Σελ. 774 από 1234 ΠρώτηΠρώτη ... 754764769772773774775776779784794 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.596-11.610 από 18505

Θέμα: Inalan

  1. #11596
    Εγγραφή
    30-03-2015
    Μηνύματα
    1.055
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM Fritz!Box 7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας.
    13:33 μας είπαν πως επανήλθε. Είστε εντάξει?
    Δείχνει οκ

  2. #11597
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Είναι οκ

  3. #11598
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncle_nontas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δείχνει οκ
    επιβεβαιώνω ! Είναι up τώρα
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  4. #11599
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    ναι και εδω

  5. #11600
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Πάνω και η Μεταμόρφωση.

  6. #11601
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από esertas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τιμή της Inalan μπορεί να είναι ασυναγώνιστη αλλά δεν έχει τηλεφωνία μέσα όπως προειπώθηκε. Εγώ ας πούμε έχω wind 100αρα μαζί με 300 λεπτά σε κινητά στα 31 ευρώ. Τον Δεκέμβριο τελειώνουν τα 2 χρόνια συμβολαίου. Κάτω στην είσοδο της πολυκατοικίας υπάρχει πλέον κουτί Inalan. Τι να κάνω; Να κάνω μετάβαση; Και η τηλεφωνία που την χρειάζομαι στο σπίτι; Θα θέλει κάνα 40άρι μαζί με την τηλεφωνία η Inalan. Δήλημα.
    Για να μπει η Inalan δεν θα χρειαστει να περασει κι εκεινη την οπτικη της ινα στο διαμερισμα; Θα χρειαστουν δηλαδη κι αλλα μερεμετια, εστω και χωρις μεγαλη χρεωση (35 Ευρω κοστιζει η ενεργοποιηση αν θυμαμαι καλα), αλλα και μονο οι νεες εργασιες θα με αποθαρρυναν λιγο προσωπικα. Εκτος φυσικα αν η διαφορα στην τιμη απο τις προσφορες των μεγαλων παροχων ειναι πολυ μεγαλη, ειχα αναγκη το upload αλλα και για την, απο την προσωπικη μου εμπειρια, πολυ καλη της υπηρεσια και εξυπηρετηση πελατων φυσικα.

    Το πακετο στα 30 Ευρω Inalan 100/100 συν τηλεφωνια yuboto 1500 σταθερα και 300 κινητα με 18μηνη δεσμευση ειναι διαθεσιμο για συνδεσεις απο μεσα Φεβρουαριου εως περιπου τον 15αυγουστο αν θυμαμαι καλα, οποτε οποιος θελει μπορει ακομα να το κανει. Δεν θυμαμαι μονο το link που οδηγει στην αντιστοιχη σελιδα στο site τους, στα posts τους στο facebook απο μεσα Φεβρουαριου μπορει να βρεθει λογικα.

  7. #11602
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Α.ΤΗ.Κ.
    Μια και αναφέρεστε στις διαδικασίες (τελικής) όδευσης της οπτικής και παρακολουθώ τακτικά το νήμα αλλά έχω καιρό να γράψω, θα ήθελα να προσθέσω και εγώ μια επικαιροποίηση της κατάστασης.

    (1) Εδώ και μια διετία, περιμένω την Inalan... Ο δήμος μου είναι περικυκλωμένος από Inalan και βρίσκομαι 50-100 μέτρα από το μπλε του χάρτη της. Αλλά μέσα δεν μπαίνει...

    (2) Το σημαντικότερο όλων δε, είναι ότι εδώ και ένα χρόνο, βρίσκεται έξω από την πόρτα μου η οπτική ίνα της γνωστής, κρατικοδίαιτης κοινοπραξίας των 3, χωρίς (εκουσίως) να έχω συνδεθεί.
    Από το αρχικό μου ΜΝΜ εδώ στο forum, το οποίο πριν παρακολουθούσα (φιλολογικώς) για μια εικοσαετία, θεωρώ κρίσιμη και τροχιοδεικτική την έλευση τέτοιων μικρών παρόχων, για λόγους που δεν είναι του παρόντος.

    Από τη στάση μου αυτή, που πολλλοί από εσάς θα θεωρήσετε κουφή, εγώ ήδη βλέπω διαπιστώσεις που δεν πρέπει να παραγνωρίζονται:
    Πράγματι, η προσθήκη πακέτου τηλεφωνίας είναι πολύ σημαντική για πολλούς συνδρομητές που δεν έχουν την ανάγκη των υψηλών ταχυτήτων (και όπως λέτε πολλοί εδώ, ήδη ανακοινώθηκε από την Inalan).
    Ακόμα και εμείς που έχουμε όμως τέτοιες ανάγκες και ανησυχίες, σκοντάφτουμε σε μικροπροβληματάκια που είναι εξίσου ανυπέρβλητα.

    Όπως: Πως εγώ θα τερματίσω την υπάρχουσα ίνα 10 μέτρα μακριά από την πόρτα μου σε συγκεκριμένο σημείο όπου τερματίζουν όλα τα χιλιάρια του εσωτερικού δικτύου μου;
    Ξέρω υπάρχουν λύσεις, αλλά δε θέλω ούτε σκαψίματα ούτε παρεμβάσεις.

    Αν ερχόταν η Inalan, έχω άλλη απλούστερη όδευση, αόρατη και ακίνδυνη που φτάνει απευθείας εκεί που θέλω με μια απλή τρυπούλα όλη κι όλη.
    Και δίνει και σε άλλους 20 ταυτόχρονα, με την ίδια ακριβώς διαδικασία...

    Επειδή οι ανάγκες μου μάλλον καλύπτονται για την ώρα με την απλή adsl στα 14/1 (με πολύωρη τηλεθέαση προγραμμάτων τύπου Smart TV, σποραδικό κατέβασμα με ταχύτητα 1,5 ΜΒ/s) και με απεριόριστες κλήσεις, μπορώ να περιμένω μήπως η Inalan δεήσει και έρθει... Σημειωτέον ότι ο βαθμός διασποράς του ...ιού της γνωστής κοινοπραξίας είναι μόλις 25% στην πολυκατοικία και ακόμα χαμηλότερος στο δρόμο μου, από συνομιλίες με κοντινούς γείτονες...

    Εδώ να προσθέσω, για περισότερη διαφώτιση από σας, ειδικά αυτό το 1dB απόκρισης που έχω στη λήψη, ενώ πέρυσι ήταν πολύ υψηλότερο. Είπα στον τεχνικό ότι από τα λίγα που καταλαβαίνω η γραμμή μου μπορεί να πιάσει ακόμα και 20, αλλά για κάποιο λόγο δεν μου τα δίνουν.
    Current Throughput: 13645 kbit/s (receive direction) 1021 kbit/s (send direction)
    Line attenuation: 19 dB (receive direction) 9 dB (send direction)
    Signal-to-noise ratio: 1 dB (receive direction) 8 dB (send direction)

    Με την ευκαιρία λοιπόν, επειδή οι 3 της κοινοπραξίας μου "χρωστούν" εδώ και 10 χρόνια τη διπλάσια μπάντα που μου στέρησαν, με πράξεις και παραλείψεις τους, δεν θα τους κάνω εύκολα τη χάρη.
    Αν συνδεθώ μαζί τους τώρα, θα είναι σαν να τους χαρίζω ...εκατομμύρια mbps που μου τα στερήσαν στο παρελθόν...

    Κάθε αντίλογος δεκτός. Μην απαντήσετε όμως σε μένα. Απαντήστε, λαμβάνοντας υπόψη την κινητή τηλεφωνία (οι ίδιοι είναι) στο Νευροκόπι, στη Μεθώνη και στο ...βουνό...!

    (3) Πάμε τώρα στα του δήμου ο οποίος παραμένει [B]ακάλυπτος[B] στο μεγαλύτερο μέρος από την οπτική ίνα της γνωστής κοινοπραξίας.

    Σε πρόσφατη τηλεφωνική επικοινωνία με τη διευθύντρια των τεχνικών υπηρεσιών του δήμου και αφού της έθεσα υπόψιν όλη τη γνωστή (από αυτό το νήμα) προϊστορία μου απάντησε τα εξής:
    - Η Inalan αιτήθηκε άδεια άπαξ το 2017, χωρίς να προσκομίσει κανένα από τα απαιτούμενα 3 δικαιολογητικά (σχέδια, αρχαιολογία, τέλη διέλευσης)
    - Σε χρόνο μεταγενέστερο του 2017, συνεργείο (για λογαρισαμό της Inalan) ξεκίνησε να σκάβει κατά λάθος(!) στο δήμο αντί για γειτονικό δήμο. Μετά από παρέμβαση του δήμου, τα μάζεψε και έφυγε, χωρίς άλλες συνέπειες.
    - Τέλος, τη ρώτησα με ευγενικό τρόπο ότι επειδή στην Ελλάδα ζούμε, μπορεί να με πείσει ότι (το νόημα σας γράφω) ας πούμε δεν τα παίρνει ο δήμος από τον ΟΤΕ για να αποκλείσει τον ανταγωνισμό; Δεχτηκε την ήπια διατύπωση της ερώτησης και μου απάντησε κατηγορηματικά: Οποτεδήποτε κάνει αίτηση η Inalan και προσκομίσει τα 3 δικαιολογητικά, εκτιμώ ότι θα λάβει την Άδεια. Επίσης, δεν φάνηκε αρνητική στα θέματα μικρού βάθους του καλωδίου που τοποθετεί η Inalan, αλλά μάλλον ουδέτερη. Αυτό κατάλαβα....

    Εκτιμώ λοιπόν ότι υπάρχει ικανό περιθώριο διείσδυσης της Inalan στο περικυκλωμένο "νησί" μας και ενδεχομένως με απόκτηση και πλεονεκτήματος έναντι του ανταγωνισμού.
    Καλώ λοιπόν την εταιρεία να απαντήσει αν σκοπεύει να έρθει στο δήμο μας, αλλά συγκεκριμένα: Πριν ή μετά το 2022;;; (δύο χιλιάδες είκοσι δύο). Αυτή τη συγκεκριμένη απάντηση επιθυμώ.

    Σε περίπτωση που εκτιμώ λάθος, μπορώ να περιμένω. Άλλωστε έχω και την επιλογή του vdsl50 ή vdsl100 χωρίς να ανοιχτεί ούτε μια τρύπα!

    Αυτά που λέτε εσείς για διακοπές και cogent και torrent, καταλαβαίνετε ότι όσα κι αν λέει ο μονόφθαλμος ή ο δίφθαλμος, για έναν "τυφλό" είναι ψιλά γράμματα...!

    Κλείνοντας, θα ήθελα με την ευκαιρία να ευχαριστήσω εκ νέου τον jkoukos et al. για την πολύτιμη τεχνική βοήθειά τους όποτε το χρειάστηκα.
    Προθύμως δεκτές και τυχόν οδηγίες/απόψεις για το 1dB...

  8. #11603
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από профессор Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ να προσθέσω, για περισότερη διαφώτιση από σας, ειδικά αυτό το 1dB απόκρισης που έχω στη λήψη, ενώ πέρυσι ήταν πολύ υψηλότερο. Είπα στον τεχνικό ότι από τα λίγα που καταλαβαίνω η γραμμή μου μπορεί να πιάσει ακόμα και 20, αλλά για κάποιο λόγο δεν μου τα δίνουν.
    Current Throughput: 13645 kbit/s (receive direction) 1021 kbit/s (send direction)
    Line attenuation: 19 dB (receive direction) 9 dB (send direction)
    Signal-to-noise ratio: 1 dB (receive direction) 8 dB (send direction)
    To έχεις καταλάβει λάθος. Κανείς δεν σου κλέβει τίποτα.
    Το 1dB (επ' ουδενί δεν είναι απόκριση, αλλά λόγος σήματος προς θόρυβο) σημαίνει ότι ο θόρυβος είναι μεγάλος και το Modem αγκομαχά να κρατήσει την ταχύτητα των ~13,5Mbps. Μόλις κάνει επανεκκίνηση, θα πάει στην αρχική τιμή του παρόχου (6-9dB) και κατά πάσα πιθανότητα θα μειωθεί ο συγχρονισμός. Το που οφείλεται αυτός ο θόρυβος, δεν είναι του παρόντος και να το συζητήσουμε σε άλλο θέμα.
    Με τα 19dB εξασθένιση, είσαι χοντρικά στα 1400 "καλωδιακά μέτρα" και δεν υπάρχει περίπτωση ακόμη και με ούριο άνεμο και σε κατηφόρα να πιάσεις πάνω από 18Mbps.

  9. #11604
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από профессор Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια και αναφέρεστε στις διαδικασίες (τελικής) όδευσης της οπτικής και παρακολουθώ τακτικά το νήμα αλλά έχω καιρό να γράψω, θα ήθελα να προσθέσω και εγώ μια επικαιροποίηση της κατάστασης.

    (1) Εδώ και μια διετία, περιμένω την Inalan... Ο δήμος μου είναι περικυκλωμένος από Inalan και βρίσκομαι 50-100 μέτρα από το μπλε του χάρτη της. Αλλά μέσα δεν μπαίνει...

    (2) Το σημαντικότερο όλων δε, είναι ότι εδώ και ένα χρόνο, βρίσκεται έξω από την πόρτα μου η οπτική ίνα της γνωστής, κρατικοδίαιτης κοινοπραξίας των 3, χωρίς (εκουσίως) να έχω συνδεθεί.
    Από το αρχικό μου ΜΝΜ εδώ στο forum, το οποίο πριν παρακολουθούσα (φιλολογικώς) για μια εικοσαετία, θεωρώ κρίσιμη και τροχιοδεικτική την έλευση τέτοιων μικρών παρόχων, για λόγους που δεν είναι του παρόντος.

    Από τη στάση μου αυτή, που πολλλοί από εσάς θα θεωρήσετε κουφή, εγώ ήδη βλέπω διαπιστώσεις που δεν πρέπει να παραγνωρίζονται:
    Πράγματι, η προσθήκη πακέτου τηλεφωνίας είναι πολύ σημαντική για πολλούς συνδρομητές που δεν έχουν την ανάγκη των υψηλών ταχυτήτων (και όπως λέτε πολλοί εδώ, ήδη ανακοινώθηκε από την Inalan).
    Ακόμα και εμείς που έχουμε όμως τέτοιες ανάγκες και ανησυχίες, σκοντάφτουμε σε μικροπροβληματάκια που είναι εξίσου ανυπέρβλητα.

    Όπως: Πως εγώ θα τερματίσω την υπάρχουσα ίνα 10 μέτρα μακριά από την πόρτα μου σε συγκεκριμένο σημείο όπου τερματίζουν όλα τα χιλιάρια του εσωτερικού δικτύου μου;
    Ξέρω υπάρχουν λύσεις, αλλά δε θέλω ούτε σκαψίματα ούτε παρεμβάσεις.

    Αν ερχόταν η Inalan, έχω άλλη απλούστερη όδευση, αόρατη και ακίνδυνη που φτάνει απευθείας εκεί που θέλω με μια απλή τρυπούλα όλη κι όλη.
    Και δίνει και σε άλλους 20 ταυτόχρονα, με την ίδια ακριβώς διαδικασία...

    Επειδή οι ανάγκες μου μάλλον καλύπτονται για την ώρα με την απλή adsl στα 14/1 (με πολύωρη τηλεθέαση προγραμμάτων τύπου Smart TV, σποραδικό κατέβασμα με ταχύτητα 1,5 ΜΒ/s) και με απεριόριστες κλήσεις, μπορώ να περιμένω μήπως η Inalan δεήσει και έρθει... Σημειωτέον ότι ο βαθμός διασποράς του ...ιού της γνωστής κοινοπραξίας είναι μόλις 25% στην πολυκατοικία και ακόμα χαμηλότερος στο δρόμο μου, από συνομιλίες με κοντινούς γείτονες...

    Εδώ να προσθέσω, για περισότερη διαφώτιση από σας, ειδικά αυτό το 1dB απόκρισης που έχω στη λήψη, ενώ πέρυσι ήταν πολύ υψηλότερο. Είπα στον τεχνικό ότι από τα λίγα που καταλαβαίνω η γραμμή μου μπορεί να πιάσει ακόμα και 20, αλλά για κάποιο λόγο δεν μου τα δίνουν.
    Current Throughput: 13645 kbit/s (receive direction) 1021 kbit/s (send direction)
    Line attenuation: 19 dB (receive direction) 9 dB (send direction)
    Signal-to-noise ratio: 1 dB (receive direction) 8 dB (send direction)

    Με την ευκαιρία λοιπόν, επειδή οι 3 της κοινοπραξίας μου "χρωστούν" εδώ και 10 χρόνια τη διπλάσια μπάντα που μου στέρησαν, με πράξεις και παραλείψεις τους, δεν θα τους κάνω εύκολα τη χάρη.
    Αν συνδεθώ μαζί τους τώρα, θα είναι σαν να τους χαρίζω ...εκατομμύρια mbps που μου τα στερήσαν στο παρελθόν...

    Κάθε αντίλογος δεκτός. Μην απαντήσετε όμως σε μένα. Απαντήστε, λαμβάνοντας υπόψη την κινητή τηλεφωνία (οι ίδιοι είναι) στο Νευροκόπι, στη Μεθώνη και στο ...βουνό...!

    (3) Πάμε τώρα στα του δήμου ο οποίος παραμένει [B]ακάλυπτος[B] στο μεγαλύτερο μέρος από την οπτική ίνα της γνωστής κοινοπραξίας.

    Σε πρόσφατη τηλεφωνική επικοινωνία με τη διευθύντρια των τεχνικών υπηρεσιών του δήμου και αφού της έθεσα υπόψιν όλη τη γνωστή (από αυτό το νήμα) προϊστορία μου απάντησε τα εξής:
    - Η Inalan αιτήθηκε άδεια άπαξ το 2017, χωρίς να προσκομίσει κανένα από τα απαιτούμενα 3 δικαιολογητικά (σχέδια, αρχαιολογία, τέλη διέλευσης)
    - Σε χρόνο μεταγενέστερο του 2017, συνεργείο (για λογαρισαμό της Inalan) ξεκίνησε να σκάβει κατά λάθος(!) στο δήμο αντί για γειτονικό δήμο. Μετά από παρέμβαση του δήμου, τα μάζεψε και έφυγε, χωρίς άλλες συνέπειες.
    - Τέλος, τη ρώτησα με ευγενικό τρόπο ότι επειδή στην Ελλάδα ζούμε, μπορεί να με πείσει ότι (το νόημα σας γράφω) ας πούμε δεν τα παίρνει ο δήμος από τον ΟΤΕ για να αποκλείσει τον ανταγωνισμό; Δεχτηκε την ήπια διατύπωση της ερώτησης και μου απάντησε κατηγορηματικά: Οποτεδήποτε κάνει αίτηση η Inalan και προσκομίσει τα 3 δικαιολογητικά, εκτιμώ ότι θα λάβει την Άδεια. Επίσης, δεν φάνηκε αρνητική στα θέματα μικρού βάθους του καλωδίου που τοποθετεί η Inalan, αλλά μάλλον ουδέτερη. Αυτό κατάλαβα....

    Εκτιμώ λοιπόν ότι υπάρχει ικανό περιθώριο διείσδυσης της Inalan στο περικυκλωμένο "νησί" μας και ενδεχομένως με απόκτηση και πλεονεκτήματος έναντι του ανταγωνισμού.
    Καλώ λοιπόν την εταιρεία να απαντήσει αν σκοπεύει να έρθει στο δήμο μας, αλλά συγκεκριμένα: Πριν ή μετά το 2022;;; (δύο χιλιάδες είκοσι δύο). Αυτή τη συγκεκριμένη απάντηση επιθυμώ.

    Σε περίπτωση που εκτιμώ λάθος, μπορώ να περιμένω. Άλλωστε έχω και την επιλογή του vdsl50 ή vdsl100 χωρίς να ανοιχτεί ούτε μια τρύπα!

    Αυτά που λέτε εσείς για διακοπές και cogent και torrent, καταλαβαίνετε ότι όσα κι αν λέει ο μονόφθαλμος ή ο δίφθαλμος, για έναν "τυφλό" είναι ψιλά γράμματα...!

    Κλείνοντας, θα ήθελα με την ευκαιρία να ευχαριστήσω εκ νέου τον jkoukos et al. για την πολύτιμη τεχνική βοήθειά τους όποτε το χρειάστηκα.
    Προθύμως δεκτές και τυχόν οδηγίες/απόψεις για το 1dB...
    Καλό κουράγιο και καλή επιτυχία φίλε μου

    Θα ήθελα και εγώ να δοκιμάσω την ΙΝΑΛΑΝ όταν με το καλό (βάση μελλοντικών σχεδίων επέκτασης της φτάσει στο Παγκράτι
    Απλά επειδή αυτό θα αργήσει και εγώ χρειάζομαι σύνδεση με το διαδίκτυο έβαλα σύνδεση οπτικών ινών (FTTH) από την κοινοπραξία VODAFONE ως πάροχος υποδομής στην Περιοχή του Δήμου Βύρωνα / Παγκρατίου που ανήκω και COSMOTE ως πάροχο σύνδεσης μου όταν με το καλό έρθει θα την δοκιμάσω.

  10. #11605
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Ετσι οπως γραφουν μερικοι,θα πρεπει να εχουμε τυψεις που χρησιμοποιουμε αλλον παροχο απο την ιναλαν.
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  11. #11606
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι οπως γραφουν μερικοι,θα πρεπει να εχουμε τυψεις που χρησιμοποιουμε αλλον παροχο απο την ιναλαν.
    επιλογή του καθενός είναι βάση των δικών του κριτηρίων και φυσικά βάση της οικονομικής του δυνατότητας

    εγώ άλλωστε έχω πει τα + και - της ΙΝΑΛΑΝ όπως και του κάθε παρόχου
    για αυτό διάλεξα την COSMOTE ως την εταιρεία που θα μου δώσει το FTTH 100/10 όταν πρωτοήρθε στην περιοχή μου η δράση sfbb.gr αν ήξερες πόσες συζητήσεις έγιναν με την VODAFONE η οποία έχει την υποδομή στην περιοχή και οι υπεύθυνοι προσπαθούσαν με κάθε τρόπο να με κάνουν πελάτη τους και να μην επιλέξω την COSMOTE ειλικρινά θα γέλαγες....

  12. #11607
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πακετο στα 30 Ευρω Inalan 100/100 συν τηλεφωνια yuboto 1500 σταθερα και 300 κινητα με 18μηνη δεσμευση ειναι διαθεσιμο για συνδεσεις απο μεσα Φεβρουαριου εως περιπου τον 15αυγουστο αν θυμαμαι καλα, οποτε οποιος θελει μπορει ακομα να το κανει. Δεν θυμαμαι μονο το link που οδηγει στην αντιστοιχη σελιδα στο site τους, στα posts τους στο facebook απο μεσα Φεβρουαριου μπορει να βρεθει λογικα.
    Ενταξει το βρηκα βγαζει σε αυτο το link για εγραφη : https://inalan.gr/promotion/?fbclid=...eZ7XiBTFaHG5c8
    Eπρεπε να υπαρχει στην σελιδα τους σε εμφανες σημειο ομως δεν εχουν ολοι facebook + οτι το ποστ θαβεται απο τα αλλα και ΔΕΝ φαινεται!
    Και φωτο :

    Νομιζω οτι θα επρεπε να γινει κατι και για 200αρα ομως.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Στιγμιότυπο οθόνης_2021-03-11_18-38-48.png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 11-03-21 στις 19:42. Αιτία: Screenshot προσφοράς από το Facebook

  13. #11608
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Η απόκτηση των 3 αδειών που αναφέρονται πιο πάνω (σχέδια, αρχαιολογία, τέλη διέλευσης) έχουν κόστος;
    Μου φαίνεται πολύ αξιοπερίεργο από το 2017 να έχουν κάνει αίτημα διέλευσης και από τότε να μην έχουν κάνει τις διαδικασίες πιο πάνω...

    Να έχασαν το "ενδιαφέρον" τους και να παράτησαν τον δήμο αυτό -έστω και προσωρινά- γιατί δεν είχαν πολλές αιτήσεις;
    Για να το "ξέχασαν" αμφιβάλλω...

    Μπορεί κάτι τέτοιο να ισχύει και σε άλλες περιπτώσεις...

    Επίσης, οι πληροφορίες αυτές είναι διαθέσιμες στο κοινό;

    Δηλαδή μπορώ να πάρω σε κάποιο κομμάτι του Δήμου Αθηναίων και να ρωτήσω αν η εταιρεία έχει κάνει αίτηση για να έρθει στον πεζόδρομο που μένω και να μάθω λεπτομέρειες ή είναι πιο γενικής φύσεως (ολόκληρη περιοχή);

  14. #11609
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει το βρηκα βγαζει σε αυτο το link για εγραφη : https://inalan.gr/promotion/?fbclid=...eZ7XiBTFaHG5c8
    Eπρεπε να υπαρχει στην σελιδα τους σε εμφανες σημειο ομως δεν εχουν ολοι facebook + οτι το ποστ θαβεται απο τα αλλα και ΔΕΝ φαινεται!
    Και φωτο :

    Νομιζω οτι θα επρεπε να γινει κατι και για 200αρα ομως.
    Απλά προσπαθεί να κάνει όσα συμβόλαια μπορεί. Το 100 αρι είναι χωρίς δέσμευση, οπότε κάποιο τυρί θα έπρεπε να δώσουν και σε αυτούς για να επιλέξουν συμβόλαιο

  15. #11610
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τα 19dB εξασθένιση, είσαι χοντρικά στα 1400 "καλωδιακά μέτρα" και δεν υπάρχει περίπτωση ακόμη και με ούριο άνεμο και σε κατηφόρα να πιάσεις πάνω από 18Mbps.
    Θα ήθελα είτε από τον φίλο jkoukos (επειδή απάντησε τώρα στον профессор για τα 19db) ή απ’ όποιον άλλο ενδεχομένως να ξέρει, γιατί προτού κλείσω το συμβόλαιό μου με Vodafone το Δεκέμβριο του 2020, είχα ADSL2+ Line Attenuation (Up/Down) 28.6/42.5 db, με Actual Rate (Up/Down) 848/5155 και για τα τελευταία περίπου 10 χρόνια (4 χρόνια με Netfaster IAD 2 της HOL που χάλασε και άλλα 3 με ένα ίδιο που μου έστειλαν και 3 με ZTE ZXHN H267A), η ταχύτητα ξεκίνησε απ’ τη Netone με Thomson ST780 στα 12 download – 1 upload και σταδιακά έπεσε στις επιδόσεις του Δεκεμβρίου. (Sorry για το Off Topic)

Σελ. 774 από 1234 ΠρώτηΠρώτη ... 754764769772773774775776779784794 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας