Σελ. 686 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 666676681684685686687688691696706 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.276-10.290 από 18565

Θέμα: Inalan

  1. #10276
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από left1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πηρα και ενα usbstick 5ghz ac για λαπτοπ-νετμπουκ-ταμπλετ και ολα κομπλε.

    Nikiforos Μπορεις να βαλεις ενα link για το ποιο πηρες?
    Εγω οταν ειχα 100αρα γραμμη μου εδωσαν ρουτερ χωρις 1000αρα θυρα, ετσι πηρα το ιδιο απο την optech το νεοτερο που εχει την 1η θυρα 1000αρα.
    Μετα πηρα το mikrotik hap ac2 γιατι ηθελα 5ghz ac, τελικα ομως τωρα δουλευω αυτο πισω απο της inalan και σαν ρουτερ με DMZ και ειμαι 100% ευχαριστημενος https://mikrotik.com/product/hap_ac2
    Εχουμε θεμα ομως να λεμε για τα ρουτερ να μην γεμιζουμε το γενικο : https://www.adslgr.com/forum/threads...-HG8546M/page6

  2. #10277
    Εγγραφή
    14-12-2019
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200+/200+
    ISP
    Inalan FTTH + NOVA 3play
    Router
    HUAWEI EG8141A5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω οταν ειχα 100αρα γραμμη μου εδωσαν ρουτερ χωρις 1000αρα θυρα, ετσι πηρα το ιδιο απο την optech το νεοτερο που εχει την 1η θυρα 1000αρα.
    Μετα πηρα το mikrotik hap ac2 γιατι ηθελα 5ghz ac, τελικα ομως τωρα δουλευω αυτο πισω απο της inalan και σαν ρουτερ με DMZ και ειμαι 100% ευχαριστημενος https://mikrotik.com/product/hap_ac2
    Εχουμε θεμα ομως να λεμε για τα ρουτερ να μην γεμιζουμε το γενικο : https://www.adslgr.com/forum/threads...-HG8546M/page6
    Εγω το γνωριζω το αλλο νημα γιατι μου το ειχες πει εσυ παλιοτερα και αν θελω ποσταρω εκει,αλλα πριν δεν το ξεκινησα εγω το αρχικο ερωτημα σε αυτο το νημα!!!

  3. #10278
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από left1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω το γνωριζω το αλλο νημα γιατι μου το ειχες πει εσυ παλιοτερα και αν θελω ποσταρω εκει,αλλα πριν δεν το ξεκεινησα εγω το αρχικο ερωτημα σε αυτο το νημα!!!
    Ενταξει απλα λεω, το ξερω.

  4. #10279
    Εγγραφή
    14-12-2019
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200+/200+
    ISP
    Inalan FTTH + NOVA 3play
    Router
    HUAWEI EG8141A5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει απλα λεω, το ξερω.

  5. #10280
    Εγγραφή
    08-08-2017
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Καλησπέρα σε όλους.

    Ερώτημα προς εκπρόσωπο Inalan αλλά και όποιον φυσικά γνωρίζει.

    Ανήκω σε περιοχή που σύμφωνα με τον χάρτη της inalan, πλησιάζει προς εμένα.
    Είμαι όμως ταυτόχρονα και σε μια από τις περιοχές που η Cosmote ανακοίνωσε ότι άρχισε να δίνει FTTH.

    Η ερώτηση μου είναι η εξής. Πως γίνεται πλέον η φορητοτητα σε Optic Fiber ;
    Αναφέρομαι στο καλωδιακο κομμάτι της διαδικασίας.

    Έστω ότι εγώ είμαι σε έναν πάροχο με FTTH και κάνω αίτημα να έρθω σε εσάς.
    Αφαιρείται η υπάρχουσα ίνα και τοποθετείτε εσείς δικιά σας;

  6. #10281
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.932
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Είναι τελείως ανεξάρτητο δίκτυο. Αν είναι να γίνεις συνδρομητής της Inalan, θα σου βάλουν ξεχωριστή οπτική ίνα.

  7. #10282
    Εγγραφή
    12-10-2020
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Καλησπέρα σας την προηγούμενη πέμπτη ήρθε τεχνικός προκειμένου να αλλάξει το ρούτερ για να γίνει η αναβάθμιση της γραμμηής σε 200mbs. Με το νέο ρούτερ δεν γίνεται με την καμία να ανοίξω DMZ ενώ με το παλιό ανοιγε κανονικά. Το νεό ρούτερ είναι το Huawei EG8141A5 όταν πάω να του βάλω την wan ip που έχω δηλώσει στο ρούτερ μου που θέλω να βάλω πάνω προκειμένου να τρέξει σε DMZ μου βγάζει error duplicate wan name. Έχει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα? Δοκίμασα να αλλάξω ip, τα πάντα αλλά βγάζει το ίδιο error. Το τεχνικό τμήμα που μιλάω σχεδόν κάθε μέρα της Inalan προσπαθεί να μου βρεί λύση αλλα δεν το βλέπω, μέχρι και block ip μου πρότειναν (μου ανέφεραν το φόρουμ εδω για να βρώ πως γίνεται να φανταστείτε) αλλα δεν προτίθεμαι να πληρώσω μηνιαιο παγίο για κάτι τέτοιο, ενα απλό DMZ θελώ ο κακομοίρης. Εχει κανείς άλλο παρόμοιο θέμα? Απο ότι βλέπω τα νέα ρούτερ που δίνουν είναι κλειδωμένα σε ολες τις ρυθμισεις ή είναι bug στο software. Το δεύτερο ρούτερ είναι ένα netgear R7000 που δούλευε ρολόι με το παλιό ρούτερ της Inalan.

  8. #10283
    Εγγραφή
    17-05-2020
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546m
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από okeanos82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας την προηγούμενη πέμπτη ήρθε τεχνικός προκειμένου να αλλάξει το ρούτερ για να γίνει η αναβάθμιση της γραμμηής σε 200mbs. Με το νέο ρούτερ δεν γίνεται με την καμία να ανοίξω DMZ ενώ με το παλιό ανοιγε κανονικά. Το νεό ρούτερ είναι το Huawei EG8141A5 όταν πάω να του βάλω την wan ip που έχω δηλώσει στο ρούτερ μου που θέλω να βάλω πάνω προκειμένου να τρέξει σε DMZ μου βγάζει error duplicate wan name. Έχει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα? Δοκίμασα να αλλάξω ip, τα πάντα αλλά βγάζει το ίδιο error. Το τεχνικό τμήμα που μιλάω σχεδόν κάθε μέρα της Inalan προσπαθεί να μου βρεί λύση αλλα δεν το βλέπω, μέχρι και block ip μου πρότειναν (μου ανέφεραν το φόρουμ εδω για να βρώ πως γίνεται να φανταστείτε) αλλα δεν προτίθεμαι να πληρώσω μηνιαιο παγίο για κάτι τέτοιο, ενα απλό DMZ θελώ ο κακομοίρης. Εχει κανείς άλλο παρόμοιο θέμα? Απο ότι βλέπω τα νέα ρούτερ που δίνουν είναι κλειδωμένα σε ολες τις ρυθμισεις ή είναι bug στο software. Το δεύτερο ρούτερ είναι ένα netgear R7000 που δούλευε ρολόι με το παλιό ρούτερ της Inalan.
    εγω θελω να σε ρωτησω κατι αλλο. οταν ησουν στην 100αρα, σου ειχαν την γραμμη κλειδωμενη ή σου ειχαν δωσει χιλιαρα γραμμη? εμενα μου εκαναν αναβαθμιση σε 200αρα χωρις αλλαγη ρουτερ γιατι ημουν πανω σε 1000αρα γραμμη αλλα τα 200 τα πιανει δεν τα πιανει

  9. #10284
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από okeanos82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας την προηγούμενη πέμπτη ήρθε τεχνικός προκειμένου να αλλάξει το ρούτερ για να γίνει η αναβάθμιση της γραμμηής σε 200mbs. Με το νέο ρούτερ δεν γίνεται με την καμία να ανοίξω DMZ ενώ με το παλιό ανοιγε κανονικά. Το νεό ρούτερ είναι το Huawei EG8141A5 όταν πάω να του βάλω την wan ip που έχω δηλώσει στο ρούτερ μου που θέλω να βάλω πάνω προκειμένου να τρέξει σε DMZ μου βγάζει error duplicate wan name. Έχει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα? Δοκίμασα να αλλάξω ip, τα πάντα αλλά βγάζει το ίδιο error. Το τεχνικό τμήμα που μιλάω σχεδόν κάθε μέρα της Inalan προσπαθεί να μου βρεί λύση αλλα δεν το βλέπω, μέχρι και block ip μου πρότειναν (μου ανέφεραν το φόρουμ εδω για να βρώ πως γίνεται να φανταστείτε) αλλα δεν προτίθεμαι να πληρώσω μηνιαιο παγίο για κάτι τέτοιο, ενα απλό DMZ θελώ ο κακομοίρης. Εχει κανείς άλλο παρόμοιο θέμα? Απο ότι βλέπω τα νέα ρούτερ που δίνουν είναι κλειδωμένα σε ολες τις ρυθμισεις ή είναι bug στο software. Το δεύτερο ρούτερ είναι ένα netgear R7000 που δούλευε ρολόι με το παλιό ρούτερ της Inalan.
    Aνοιξε ενα νεο νημα , βαλε φωτο απο τις ρυθμισεις σου και θα το δουμε εκει .

    Εδω ειναι το κεντρικο νημα και δεν κανουμε προσψποποιημενο trroubleshooting.
    The gr81 .

  10. #10285
    Εγγραφή
    17-05-2020
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546m
    σερνεται το δικτυο της ιναλαν στο κεντρο αθηνας η μου φαινεται? επεσε το dns για καμποσα λεπτα και τωρα πιανω τα μισα

  11. #10286
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GgeorgG Εμφάνιση μηνυμάτων
    σερνεται το δικτυο της ιναλαν στο κεντρο αθηνας η μου φαινεται? επεσε το dns για καμποσα λεπτα και τωρα πιανω τα μισα
    Κι εμένα τέζα
    Κόπηκε η συνδεση για λιγο και επέστρεψε το Ίντερνετ χάλια μαύρα
    Ούτε YouTube ούτε αλλο streaming παίζει καλά !! Διακοπές και κολλήματα ...
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  12. #10287
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Τα ιδια κι εδω.
    Επιπλεον, εχει θεματα το δικτυο των facebook/instagram.

  13. #10288
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GgeorgG Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω θελω να σε ρωτησω κατι αλλο. οταν ησουν στην 100αρα, σου ειχαν την γραμμη κλειδωμενη ή σου ειχαν δωσει χιλιαρα γραμμη? εμενα μου εκαναν αναβαθμιση σε 200αρα χωρις αλλαγη ρουτερ γιατι ημουν πανω σε 1000αρα γραμμη αλλα τα 200 τα πιανει δεν τα πιανει
    Καλημερα, δεν ειναι κλειδωμενες οι γραμμες, παντα ολοι εχουν και ενα bonus αν αυτο λες εμενα παει κοντα 240/240 σχεδον και οταν ειχα 100αρα κοντα στα 130.
    Μιλαμε παντα με ethernet και gigabit συνδεσεις.

  14. #10289
    Εγγραφή
    17-05-2020
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546m
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα, δεν ειναι κλειδωμενες οι γραμμες, παντα ολοι εχουν και ενα bonus αν αυτο λες εμενα παει κοντα 240/240 σχεδον και οταν ειχα 100αρα κοντα στα 130.
    Μιλαμε παντα με ethernet και gigabit συνδεσεις.
    εμενα με το ζορι πιανει τα 200 μετα την αναβαθμιση, μηπως να ζητησω αλλαγη ρουτερ?

  15. #10290
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Τα προβληματα επιμενουν σημερα στην Αθηνα.
    Με grnet πιανουμε 300αρια pings.

Σελ. 686 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 666676681684685686687688691696706 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας