Σελ. 465 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 445455460463464465466467470475485 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.961-6.975 από 18563

Θέμα: Inalan

  1. #6961
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εκθετω κανεναν γιατι δεν εχω κατηγορησει κανεναν. Υποθετικα μιλαω.

    Ολοι πιστευω εχουμε αναλογες εμπειριες απο "courier" που απλα παρέδιδαν τα δεματα-φακελους χωρις να υπογραψουμε. Και οταν ζητουσα απο τα κεντρικα να δω την υπογραφη μου... καθε φορα ηταν και διαφορετικη.
    Ηταν κατι " τυπικο" και οχι ουσιστικο για τα παιδια με τα μηχανακια. Ουτε καν ταυτοποιηση δεν κανανε με αποτελεσμα καποιοι να το "πληρωσουν" οπως αλλωστε και επρεπε.


    Απλα υποθεσεις κανω... Δεν κατηγορω. Γιαυτο αλλωστε και προτεινα ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ απο αυτους που δεν εχουν υπογραψει να κανει επαληθευση με την εταιρεια.
    Δεν νομιζω η INALAN να εχει μισους πελατες με υπογραφες... και τους υπολοιπους χωρις υπογραφες.
    Κατι αλλο ειναι. Και εφοσον οι ανθρωποι λενε ΔΕΝ εχουν υπογραψει.... το αυτονοητο ειναι να υπεγραψε καποιος αλλος για αυτους. Οποιος και αν ειναι αυτος.
    Οκ. Το εξέλαβα διαφορετικά...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλά όπως έχεις διαβάσει στο παρών θέμα κάποιοι φίλοι λένε ότι δεν έχουν υπογράψει καμία σύμβαση/συμβόλαιο ενώ ο εκπρόσωπος της εταιρείας εδώ στο ADSLgr.com επιμένει το αντίθετο λέγοντας ότι υπογράφει ο πελάτης την σύμβαση/συμβόλαιο το οποίο παίρνει μαζί του ο τεχνικός της εταιρείας και μάλιστα προτείνει ο ίδιος όποιος πελάτης θέλει να πάρει αντίγραφο με την υπογραφή του μπορεί να το ζητήσει από την εταιρεία στα τηλέφωνα ή στο email.

    άρα αν δεν έχει υπογράψει την σύμβαση/συμβόλαιο ο πελάτης όπως ισχυρίζονται κάποιοι φίλοι εδώ (εννοείται δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω ή ότι λένε ψέμματα) τότε ποίος έχει υπογράψει? αφού η εταιρεία λέει ότι είναι απαραίτητο.?


    Προσωπικά, όταν έκανα την εγκατάσταση ο τεχνικός μου άφησε δυο χαρτιά. Στο ένα συμπλήρωσα τα στοιχεία μου και υπέγραψα και το άλλο, κενό, μου το άφησε απλά για τους όρους. Τυπικό είναι το ζήτημα μου είπε γιατί δεν υπάρχει απολύτως καμία δέσμευση. Απλά επιστρέφεις τον εξοπλισμό αν διακόψεις, άλλα δεν θυμάμαι αν ήταν για πριν το δωδεκάμηνο όπου θα σου δίνουν τον δωρεάν μήνα ή γενικότερα οποτε διακόψεις. Το να μην υπέγραψαν κάποιοι χρήστες έγινε υποθέτω επειδή δεν υπάρχει δέσμευση. Απ ότι έχω καταλάβει ως πάροχος διαφέρει απ τους άλλους ως προς τον τρόπο παροχής των υπηρεσιών. Και εδω που τα λέμε απο τη στιγμή που έχεις 100/100 δεν φεύγεις
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  2. #6962
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ. Το εξέλαβα διαφορετικά...





    Προσωπικά, όταν έκανα την εγκατάσταση ο τεχνικός μου άφησε δυο χαρτιά. Στο ένα συμπλήρωσα τα στοιχεία μου και υπέγραψα και το άλλο, κενό, μου το άφησε απλά για τους όρους. Τυπικό είναι το ζήτημα μου είπε γιατί δεν υπάρχει απολύτως καμία δέσμευση. Απλά επιστρέφεις τον εξοπλισμό αν διακόψεις, άλλα δεν θυμάμαι αν ήταν για πριν το δωδεκάμηνο όπου θα σου δίνουν τον δωρεάν μήνα ή γενικότερα οποτε διακόψεις. Το να μην υπέγραψαν κάποιοι χρήστες έγινε υποθέτω επειδή δεν υπάρχει δέσμευση. Απ ότι έχω καταλάβει ως πάροχος διαφέρει απ τους άλλους ως προς τον τρόπο παροχής των υπηρεσιών. Και εδω που τα λέμε απο τη στιγμή που έχεις 100/100 δεν φεύγεις
    όταν μια εταιρεία σου παρέχει οποιαδήποτε υπηρεσία οφείλει βάση του νόμου να σου δώσει να υπογράψεις ένα χαρτί είτε αυτό λέγεται σύμβαση είτε αυτό λέγεται συμβόλαιο είτε αυτό είναι απόδειξη/τιμολόγιο
    δεν έχει σημασία το όνομα ούτε η χρονική δέσμευση (που κολλάνε κάποιοι φίλοι χωρίς να καταλαβαίνω τους λόγους και εκνευρίζονται όταν προσπαθώ να τους το εξηγήσω όσο πιο απλά μπορώ ελληνικά μιλάω δεν μιλάω αραβικά ούτε αλαμπουρνέζικα)

    σαφώς και διαφέρει σε πολλά η ΙΝΑΛΑΝ από τους άλλους παρόχους αλλά αυτό δεν την απαλλάσσει από τις υποχρεώσεις της βάση του νόμου

    μπορεί να σας χαρίζει την υπηρεσία /να σας πληρώνει αλλά και πάλι οφείλει να σας βάλει να υπογράψετε ένα χαρτί

    βέβαια έχει δημιουργηθεί ένα θέμα χωρίς λόγο ύπαρξης

    αυτό που πρέπει να σας απασχολεί ως πελάτες της είναι αν έχει σταματήσει την απενεργοποίηση του NAT το οποίο έρχεται σε αντίθεση με το BLOCKS IP (STATIC) πράγματα που τα έθιξε ένας φίλος που ήταν συνδρομητής/πελάτης της.

    και σας επηρεάζει καθώς όλοι/ες που την έχετε βάλει ζητάτε κάτι παραπάνω αλλιώς δεν θα αγοράζατε π.χ Mikrotik routers κτλ.

    δεν πρέπει να σας απασχολούν οι βλακείες που λέω εγώ

  3. #6963
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, και εγώ το ίδιο δεν υπέγραψα απολύτως τίποτα, μου άφησε ο τεχνικος κενά χαρτιά που πάνω δεν λένε τίποτα γραμμένο εκ των υστερων. Εφόσον δεν υπάρχει δέσμευση δεν έχει κάποιο νόημα να υπογραψουμε κάτι... Δεν ξέρουμε εμείς τι κάναμε ξέρουν άλλοι που δεν ήταν μπροστά!!!! Ήμαρτον!!!! Μπορεί Σε κάποιους να έβαλε ο τεχνικος να υπογράψουν, σε αλλους ίσως όχι γιατί απλά είναι άτοπο. Αυτό αποκλειεται Δλδ, αλλά εμείς πρέπει οπωσδήποτε να λέμε ψέματα....

    Ξαναλέω πάλι λοιπόν ΔΕΝ υπέγραψα τίποτα, τέλεια και παύλα.... Κατάντησε πολύ κουραστικό πραγματικά όμως.....
    Καλη Ανάσταση και Καλό Πάσχα!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα και χρονια πολλα, η τελευταια φορα που αναφερομαι στο θεμα, απλα γραφω επειδη εκανα μια παραλειψη.
    Οταν εγινε η συνδεση ΔΕΝ ημουν εγω σπιτι. Δεν θυμουνται τωρα αν υπογραψαν που ρωτησα, εγω παντως δεν υπογραψα κατι αφου ελειπα! και ειναι σε εμενα η συνδεση, αλλα δεν με ενδιαφερει καν κιολας.
    Οποιος δεν πιστευει μπορει να δει στο αλλο θεμα της περιοχης που εχω βαλει φωτος απο την εγκατασταση που εχω αναφερει οτι ελειπα να δειτε και ημερομηνιες.
    Οπως και να εχει αυτο ηταν μια εξυπηρετηση του τεχνικου γιατι μπορουσε να πει οτι θα πρεπει να ειμαι εδω και θα επρεπε να λειψω απο την δουλεια μου, οπως εκανε ο δευτερος! και μαλιστα περιμενε να σχολασω να ερθω σπιτι για να ερθει και τον ευχαριστω για αυτη την εξυπηρετηση γιατι δεν μπορουσα να φυγω ποιο νωρις απο την δουλεια μου!
    Επισης μπερδευτηκα με την 2η φορα που ηρθε τεχνικος αλλα ηταν για αντικατασταση του ρουτερ επειδη πηρα απο την Optech.
    Θα παρακαλουσα να μην εκθετουμε ανθρωπους αδικα λοιπον.
    Μην το κανουμε θεμα, ειπαμε η INALAN δεν εχει ουτε διαρκεια, ουτε ποινες διακοπης οπως αλλοι παροχοι. Το ειπε και ο εκπροσωπος και το ξερουμε και εμεις. Τωρα να παιζουμε με τις λεξεις συμβαση-συμβολαιο κτλ? Πολυ συζητηση ασκοπη! δεν υπαρχει λογος...
    Στο θεμα δεν θα ξαναφερθω απλα δεν μου αρεσει να γραφω μισα πραγματα οποτε συμπληρωσα. Αυτα!
    Ξερεις οτι σε εκτιμω... αλλα ειναι διαφορετικο το να παραλειψω κατι.. και διαφορετικο το να λεω μια το ενα μια το αλλο.

    Επομενως ολοι εχουν υπογραψει συμβαση-συμβολαιο? ( ΑΣΧΕΤΑ αν δεν εχουν χρονικη δεσμευση ) ??
    The gr81 .

  4. #6964
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν μια εταιρεία σου παρέχει οποιαδήποτε υπηρεσία οφείλει βάση του νόμου να σου δώσει να υπογράψεις ένα χαρτί είτε αυτό λέγεται σύμβαση είτε αυτό λέγεται συμβόλαιο είτε αυτό είναι απόδειξη/τιμολόγιο
    δεν έχει σημασία το όνομα ούτε η χρονική δέσμευση (που κολλάνε κάποιοι φίλοι χωρίς να καταλαβαίνω τους λόγους και εκνευρίζονται όταν προσπαθώ να τους το εξηγήσω όσο πιο απλά μπορώ ελληνικά μιλάω δεν μιλάω αραβικά ούτε αλαμπουρνέζικα)

    σαφώς και διαφέρει σε πολλά η ΙΝΑΛΑΝ από τους άλλους παρόχους αλλά αυτό δεν την απαλλάσσει από τις υποχρεώσεις της βάση του νόμου

    μπορεί να σας χαρίζει την υπηρεσία /να σας πληρώνει αλλά και πάλι οφείλει να σας βάλει να υπογράψετε ένα χαρτί

    βέβαια έχει δημιουργηθεί ένα θέμα χωρίς λόγο ύπαρξης

    αυτό που πρέπει να σας απασχολεί ως πελάτες της είναι αν έχει σταματήσει την απενεργοποίηση του NAT το οποίο έρχεται σε αντίθεση με το BLOCKS IP (STATIC) πράγματα που τα έθιξε ένας φίλος που ήταν συνδρομητής/πελάτης της.

    και σας επηρεάζει καθώς όλοι/ες που την έχετε βάλει ζητάτε κάτι παραπάνω αλλιώς δεν θα αγοράζατε π.χ Mikrotik routers κτλ.

    δεν πρέπει να σας απασχολούν οι βλακείες που λέω εγώ
    Βασικά δεν κατάλαβα πως προέκυψε το ζήτημα με το συμβόλαιο. Κανείς δεν λέει βλακείες εδώ μέσα. Αλλα αυτό που μου αρέσει στην ιναλαν είναι πως τα πράγματα είναι πολύ απλά. Δεν ξέρω κατά πόσο σε υποχρεώνει ο νόμος να έχεις συμβόλαια κτλ αλλα νομίζω αυτά γίνονται για να ξέρει η κάθε πλευρά τι δικαιούται. Η ιναλαν σου λέει σε συνδέω και παίξε... Θες να φύγεις φύγε. Ούτε ψιλά γράμματα ουτε χοντρά.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  5. #6965
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά δεν κατάλαβα πως προέκυψε το ζήτημα με το συμβόλαιο. Κανείς δεν λέει βλακείες εδώ μέσα. Αλλα αυτό που μου αρέσει στην ιναλαν είναι πως τα πράγματα είναι πολύ απλά. Δεν ξέρω κατά πόσο σε υποχρεώνει ο νόμος να έχεις συμβόλαια κτλ αλλα νομίζω αυτά γίνονται για να ξέρει η κάθε πλευρά τι δικαιούται. Η ιναλαν σου λέει σε συνδέω και παίξε... Θες να φύγεις φύγε. Ούτε ψιλά γράμματα ουτε χοντρά.
    Σύμφωνα με τον νόμο αν γίνει κάτι κακόβουλο με την χρήση μιας Ip, νομικά υπόλογος είναι ο κάτοχος αυτής της Ip, αν δεν έχει συμβόλαιο η Inalan στα χέρια της τότε νομικά είναι αυτή υπεύθυνη για το τι έγινε απο την σύνδεση σου.
    Δεν είναι μόνο η διάρκεια του συμβολαίου αλλά και άλλα νομικά θεματάκια.

  6. #6966
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncle_nontas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως, υπέγραψα κανονικά. Ακριβώς όπως τα λέει ο INALAN TEAM
    Mία από τα ίδια και εγώ πριν από 2+ χρόνια
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  7. #6967
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Νομίζω πως ξεκαθαρίστηκε το θέμα υπογραφής. Τώρα όπως σωστά λέει και ο φίλος Zero θα πρέπει να απαντηθεί το θέμα του ΝΑΤ. Μέχρι στιγμής δεν με απασχολεί αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται στο μέλλον.

  8. #6968
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως ξεκαθαρίστηκε το θέμα υπογραφής. Τώρα όπως σωστά λέει και ο φίλος Zero θα πρέπει να απαντηθεί το θέμα του ΝΑΤ. Μέχρι στιγμής δεν με απασχολεί αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται στο μέλλον.
    αναφέρω το θέμα της απενεργοποίησης του NAT γιατί το ανάφερε εδώ πέρα συνομιλητής μας (αν δεν γινόταν αυτό το "μπάχαλο" με την σύμβαση/συμβόλαιο θα βλέπατε επακριβώς ότι είπε) ότι δεν δίνετε πλέον η δυνατότητα αυτή και επηρεάζει επίσης το BLOCK IP που αγοράζεται για να βάλετε δικό σας εξοπλισμό.

    αυτό νομίζω πρέπει να σας απασχολεί.

  9. #6969
    Εγγραφή
    22-03-2006
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Προσπαθώ να καταλαβω τις τελευταιες 5 σελιδες τι επαιξε με το συμβολαιο αλλα ματαια. Μαλλον κοινωνικη σχιζοφρενεια, εχω 2 συμβόλαια με Inalaν πάω για 3ο και τα πραματα δουλεουν στον αυτοματο.
    Όπως προ είπαν και οι συναδελφοι να πραματα ειναι πολυ απλα με την Inalan.
    Ξέρω ότι πολλοί που δεν ειναι στην πηγή να πιουν νερο, δυσκολολευονται να κοιμηθουν γι αυτο παιδιά υπομονη.

  10. #6970
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    ...ασε ηττα σου λεω πληρωνω 80 ευρα το διμηνο για 50/5 και το φυσαω και δεν κρυονει και η ΙΝΑΛΑΝ εβαλε μεχρι ενα σημειο οπτικες και ειμαι σε νεκρο σημειο και δεν την βλεπω να ερχεται απεδω ηττα σε λεω μην με το θυμιζεις...
    You pull me in Here we go again And my heart beats faster now And I don’t know Why I’m powerless And there’s no way out...
    https://www.youtube.com/watch?v=WPVv-Jjb0wQ

  11. #6971
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xterm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθώ να καταλαβω τις τελευταιες 5 σελιδες τι επαιξε με το συμβολαιο αλλα ματαια. Μαλλον κοινωνικη σχιζοφρενεια, εχω 2 συμβόλαια με Inalaν πάω για 3ο και τα πραματα δουλεουν στον αυτοματο.
    Όπως προ είπαν και οι συναδελφοι να πραματα ειναι πολυ απλα με την Inalan.
    Ξέρω ότι πολλοί που δεν ειναι στην πηγή να πιουν νερο, δυσκολολευονται να κοιμηθουν γι αυτο παιδιά υπομονη.
    εγώ πάντως δεν έχω θέμα κοιμάμαι μια χαρά και ας μην έχω INALAN ούτε σας ζηλεύω φυσικά (οι διάφοροι περιορισμοί και οι διάφορες πολιτικές που αλλάζει η συγκεκριμένη εταιρεία κατά το δοκούν) προσωπικά δεν μου αρέσουν θέλω την εταιρεία που πληρώνω να έχει ξεκάθαρη πολιτική απέναντι μου (όχι μια τα κάνω έτσι και μια τα κάνω αλλιώς)

    έτσι μου κάνει και η COSMOTE FTTH 100/10 με οπτικής ίνας εξοπλισμό μέσα στην πολυκατοικία που μένω (κεντρικός κατανεμητής - floor box - πρίζες)
    και με "ξεκλείδωτο" εξοπλισμό να τον κάνω ότι θέλω εγώ.

    αργότερα μπορεί να πάω στα 1000/100 θα δείξει το μέλλον...

    μέχρι τότε εσείς θα βολευτείτε με την ΙΝΑΛΑΝ 100/100 και εγώ με την COSMOTE 100/10 μια ζωή την έχουμε ας περνάμε καλά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tripkaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...ασε ηττα σου λεω πληρωνω 80 ευρα το διμηνο για 50/5 και το φυσαω και δεν κρυονει και η ΙΝΑΛΑΝ εβαλε μεχρι ενα σημειο οπτικες και ειμαι σε νεκρο σημειο και δεν την βλεπω να ερχεται απεδω ηττα σε λεω μην με το θυμιζεις...
    έχεις δει μήπως σε καλύπτει η δράση SFBB (η οποία βάζει οπτική ίνα)

  12. #6972
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xterm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθώ να καταλαβω τις τελευταιες 5 σελιδες τι επαιξε με το συμβολαιο αλλα ματαια. Μαλλον κοινωνικη σχιζοφρενεια, εχω 2 συμβόλαια με Inalaν πάω για 3ο και τα πραματα δουλεουν στον αυτοματο.
    Όπως προ είπαν και οι συναδελφοι να πραματα ειναι πολυ απλα με την Inalan.
    Ξέρω ότι πολλοί που δεν ειναι στην πηγή να πιουν νερο, δυσκολολευονται να κοιμηθουν γι αυτο παιδιά υπομονη.
    Εσυ τελικά υπέγραψες ή όχι;

    Αυτό με την πηγή πάντως το λέγαμε παλιά στο δημοτικό, ή το κλασικό η δικιά μου τσάντα είναι καλύτερη κλπ

  13. #6973
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Δεν μπορώ να καταλάβω... γίνεται συζήτηση απλά για να είχαμε να λέγαμε;
    Προέκυψε κάποιο πρόβλημα σε κανέναν; είτε από τα συμβόλαια είναι με την απενεργοποίηση του NAT;
    Υποθέσεις κάνουμε για το τι θα μπορούσε να συμβεί, εάν και εφόσον;

    Όσο για το NAT:
    Έχω πάρει block IP τον προηγούμενο μήνα. Πριν από δύο μέρες ενεργοποιήθηκε πάλι το ΝΑΤ και δεν έβγαινα με την IP που block.
    Διαβάζοντας τα σχόλια εδώ φοβήθηκα οτι κάτι άλλαξε με την πολιτική της εταιρίας
    Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και σε 5 λεπτά το πρόβλημα λύθηκε.
    Δεν έχει αλλάξει τίποτα στην πολιτική της εταιρίας όσον αφορά τις block IP και το NAT και απορώ από που πηγάζουν όλες αυτές οι φήμες.
    Όταν κάποιος συναντήσει κάτι διαφορετικό εδώ είμαστε να το συζητήσουμε, εφόσον φυσικά επικοινωνήσει πρώτα με την εταιρία και αναφέρει το πρόβλημα. Οι άνθρωποι είναι ευγενικοί και συζητήσιμοι και υποθέτω πως το οποιοδήποτε πρόβλημα θα λυθεί πριν χρειαστεί να γράψει κάτι εδώ.

  14. #6974
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω... γίνεται συζήτηση απλά για να είχαμε να λέγαμε;
    Προέκυψε κάποιο πρόβλημα σε κανέναν; είτε από τα συμβόλαια είναι με την απενεργοποίηση του NAT;
    Υποθέσεις κάνουμε για το τι θα μπορούσε να συμβεί, εάν και εφόσον;

    Όσο για το NAT:
    Έχω πάρει block IP τον προηγούμενο μήνα. Πριν από δύο μέρες ενεργοποιήθηκε πάλι το ΝΑΤ και δεν έβγαινα με την IP που block.
    Διαβάζοντας τα σχόλια εδώ φοβήθηκα οτι κάτι άλλαξε με την πολιτική της εταιρίας
    Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και σε 5 λεπτά το πρόβλημα λύθηκε.
    Δεν έχει αλλάξει τίποτα στην πολιτική της εταιρίας όσον αφορά τις block IP και το NAT και απορώ από που πηγάζουν όλες αυτές οι φήμες.
    Όταν κάποιος συναντήσει κάτι διαφορετικό εδώ είμαστε να το συζητήσουμε, εφόσον φυσικά επικοινωνήσει πρώτα με την εταιρία και αναφέρει το πρόβλημα. Οι άνθρωποι είναι ευγενικοί και συζητήσιμοι και υποθέτω πως το οποιοδήποτε πρόβλημα θα λυθεί πριν χρειαστεί να γράψει κάτι εδώ.
    Ναι πήρε τηλέφωνο την εταιρία και είναι και συνδρομητής και του είπανε τα σχετικά με το ΝΑΤ

    Για τις υπογραφές έχουμε επίσημη απάντηση απο την Inalan και περιμένουμε ακόμα για το Nat

  15. #6975
    Εγγραφή
    22-03-2006
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ τελικά υπέγραψες ή όχι;

    Αυτό με την πηγή πάντως το λέγαμε παλιά στο δημοτικό, ή το κλασικό η δικιά μου τσάντα είναι καλύτερη κλπ
    Ναι υπεγραψα και εννοειται το δικο μας ειναι καλυτερο. Ειναι σαν να ειμαστε σε lan με ολο το internet Μπουαχαχαχαχαχα

Σελ. 465 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 445455460463464465466467470475485 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας