Σελ. 742 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 722732737740741742743744747752762 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.116-11.130 από 18563

Θέμα: Inalan

  1. #11116
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα, σκεφτομαι τον Απριλιο που ληγει η nova adsl 3play που εχω να την κοψω, να βαλω modulus (μεσω ιναλαν με πακετο δλδ) για το τηλ και vodafone tv (μαζι με adsl στο εξοχικο απο cosmote) και ετσι γλιτωνω αρκετα τον μηνα.
    Ομως με αυτα που διαβαζω καθε λιγο αποσυνδεσεις και κοψιματα δεν ξερω τι να σκεφτω...
    Λετε να το κανω ή θα το μετανιωσω? γιατι μετα δεν θα κοβεται απλα το ιντερνετ αλλα πορούσα θα κρατούσακαι το σταθερο και η τηλεοραση.

    Μπορει να μην φταιει η ιδια η ιναλαν αλλα τα φαινομενα αυτα πλεον ειναι τρομερα συχνα, κανω λαθος?
    Εγώ αν μπορούσα θα κρατούσα το 2play με γύρω στα 19€ ή και λιγότερο με προπληρωμένο στα 16-17€; Απεριόριστη τηλεφωνία και backup ίντερνετ ανά πάσα στιγμή ή και χρησιμοποίησή του για άλλες δουλειές (torrent, κάμερες, κ.ά)

  2. #11117
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Γιατι με την Ιναλαν δεν μπορεις να κατεβαζεις τορρεντ?
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  3. #11118
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι με την Ιναλαν δεν μπορεις να κατεβαζεις τορρεντ?
    γιατί συνήθως στα τορρεντ είναι "παράνομο" υλικό άρα αν κατεβάζεις χωρίς VPN μέσω της INALAN υπάρχει ενδεχόμενο να λάβει επιστολή από την COGENT και να αναγκαστεί να πάρει μέτρα κατά του συνδρομητή.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπω την Inalan, αλλα εχω την εντυπωση πως για ολα αυτα τα μικροπροβληματα φταιει ο τροπος που στηνεται το δικτυο τους.
    Αν απλα βαζουν την οπτικη ινα χυμα στο κυμα, χωρις τους απαραιτητους προσταευτικους αγωγους (αυτες τις μεγαλες κουλουρες, παχους 4-5 εκατοστων που χωρανε εκατονταδες ινες μεσα), τοτε πολυ φοβαμαι οτι αυτος ειναι κι ο λογος που αρκετα συχνα κοβονται ινες.
    Ειναι πολυ καλο value for money η Inalan, αλλα το μειωμενο κοστος απο καπου προκυπτει.
    Μπορει βεβαια να κανω και λαθος, αλλα αυτη ειναι η εντυπωση μου.
    Θα συμφωνήσω μαζί σου.

  4. #11119
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω μαζί σου.
    Ειχα ρωτησει καποτε στο νημα, αν μελλοντικα προκυψουν νεες αναγκες, κατα ποσο ευκολο ειναι να "φυσηξουν" νεες ινες στα ηδη υπαρχοντα σκαψιματα.
    Αν υπαρχουν αγωγοι (αυτες οι μεγαλες κουλουρες) τοτε το να περαστει νεα ινα στο ηδη υπαρχον σκαψιμο ειναι ρουτινα κι ευκολη υποθεση.
    Αλλα δεν πηρα ποτε απαντηση.
    Μπορει βεβαια να υπαρχουν αγωγοι, κατα πολυ μικροτεροι μεν που παλι μπορεις να φυσηξεις την ινα, αλλα παρεχουν την ιδια προστασια;

  5. #11120
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα ρωτησει καποτε στο νημα, αν μελλοντικα προκυψουν νεες αναγκες, κατα ποσο ευκολο ειναι να "φυσηξουν" νεες ινες στα ηδη υπαρχοντα σκαψιματα.
    Αν υπαρχουν αγωγοι (αυτες οι μεγαλες κουλουρες) τοτε το να περαστει νεα ινα στο ηδη υπαρχον σκαψιμο ειναι ρουτινα κι ευκολη υποθεση.
    Αλλα δεν πηρα ποτε απαντηση.
    Μπορει βεβαια να υπαρχουν αγωγοι, κατα πολυ μικροτεροι μεν που παλι μπορεις να φυσηξεις την ινα, αλλα παρεχουν την ιδια προστασια;
    εγώ πάντως πιστεύω αυτό που πιστεύεις και εσύ ότι δεν κάνουν σωστά την δουλειά (δεν κόβεται έτσι η οπτική ίνα)

    εμάς σήμερα στην εταιρεία ήρθε η COSMOTE για την μισθωμένη γραμμή οπτικών ινών (DIA) αν έβλεπες σωλήνες σιδερένιους/πλαστικούς και γενικά προστασία της ίνας όπως και την εργασία που έκαναν σε πεζοδρόμιο και δρόμο θα πάθαινες την πλάκα σου.

  6. #11121
    Εγγραφή
    17-10-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    InaLan
    Router
    HUAWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, δοκιμάζεις και σε server Αθήνας, λογικό να είναι παραπάνω. Αν και το 17 είναι λίγο υπερβολικό. Με HCN δίνει 7 ms σε ΟΤΕ Αθήνας.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω Θεσσαλονικη εχω 11ms φιλε αντε καποιες φορες 7-9
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, οταν κανουμε δοκιμες βαζουμε server στην περιοχη μας οχι σε αλλη. λογικο να εχεις τοσο μεγαλο ping αφου εχει Αθηνας!
    Εμενα ειναι 1-2ms το πολυ αλλα παω εκει με τα ποδια....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apojohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ έχω μεγάλο ping από την πρώτη ημέρα που έβαλα inalan (έχω από 12 έως και 30 ping) πάντα σε server Θεσσαλονίκης (αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος έχω σχεδόν 240 ταχύτητα)
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το είχα αναφέρει και παλιότερα ότι εμείς εδώ στη Θεσσαλονίκη έχουμε παραπάνω ms παντού. Σας παραθέτω όλα τα πιθανά speedtest με server στη Θεσσαλονίκη από το www.speedtest.net
    (Motherboard : Asus Crosshair VI Hero, Κάρτα Δυκτίου: Intel I211-AT Gigabit LAN, Καλώδιο Δυκτίου: Panduit U/UTP Cat.6 3m)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ote1.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  24,5 KB 
ID: 223800

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ote2.png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  25,3 KB 
ID: 223801

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ote3.png 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  23,8 KB 
ID: 223802

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ote4.png 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  20,3 KB 
ID: 223803

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ote5.png 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  24,1 KB 
ID: 223804

    Για του λόγου το αληθές ξεσήκωσα και τον φίλο μου πού μένει λίγα τετράγωνα πιο δίπλα να μου στείλει speedtest 1 με InaLan και 1 με Cosmote Vdsl. 7ms με Cosmote, 24ms με InaLan.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  argy1.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  23,4 KB 
ID: 223805

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  argy2.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  23,9 KB 
ID: 223806

    Τα έχω αναφέρει όλα αυτά στην InaLan γιατί έχουμε θέμα με τα ms εδώ στην Θεσσαλονίκη όπως σας είπα αλλά από ότι έχω καταλάβει ελάχιστος κόσμος ασχολείται. Αν δεν ενημερώσουμε "ενοχλήσουμε" μαζικά την εταιρία δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.

    *Edit: Ορθογραφία

  7. #11122
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι με την Ιναλαν δεν μπορεις να κατεβαζεις τορρεντ?
    Υπαρχει θεμα λογω cogent για τα μη νομιμα εχει τυχει να στειλει αυτη email στην inalan για καποιες ip που κατεβαζαν-ανεβαζαν και μαλιστα τους ειχα κανει φραγη τοτε για καιρο, με αποτελεσμα να μην μπορουν να κατεβαζουν και τα νομιμα. Εχουν προτεινει πολλες φορες να εχουμε VPN.
    Μαλιστα σε σελιδα τους εχουν το δωρεαν vpngate με οδηγιες χρησης, δες εδω κατω κατω τα 2 links στο τελος : http://lg.inalan.gr/
    Αλλα και τα πληρωμη εχει και φτηνα εχουν βγαλει και προσφορες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αν μπορούσα θα κρατούσα το 2play με γύρω στα 19€ ή και λιγότερο με προπληρωμένο στα 16-17€; Απεριόριστη τηλεφωνία και backup ίντερνετ ανά πάσα στιγμή ή και χρησιμοποίησή του για άλλες δουλειές (torrent, κάμερες, κ.ά)
    Τhanks, θα δω τι θα κανω. Η αληθεια ειναι οτι εχω και απεριοριστα τηλ σε κινητα-αστικα-υπεραστικα ενω μεσω inalan (με το προγραμμα της modulus) μονο 1500 λεπτα.
    Boλευει η αληθεια ειναι γιατι τωρα την εχω σε αλλο ρουτερ mikrotik και εχω 2 internet gateways με οτι αυτο συνεπαγεται.

    Εσυ που ειμαστε στην ιδια περιοχη εχει τυχει να εχεις συχνα προβληματα? εγω λειπω δεν ειμαι σπιτι μεχρι τα μεσημερια και δεν ξερω. Μετα σπανια να μου εχει χαλασει, εκτος μια ζημια απο τον γειτονα απο πανω που την εφτιαξαν την επομενη μερα. Αλλα αν εχω σε αυτην τηλεοραση και σταθερο τα δουλευουν και αλλοι οποτε θελω την μεγιστη αξιοπιστα.

  8. #11123
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.931
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sevas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχω αναφέρει όλα αυτά στην InaLan γιατί έχουμε θέμα με τα ms εδώ στην Θεσσαλονίκη όπως σας είπα αλλά από ότι έχω καταλάβει ελάχιστος κόσμος ασχολείται. Αν δεν ενημερώσουμε "ενοχλήσουμε" μαζικά την εταιρία δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.
    Φαίνεται όντως να έχεις αδικαιολόγητα υψηλό ping. Μπορείς να τρέξεις στη γραμμή εντολών ένα
    Κώδικας:
    tracert 195.170.0.1
    και να δώσεις τα αποτελέσματα;

  9. #11124
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @Nikiforos αν και δεν το έψαξα, το OpenVPN κάνει ή χρειάζεται πληρωμένο?
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  10. #11125
    Εγγραφή
    17-10-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    InaLan
    Router
    HUAWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαίνεται όντως να έχεις αδικαιολόγητα υψηλό ping. Μπορείς να τρέξεις στη γραμμή εντολών ένα
    Κώδικας:
    tracert 195.170.0.1
    και να δώσεις τα αποτελέσματα;
    Αυτό προσπαθώ να σας εξηγήσω. Δεν έχω ΕΓΩ μόνο. ΌΛΟΙ έχουμε εδώ στην Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης! Παίζουμε League of Legends με 68ms πλέων.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ote6.png 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  18,7 KB 
ID: 223807

    Στο προηγούμενο μου post φαίνονται τα print screen του φίλου μου. 7ms με Cosmote Vdsl, 24ms με InaLan.

  11. #11126
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ που ειμαστε στην ιδια περιοχη εχει τυχει να εχεις συχνα προβληματα? εγω λειπω δεν ειμαι σπιτι μεχρι τα μεσημερια και δεν ξερω. Μετα σπανια να μου εχει χαλασει, εκτος μια ζημια απο τον γειτονα απο πανω που την εφτιαξαν την επομενη μερα. Αλλα αν εχω σε αυτην τηλεοραση και σταθερο τα δουλευουν και αλλοι οποτε θελω την μεγιστη αξιοπιστα.
    Επειδή και εγώ είμαι το πρωί στη δουλειά αλλά ή γυναίκα δουλεύει zoom δεν μου έχει αναφέρει κάποιο πρόβλημα. Τώρα το απόγευμα, βράδυ ούτε και εγώ έχω δει κάτι, παρά μόνο όταν έχει κοπεί καμιά ίνα και έχουν ΟΛΟΙ πρόβλημα. Μόνο μια φορά μου είχε ανάψει το λαμπάκι LOS και έχασα την σύνδεση για το απόγευμα και λίγο από το επόμενο πρωί, αλλά είχε κοπεί κάπου η ίνα από κάτι έργα. Κατά τα άλλα δεν έχω κανένα παράπονο, γι' αυτό άλλωστε πέρασα και στο συμβόλαιο.

  12. #11127
    Εγγραφή
    23-02-2020
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI EchoLife EG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sevas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό προσπαθώ να σας εξηγήσω. Δεν έχω ΕΓΩ μόνο. ΌΛΟΙ έχουμε εδώ στην Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης! Παίζουμε League of Legends με 68ms πλέων.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ote6.png 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  18,7 KB 
ID: 223807

    Στο προηγούμενο μου post φαίνονται τα print screen του φίλου μου. 7ms με Cosmote Vdsl, 24ms με InaLan.
    Επιβεβαιώνω και εγώ το υψηλότερo, σε σχέση με Αθήνα, ping...

    Πρέπει να είναι νομίζω καθαρά θέμα δρομολόγησης...

    Όταν επιλέγω ως server Greekstream Networks Thessaloniki>>>>>>>>>>24ms
    Όταν επιλέγω ως server Greekstream Networks Larisa>>>>>>>>>>14ms

    Δηλαδή η Λάρισα που απέχει μερικές εκατοντάδες χιλιόμετρα από τη Θεσσαλονίκη, δίνει 10ms λιγότερο ping!!!

  13. #11128
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.931
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sevas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο προηγούμενο μου post φαίνονται τα print screen του φίλου μου. 7ms με Cosmote Vdsl, 24ms με InaLan.
    Ναι, εντός δικτύου Inalan είναι το θέμα. Το 10.0.4.1 είναι εντός Inalan, θα έπρεπε να έχει 1-2 ms έως εκεί. Λες και έχεις Interleave σε FTTH είναι τώρα, LOL. Κάτι έχουν κάνει πολύ λάθος Έχει γούστο να σε στέλνει μέχρι Αθήνα και μετά πάλι πίσω, γιατί 8ms είναι περίπου Αθήνα-Θεσσαλονίκη... Αλλά τότε θα είχες λογικό ping προς Αθήνα, άρα μάλλον δεν είναι κάτι τέτοιο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος x_undefined : 25-01-21 στις 19:46.

  14. #11129
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, εντός δικτύου Inalan είναι το θέμα. Το 10.0.4.1 είναι εντός Inalan, θα έπρεπε να έχει 1-2 ms έως εκεί. Λες και έχεις Interleave σε FTTH είναι τώρα, LOL. Κάτι έχουν κάνει πολύ λάθος Έχει γούστο να σε στέλνει μέχρι Αθήνα και μετά πάλι πίσω, γιατί 8ms είναι περίπου Αθήνα-Θεσσαλονίκη... Αλλά τότε θα είχες λογικό ping προς Αθήνα, άρα μάλλον δεν είναι κάτι τέτοιο.
    offtopic
    Πάντως είναι τρομερό έτσι; Μιλάμε για ms!!! Εκατομμυριοστό του δευτερολέπτου!!!!

  15. #11130
    Εγγραφή
    23-07-2010
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220d/80u Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MC801a TL1043Nv5 owrt
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    offtopic
    Πάντως είναι τρομερό έτσι; Μιλάμε για ms!!! Εκατομμυριοστό του δευτερολέπτου!!!!
    Χιλιοστό του δευτερολέπτου (milliseconds)

Σελ. 742 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 722732737740741742743744747752762 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας