Σελ. 701 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 681691696699700701702703706711721 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.501-10.515 από 18565

Θέμα: Inalan

  1. #10501
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί κάποιος να μου στείλει με ΠΜ τα credentials για να μπώ στο 200/200 Router της Inalan, από όταν μου αναβάθμισαν τη γραμμή σε 200 και μου έφεραν το νέο router δε μπορώ να μπώ στο router αφού τα παλιά username Και passwords δε δουλεύουν.
    Το κάθε router έχει τα δικά του. Το ίδιο και το νέο. Πρέπει να σου τα άφησαν σε κάποιο χαρτι.

    Να σου πω, μπορείς να μου στείλεις τα credentials απο το web banking σου γιατί δεν μπορώ να μπω με τα δικά μου τώρα ?

    Αστειεύομαι γιατί κάτι αντίστοιχο ζήτησες μόλις.

  2. #10502
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί κάποιος να μου στείλει με ΠΜ τα credentials για να μπώ στο 200/200 Router της Inalan, από όταν μου αναβάθμισαν τη γραμμή σε 200 και μου έφεραν το νέο router δε μπορώ να μπώ στο router αφού τα παλιά username Και passwords δε δουλεύουν.
    καλησπερα, το username και το password εννοεις ή κατι αλλο ? εμενα παντως επειδη το εχω αγορασει απο την Optech εχει κατι παντελως ασχετα! ευτυχως που μου τα εδωσαν γιατι δεν θα τα εβρισκα ποτε!

  3. #10503
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κάθε router έχει τα δικά του. Το ίδιο και το νέο. Πρέπει να σου τα άφησαν σε κάποιο χαρτι.

    Να σου πω, μπορείς να μου στείλεις τα credentials απο το web banking σου γιατί δεν μπορώ να μπω με τα δικά μου τώρα ?

    Αστειεύομαι γιατί κάτι αντίστοιχο ζήτησες μόλις.
    Καλά μην τρελαθούμε, το 90% των ρουτερ έχουν admin admin η admin password, η κολλημενο χαρτάκι από κάτω. Το default με ενδιαφερει.

    Την πρώτη φορά μου είχαν αφήσει χαρτί και ήταν στάνταρ τα credentials. Είχα αρκετούς φίλους και είχαν το ίδιο. Τώρα με την αναβάθμιση δε μου άφησαν κάτι.

  4. #10504
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Έμενα μου άφησαν χαρτι με τα στοιχεια (που άλλαξα). δεν έγραφε κάτι πάνω.

  5. #10505
    Εγγραφή
    11-09-2013
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπέρα σε όλους, ελπίζω όλοι να είστε καλά και με σταθερό internet
    Αν και παρακολουθώ χρόνια το forum είναι πρώτη φορά που γράφω.

    Τις τελευταίες ημέρες είμαι σε αναζήτηση αναβάθμισης γραμμής internet από ΟΤΕ 24mbps σε 50 ή και παραπάνω. Είμαι ανάμεσα σε Ote 50/5 στα 30,90€/μήνα και inalan 100/100 στα 28€ (ίσως και 200/200). Η περιοχή που μένω είναι Μαρούσι και υπάρχει κουτί inalan 100mbps απ έξω από την πολυκατοικία.
    Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι κατά πόσο είναι σταθερή η inalan, μιας και λόγο της καραντίνας το 95%+ της δουλειάς μου απαιτεί 100% uptime. Σίγουρα και οι ώρες που παίζω online games είναι σημαντικές.
    Με οτε εδώ και 2,5 χρόνια ζήτημα να είχα 1-2 disconnects και πάντα συγχρονίζω παραπάνω από 24. Παρόλα αυτά θα με ενδιέφερε να πάω σε άλλο πάροχο που δίνει καλύτερες ταχύτητες και τιμές.

    Απ ότι διάβασα το τελευταίο διάστημα, πολλά άτομα αντιμετωπίζετε προβλήματα σύνδεσης ή πτώσης ταχύτητας και θα ήθελα να μάθω αν είναι συχνό φαινόμενο. Για εμένα τα disconnects είναι μεγάλο ζήτημα, έστω και 1 το μήνα θα μου ήταν θέμα.

    Επιπλέον πληροφορίες όπως ping σε online games (EU), σταθερός ρυθμός down/up speed κλπ θα εκτιμηθούν.
    Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

  6. #10506
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Καμία εταιρεία δεν δίνει 100% uptime, αν είναι πραγματικά σημαντικό για σένα βάλε Inalan και backup Cosmote. Αλλιώς η Inalan είναι μια χαρά, προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το uptime (ειδικά τον τελευταίο χρόνο). Από ταχύτητα, με wifi από Unifi AP, 4ms ping και σταθερά πάνω από 240/240 σε Ελληνικούς server.

  7. #10507
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Το καλό με την Inalan είναι ότι δεν έχει συμβόλαιο (στην 100αρα). Οπότε αν αντέχεις οικονομικά μπορείς να δοκιμάσεις για 1-2 μήνες και μετά αποφασίζεις. Ακόμα καλύτερα αφού έπιανες και πάνω από 24 με ΟΤΕ εξετάζεις αν κρατήσεις και τις 2 συνδέσεις είτε για τη δοκιμή είτε και για πάντα. Επειδή η Inalan δεν έχει τηλεφωνία και δεν θέλουν να πάρουν κάποιο πακέτο τηλεφωνίας κάποιοι έχουν επιλέξει να κρατήσουν με 28€ κατοσταρα γραμμή ίντερνετ και με 20€ την τηλεφωνία και ως backup ότι ταχύτητα πιάνεις. Όλα είναι θέμα τσέπης αλλά και ανάγκης για συνεχής σύνδεσης έστω και πιο χαμηλής ταχύτητας.

  8. #10508
    Εγγραφή
    11-09-2013
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mr Arkadin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία εταιρεία δεν δίνει 100% uptime, αν είναι πραγματικά σημαντικό για σένα βάλε Inalan και backup Cosmote. Αλλιώς η Inalan είναι μια χαρά, προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το uptime (ειδικά τον τελευταίο χρόνο). Από ταχύτητα, με wifi από Unifi AP, 4ms ping και σταθερά πάνω από 240/240 σε Ελληνικούς server.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλό με την Inalan είναι ότι δεν έχει συμβόλαιο (στην 100αρα). Οπότε αν αντέχεις οικονομικά μπορείς να δοκιμάσεις για 1-2 μήνες και μετά αποφασίζεις. Ακόμα καλύτερα αφού έπιανες και πάνω από 24 με ΟΤΕ εξετάζεις αν κρατήσεις και τις 2 συνδέσεις είτε για τη δοκιμή είτε και για πάντα. Επειδή η Inalan δεν έχει τηλεφωνία και δεν θέλουν να πάρουν κάποιο πακέτο τηλεφωνίας κάποιοι έχουν επιλέξει να κρατήσουν με 28€ κατοσταρα γραμμή ίντερνετ και με 20€ την τηλεφωνία και ως backup ότι ταχύτητα πιάνεις. Όλα είναι θέμα τσέπης αλλά και ανάγκης για συνεχής σύνδεσης έστω και πιο χαμηλής ταχύτητας.
    Ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις. Το ενδεχόμενο να κρατήσω 2 γραμμές (έστω και για 1-2 μήνες) είναι λίγο δύσκολο αυτή την στιγμή για οικονομικούς λόγους. Όσον αφορά το uptime, όπως είπα με τον Οτε είχα σχεδόν 100% uptime με 1-2 disconnects την περίοδο του 1ου lockdown. Αν και η inalan είναι σε παρόμοια επίπεδα δεν έχω θέμα να κάνω την μετάβαση, απλά τα τελευταία σχόλια χρηστών μιλούσαν για μειωμένη ταχύτητα και αποσυνδέσεις που διαρκούσαν +-10λεπτά. Επίσης δεν χρησιμοποιώ τηλέφωνο, η σύνδεση που έχω είναι καθαρά για χρήση ίντερνετ.

  9. #10509
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από khetzal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις. Το ενδεχόμενο να κρατήσω 2 γραμμές (έστω και για 1-2 μήνες) είναι λίγο δύσκολο αυτή την στιγμή για οικονομικούς λόγους. Όσον αφορά το uptime, όπως είπα με τον Οτε είχα σχεδόν 100% uptime με 1-2 disconnects την περίοδο του 1ου lockdown. Αν και η inalan είναι σε παρόμοια επίπεδα δεν έχω θέμα να κάνω την μετάβαση, απλά τα τελευταία σχόλια χρηστών μιλούσαν για μειωμένη ταχύτητα και αποσυνδέσεις που διαρκούσαν +-10λεπτά. Επίσης δεν χρησιμοποιώ τηλέφωνο, η σύνδεση που έχω είναι καθαρά για χρήση ίντερνετ.
    Δεν θα σου χρυσωσω το χαπι.

    Θα μπορουσα πολυ απλα να σου πω βαλε ιναλαν με κλειστα τα ματια. και αυτο ειναι το πιο λογικο. στα χρηματα της δεν υπαρχει ανταγωνιστης.

    ΑΛΛΑ επειδη αναφερεις οτι εστω και 1 φορα τον μηνα να εχεις downtime ..... αυτο ισως αποδειχτει προβλημα.

    Ειτε απο "κομμενη" ινα που συνεβαινε παλιοτερα απο αλλα συνεργεια (ΔΕΗ-ΕΥΔΑΠ) που ναι μεν ηταν αμεση η ανταποκριση , αλλα εμενες χωρις υπηρεσιες 1-2 ωρες ??
    Ειτε απο τις αναφορες χρηστων που ειναι "down" τωρα τελευταια . Οπως και εσυ διαβασες αλλωστε.
    Ισως ειναι μεμονομενες περιοχες που συμβαινει αυτο ( δεν εχω κατσει να βγαλω συμπερασματα) .

    Οποτε ο μονος που μπορει να σε βοηθησει ειναι ο ιδιος σου ο εαυτος. Να κατσεις να τα "ζυγισεις" και να ειναι επιλογη σου οτι κανεις.

    Σε καθε περιπτωση , δεν θα μεινεις ολη μερα χωρις υπηρεσιες , αλλα εστω και αυτο το μισαωρο ή 2 ωρες .... ειναι τοσο κρισιμο για σενα ?

    Δεν ξερω τι ακριβως κανεις σαν τηλε-εργασια , αλλα ισως με μια pre-paid mobile internet να μπορουσες να εχεις backup ??

    Σιγουρα αν ειναι τοσο κρισιμη δουλεια ,θα επρεπε να εχει stand-by 2η συνδεση στο ιντερνετ , αλλα το κοστος ανεβαινει.

    Δεν ξερω αν σε βοηθησα , αλλα οπως σου ειπα ,μονο εσυ ξερεις την κρισιμοτητα της δουλειας σου.
    The gr81 .

  10. #10510
    Εγγραφή
    18-06-2003
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    79
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    3000/700
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    13.5(dB) / 33(dB)
    Να προσθεσω κι εγω μερικες ερωτησεις. Πρωτον, συνεχιζει η inalan να επιδοτει τη συνδεση μεχρι τη ληξη του συμβολαιου με τον προηγουμενο παροχο? Δευτερο, ποιο ειναι το κοστος για απεριοριστα αστικα, και λεπτα σε κινητα και εξωτερικο. Απ οτι βλεπω κατι αντιστοιχο δινει στο site (με 1500 λεπτα οχι απεριοριστα) συν 2 ευρω παγιο. Αρα ειναι επιπλεον 16 ευρω το μηνα για τηλεφωνια? Εχω vdsl 50 vodafone+ αστικα/υπεραστικα και 360 κινητα εξωτερικο και σκεφτομαι αναβαθμιση αν και πιανω οντως 50. Τριτον, διαβαζω πως θελει επιπλεον router για να πιασει καλα το wifi. Τωρα με vdsl εχω 50 στο καλωδιο και 42-44 ακριβως διπλα με wifi. ποσο πεφτει η ταχυτα στο wifi me to router της inalan? Ποσο κανει το router? Τελευταιο, φερνουν τη γραμμη σε οποιο σημειο θελουμε μεσα στο σπιτι ή οπου ειναι ευκολο? Ευχαριστω

  11. #10511
    Εγγραφή
    30-03-2015
    Μηνύματα
    1.055
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM Fritz!Box 7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα σου χρυσωσω το χαπι.

    Θα μπορουσα πολυ απλα να σου πω βαλε ιναλαν με κλειστα τα ματια. και αυτο ειναι το πιο λογικο. στα χρηματα της δεν υπαρχει ανταγωνιστης.

    ΑΛΛΑ επειδη αναφερεις οτι εστω και 1 φορα τον μηνα να εχεις downtime ..... αυτο ισως αποδειχτει προβλημα.

    Ειτε απο "κομμενη" ινα που συνεβαινε παλιοτερα απο αλλα συνεργεια (ΔΕΗ-ΕΥΔΑΠ) που ναι μεν ηταν αμεση η ανταποκριση , αλλα εμενες χωρις υπηρεσιες 1-2 ωρες ??
    Ειτε απο τις αναφορες χρηστων που ειναι "down" τωρα τελευταια . Οπως και εσυ διαβασες αλλωστε.
    Ισως ειναι μεμονομενες περιοχες που συμβαινει αυτο ( δεν εχω κατσει να βγαλω συμπερασματα) .

    Οποτε ο μονος που μπορει να σε βοηθησει ειναι ο ιδιος σου ο εαυτος. Να κατσεις να τα "ζυγισεις" και να ειναι επιλογη σου οτι κανεις.

    Σε καθε περιπτωση , δεν θα μεινεις ολη μερα χωρις υπηρεσιες , αλλα εστω και αυτο το μισαωρο ή 2 ωρες .... ειναι τοσο κρισιμο για σενα ?

    Δεν ξερω τι ακριβως κανεις σαν τηλε-εργασια , αλλα ισως με μια pre-paid mobile internet να μπορουσες να εχεις backup ??

    Σιγουρα αν ειναι τοσο κρισιμη δουλεια ,θα επρεπε να εχει stand-by 2η συνδεση στο ιντερνετ , αλλα το κοστος ανεβαινει.

    Δεν ξερω αν σε βοηθησα , αλλα οπως σου ειπα ,μονο εσυ ξερεις την κρισιμοτητα της δουλειας σου.
    Επειδή αυτό το έχεις αναφέρει πολλές φορές πάντως, το downtime είναι αδιανόητα μικρότερο από ότι σε βοντα/γουιντ. Σίγουρα βέβαια είναι χειρότερα από ΟΤΕ ως προς αυτό το κομμάτι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να προσθεσω κι εγω μερικες ερωτησεις. Πρωτον, συνεχιζει η inalan να επιδοτει τη συνδεση μεχρι τη ληξη του συμβολαιου με τον προηγουμενο παροχο? Δευτερο, ποιο ειναι το κοστος για απεριοριστα αστικα, και λεπτα σε κινητα και εξωτερικο. Απ οτι βλεπω κατι αντιστοιχο δινει στο site (με 1500 λεπτα οχι απεριοριστα) συν 2 ευρω παγιο. Αρα ειναι επιπλεον 16 ευρω το μηνα για τηλεφωνια? Εχω vdsl 50 vodafone+ αστικα/υπεραστικα και 360 κινητα εξωτερικο και σκεφτομαι αναβαθμιση αν και πιανω οντως 50. Τριτον, διαβαζω πως θελει επιπλεον router για να πιασει καλα το wifi. Τωρα με vdsl εχω 50 στο καλωδιο και 42-44 ακριβως διπλα με wifi. ποσο πεφτει η ταχυτα στο wifi me to router της inalan? Ποσο κανει το router? Τελευταιο, φερνουν τη γραμμη σε οποιο σημειο θελουμε μεσα στο σπιτι ή οπου ειναι ευκολο? Ευχαριστω
    Για τηλεφωνία , θα πρέπει να δεις τους συνεργάτες της, δεν προσφέρει η ίδια. Εταιρεία ίντερνετ είναι, όχι τηλεφωνίας δηλαδή. Το wifi της είναι ανέκδοτο, το πρώτο που πρέπει να κάνεις αν είσαι πελάτης τους είναι να πάρεις access point της προκοπής.

  12. #10512
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Όμως έχει τεράστια ταχύτητα στην αποκατάσταση της όποιας βλάβης (εφόσον είναι καθαρά κάτι που αφορά κόψιμο καλωδίου) γιατί αν είναι κάτι που αφορά internet στις περισσότερες των περιπτώσεων όταν υπάρχει πρόβλημα με το IRX (οπως το λένε τώρα) είχαν όλοι οι πάροχοι πρόβλημα.

  13. #10513
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncle_nontas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή αυτό το έχεις αναφέρει πολλές φορές πάντως, το downtime είναι αδιανόητα μικρότερο από ότι σε βοντα/γουιντ. Σίγουρα βέβαια είναι χειρότερα από ΟΤΕ ως προς αυτό το κομμάτι.
    Σιγουρα οπου χρειαζεται η παρεμβαση της εταιρειας , αυτη ειναι αμεση. Δεν διαφωνω σε αυτο.

    Αλλα επειδη γραφει ...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από khetzal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ ότι διάβασα το τελευταίο διάστημα, πολλά άτομα αντιμετωπίζετε προβλήματα σύνδεσης ή πτώσης ταχύτητας και θα ήθελα να μάθω αν είναι συχνό φαινόμενο. Για εμένα τα disconnects είναι μεγάλο ζήτημα, έστω και 1 το μήνα θα μου ήταν θέμα.
    Γιαυτο το γραφω. Δεν ειναι οτι θελω να τονισω τα αρνητικα.

    Αν διαβασεις τα ποστ μου , θα δεις οτι ειμαι υπερ της ιναλαν.

    Αλλα οχι οτι δεν υπαρχουν μελανά σημεια . και αυτο επεσημανα στον @khetzal . τιποτα παραπανω.
    The gr81 .

  14. #10514
    Εγγραφή
    30-03-2015
    Μηνύματα
    1.055
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM Fritz!Box 7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα οπου χρειαζεται η παρεμβαση της εταιρειας , αυτη ειναι αμεση. Δεν διαφωνω σε αυτο.

    Αλλα επειδη γραφει ...



    Γιαυτο το γραφω. Δεν ειναι οτι θελω να τονισω τα αρνητικα.

    Αν διαβασεις τα ποστ μου , θα δεις οτι ειμαι υπερ της ιναλαν.

    Αλλα οχι οτι δεν υπαρχουν μελανά σημεια . και αυτο επεσημανα στον @khetzal . τιποτα παραπανω.
    Συμφωνούμε. Καμία "κατηγορία" από μέρους μου,ούτε μέτοχοι είμαστε ούτε σαμποτέρ :P

  15. #10515
    Εγγραφή
    11-09-2013
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Ωραία, νομίζω έχω μαζέψει αρκετές και χρήσιμες πληροφορίες απ όλους σας και ευχαριστώ!

    Μπορώ να δεχτώ ότι θα υπάρχουν disconnects για τον οποιοδήποτε λόγο, έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει ο "τέλειος" πάροχος. Αν όπως λέτε η αντιμετώπιση όλως των διακοπών/προβλημάτων είναι σχετικά άμεση και δεν παίρνει πχ μέρες οκ. Σίγουρα δεν θα είναι εύκολο αν γίνεται τις ώρες που εργάζομαι.
    Η ταχύτητα του wifi σε κινητό μου είναι αδιάφορη μιας και το κινητό είναι πιο πολύ για τηλέφωνο, youtube και γενικά πιο light χρήση, το pc είναι πάντα σε ethernet και η tv είναι πιο πολύ διακοσμητική.

    Κάτι άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν μπόρεσα να καταλάβω από προηγούμενα σχόλια, τι παίζει με τα router και τους συγχρονισμούς, πρέπει να ζητήσω κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο, είναι standard αυτό που σου δίνουν? Γενικά δεν το έχω καταλάβει καθόλου αυτό το θέμα.

    Επίσης, το ότι λέει το κουτί της inalan απ έξω 100mbps πάει να πει ότι δεν θα μπορώ να πιάσω 200; Και τέλος στο connection properties μου γράφει "link speed (Receive/Transmit) 100/100 Mbps", σημαίνει ότι δεν μπορώ να πάω πάνω από αυτό το όριο;

    Ευχαριστώ και πάλι!

Σελ. 701 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 681691696699700701702703706711721 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας