Σελ. 318 από 1237 ΠρώτηΠρώτη ... 298308313316317318319320323328338 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.756-4.770 από 18550

Θέμα: Inalan

  1. #4756
    Εγγραφή
    18-02-2018
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποια routers το έχουν και σαν επιλογή στο interface τους, επιλέγεις δηλαδή access point mode και τέλος.
    Αν όχι, τότε συνήθως τα βήματα που πρέπει να κάνεις είναι:
    α) Να το συνδέσεις στο δίκτυο, όχι όμως στη WAN πόρτα. Αυτή θα πρέπει να μείνει κενή.
    β) Να του δώσεις μια στατική ΙΡ (εννοείται αυτή θα πρέπει να είναι στο range του άλλου router)
    γ) Να απενεργοποιήσεις το DHCP

    Τα παραπάνω είναι τα βασικά, λογικά αν κάνεις αυτά θα δουλέψει. Μπορείς όμως και να ψάξεις συγκεκριμένα για το μοντέλο που έχεις ή για κάποιο παρόμοιο και να βρεις οδηγίες, σίγουρα κάτι θα υπάρχει.
    Σ ευχαριστω παρα πολυ και εσενα και τον jkoukos

  2. #4757
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    @Inalan, μήπως να ανοίγατε ένα account στο Twitter να ενημερώνετε για service status, τυχών βλάβες, tips, κλπ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mr Arkadin : 21-02-18 στις 17:44.

  3. #4758
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποια routers το έχουν και σαν επιλογή στο interface τους, επιλέγεις δηλαδή access point mode και τέλος.
    Αν όχι, τότε συνήθως τα βήματα που πρέπει να κάνεις είναι:
    α) Να το συνδέσεις στο δίκτυο, όχι όμως στη WAN πόρτα. Αυτή θα πρέπει να μείνει κενή.
    β) Να του δώσεις μια στατική ΙΡ (εννοείται αυτή θα πρέπει να είναι στο range του άλλου router)
    γ) Να απενεργοποιήσεις το DHCP

    Τα παραπάνω είναι τα βασικά, λογικά αν κάνεις αυτά θα δουλέψει. Μπορείς όμως και να ψάξεις συγκεκριμένα για το μοντέλο που έχεις ή για κάποιο παρόμοιο και να βρεις οδηγίες, σίγουρα κάτι θα υπάρχει.
    πολύ σωστά αυτά που σου λένε οι παραπάνω φίλοι και συνομιλητές

    επίσης θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και το παρακάτω...αν θες βέβαια

    ή να πάρεις ένα TP-LINK TL-WA901 και να το ρυθμίσεις ή AP (Access Point) ή RE (Range Extender)

    προσωπικά αυτό έχω κάνει εγώ στο ZTE ZXDSL 931VII VDSL που έχω από την COSMOTE έχω συνδέσει το TP-LINK TL-WA901 ως Range Extender και επέκτεινα το WiFi σε όλα τα σημεία του σπιτιού ώστε να πιάνει παντού (σε όλη την πολυκατοικία) βέβαια είμαι τυχερός καθώς και το ZTE υποστηρίζει Gigabit αλλά και το SamKnows Whitebox υποστηρίζει Gigabit όποτε δεν χρειάστηκα ακόμα να βάλω Switch Gigabit.

  4. #4759
    Εγγραφή
    18-02-2018
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολύ σωστά αυτά που σου λένε οι παραπάνω φίλοι και συνομιλητές

    επίσης θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και το παρακάτω...αν θες βέβαια

    ή να πάρεις ένα TP-LINK TL-WA901 και να το ρυθμίσεις ή AP (Access Point) ή RE (Range Extender)

    προσωπικά αυτό έχω κάνει εγώ στο ZTE ZXDSL 931VII VDSL που έχω από την COSMOTE έχω συνδέσει το TP-LINK TL-WA901 ως Range Extender και επέκτεινα το WiFi σε όλα τα σημεία του σπιτιού ώστε να πιάνει παντού (σε όλη την πολυκατοικία) βέβαια είμαι τυχερός καθώς και το ZTE υποστηρίζει Gigabit αλλά και το SamKnows Whitebox υποστηρίζει Gigabit όποτε δεν χρειάστηκα ακόμα να βάλω Switch Gigabit.
    Τωρα που τα ξεμπερδεψα ψαχνω κατι λιγο πιο ανεβασμενο σε wifi specs γιατι εχω κι ενα ac laptop κι ενα 2x2 mimo pc με την maximus viii formula οποτε λεω μπας και αποφυγω λιγο τα καλωδια γιατι σπιτι ειναι και δυσκολα

  5. #4760
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pamarakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα που τα ξεμπερδεψα ψαχνω κατι λιγο πιο ανεβασμενο σε wifi specs γιατι εχω κι ενα ac laptop κι ενα 2x2 mimo pc με την maximus viii formula οποτε λεω μπας και αποφυγω λιγο τα καλωδια γιατι σπιτι ειναι και δυσκολα
    αν σε ενδιαφέρει το WiFi (Wireless) δες εδώ https://www.e-wireless.gr/ubiquiti

    εμείς στην εταιρεία/φορέα που εργάζομαι χρησιμοποιούμε αρκετά από τα AP τους και καλύπτουμε αρκετά από τα κτίρια/εγκαταστάσεις που έχουμε.

  6. #4761
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα! μιλησα τωρα με INALAN και εκανα χτες και αιτηση και στο τηλ εδωσα περισσοτερα στοιχεια.
    Στην περιοχη μας που εχει τωρα εξελιξη το δικτυο στην Ανω Κυψελη υπαρχει πολυ ενδιαφερον και αιτησεις.
    Δεν εχουν χρονοδιαγραμμα για συγκεκριμενες οδους, ομως πρεπει να "χτιστει" ο κεντρικος κορμος και εφοσον δουλεψει θα γινουν και τα "παρακλαδια" του.
    Οποτε καντε αιτησεις οσοι θελετε να βαλετε ωστε να προχωρησουν περισσοτερο στην περιοχη μας.
    Κυριως επειδη οσοι ανηκουμε στο Α/Κ ΠΑΤΗΣΙΑ δεν εχει γινει καμια κινηση απο την Wind εχει πολυ ενδιαφερον στην περιοχη εδω η INALAN.
    Μου ειπαν οτι θα με καλεσει τεχνικος οταν φτασουν σε εμενα....1η Νοε μου ληγει αυτο που εχω, οποτε εχω καιρο ακομα!

  7. #4762
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα! μιλησα τωρα με INALAN και εκανα χτες και αιτηση και στο τηλ εδωσα περισσοτερα στοιχεια.
    Στην περιοχη μας που εχει τωρα εξελιξη το δικτυο στην Ανω Κυψελη υπαρχει πολυ ενδιαφερον και αιτησεις.
    Δεν εχουν χρονοδιαγραμμα για συγκεκριμενες οδους, ομως πρεπει να "χτιστει" ο κεντρικος κορμος και εφοσον δουλεψει θα γινουν και τα "παρακλαδια" του.
    Οποτε καντε αιτησεις οσοι θελετε να βαλετε ωστε να προχωρησουν περισσοτερο στην περιοχη μας.
    Κυριως επειδη οσοι ανηκουμε στο Α/Κ ΠΑΤΗΣΙΑ δεν εχει γινει καμια κινηση απο την Wind εχει πολυ ενδιαφερον στην περιοχη εδω η INALAN.
    Μου ειπαν οτι θα με καλεσει τεχνικος οταν φτασουν σε εμενα....1η Νοε μου ληγει αυτο που εχω, οποτε εχω καιρο ακομα!
    Και εγώ στο Α/Κ Πατήσια είμαι αλλά είμαι μακριά από την Κυψέλη και το χειρότερο είναι ότι είμαι από την κάτω μεριά της Πατησίων...
    Έχω δείξει σε προηγούμενες σελίδες φωτό...

    Εγώ σε καμιά διετία το κόβω αλλά είναι καλύτερα από την 5-6ετία που είχα στο μυαλό μου...

  8. #4763
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Απλά κατεβαίνει από λάθος δρόμο. Αγ. Γλυκερίας συνέχεια έπρεπε να πάει. Που ανεβαίνει βουνά και λαγκάδια;

  9. #4764
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά κατεβαίνει από λάθος δρόμο. Αγ. Γλυκερίας συνέχεια έπρεπε να πάει. Που ανεβαίνει βουνά και λαγκάδια;
    αν δεν τις δινουν αδεια το σκεφτηκες?

    δεν ειναι cosmote η vodafone η wind να "λαδωνει" τις δημοτικες αρχες για να παιρνει αδεια

    γνωριζω πολλους απο γαλατσι - κυψελη - πατησια που θα ηθελαν την ΙΝΑΛΑΝ ακομα και στο κεντρο της αθηνας

    αλλα .... αυτο προυποθετει πολυ "μαρουλι" ή "λαδι" και δεν νομιζω να θελει να αναπτυχθει με αυτον τον τροπο

    οι αλλοι τα δινουν ευχαριστως και σκαβουν οπου γουσταρουν.

  10. #4765
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τωρα που ειδα τον χαρτη καλυψης μετα απο περιπου εναν χρονο που εχω να τον δω , βλεπω οτι μεγαλωνει η καλυψη με γεωμετρικη προοδο .
    μπραβο !
    σε κανα 5 αρι χρονια θα πλησιαζει το 40 με 50 % του λεκανοπεδιου αττικης , και την θεσσαλονικη μπορει και να την εχει καλυψει και πληρως και να ειναι ενα τηλεφωνημα και μερικες μερες η υποθεση συνδεσης με την ιναλαν .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  11. #4766
    Εγγραφή
    02-03-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    735
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/5 + 50/5 + 100/100 + x
    ISP
    ΟΤΕ&HOL&Wireless&Inala
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Προς ΙΝΑΛΑΝ

    Παρακαλώ ενημερώστε τους υπαλλήλους σας που μιλάνε στα τηλέφωνα έτσι ώστε να γνωρίζουν και το "Extra" οικιακό πακέτο γιατί λένε ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.
    Έχεις δίπλα στο σπίτι σου ένα ΚΑΦΑΟ;
    Χαρτογράφησε το στο FttxGR.eu

  12. #4767
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν δεν τις δινουν αδεια το σκεφτηκες?

    δεν ειναι cosmote η vodafone η wind να "λαδωνει" τις δημοτικες αρχες για να παιρνει αδεια

    γνωριζω πολλους απο γαλατσι - κυψελη - πατησια που θα ηθελαν την ΙΝΑΛΑΝ ακομα και στο κεντρο της αθηνας

    αλλα .... αυτο προυποθετει πολυ "μαρουλι" ή "λαδι" και δεν νομιζω να θελει να αναπτυχθει με αυτον τον τροπο

    οι αλλοι τα δινουν ευχαριστως και σκαβουν οπου γουσταρουν.
    Η αλήθεια είναι ότι έπρεπε να περάσει άλλα 350-450μ από το Γαλάτσι όπου είχε το μεγαλύτερο πρόβλημα. Μετά είναι δήμος Αθηναίων που όπως φάνηκε δεν είχε πρόβλημα. Αλλά όπως λέει πάντα η εταιρεία όλα είναι θέμα ζήτησης. Αν υπάρχει ενδιαφέρον θα έρθει και από εδώ.

  13. #4768
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά κατεβαίνει από λάθος δρόμο. Αγ. Γλυκερίας συνέχεια έπρεπε να πάει. Που ανεβαίνει βουνά και λαγκάδια;
    καλημέρα, μια χαρα παει σιγα τα βουνα, λιγη ανηφορα είναι. Από εκει που πηγε η ΙΝΑΛΑΝ μεχρι εκει ειχε παει η VDSL και μετα που είναι η πινακιδα και λεει δημος Αθηναιων τιποτα απολυτως, στο υψος με τα σχολεια.
    Καντε αιτησεις και θα σας συνδεσει ολους καποια στιγμη, χρονοδιαγράμματα δεν δινουν.
    Όπως μου ειπανε χτες στο τηλ στην περιοχη μου αφου εχω δωσει την διευθυνση μου υπαρχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ζητηση.
    Υποθετω ότι από εκει που πηγε βολευε περισσοτερο, αμα δεις και τον χαρτη καλυψης εχει δωσει πριν πολύ καιρο το πως θα παει.
    Για την οδο Καυκασου λεω. Και ο χαρτης τωρα ΔΕΝ είναι ενημερωμένος, αυτή την στιγμη είναι στην οδο Βελβενδου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elessargr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς ΙΝΑΛΑΝ

    Παρακαλώ ενημερώστε τους υπαλλήλους σας που μιλάνε στα τηλέφωνα έτσι ώστε να γνωρίζουν και το "Extra" οικιακό πακέτο γιατί λένε ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.
    καλημέρα, τι είναι αυτό και εσυ πως το γνωρίζεις? δεν το εχω δει πουθενα και χτες που μιλησα δεν μου το ανεφεραν καν, τι εχει αυτό το πακετο?
    εγω ζητησα Inalan net + yuboto flex.

  14. #4769
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    καλημερα. σημερα ερχομενος στη δουλεια ειδα 2 βανακια INALAN στη συμβολη των οδων Παρασκευα και Δοϊρανης οπως κατεβαινεις το Αττικο άλσος λιγο πριν βγεις για Ευελπιδων και εργατες να εχουν σκαψει ηδη το δρομο. Παμε καλα!

  15. #4770
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elessargr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς ΙΝΑΛΑΝ

    Παρακαλώ ενημερώστε τους υπαλλήλους σας που μιλάνε στα τηλέφωνα έτσι ώστε να γνωρίζουν και το "Extra" οικιακό πακέτο γιατί λένε ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.
    Καλημέρα σας.
    Τι ακριβώς ονομάζετε "έξτρα" πακέτο?

Σελ. 318 από 1237 ΠρώτηΠρώτη ... 298308313316317318319320323328338 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας