Σελ. 493 από 1241 ΠρώτηΠρώτη ... 473483488491492493494495498503513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.381-7.395 από 18603

Θέμα: Inalan

  1. #7381
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας.
    Να ξεκαθαρίσουμε λίγο μια σημαντική λεπτομέρεια. Δεν λαμβάνετε ειδοποίηση όταν έχετε ήδη πληρώσει πριν την αποστολή τους. Οι ειδοποιήσεις αυτές έχουν καθαρά χαρακτήρα υπενθύμισης, πως ο μήνας λήγει - απομένουν 5-6-7 μέρες δηλαδή- για να τακτοποιήσετε την προπληρωμή του επόμενου μήνα.Οπότε τις λαμβάνουν μόνον όσοι έχουν μηδενικό υπόλοιπο έως εκείνη την στιγμή και όχι αυτοί που είναι ήδη, πχ, +28.00 που θα τραβηχτούν κανονικά την 1τη του νέου μήνα.

    Σας ευχαριστούμε.
    Ωραια. ξεκαθαριστηκε και αυτο.

    Απο εκει και περα μηπως θα πρεπει να αναθεωρησετε αυτην την διαδικασια?

    Ειναι πολυ βολικο για ολους μας να εχουμε το email ειτε ειναι πληρωμενος ειτε οχι ο λογαριασμος.
    The gr81 .

  2. #7382
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια. ξεκαθαριστηκε και αυτο.

    Απο εκει και περα μηπως θα πρεπει να αναθεωρησετε αυτην την διαδικασια?

    Ειναι πολυ βολικο για ολους μας να εχουμε το email ειτε ειναι πληρωμενος ειτε οχι ο λογαριασμος.
    Όταν πληρωσεις τον λογαριασμο σου ερχεται email απόδειξης ετσι κι αλλιως και από την σελιδα στο my account εχει και εκει pdf να κατεβασεις που εμφανίζεται όμως λιγο αργοτερα.
    Η πληρωμη απο το ηλεκτρονικο συστημα της σελίδας τους μαλιστα στελνει 2 emails.
    Aν γινει μεσω ebanking με το RF θα εχεις και το pdf με την αποδειξη απο την τραπεζα.

    Τωρα για τον τροπο που στελνουν email/sms προφανως είναι αυτοματο και ελεγχει καπως ποιος δεν εχει πληρωσει μεχρι τις 26 του μηνα, οποτε στελνει τις ειδοποιήσεις και οσοι εχουν πληρωσει δεν ερχονται ?

    Τσεκαρα τα emails μου και εχω ΟΛΩΝ των μηνων 3-4-5-6-7-8 δλδ.
    Επισης να πω ότι αν στελναν ειδοποιήσεις σε οσους εχουν πληρωσει ποιο πριν, τοτε θα μπερδευόντουσαν!!!!
    θα λεγανε αφου πληρωσα τι μου στελνουν? το email λεει πανω στον τιτλο EIΔΟΠΟΙΗΣΗ, οποτε είναι λογικο να μην στελνουν σε οσους εχουν ηδη πληρωσει!!!
    και το κειμενο μεσα είναι επισης σχετικο :
    Κώδικας:
    Σας ενημερώνουμε πως σύντομα ληγει η περιοδος προπληρωμης. Το ποσο προς πληρωμη είναι 28 ευρω. Παρακαλουμε όπως προβειτε αμεσα σε εξοφληση του για να συνεχισετε να εχετε προσβαση στις υπηρεσίες μας κτλ προσωπικα μετα….
    Οποτε μια χαρα τα εχουν δεν χρειαζεται να αλλαξουν κατι...αν ησουν πελατης προφανως θα τα γνώριζες όμως όλα αυτά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 28-08-19 στις 10:40. Αιτία: κειμενο e-mail ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΗΣ

  3. #7383
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε μια χαρα τα εχουν δεν χρειαζεται να αλλαξουν κατι...αν ησουν πελατης προφανως θα τα γνώριζες όμως όλα αυτά.
    Δεν καταλαβες μαλλον τι εννοω με αυτο που εγραψα και βιαστηκες να απαντησεις.

    Δεν εχω direct συνδεση αλλα μου ερχονται 2 γραμμες μεσω awmn . Και τους λογαριασμους τους διαχειριζομαι εγω. Οποτε επετρεψε μου να γνωριζω εγω καλυτερα τι αποψη εχω επι του θεματος.

    Απο εκει και περα αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειτε πληρωμενος ειτε οχι καλο ειναι να ερχονται οι ειδοποιησεις.
    Απλα θα αναγραφει πανω (οπως κανουν ολοι) σε περιπτωση που εχετε εξοφλησει παρακαλω αγνοηστε το παρον.


    ---------------------------------------------------------------

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα!
    ΠΡΟΣ INALAN TEAM

    Δεν ειχα καμια ενημερωση για λογαριασμο, τωρα ουτε καν στο e-mail, ενω στο SMS μου εχουν ερθει 2 φορες μυνηματα μονο στις 26/3 και 26/6....και ειμαι πελατης σας απο τις 15 Μαρτιου!
    Γυρισα απο αδεια και καλα που σας θυμηθηκα και μπηκα στην σελιδα και ειδα απο την 1/8 εχει βγει λογαριασμος.
    Ομως το συστημα πληρωμης απο την σελιδα σας δεν δουλευει, μπορειτε να δειτε τι συμβαινει?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τσεκαρα τα emails μου και εχω ΟΛΩΝ των μηνων 3-4-5-6-7-8 δλδ.
    Τελικα τι ισχυει??????

    Καλο θα ηταν να μην εχεις προδιαθεση να "την πεις" σε καποιον για να δειχτεις. Οπως επισης καλο θα ηταν να μην βιαζεσαι να κατηγορεις για αμελεια χωρις λογο.

    Φιλικα,
    The gr81 .

  4. #7384
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλο θα είναι για να ξερουμε τι λεμε να ειμαστε πελατες….μην λες ασχετα για αλλους στο θεμα της INALAN.
    ΦΙΛΙΚΑ....

    Υ.Γ επειδή εισαι griniaris ονομα και πραγμα ΔΕΝ ξανασχολουμε μαζι σου...

  5. #7385
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλο θα είναι για να ξερουμε τι λεμε να ειμαστε πελατες….μην λες ασχετα για αλλους στο θεμα της INALAN.
    ΦΙΛΙΚΑ....

    Υ.Γ επειδή εισαι griniaris ονομα και πραγμα ΔΕΝ ξανασχολουμε μαζι σου...
    @Nikiforos δεν θα συμφωνήσω μαζί σου καθώς για μένα είσαι λάθος (δεν με ενδιαφέρει αν ασχοληθείς ή όχι μαζί μου)

    νομίζεις ότι όλοι θέλουμε να στην πούμε

    νομίζεις ότι μόνο εσύ έχεις άποψη για την ΙΝΑΛΑΝ

    να σε πληροφορήσω ότι κάνεις μεγάλο λάθος

    κανείς δεν θέλει να στην πει

    ναι στα μηνύματα σου έκανες λάθη και αυτό τόνισε και ο φίλος @griniaris

    ναι και η ΙΝΑΛΑΝ επίσης κάνει λάθη με τους λογαριασμούς και την ενημέρωση/αποστολή/εξόφληση

    ο φίλος @griniaris σου απάντησε δεν είναι πελάτης ο ίδιος αλλά διαχειρίζεται δύο λογαριασμούς ΙΝΑΛΑΝ άρα έχει άποψη για το θέμα
    δεν είναι άσχετος

    άσχετος με το θέμα είμαι εγώ που δεν έχω σύνδεση με την ΙΝΑΛΑΝ (για δικούς μου λόγους δεν επιδίωξα να γίνω ούτε ως "εταιρικός πελάτης" καθώς θα μπορούσα μιας και έχουμε υποκατάστημα σε περιοχή κάλυψης της)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 28-08-19 στις 15:04.

  6. #7386
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    δεν ειδα να αναφερει καπου οτι εχει 2 γραμμες INALAN!!! κατι γενικο και αοριστο μη συγκεκριμενο, ηταν τοσο "γκρινιαρικο" το ποστ που πανω απο 0.003 secs δεν εκανα να το δω, μπορει κατι να μου ξεφυγε, πρεπει να τα γραφουμε σωστα να καταλαβαινει ο αλλος τι εννοουμε, δεν δουλευουμε στο μαντειο των Δελφων!!!!
    Anyway ΔΕΝ ασχολουμε και ΔΕΝ με ενδιαφερει, δεν εκανα τον κοπο να το διαβασω ξανα και δεν θα ξαναγινει αλλωστε γιατι απλα δεν θα ξανασχοληθω με γκρινιες. Ο νοων νοητω.
    Στο θεμα εδω θα ασχολουμε απο εδω και περα με οσους εχουν INALAN ΚΑΙ ΜΟΝΟ οι ιδιοι και με τους εκροσωπους και ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ!


    Ξεχναμε τα offtopic και στο θεμα μας λοιπον.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 28-08-19 στις 17:27. Αιτία: OFFTOPIC πλαισιο

  7. #7387
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειδα να αναφερει καπου οτι εχει 2 γραμμες INALAN!!!
    Αν ειναι ετσι τοτε και εσυ θα επρεπε να γραφεις σε αυτο το νημα ΜΟΝΟ αφου εγινες πελατης της ΙΝΑΛΑΝ.
    Αν ειναι να δινουμε αναφορα τι γραμμες εχει ο καθενας παει το χασαμε το μπαλακι.

    Δεν μπορει καποιος δηλαδη να λυσει τις αποριες του η να ρωτησει ή ακομα και να προτεινει κατι σε αυτο το νημα ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΗΣ ΙΝΑΛΑΝ ?? (ασχετα που εγω ειμαι ηδη πελατης τους) .



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο θεμα εδω θα ασχολουμε απο εδω και περα με οσους εχουν INALAN ΚΑΙ ΜΟΝΟ οι ιδιοι και με τους εκροσωπους και ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ!
    Και πολυ καλα θα κανεις. Εσυ πηγες και πατησες πανω στο ποστ μου για να μου την πεις. Εσυ ξεκινησες ολλα αυτα τα offtopic.

    Οσο για ολα τα υπολοιπα καλα θα κανεις , ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ να διαβαζεις και να καταλαβαινεις τι εγραψε καποιος. Αν δεν τα καταλαβαινεις... ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ. συνεχισε τα δικα σου ποστ και μην ασχολεισαι με τους αλλους.

    Εγω παντως δεν θα βαλω απλα και μονο γιατι δεν κραταω κακιες. Ουτε προκειται να μην ξαναασχοληθω με καποιον για τετοια θεματα. Εκανες ενα λαθος.... καταλαβες λαθος.... τελωσπαντων εγινε.

    Εσυ μπορεις να ακολουθησεις οποιο δρομο αγαπαει η καρδια σου.
    The gr81 .

  8. #7388
    Εγγραφή
    28-08-2019
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα στο φόρουμ. Είμαι κάτοικος Ξηροκρήνης Θεσσαλονίκης και ενδιαφέρομαι για σύνδεση στην Inalan. Ξέρει κανείς πότε θα επεκταθεί στην οδό Αγίων Πάντων?

  9. #7389
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tosounydas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στο φόρουμ. Είμαι κάτοικος Ξηροκρήνης Θεσσαλονίκης και ενδιαφέρομαι για σύνδεση στην Inalan. Ξέρει κανείς πότε θα επεκταθεί στην οδό Αγίων Πάντων?
    Η ίδια η εταιρία μόνο μπορεί να σου πει κάτι συγκεκριμένο.

  10. #7390
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tosounydas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στο φόρουμ. Είμαι κάτοικος Ξηροκρήνης Θεσσαλονίκης και ενδιαφέρομαι για σύνδεση στην Inalan. Ξέρει κανείς πότε θα επεκταθεί στην οδό Αγίων Πάντων?
    Καλημέρα, καταρχήν πρεπει να κανεις αιτηση ενδιαφέροντος αν δεν εχεις ηδη κανει : https://www.inalan.gr/request-form
    ασχετα αν δεν εχει διαθεσιμοτητα ακομα.
    Δευτερον παιρνεις τηλ και ρωτας, μονο από τηλ λενε ποιο συγκεκριμένα που θα πρεπει να δωσεις και ακριβως την διευθυνση σου, που δεν μπορει να γινει εδώ δημοσια.
    Επισης δινουν και σε σημεια που είναι στο κοκκινο αν είναι κοντα αλλα σημεια που είναι μπλε και εχουν.
    Εγω είμαι πελατης από 15 Μαρτιου και ακομα στο κοκκινο με δειχνει.

  11. #7391
    Εγγραφή
    06-06-2019
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M
    Καλημέρα, όσον αφορά τις ενημερώσεις και τις πληρωμές, η εμπειρία της ιναλαν είναι μοναδική. Ενημέρωση ειδοποίησης με μέιλ και με sms ταυτόχρονα. Έκανα την κατάθεση μέσω Alpha web banking, και μέσα σε 5 λεπτά μου ήρθε το μέιλ επιβεβαίωσης της πληρωμής.

  12. #7392
    Εγγραφή
    17-05-2004
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/300000
    ISP
    HCN
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tosounydas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στο φόρουμ. Είμαι κάτοικος Ξηροκρήνης Θεσσαλονίκης και ενδιαφέρομαι για σύνδεση στην Inalan. Ξέρει κανείς πότε θα επεκταθεί στην οδό Αγίων Πάντων?
    Δεν ξέρω για inalan άλλα η HCN είναι στην γειτονιά σου .

  13. #7393
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω για inalan άλλα η HCN είναι στην γειτονιά σου .
    Τυχερός....εδώ Αθήνα έχω 100/10, και μόλις βλέπω 300/300 σίμετρική, λέω, δε πάω να ζήσω Θεσσαλονκη)))))

  14. #7394
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από romankonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τυχερός....εδώ Αθήνα έχω 100/10, και μόλις βλέπω 300/300 σίμετρική, λέω, δε πάω να ζήσω Θεσσαλονκη)))))
    και η inalan δινει 300αρα.

  15. #7395
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.897
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    και η inalan δινει 300αρα.
    Οικιακό πρόγραμμα?

    Κατα τα άλλα η 300/300 της HCN είναι 2.25 euro ακριβότερη από την 200/200 της Inalan.

    Χωρίς data cap...

Σελ. 493 από 1241 ΠρώτηΠρώτη ... 473483488491492493494495498503513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας