Σελ. 844 από 1234 ΠρώτηΠρώτη ... 824834839842843844845846849854864 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.646-12.660 από 18506

Θέμα: Inalan

  1. #12646
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Νομίζω ότι θα πρέπει να πιέσεις λιγάκι παραπάνω. Δεν δίνεις 6€ το μήνα απλά για το "αν παίξει έπαιξε". Τα δίνεις για να παίξει αλλιώς να μην πληρώνεις. Στείλε pm εδώ στο INALANTEAM αλλά και στην φόρμα στο site τους. Πάρε και τηλέφωνο για να σε πάρει αυτός που θα το κάνει να ΠΑΙΞΕΙ. Δεν δίνεις τσάμπα τα λεφτά σου για κάτι που ΓΙΝΕΤΑΙ και όχι βασισμένο στην τύχη αλλά σε απτά αποτελέσματα αλλιώς ΔΕΝ θα το έδιναν. ΑΝ είναι να το πάμε στην τύχη να το ξέρουμε να φεύγουμε σιγά σιγά και να πάμε κάπου που δουλεύουν πιο σοβαρά και όχι στην τύχη. Μικρή εταιρεία δεν λέω αλλά προσωπικά δεν δέχομαι αυτή την λογική. Ευχαριστημένος και εγώ είμαι πάρα πολύ από την εταιρεία αλλά αυτό στην τύχη μου κάθισε κάπως.

  2. #12647
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz
    Τους είπα να με περάσουν στο πρόγραμμα με τη 1 static γιατί δεν υπάρχει πρόθεση από μέρους τους.

  3. #12648
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...αλλά αυτό στην τύχη μου κάθισε κάπως.
    Αν οι τεχνικοί του είπαν, ''...τελικά δε παίζει, τι να κάνουμε, αυτά έχει η ζωή!'' και από δω και πέρα πλήρωνε 6 ευρώ χωρίς να παίζει ή πήγαινε στο επαγγελματικό και πλήρωνε 80 για να παίξει, να μας το πει ο Chris, αλλά δε νομίζω ότι του είπαν κάτι τέτοιο, συμπερασματικά κατέληξε ο ίδιος σ' αυτό.

    Απλά πρέπει να κάνει ότι έχουμε κάνει κι άλλοι εδώ για διάφορα θέματα και τελικά θα λυθεί με τον ένα τρόπο ή τον άλλο.

  4. #12649
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deanoh7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν οι τεχνικοί του είπαν, ''...τελικά δε παίζει, τι να κάνουμε, αυτά έχει η ζωή!'' και από δω και πέρα πλήρωνε 6 ευρώ χωρίς να παίζει ή πήγαινε στο επαγγελματικό και πλήρωνε 80 για να παίξει, να μας το πει ο Chris, αλλά δε νομίζω ότι του είπαν κάτι τέτοιο, συμπερασματικά κατέληξε ο ίδιος σ' αυτό.

    Απλά πρέπει να κάνει ότι έχουμε κάνει κι άλλοι εδώ για διάφορα θέματα και τελικά θα λυθεί με τον ένα τρόπο ή τον άλλο.
    Αυτό είπαν. Δεν έχω καμία πρόθεση να τσακωθώ με κανέναν στην Inalan για να γίνει (ενδεχομένως) μια δουλειά που θα έπρεπε να θεωρείται δεδομένη (η αναζήτηση του προβλήματος).
    Για το λόγο αυτό τους είπα να με γυρίσουν στη 1 static και να μην πληρώνω για κάτι που δεν έχω.

  5. #12650
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    @ chris01, τότε θα πρέπει να πάρει θέση ο εκπρόσωπος της Inalan αν τα διαβάζει αυτά, γιατί είναι απαράδεκτο!!!

    Δε πιστεύω ότι κάποιος θέλει ποτέ να μαλώσει με κάποιον από τον πάροχο, αλλά η δουλειά πρέπει να γίνεται σωστά όπως σωστά πληρώνουμε κάθε μήνα κι όχι στη τύχη.

  6. #12651
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chris01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το πάω καθόλου γενικά αλλά πολύ συγκεκριμένα. Απενεργοποιούν το NAT και άμα παίξει έπαιξε. Δεν ασχολούνται.
    Σε στέλνουν σε επαγγελματικό. Ας μου έδιναν τουλάχιστο τη δυνατότητα να απενεργοποιήσω/ενεργοποιήσω μόνος μου το NAT και να το ψάξω εγώ(είμαι του χώρου).
    Ούτε αυτό.
    καλησπερα, οταν λες δεν παιζει τι ακριβως εννοεις? δεν εχεις ιντερνετ χωρις το ΝΑΤ? τι γινεται?

  7. #12652
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz
    Ναι. Πιστεύω κάποιο πρόβλημα δρομολόγησης αλλά θέλει ψάξιμο και χρόνο που δεν αφιερώνουν σε μια υπηρεσία που υποστηρίζουν και δεν υποστηρίζουν.

  8. #12653
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    αν πας στο https://whatismyipaddress.com/

    σου εμφανίζει άλλη ip και οχι την X.Y.Z.W+1 (η εξωτερικη του 2ου router) ?

  9. #12654
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chris01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι. Πιστεύω κάποιο πρόβλημα δρομολόγησης αλλά θέλει ψάξιμο και χρόνο που δεν αφιερώνουν σε μια υπηρεσία που υποστηρίζουν και δεν υποστηρίζουν.
    ναι θελει διερευνηση αυτο. Παντως ειναι απαραδεκτο να μην το ψαχνουν απο την στιγμη που δινετε μια υπηρεσια επι πληρωμη και δεν δουλευει οπως πρεπει.
    Η μια static ip δεν εχει ουδεμια σχεση δεν κανει την ιδια δουλεια.

  10. #12655
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz
    Προφανώς και δεν κάνει την ίδια δουλειά. Φαίνεται σαν να παρέχουν μια υπηρεσία επειδή "πιέστηκαν" να την παρέχουν, αλλά στην πραγματικότητα δεν την υποστηρίζουν.

  11. #12656
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Θα σου πρότεινα να ξαναδείς όλες τι ρυθμίσεις από τον οδηγό προσεκτικά. Μια επανάληψη δεν κάνει κακό. Πάντως επιμένω για την πίεση από μέρους σου μέχρι να λυθεί το πρόβλημα. Δεν είναι να τσακωθείς με κάποιον αλλά να κάνει σωστά τη δουλειά του. Αν δεν μπορεί-ξέρει αυτός τότε άλλος. Έχει γίνει από άλλα παιδιά εδώ μέσα και δεν ήταν στη τύχη. Απλά πιστεύω ότι θα πρέπει να επιμείνεις λίγο πιο πολύ.

  12. #12657
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz
    Δεν μπορώ να παρακαλάω να με συνδέσουν με αυτόν που ξέρει και θέλει να ασχοληθεί. Εφόσον αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας δεν έχει νόημα να επιμείνεις.

  13. #12658
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    συγνώμη αλλά είσαι λάθος @Chris01 από την στιγμή που είσαι πελάτης της εταιρείας και πληρώνεις για την σύνδεση σου και ότι άλλο έξτρα θες
    η εταιρεία οφείλει να σε εξυπηρετήσει εφόσον είναι υπηρεσία που δίνει επί πληρωμή και να δουλεύει
    αλλιώς δεν έχει νόημα να πληρώσεις για υπηρεσία που δεν δουλεύει
    ούτε να πληρώσεις για επαγγελματικό πακέτο (80 ευρώ δεν κοστίζει) το οποίο πάει βάση ανάγκης και αν θυμάμαι καλά έχει bridged και κάποιες λειτουργίες ανάλογα του πακέτου (πρέπει αν δω το δικό μας επαγγελματικό πακέτο στην Ν.Ιωνία (Περισσό) για να σου πω περισσότερα.

  14. #12659
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chris01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να παρακαλάω να με συνδέσουν με αυτόν που ξέρει και θέλει να ασχοληθεί. Εφόσον αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας δεν έχει νόημα να επιμείνεις.
    Δεν νομίζω να είναι πολιτική της εταιρείας. Ίσως κάποιου τεχνικού που βαριέται να κάνει τα αυτονόητα. Οπότε, για μένα, δεν παρακαλάς ΑΠΑΙΤΕΙΣ να δουλέψει. Είπαμε μικρή εταιρεία και φυσικά τη στηρίζουμε αλλά και αυτή πρέπει να φέρεται με τρόπο ώστε να κρατήσει τους πελάτες της και ο μόνος τρόπος είναι, να έχει ευχαριστημένους πελάτες. Οπότε για άλλη μια φορά ΑΠΑΙΤΕΙΣ για κάτι που γίνεται φυσικά όχι κάτι που δεν γίνεται.

  15. #12660
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz
    Οι (εξωτερικοί) συνεργάτες της εταιρείας που ήρθαν στο σπίτι μίλησαν με την εταιρεία και τον υπεύθυνο τεχνικό της, δεν έχω κάτι άλλο να κάνω.
    Άλλωστε αν είχαν αναθεωρήσει από τα λεγόμενά μας εδώ, θα είχαν ενδιαφερθεί.

Σελ. 844 από 1234 ΠρώτηΠρώτη ... 824834839842843844845846849854864 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας