Σελ. 550 από 1225 ΠρώτηΠρώτη ... 530540545548549550551552555560570 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.236-8.250 από 18361

Θέμα: Inalan

  1. #8236
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.386
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    είναι max μέχρι 6 μήνες 168€. Βέβαια αυτό που λέει ο φίλος Iris τους παίρνεις για να είσαι σίγουρος μέχρι τί ποσό καλύπτουν.

  2. #8237
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    O εκπρόσωπος της Inalan, έχει πληροφορήσει για το Bridge Mode ότι:
    α. Ο εξοπλισμός που δίνει λειτουργεί σε οποιαδήποτε κατάσταση.
    β. Οι ρυθμίσεις για bridge είναι κλειδωμένες για λόγους ασφαλείας, αλλά υπό προϋποθέσεις μπορεί να ενεργοποιηθεί.
    γ. Η ενεργοποίηση γίνεται (μέχρι νεωτέρας) μόνο σε εταιρικά πακέτα σύνδεσης.
    δ. Σε περίπτωση καθολικής ενεργοποίησης και στα οικιακά πακέτα, πιθανόν να ανεβάσει το κόστος της υπηρεσίας.
    ε. Για κάποιο μικρό διάστημα δινόταν σε οικιακά πακέτα ένα πρόγραμμα με αυξημένο κόστος, στο οποίο μπορούσε να ενεργοποιηθεί το Bridge. Αργότερα καταργήθηκε και πλέον δεν παρέχεται.
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
    Έχω δύο ερωτήσεις:
    1. Μπορεί ένας χρήστης, χωρίς να έχει εταιρεία, να πάρει εταιρικό πρόγραμμα;
    2. Τιμοκατάλογος για τα επαγγελματικά προγράμματα;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #8238
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αυτά τα ρωτάς στην εταιρεία, για σίγουρη πληροφόρηση.
    1. Δεν γνωρίζω για σήμερα, αλλά παλαιότερα γινόταν.
    2. Δεν ανακοινώνει τιμοκατάλογο. Εξαρτάται την περίπτωση και τι θα προτείνει η εταιρεία ανάλογα τις απαιτήσεις σου και την θεωρεί εμπιστευτική πληροφορία.

    Μέλη έχουν γράψει σχετικά με τιμές εδώ κι εδώ.

  4. #8239
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα, εγω παντως εγραψα και στο messanger και τηλ πηρα (1 φορα δεν εχω χρονο τωρα για τηλς) και δεν βρηκα κανεναν....
    θα δω απο εβδομαδα μετα το 3ημερο, αν δεν εχουν απαντησει θα ξανακαλεσω.

  5. #8240
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, εγω παντως εγραψα και στο messanger και τηλ πηρα (1 φορα δεν εχω χρονο τωρα για τηλς) και δεν βρηκα κανεναν....
    θα δω απο εβδομαδα μετα το 3ημερο, αν δεν εχουν απαντησει θα ξανακαλεσω.
    Σε σύγκριση με άλλες φορές που έστειλα φόρμα και με πήραν μετά από 1-2 μέρες, σήμερα έστειλαν e-mail ότι θα ενημερωθώ εφόσον καλυφθώ από το δίκτυο...
    Οπότε μάλλον μαζεύτηκε αρκετή δουλειά...

    Λίγο υπομονή...

    Σκέφτηκα και έκανα κάτι που δε ξέρω αν θα βοηθήσει ή αν θα είναι ωραίο είτε για δική μας χρήση είτε για όλους (αν γίνει επίσημα από την Inalan).
    Μέσω του Google My Maps έφτιαξα εδώ https://www.google.com/maps/d/viewer...681627557&z=15 τα κουτιά που έχω συναντήσει στην περιοχή μου και εκεί που μένω.

    Ο χάρτης είναι copy του original χάρτη της inalan και μπορείτε να ενεργοποιήσετε τα πεδία για να δείτε που έχει κουτιά αυτή τη στιγμή εκτός του πλάνου που θα ενημερωθεί από τους ίδιους!

    Νομίζω ότι αξίζει το κόπο να το φτιάξουμε αυτό όπως έχει γίνει και στο ftthgr.eu με τις vdsl καμπίνες...
    Αν συμφωνείτε και έχετε και φωτογραφικό υλικό μπορώ να το ανοίξω για κάνετε τις προσθήκες και εσείς...

  6. #8241
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Μπραβο dosman και καλη δουλεια και πολυ καλη η ιδεα σου!

  7. #8242
    Εγγραφή
    30-04-2007
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    248/214Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σύγκριση με άλλες φορές που έστειλα φόρμα και με πήραν μετά από 1-2 μέρες, σήμερα έστειλαν e-mail ότι θα ενημερωθώ εφόσον καλυφθώ από το δίκτυο...
    Οπότε μάλλον μαζεύτηκε αρκετή δουλειά...

    Λίγο υπομονή...

    Σκέφτηκα και έκανα κάτι που δε ξέρω αν θα βοηθήσει ή αν θα είναι ωραίο είτε για δική μας χρήση είτε για όλους (αν γίνει επίσημα από την Inalan).
    Μέσω του Google My Maps έφτιαξα εδώ https://www.google.com/maps/d/viewer...681627557&z=15 τα κουτιά που έχω συναντήσει στην περιοχή μου και εκεί που μένω.

    Ο χάρτης είναι copy του original χάρτη της inalan και μπορείτε να ενεργοποιήσετε τα πεδία για να δείτε που έχει κουτιά αυτή τη στιγμή εκτός του πλάνου που θα ενημερωθεί από τους ίδιους!

    Νομίζω ότι αξίζει το κόπο να το φτιάξουμε αυτό όπως έχει γίνει και στο ftthgr.eu με τις vdsl καμπίνες...
    Αν συμφωνείτε και έχετε και φωτογραφικό υλικό μπορώ να το ανοίξω για κάνετε τις προσθήκες και εσείς...
    Μπορώ να προσθέσω και εγώ από Γαλάτσι τα κουτιά που υπάρχουν. Όσα έχω δει τουλάχιστον.

  8. #8243
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kaneda Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορώ να προσθέσω και εγώ από Γαλάτσι τα κουτιά που υπάρχουν. Όσα έχω δει τουλάχιστον.
    Τέλεια... αν οργανωθούμε όσοι έχετε σύνδεση και υλικό και χρόνο (προφανώς) για να τα προσθέσουμε όλα θα είναι χρήσιμο για όλους μας φαντάζομαι (και ως πληροφορία και σε περίπτωση κάποιας ίσως ζημιάς).

    Αν υπάρχει κάποιος που να ξέρει που ακριβώς υπάρχει φρεάτιο της Inalan και αν υπάρχει και φωτογραφία αυτού, θα με εξυπηρετούσε για να κάνω μια τροποποίηση στον χάρτη πριν τον ανοίξω για όλους...

    (θα φτιάξω οδηγό για το πως προσθέτουμε σημείο, προς αποφυγή λάθους...)

  9. #8244
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.386
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    και πώς μπορούμε να προσθέτουμε;

  10. #8245
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    και πώς μπορούμε να προσθέτουμε;
    Προς το παρόν το συγκεκριμένο Link είναι read-only.

    Επειδή δε ξέρω αν όλοι έχουν την εμπειρία με το συγκεκριμένο tool και θα ήταν κρίμα να γίνουν λάθη και να τρέχω να τα διορθώνω, είπα να φτιάξω έναν οδηγό για το πως μπορούμε να προσθέτουμε πράγματα ώστε να αποφύγουμε δυσάρεστες καταστάσεις :P

    Απλά το μόνο που μου λείπει είναι μια φωτογραφία από ένα φρεάτιο της Inalan και που βρίσκεται για να φτιάξω ένα section και γι' αυτό πριν το δώσω προς editing στην ομάδα εδώ

  11. #8246
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σύγκριση με άλλες φορές που έστειλα φόρμα και με πήραν μετά από 1-2 μέρες, σήμερα έστειλαν e-mail ότι θα ενημερωθώ εφόσον καλυφθώ από το δίκτυο...
    Οπότε μάλλον μαζεύτηκε αρκετή δουλειά...

    Λίγο υπομονή...

    Σκέφτηκα και έκανα κάτι που δε ξέρω αν θα βοηθήσει ή αν θα είναι ωραίο είτε για δική μας χρήση είτε για όλους (αν γίνει επίσημα από την Inalan).
    Μέσω του Google My Maps έφτιαξα εδώ https://www.google.com/maps/d/viewer...681627557&z=15 τα κουτιά που έχω συναντήσει στην περιοχή μου και εκεί που μένω.

    Ο χάρτης είναι copy του original χάρτη της inalan και μπορείτε να ενεργοποιήσετε τα πεδία για να δείτε που έχει κουτιά αυτή τη στιγμή εκτός του πλάνου που θα ενημερωθεί από τους ίδιους!

    Νομίζω ότι αξίζει το κόπο να το φτιάξουμε αυτό όπως έχει γίνει και στο ftthgr.eu με τις vdsl καμπίνες...
    Αν συμφωνείτε και έχετε και φωτογραφικό υλικό μπορώ να το ανοίξω για κάνετε τις προσθήκες και εσείς...
    Ωραίο θα ήταν αν και στο http://fttxgr.eu/ άνοιγε και μία κατηγορία "ΙΝΑΛΑΝ" και μπορούσαν να προστεθούν και εκεί κουτιά της INALAN.

    Να είναι όλα μαζεμένα σε ένα.

    Και όσο αυξάνονται τα κουτιά της INALAN, ειδικά σε σύγκριση με τα FTTH των «μεγάλων», τόσο να λούζει κρύος ιδρώτας τους "Παρόχους".

  12. #8247
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aurumnus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίο θα ήταν αν και στο http://fttxgr.eu/ άνοιγε και μία κατηγορία "ΙΝΑΛΑΝ" και μπορούσαν να προστεθούν και εκεί κουτιά της INALAN.

    Να είναι όλα μαζεμένα σε ένα.

    Και όσο αυξάνονται τα κουτιά της INALAN, ειδικά σε σύγκριση με τα FTTH των «μεγάλων», τόσο να λούζει κρύος ιδρώτας τους "Παρόχους".
    Στο fttxgr.eu ωστόσο οι περιοχές είναι χωρισμένες σε σύγκριση με την inalan που έχει δικό της τρόπο που κινείται, οπότε αυτό ίσως να μπέρδευε κάποιον που κοιτάει μόνο αυτό μιας και θα έβλεπε ότι υπάρχει κάπου σχετικά κοντά φρεάτιο ή κουτί αλλά δε θα μπορούσε να το αξιοποιήσει όπως θα γινόταν με ένα καφάο που και 600 μέτρα μακριά να είσαι, μπορείς να συνδεθείς...

  13. #8248
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Ενεργοποιήθηκε έως τώρα κάποιος από εδώ μέσα στο X2contract.inalan.net πακέτο;

  14. #8249
    Εγγραφή
    11-03-2017
    Περιοχή
    ΠΑΤΗΣΙΑ
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    246000/243000
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενεργοποιήθηκε έως τώρα κάποιος από εδώ μέσα στο X2contract.inalan.net πακέτο;
    Εμένα μου είχαν πει για σήμερα ότι θα ενεργοποιηθω αλλά πριν σκάσει το νέο πακέτο. Εάν έχω νεότερα θα θα σας ενημερώσω.

  15. #8250
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.611
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Τις τελευταίες μέρες παρατήρησα ότι τα speedtest και προς cosmote και προς Vodafone servers, ενω ξεκινάνε full, μετα απο λιγο πέφτουν στο 60-70.

    Στα downloads δεν εχω θεμα 12-14mb/sec.

    Σαν να έχει κάποιο θεμα με speedtest.net.

Σελ. 550 από 1225 ΠρώτηΠρώτη ... 530540545548549550551552555560570 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας