Σελ. 725 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 705715720723724725726727730735745 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.861-10.875 από 18561

Θέμα: Inalan

  1. #10861
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα για να την κανω ΝΑΤ1 στην INALAN δεν ξερω τι χρειαζεται, public ip και bock 4 ???
    Δεν είναι θέμα της Inalan αλλά λειτουργίας και εσωτερικών ελέγχων της συσκευής μας (το PS5 και της Sony στην περίπτωσή σου).

    ΝΑΤ1 σημαίνει ότι η συσκευή μας βγαίνει κατευθείαν στο διαδίκτυο χωρίς μεσολάβηση κάποιου Router. Αυτό γίνεται όταν κάνει η ίδια την κλήση ΡΡΡοΕ (παίρνοντας δημόσια ΙΡ) ή με Block 4 ή μέσω του DMZ.
    Ωστόσο στην περίπτωση του DMZ δεν είναι σίγουρο ότι το PS5 θα δείξει ΝΑΤ1 και πολλές φορές δείχνει ΝΑΤ2. Η Sony κρατά επτασφράγιστο μυστικό τον λόγο που γίνεται αυτό και τους εσωτερικούς ελέγχους που κάνει η συσκευή της για να βγάλει αυτή την απόφαση.

    ΝΑΤ2 σημαίνει ότι το PS5 βγαίνει στο διαδίκτυο μέσω του Router, ο οποίος είναι αυτός που κάνει την κλήση ΡΡΡοΕ και παίρνει δημόσια ΙΡ.
    Αυτή είναι η κατάσταση που ισχύει στην ισχυρή πλειοψηφία των συνδέσεων στον πλανήτη μας. Για να δουλέψει σωστά και απροβλημάτιστα, προϋποθέτει άνοιγμα των σχετικών πορτών στον Router ή μέσω του DMZ ή στην χειρότερη (και απευκταία) του UPnP.

    Εν κατακλείδι, είτε ΝΑΤ1 είτε ΝΑΤ2, είναι οι σωστές καταστάσεις για απροβλημάτιστη λειτουργία της συσκευής στο διαδίκτυο.

    Τα παραπάνω δεν έχουν καμία σχέση με το χαμηλό upload της σύνδεσης που έχεις.

  2. #10862
    Εγγραφή
    09-08-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    εκει που το ping ηταν στο 7-9 εδω και λιγες μερες εχει ανεβει στο 14 ξερετε για πιο λογο γινεται αυτο ? μετρω με speedtest σε ελληνικο server .ειμαι στην θεσσαλονικη και ποτε δεν επιασσα ping 1-2 που εβλεπα σε μερικα παιδια εδω μεσα

  3. #10863
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αναφερομαι στο PS4/PS5.
    Ολες οι συσκευες ειναι πισω απο NAT by default, και το NAT restricted το ρυθμιζεις στο router σου ξεχωριστα.
    Π.χ. αν κλεισεις το UPNP και ρυθμισεις το firewall να φιλτραρει ολη την εξερχομενη κινηση, το PS4/PS5 θα πεσει σε NAT 3 (restricted).

    Αυτο που ρωτησα ειναι αν το router των "γνωστων" σου ειναι πισω απο NAT.
    Και στην ιδια παραγραφο, προτρεπεις χρηστες να αλλαξουν την Inalan εξαιτιας του NAT.
    Δεν προτρέπω κανέναν να κάνει το οτιδήποτε είναι καθαρά δικό του θέμα το τι θα κάνει με την σύνδεση του και με τις συσκευές του
    Το router των "γνωστών" μου ήταν αυτό που έδινε η INALAN το οποίο πολύ σωστά είναι πίσω από NAT όπως και όλα τα router από εκεί και πέρα πρέπει να κάνεις το σωστό port forward.
    προσωπικά στο δικό μου router η επιλογή UPNP είναι Disable εξ ορισμού όπως και το DMZ και το Firewall
    από εκεί και πέρα χρησιμοποιώ το port forward και ανοίγω όποιο port χρειάζεται η εκάστοτε εφαρμογή που θέλω
    όπως έχω κάνει εγώ στην κονσόλα XBOX) για να σου δείχνει NAT = Open ώστε να μπορείς να παίξεις Online/Multiplayer Games
    σε αυτό το κομμάτι οι "γνωστοί" μου ότι και να δοκίμασαν στις κονσόλες τους PS4/PS5 δεν τα κατάφεραν ποτέ δεν έδειξε το NAT = Open αλλά ήταν πάντα στο NAT = Moderated/Restricted έτσι απλά άλλαξαν πάροχο (με τον οποίο δουλεύει σωστά πλέον αυτό που θέλουν.)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 28-12-20 στις 17:03.

  4. #10864
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το router των "γνωστών" μου ήταν αυτό που έδινε η INALAN το οποίο πολύ σωστά είναι πίσω από NAT όπως και όλα τα router από εκεί και πέρα πρέπει να κάνεις το σωστό port forward.
    Λαθος.
    Δεν ειναι ολα τα ρουτερ πισω απο NAT.
    Τα router (της Inalan) παιρνουν απευθειας public IP κι απο κει και περα οι συσκευες που συνδεονται πανω στο router ειναι πισω απο ΝΑΤ.
    Παρατηρησαν οι "γνωστοι" σου οτι δεν ειχαν public IP στο router;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσωπικά στο δικό μου router η επιλογή UPNP είναι Disable εξ ορισμού όπως και το DMZ και το Firewall
    από εκεί και πέρα χρησιμοποιώ το port forward και ανοίγω όποιο port χρειάζεται η εκάστοτε εφαρμογή που θέλω
    όπως έχω κάνει εγώ στην κονσόλα XBOX) για να σου δείχνει NAT = Open ώστε να μπορείς να παίξεις Online/Multiplayer Games
    σε αυτό το κομμάτι οι "γνωστοί" μου ότι και να δοκίμασαν στις κονσόλες τους PS4/PS5 δεν τα κατάφεραν ποτέ δεν έδειξε το NAT = Open αλλά ήταν πάντα στο NAT = Moderated/Restricted έτσι απλά άλλαξαν πάροχο (με τον οποίο δουλεύει σωστά πλέον αυτό που θέλουν.)
    Αρες μαρες κουκουναρες - εχεις μπλεξει τις εννοιες στο NAT.
    Ο jkoukos εξηγησε πολυ καλα τι εστι το NAT type στις ρυθμισεις του PS4/PS5.
    Η Inalan δεν δινει (ακομα) προσβαση στο διαδικτυο μεσω NAT οπως ισχυριστηκες.

    Μεσα στο παραληρημα σου, πεταξες μια ανυποστατη ειδηση.
    Κι αντι να το παραδεχτεις, καθεσαι και δικαιολογησε με "γνωστους" και μπλεκεις την εννοια του NAT
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hetfield : 28-12-20 στις 17:37.

  5. #10865
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λαθος.
    Δεν ειναι ολα τα ρουτερ πισω απο NAT.
    Τα router (της Inalan) παιρνουν απευθειας public IP κι απο κει και περα οι συσκευες που συνδεονται πανω στο router ειναι πισω απο ΝΑΤ.
    Παρατηρησαν οι "γνωστοι" σου οτι δεν ειχαν public IP στο router;



    Αρες μαρες κουκουναρες - εχεις μπλεξει τις εννοιες στο NAT.
    Ο jkoukos εξηγησε πολυ καλα τι εστι το NAT type στις ρυθμισεις του PS4/PS5.
    Η Inalan δεν δινει (ακομα) προσβαση στο διαδικτυο μεσω NAT οπως ισχυριστηκες.

    Μεσα στο παραληρημα σου, πεταξες μια ανυποστατη ειδηση.
    Κι αντι να το παραδεχτεις, καθεσαι και δικαιολογησε με "γνωστους" και μπλεκεις την εννοια του NAT
    συγνώμη αλλά τις ... τις λες εσύ

    σου υπενθυμίζω αγαπητέ μου ότι έχω σπουδάσει/δουλέψει πάνω στα δίκτυα υπολογιστών άρα μάλλον ξέρω από δίκτυα...

    είδες πουθενά να διαφωνώ με αυτά που λέει ο @jkoukos μια χαρά σωστά τα λέει και εννοείται ότι ξέρει τι λέει

    τώρα αν δεν καταλαβαίνεις με απλά λόγια μερικά πράγματα δεν σου φταίω εγώ

    πάμε τώρα στο θέμα το περιβόητο router της INALAN ναι είχε κανονικά Public IP (όπως έχω και εγώ ξέρεις Public IP στην COSMOTE FTTH)
    αλλά το πρόβλημα που είχαν ήταν στο ΝΑΤ καθώς δεν μπόρεσαν/δεν κατάφεραν να ανοίξουν τα προβλεπόμενα ports για το PS4/PS5 που χρειάζονται (βάση της ιστοσελίδας portforward.com ότι και να δοκίμασαν πάντα τους έλεγε NAT Moderated/Restricted αντί να λέει NAT is Open (Port Forwarding) έτσι απελπίστηκαν και άλλαξαν πάροχο (όχι όλοι φυσικά κάποιοι από αυτούς έχουν παραμείνει στην INALAN και μάλιστα από 100/100 έχουν πάει στα 200/200 και παλεύουν να βρουν λύση ακόμα...)
    γιατί την INALAN σύνδεση τους την χρησιμοποιούν μόνο για Online/Multiplayer Gaming και Live Streaming αυτή είναι η τρέλα τους.

    ότι αφορά την ανυπόστατη είδηση που πέταξα σύμφωνα με την αναφορά σου ότι η INALAN δίνει πρόσβαση στο διαδίκτυο μέσω NAT όπως ισχυρίστηκα κατά τα λεγόμενα σου
    μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις αγαπητέ μου φίλε

    γιατί αυτό που είπα και απάντησε ο φίλος @griniaris είναι ότι αν κατεβάζετε κάτι το "παράνομο" με την INALAN σύνδεση σας και δεν χρησιμοποιείτε VPN τότε απλά κινδυνεύεται να σας μπλοκάρει την IP η COGENT και εσείς φυσικά να ζητήσετε να την αλλάξετε (πράγμα που δεν είναι σωστό) γιατί αργά η γρήγορα δεν θα υπάρχουν IP εκεί ο φίλος @griniaris είπε ότι θα μας χρεώνουν για Public IP και εγώ πρόσθεσα καλά θα είναι να σας χρεώνουν μην σας χώσουν πίσω από ΝΑΤ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 28-12-20 στις 18:24.

  6. #10866
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Καλή τύχη Hetfield...

  7. #10867
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή τύχη Hetfield...
    γιατί λέω κάτι που δεν ισχύει.? @ThReSh

  8. #10868
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατί λέω κάτι που δεν ισχύει.? @ThReSh
    Πολλα - και στα εχουμε εξηγησει.
    Απο τη στιγμη που η Inalan δινει public IP στους "γνωστους" σου, δεν δινει προσβαση στο διαδικτυο μεσω NAT.
    Τωρα το αν το router εχει προβλημα με το NAT εσωτερικα (π.χ. προβληματα με το port forwarding, UPNP κτλ), αυτο ειναι αλλο θεμα.

    ΥΓ: Κι εγω IT σπουδασα. Ε και;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή τύχη Hetfield...
    Καμια τυχη!

  9. #10869
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατί λέω κάτι που δεν ισχύει.? @ThReSh
    Εξαρτάται αν παραδεχτείς ή όχι τι εννοούσες με αυτό:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ότι αφορά το ΝΑΤ θα σας απογοητεύσω αλλά είστε ήδη χωμένοι πίσω από ΝΑΤ όσοι έχετε INALAN και PLAYSTATION απλά δεν το ξέρετε με σιγουριά
    Αν εννοούσες ότι η Inalan έχει αρχίσει να βάζει συνδρομητές της πίσω από Carrier Grade NAT τότε μένει απλά να το αποδείξεις. Αυτό σου ζήτησε εξάλλου κι ο Hetfield.

    Αν δεν εννοούσες αυτό, τότε το post σου όπως ειπώθηκε είναι "ήλιος βγαίνει από την ανατολή".

  10. #10870
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάται αν παραδεχτείς ή όχι τι εννοούσες με αυτό:



    Αν εννοούσες ότι η Inalan έχει αρχίσει να βάζει συνδρομητές της πίσω από Carrier Grade NAT τότε μένει απλά να το αποδείξεις. Αυτό σου ζήτησε εξάλλου κι ο Hetfield.

    Αν δεν εννοούσες αυτό, τότε το post σου όπως ειπώθηκε είναι "ήλιος βγαίνει από την ανατολή".
    Θα σας παραπέμψω να διαβάζετε την συζήτηση που είχα με τον φίλο @griniaris θα σας λυθεί κάθε απορία γιατί ειλικρινά έχει κουράσει το θέμα και επειδή έχω άλλα πιο σοβαρά προσωπικά/οικογενειακά θέματα να με απασχολούν.

  11. #10871
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Γι' αυτό είπα καλή τύχη.

  12. #10872
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλα - και στα εχουμε εξηγησει.
    Απο τη στιγμη που η Inalan δινει public IP στους "γνωστους" σου, δεν δινει προσβαση στο διαδικτυο μεσω NAT.
    Τωρα το αν το router εχει προβλημα με το NAT εσωτερικα (π.χ. προβληματα με το port forwarding, UPNP κτλ), αυτο ειναι αλλο θεμα.

    ΥΓ: Κι εγω IT σπουδασα. Ε και;

    Καμια τυχη!
    Σε περίπου (10) δέκα άτομα να έχει θέμα ο εξοπλισμός του παρόχου (INALAN) και να μην δουλεύει το NAT όπως λες σωστά το βρίσκω προσωπικά πάρα πολύ απίθανο να συμβεί ξέρεις.?
    ειδικά από την στιγμή που αυτοί που άλλαξαν εταιρεία τώρα το PS4/PS5 τους δουλεύει μια χαρά με τον εξοπλισμό που έχει δώσει ο νέος πάροχος τους σε αντίθεση με αυτούς που παρέμειναν στην INALAN και παρά την αναβάθμιση ακόμα και των γραμμών τους (φαντάζομαι και την αντικατάσταση του εξοπλισμού τους) συνεχίζουν να έχουν προβλήματα με το NAT και με το PS4/PS5.

  13. #10873
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δεν ξερω πως καποιοι πιστεψαν οτι δινει η INALAN ips πισω απο ΝΑΤ, αλλα κατι τετοιο δεν ισχυει ουτε στο ελαχιστο.
    Καποιες ρυθμισεις στο ρουτερ που εχουν κατι ips απο 10αρες ειναι για απομακρυσμενη διαχειριση του ρουτερ και για το VOIP, τα εχουμε πει αυτα και ειχαμε πιασει ενα καρο σελιδες του θεματος εδω περα καποια στιγμη.
    ΔΕΝ εχουν ΚΑΜΙΑ απολυτως σχεση με την ip που εχουμε εμεις!
    οι ips της inalan ειναι ΠΑΝΤΑ και ΜΟΝΟ public-dynamic εκτος οτι το εχω ρωτησει και εγω απο τεχνικους της και με διαβεβαιωσαν οτι δεν δινουν, οσο καιρο ειμαι συνδρομητης εγω απο τις 15 Μαρτιου 2019 ΠΑΝΤΑ public ειχα.
    Moυ αρεσει που λενε καποιοι που ΔΕΝ εχουν καν ιναλαν....οτι νανε....

    Και τελος το θεμα του PS που το εχουμε τραβηξει εδω μεσα απο τα μαλλια, δεν εχει καμια σχεση το ΝΑΤ που λεει στα μενου του δεν ξερω πως ειναι καν, με την INALAN.
    Aλλο το δικο του ΝΑΤ, αλλο το ΝΑΤ που κανει ο παροχος ΑΝ κανει.

  14. #10874
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι' αυτό είπα καλή τύχη.
    Επίσης και από μένα καλή τύχη στην κουβέντα που δεν καταλαβαίνετε τι έχει ειπωθεί (και ειλικρινά δεν σας καταλαβαίνω μιας και είναι λίγο πίσω η συζήτηση μας και μπορείτε να ρίξετε μια ματιά και θα σας λυθεί κάθε απορία) αν σας βλέπει ο φίλος @griniaris θα έχει σκάσει από τα γέλια με αυτά που λέτε.

    καλή συνέχεια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω πως καποιοι πιστεψαν οτι δινει η INALAN ips πισω απο ΝΑΤ, αλλα κατι τετοιο δεν ισχυει ουτε στο ελαχιστο.
    Καποιες ρυθμισεις στο ρουτερ που εχουν κατι ips απο 10αρες ειναι για απομακρυσμενη διαχειριση του ρουτερ και για το VOIP, τα εχουμε πει αυτα και ειχαμε πιασει ενα καρο σελιδες του θεματος εδω περα καποια στιγμη.
    ΔΕΝ εχουν ΚΑΜΙΑ απολυτως σχεση με την ip που εχουμε εμεις!
    οι ips της inalan ειναι ΠΑΝΤΑ και ΜΟΝΟ public-dynamic εκτος οτι το εχω ρωτησει και εγω απο τεχνικους της και με διαβεβαιωσαν οτι δεν δινουν, οσο καιρο ειμαι συνδρομητης εγω απο τις 15 Μαρτιου 2019 ΠΑΝΤΑ public ειχα.
    Moυ αρεσει που λενε καποιοι που ΔΕΝ εχουν καν ιναλαν....οτι νανε....
    Άστο Nikiforos οι φίλοι μας κάτι έχουν πιει από το χριστουγεννιάτικο τραπέζι και τους έχει πειράξει και δεν καταλαβαίνουν καν τι έχουν συζητήσει δύο άνθρωποι με αφορμή ενός τρίτου το πρόβλημα που του μπλόκαραν την IP

    Επίσης INALAN έχω αλλά ως "επαγγελματίας" η εταιρεία στην οποία εργάζομαι την έβαλε καθώς σε ένα υποκατάστημα που έχουμε στην περιοχή της Νέας Ιωνίας (Περισσός) έχει κάλυψη και επειδή είπα ότι είναι καλή εταιρεία το αποδέχτηκαν και είπαν να την δοκιμάσουμε.

  15. #10875
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω πως καποιοι πιστεψαν οτι δινει η INALAN ips πισω απο ΝΑΤ, αλλα κατι τετοιο δεν ισχυει ουτε στο ελαχιστο.
    Αν εννοείς τον Hetfield κι εμένα, μάλλον κατάλαβες το ανάποδο. Κι οι 2 υποστηρίζουμε ότι ΔΕΝ χρησιμοποιεί Carrier Grade NAT η Inalan, γι' αυτό ζητάμε αποδείξεις από τον Zerocool που έγραψε ότι "ότι αφορά το ΝΑΤ θα σας απογοητεύσω αλλά είστε ήδη χωμένοι πίσω από ΝΑΤ όσοι έχετε INALAN και PLAYSTATION απλά δεν το ξέρετε με σιγουριά".

    Αν χρησιμοποιείς πληθυντικό για τον Zerocool, τότε my bad.

Σελ. 725 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 705715720723724725726727730735745 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας