Σελ. 791 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 771781786789790791792793796801811 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.851-11.865 από 18563

Θέμα: Inalan

  1. #11851
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας.
    Το μήνυμά σας αυτό προφανώς και δεν πέρασε απαρατήρητο και ψάξαμε όλο το ιστορικό της σύνδεσής σας, της αλλαγής εξοπλισμού και της αναβάθμισης.
    Συνδεθήκατε κανονικά με δικό μας εξοπλισμό και έπειτα καλέσατε στα κεντρικά να ενημερώσετε πως προμηθευτήκατε ρούτερ από τον συνεργάτη μας "Optech".
    Το πρώτο μας λάθος ήταν που δεν παραξενευτήκαμε, γιατί το λάβατε απευθείας εσείς και όχι εμείς ως εταιρία, όπως γίνεται συνήθως.
    Το δεύτερο, που ο εξωτερικός μας συνεργάτης - τεχνικός, δεν ζήτησε να δει τα έγγραφα του εξοπλισμού και πέρασε το firmware μας, υποθέτοντας απλά πως θα είχε παραλειφθεί εκ παραδρομής να έρθει ήδη σεταρισμένο. Είδαμε, πως ζορίστηκε πολύ να το σετάρει, επιστρέφοντάς το ξανά και ξανά στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις και τώρα κατανοούμε τον λόγο.
    Τέλος, στην πρόσφατη αναβάθμισή σας στα 200/200, όταν απορήσαμε ξανά τι ρούτερ είναι αυτό, είπατε ξεκάθαρα πως είναι από την Optech.
    Τελικά μιλήσαμε μαζί τους και μας επιβεβαίωσαν πως δεν έχει αγοραστεί από αυτούς.

    Στο σημείο αυτό, θα σας ζητούσαμε θερμά να ανταποκριθείτε στο αυριανό μας τηλεφώνημα, ώστε να κλειστεί ένα ραντεβού για να περάσει τεχνικός μας να δει τα έγγραφα του εν λόγω ρούτερ και να αποφασιστεί, εάν μπορεί να παραμείνει συνδεδεμένο στο δίκτυό μας ή αναγκαστικά να επιστρέψει ο δικός μας εξοπλισμός.

    Σας ευχαριστούμε πολύ.
    Με εκτίμηση,
    INALAN TEAM.
    Ουπς

    νομίζω ότι λύθηκε όλων η απορία με την επίσημη απάντηση της εταιρείας ΙΝΑΛΑΝ σχετικά με εξοπλισμό οποίος δίνετε από την ίδια ή από την Optech και μόνο.

  2. #11852
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Τι σημαίνει δεν το προμηθευτήκατε από εμάς (INALAN) και το πήρατε απ ευθείας (OPTECH)

    Δεν μπορώ να το αγοράσω από εκεί εγώ,από OPTECH ?

  3. #11853
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σημαίνει δεν το προμηθευτήκατε από εμάς (INALAN) και το πήρατε απ ευθείας (OPTECH)

    Δεν μπορώ να το αγοράσω από εκεί εγώ,από OPTECH ?
    Μπορείς να το αγοράσεις το router από Optech και μόνο από εκεί...
    Δε μπορείς να το αγοράσεις από άλλο e-shop ή κατευθείαν από την εταιρεία (huawei)

    Ο άλλος φίλος είπε ότι το αγόρασε από την Huawei κατευθείαν μέσω γνωστού αν κατάλαβα καλά...

  4. #11854
    Εγγραφή
    06-09-2015
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Στην αρχή εμείς είπαμε θέλουμε 5GHz WiFi και αυτοί μας είπαν πηγαίνετε στην optech αλλά εμάς μας φάνηκε ακριβα και μετά μας είπαν στο φόρουμ παρε ένα Xiaomi με ένα 20ρικο να κάνεις τη δουλειά σου αλλά εμείς είπαμε θέλουμε 1 συσκευή μόνο και αυτοί είπαν δε γίνεται αλλά μετα εμείς είχαμε ένα φίλο και το πηραμε πιο φτηνα και είπαμε ψέματα και μας το έβαλαν όλα καλά αλλά μετά το ξερασαμε στο φόρουμ και μετά μας πήρανε χαμπάρι και μας ξηλωσαν τη γραμμή και τώρα έχουμε πάλι ADSL πιάνουμε 8mbit αλλά τους τη φεραμε και μήπως ξέρετε κάνα κόλπο να ανέβει στα 10?

  5. #11855
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα-Κόρινθος
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000Mbps/1000Mbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΧ. ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Router
    ZTE 670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην αρχή εμείς είπαμε θέλουμε 5GHz WiFi και αυτοί μας είπαν πηγαίνετε στην optech αλλά εμάς μας φάνηκε ακριβα και μετά μας είπαν στο φόρουμ παρε ένα Xiaomi με ένα 20ρικο να κάνεις τη δουλειά σου αλλά εμείς είπαμε θέλουμε 1 συσκευή μόνο και αυτοί είπαν δε γίνεται αλλά μετα εμείς είχαμε ένα φίλο και το πηραμε πιο φτηνα και είπαμε ψέματα και μας το έβαλαν όλα καλά αλλά μετά το ξερασαμε στο φόρουμ και μετά μας πήρανε χαμπάρι και μας ξηλωσαν τη γραμμή και τώρα έχουμε πάλι ADSL πιάνουμε 8mbit αλλά τους τη φεραμε και μήπως ξέρετε κάνα κόλπο να ανέβει στα 10?
    LOL Παρ’ τ’ αυγό και κούρευτο! η όλη φάση!
    ~SurvivaL~

  6. #11856
    Εγγραφή
    02-01-2006
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    171
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΡΗΣ
    Router
    speedtouche
    Τελικά από τα λεγόμενα της Inalan υπάρχει λίγο γκρι στην όλη ιστορία. Είμαι πολύ περίεργος για τα πόσα χρήματα ήταν η διαφορά μεταξύ των δυο modem για να άξιζε όλη αυτή η φασαρία.

  7. #11857
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dinosang Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά από τα λεγόμενα της Inalan υπάρχει λίγο γκρι στην όλη ιστορία. Είμαι πολύ περίεργος για τα πόσα χρήματα ήταν η διαφορά μεταξύ των δυο modem για να άξιζε όλη αυτή η φασαρία.
    Αν θες να τα έχεις όλα σε μια συσκευή πληρώνεις, αλλιώς παίρνεις ξεχωριστό switch και access point (WiFi 6) και είσαι πιο future proof.

  8. #11858
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην αρχή εμείς είπαμε θέλουμε 5GHz WiFi και αυτοί μας είπαν πηγαίνετε στην optech αλλά εμάς μας φάνηκε ακριβα και μετά μας είπαν στο φόρουμ παρε ένα Xiaomi με ένα 20ρικο να κάνεις τη δουλειά σου αλλά εμείς είπαμε θέλουμε 1 συσκευή μόνο και αυτοί είπαν δε γίνεται αλλά μετα εμείς είχαμε ένα φίλο και το πηραμε πιο φτηνα και είπαμε ψέματα και μας το έβαλαν όλα καλά αλλά μετά το ξερασαμε στο φόρουμ και μετά μας πήρανε χαμπάρι και μας ξηλωσαν τη γραμμή και τώρα έχουμε πάλι ADSL πιάνουμε 8mbit αλλά τους τη φεραμε και μήπως ξέρετε κάνα κόλπο να ανέβει στα 10?
    Πλάκα κανείς ή τα γράφεις σοβαρά ;

  9. #11859
    Εγγραφή
    02-01-2006
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    171
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΡΗΣ
    Router
    speedtouche
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες να τα έχεις όλα σε μια συσκευή πληρώνεις, αλλιώς παίρνεις ξεχωριστό switch και access point (WiFi 6) και είσαι πιο future proof.
    Αυτό το ξέρουμε και το κάναμε όλοι όσοι θέλαμε το κάτι παραπάνω. Για τα πόσα γλύτωσε ρώτησα και αν άξιζαν τον κόπο για όλη αυτή την φασαρία. Το γεγονός ότι, πάντα κατά τα λεγόμενα της Inalan, παραμύθιασε και εμάς το ξεπερνάω.

  10. #11860
    Εγγραφή
    18-06-2003
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    79
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    3000/700
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    13.5(dB) / 33(dB)
    Να κάνω μια ερώτηση που ίσως δεν είναι εντελώς σχετική με την ιναλαν. Όταν έγινε η σύνδεση μετέφερα τον αριθμό του σταθερού στη modulus. Στα έγγραφα της modulus γράφει ότι οι υπηρεσίες Ίντερνετ που ήταν συνδεδεμένες με το συγκεκριμένο αριθμό απενεργοποιούνται. Εμένα είχε λήξει το συμβόλαιο μου με τη Vodafone και με πήραν τηλέφωνο όταν είδαν το αίτημα για φορητότητα. Τους εξήγησα ότι έβαλα ιναλαν και τους λόγους και είπαν οκ, εμείς θα αποδεσμεύσουμε τον αριθμό ο οποίος πήγε στη modulus τελικά. Η ερώτηση μου είναι, είμαι εντάξει τώρα? Φαντάζομαι έχει αυτόματα λήξει η σχέση μου με τη Vodafone όσον αφορά το σταθερό, η όχι? Μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο? Ευχαριστω.

  11. #11861
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μια ερώτηση που ίσως δεν είναι εντελώς σχετική με την ιναλαν. Όταν έγινε η σύνδεση μετέφερα τον αριθμό του σταθερού στη modulus. Στα έγγραφα της modulus γράφει ότι οι υπηρεσίες Ίντερνετ που ήταν συνδεδεμένες με το συγκεκριμένο αριθμό απενεργοποιούνται. Εμένα είχε λήξει το συμβόλαιο μου με τη Vodafone και με πήραν τηλέφωνο όταν είδαν το αίτημα για φορητότητα. Τους εξήγησα ότι έβαλα ιναλαν και τους λόγους και είπαν οκ, εμείς θα αποδεσμεύσουμε τον αριθμό ο οποίος πήγε στη modulus τελικά. Η ερώτηση μου είναι, είμαι εντάξει τώρα? Φαντάζομαι έχει αυτόματα λήξει η σχέση μου με τη Vodafone όσον αφορά το σταθερό, η όχι? Μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο? Ευχαριστω.
    Tα ιδια με μενα με nova πριν λιγο καιρο, μαλιστα προχτες με πηραν τηλ να συνεχισουμε!!!! τους λεω πλακα μου κανετε? εδω και ποσο καιρο εχετε δωσει το νουμερο μου στην modulus πως θα συνεχισουμε δλδ σκετο ιντερνετ με δορυφορικη tv? ΕΛΕΟΣ....Απο την στιγμη που ησουν χωρις συμβολαιο δεν εχεις το παραμικρο προβλημα.
    ΑDSL/VDSL ΔΕΝ γινεται χωρις να υπαρχει τηλεφωνικο νουμερο. Για να μην υπαρχει τηλεφωνικο νουμερο δεν υπαρχει βρογχος αρα δεν υπαρχει γραμμη ουτε συνδεση τιποτα.

  12. #11862
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Περιοχή
    Σταυρούπολη, Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    348
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105440/11000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα κανείς ή τα γράφεις σοβαρά ;
    Ε φαίνεται ότι είναι απάντηση προέδρου Εδεσαικού.

  13. #11863
    Εγγραφή
    18-06-2003
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    79
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    3000/700
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    13.5(dB) / 33(dB)
    Το xiaomi router που πήρα έχει 2 μόνο θύρες 1000αρες. Για αυτό πήρα ένα switch της tp link. Μπαίνει πάνω σε οποιαδήποτε θύρα του xiaomi?

  14. #11864
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το xiaomi router που πήρα έχει 2 μόνο θύρες 1000αρες. Για αυτό πήρα ένα switch της tp link. Μπαίνει πάνω σε οποιαδήποτε θύρα του xiaomi?
    ναι .-

  15. #11865
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το xiaomi router που πήρα έχει 2 μόνο θύρες 1000αρες. Για αυτό πήρα ένα switch της tp link. Μπαίνει πάνω σε οποιαδήποτε θύρα του xiaomi?
    Αυτό είναι το κακό. 3 συσκευές για να έχεις πλήρη αξιοποίηση της γραμμής. Βέβαια είναι στη μισή τιμή από το να πάρεις ένα από την Optech στα 105-120€.

Σελ. 791 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 771781786789790791792793796801811 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας