τόσο άδικοι με την εταιρεία. Ας μην ξεχνάμε και τους μεγάλους που πέρναγε ολόκληρο ΣΚ γιατί τότε δεν δούλευαν. Από Δευτέρα και έχει ο Θεός.

  3. #15903
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 4 χρόνια μόνο 1 φορά (θυμάμαι) να έχει τόσες ώρες διακοπής. Το σύνηθες είναι κάποιες ώρες 2-5. Ας μην είμαστε και τόσο άδικοι με την εταιρεία. Ας μην ξεχνάμε και τους μεγάλους που πέρναγε ολόκληρο ΣΚ γιατί τότε δεν δούλευαν. Από Δευτέρα και έχει ο Θεός.
    3-4 μερες κατα την επισκευη βλαβης ειχαν δωσει το τηλεφωνο μου σε αλλον συνδρομητη , και περα απο τις μερες που εμεινα offline , ειχα αλλους δυο τρεις μηνες απασχοληση μεχρι να γινει διαγραφη χρεωσεων που ειχαν γινει απο τον αλλον συνδρομητη
    απο το 2014 δηλωμενη βλαβη και στα παπαρια τους . χολ , σε συνεχεια βονταφον με βασεις οτε .
    πληρωνω κανονικα , και περισσοτερα απο αλλους που εχουν 50 megabit λαμβανοντας .... 7 και εναμισι .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #15904
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 4 χρόνια μόνο 1 φορά (θυμάμαι) να έχει τόσες ώρες διακοπής. Το σύνηθες είναι κάποιες ώρες 2-5. Ας μην είμαστε και τόσο άδικοι με την εταιρεία. Ας μην ξεχνάμε και τους μεγάλους που πέρναγε ολόκληρο ΣΚ γιατί τότε δεν δούλευαν. Από Δευτέρα και έχει ο Θεός.
    Παρότι παθών συμφωνώ. Για να δούμε και τις τιμές των συμμετρικών που μόλις ανακοίνωσε η Cosmote... δεν νομίζω να είναι €28

    PS Κατα τη γνώμη μου πάντως Inalan χωρίς cellular backup είναι πρόβλημα, πρέπει κάποιος να συνυπολογίζει και αυτό το κόστος.

  5. #15905
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 4 χρόνια μόνο 1 φορά (θυμάμαι) να έχει τόσες ώρες διακοπής. Το σύνηθες είναι κάποιες ώρες 2-5. Ας μην είμαστε και τόσο άδικοι με την εταιρεία. Ας μην ξεχνάμε και τους μεγάλους που πέρναγε ολόκληρο ΣΚ γιατί τότε δεν δούλευαν. Από Δευτέρα και έχει ο Θεός.
    ΔΕν συγκρινονται οι καλωδιακες βλαβες με της οπτικης .

    Το συνηθες ειναι να ΜΗΝ εχει ο συνδρομητης καθολου downtime. ουτε 1 ωρα ουτε ουτε 5 λεπτα .
    Δεν ειναι θεμα αδικιας προς την εταιρεια , αλλα κατι παει λαθος για να εχει τοσα κοψιματα ανα μερικες μερες .

    Το FTTH των υπολοιπων γιατι ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ τιποτα ? Κατι ειναι διαφορετικο στην τοποθετηση . αυτη ειναι η μονη λογικη εξηγηση .
    The gr81 .

  6. #15906
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    3-4 μερες κατα την επισκευη βλαβης ειχαν δωσει το τηλεφωνο μου σε αλλον συνδρομητη , και περα απο τις μερες που εμεινα offline , ειχα αλλους δυο τρεις μηνες απασχοληση μεχρι να γινει διαγραφη χρεωσεων που ειχαν γινει απο τον αλλον συνδρομητη
    Τι μου θύμησες τώρα, είχα ξεχάσει να πω αυτή την ιστορία με τη VF. Επειδή ήμουν ψυλλιασμένος και ήξερα ότι υπάρχει πολλή ώρα αναμονής, τους (VF) είχα στείλει email με νούμερο απ’ την εξυπηρέτηση του eBay (δωρεάν ευρωπαϊκός αριθμός τότε) και τους είχα ρωτήσει, πως αυτό το διαχειρίζονται στο συμβόλαιό μου γιατί έπρεπε να διεκπεραιώσω κάτι με το eBay. Μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει χρέωση και όταν ήρθε ο λογαριασμός 4 -5 κατοστάρικα (κάπου εκεί αν θυμάμαι καλά, που δε θέλω να θυμάμαι!), μου είπαν ότι το email πέρασε και απαντήθηκε από εκπαιδευόμενο και το μόνο που μπορούσαν να κάνουν ήταν, να γίνει ανανέωση συμβολαίου για άλλα τρία χρόνια με μειωμένη χρέωση, γιατί δε μπορούσαν να επιστρέψουν τα χρήματα που με χρέωσαν. Τα λεφτά τους πάνω στο μήνα στη τσέπη τους, τα λεφτά μου πίσω σε τρία χρόνια + δέσμευση.
    Αυτό σε περίληψη τι έγινε περίπου σ’ ένα μήνα (ευτυχώς όχι σε τέσσερις όπως ο badweed).

    Όποιον και να πιάσεις κι απ’ όπου κι αν το πιάσεις, βρωμάει.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτη ειναι η μονη λογικη εξηγηση
    Αυτό δεν είναι η μόνη λογική εξήγηση, είναι απλά η εξήγηση, full stop! Μεγάλο πρόβλημα η εγκατάστασή τους (δρόμοι και σπίτια) και ίσως παίξει καταλυτικό παράγοντα αποφάσεων στο μέλλον.

  7. #15907
    Εγγραφή
    06-12-2021
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deanoh7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν είναι η μόνη λογική εξήγηση, είναι απλά η εξήγηση, full stop! Μεγάλο πρόβλημα η εγκατάστασή τους (δρόμοι και σπίτια) και ίσως παίξει καταλυτικό παράγοντα αποφάσεων στο μέλλον.
    Κάπως έτσι έχει η δουλειά. Μιλούσα πριν καιρό με τεχνικό εργαζόμενο σε μεγάλο Δήμο της Αττικής και θυμάμαι ότι τότε (αρχικά) δεν επέτρεπε ο συγκεκριμένος Δήμος να περάσει εκεί δίκτυο η Inalan, γιατί έσκαβαν πολύ "ρηχά". Ο Δήμος ήθελε πχ να σκάψουν στα 30cm και η Inalan ήθελε στα 10cm (δεν θυμάμαι πια νούμερα, ενδεικτικά τα αναφέρω). Μετά από 1-1,5 χρόνο έσκαψαν τελικά, χωρίς να γνωρίζω τι συμφώνησαν.

  8. #15908
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeole Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπως έτσι έχει η δουλειά. Μιλούσα πριν καιρό με τεχνικό εργαζόμενο σε μεγάλο Δήμο της Αττικής και θυμάμαι ότι τότε (αρχικά) δεν επέτρεπε ο συγκεκριμένος Δήμος να περάσει εκεί δίκτυο η Inalan, γιατί έσκαβαν πολύ "ρηχά". Ο Δήμος ήθελε πχ να σκάψουν στα 30cm και η Inalan ήθελε στα 10cm (δεν θυμάμαι πια νούμερα, ενδεικτικά τα αναφέρω). Μετά από 1-1,5 χρόνο έσκαψαν τελικά, χωρίς να γνωρίζω τι συμφώνησαν.
    Στα 10cm εσκαψαν απλα εφεραν επιθεωρητρια γυναικα μου νομιζε οτι ηταν 20+cm (σεξιστικο βεβαια το αστειο)
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  9. #15909
    Εγγραφή
    01-11-2009
    Περιοχή
    ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20Μbps/4Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    4G Router
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mr Arkadin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρότι παθών συμφωνώ. Για να δούμε και τις τιμές των συμμετρικών που μόλις ανακοίνωσε η Cosmote... δεν νομίζω να είναι €28

    PS Κατα τη γνώμη μου πάντως Inalan χωρίς cellular backup είναι πρόβλημα, πρέπει κάποιος να συνυπολογίζει και αυτό το κόστος.
    Καλησπερα. Ποτε ανακοινωσε συμμετρικες ταχυτητες η Cosmote και σε ποιους απευθυνεται(ιδιωτες ή επιχειτησεις);

  10. #15910
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.933
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeS21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα. Ποτε ανακοινωσε συμμετρικες ταχυτητες η Cosmote και σε ποιους απευθυνεται(ιδιωτες ή επιχειτησεις);
    Μόνο για επιχειρήσεις φυσικά. Άρα δεν υπάρχει και τιμοκατάλογος. Βλέπουν τι επιχείρηση έχεις και χρεώνουν όσο κρίνουν.

  11. #15911
    Εγγραφή
    06-02-2022
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    33.7(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeS21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα. Ποτε ανακοινωσε συμμετρικες ταχυτητες η Cosmote και σε ποιους απευθυνεται(ιδιωτες ή επιχειτησεις);
    Υπάρχει συμμετρική εδώ και αιώνες, για επιχειρήσεις και οργανισμούς.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο για επιχειρήσεις φυσικά. Άρα δεν υπάρχει και τιμοκατάλογος. Βλέπουν τι επιχείρηση έχεις και χρεώνουν όσο κρίνουν.
    από 500άρικο και άνω, σε άλλη γνωστή εταιρεία που ήταν εντός ιστού ήταν 300 + ΦΠΑ για ίντερνετ και 350+ΦΠΑ για ίντερνετ και τηλέφωνο. Για εκτός κάλυψης χρεώνει περισσότερα γιατί πρέπει να γίνουν επιπλέον έργα.
    Από το 2013 με adsl..
    444-165444ΠΑΤΗΣΙΑ165VDSL_VECTORING/V.plusQ3/2021
    και μετά από μια 10ετία, ήρθε η VDSL (02/2023). Ευτυχισμένο το 2009.

  12. #15912
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.933
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreecko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει συμμετρική εδώ και αιώνες, για επιχειρήσεις και οργανισμούς.
    Αναφέρεται στο καινούργιο υβρίδιο GPON-FTTH/συμμετρική/αλλά-όχι-μισθωμένη που ανακοίνωσε πρόσφατα: https://www.adslgr.com/forum/threads...ιρήσεις

  13. #15913
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Αλλαξε ο κωδικος admin....λογικο θα μου πειτε.

    Αν καποιος εχει τον καινουργιο ας μου τον κανει μια πασα με pm

    Ευχαριστω

    υ.γ.
    έμεινα με το πουλι στο χερι που λενε

  14. #15914
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλαξε ο κωδικος admin....λογικο θα μου πειτε.

    Αν καποιος εχει τον καινουργιο ας μου τον κανει μια πασα με pm

    Ευχαριστω

    υ.γ.
    έμεινα με το πουλι στο χερι που λενε
    Για ποιο ρούτερ λες;

  15. #15915
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Zte 670

Σελ. 1061 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 10411051105610591060106110621063106610711081 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας