Σελ. 1046 από 1244 ΠρώτηΠρώτη ... 10261036104110441045104610471048105110561066 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 15.676-15.690 από 18650

Θέμα: Inalan

  1. #15676
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    342
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως εγω σε λιγες μερες κλεινω χρονο ,που εχω κανει αιτηση !
    Βεβαια εχω βαλει cosmote ,αλλα δεν ακυρωνω την αιτηση απο περιεργεια ,για να δω ποτε θα με παρουν.
    Ο πατερας μου ελεγε ,οτι δεν παρακαλας κανενα να τον πληρωσεις .
    Παλαιότερα είχαμε την καραμέλα του "ο τάδε Δήμος δεν είναι συνεργάσιμος κλπ κλπ". Πλέον με κατανεμητές να έχουν ξεφυτρώσει παντού όπου υφίσταται το δίκτυο της εταιρίας και να μην ανταποκρίνονται σε εύλογο χρονικό διάστημα, στα αιτήματα των υποψήφιων πελατών... είναι ένα θέμα που θα πρέπει να το δουν εσωτερικά.

    Πάρα πολύ σωστά: δεν παρακαλας κανενα να τον πληρωσεις!

  2. #15677
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.451
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως εγω σε λιγες μερες κλεινω χρονο ,που εχω κανει αιτηση !
    Βεβαια εχω βαλει cosmote ,αλλα δεν ακυρωνω την αιτηση απο περιεργεια ,για να δω ποτε θα με παρουν.
    Ο πατερας μου ελεγε ,οτι δεν παρακαλας κανενα να τον πληρωσεις .
    Μαζί σου 100% και καλά σου είπε ο πατέρας σου..

    Εγώ τους έχω ως δείγμα προς αποφυγή και studu case όπως δεν πρέπει να γίνονται ναι τα πράγματα.

    Όμως έχετε στο νου σας ότι και σε άλλες εταιρίες να πάτε τα πράγματα δεν είναι τόσοοοοο χάλια αλλά δεν είναι αγγελικά. Εγώ είμαι στον ΟΤΕ και δεν θέλετε τα τραγικα που αντιμετώπισα την κατασκευή της ίνας...

    Θέλω να πω θεωρείτε ότι ειναι αλλού...

  3. #15678
    Εγγραφή
    04-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote ADSL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου εχουν δωσει και αλλα usernames ή εχει εφαρμογη για κινητο οπως η modulus μπορεις να δοκιμασεις καπου αλλου να δεις την συσκευη και απο αλλο δικτυο να δεις αν φταιει το ιντερνετ.
    Δεν ξερω πως παιζει και τι δινει η συγκεκριμενη εταιρεια.
    Στην modulus εχεις 3 usernames οποτε το ενα το τρωει το ρουτερ της ιναλαν αμα δεν μπορεις να επεμβεις στις ρυθμισεις και εχει και εφαρμογη στο κινητο αλλα και να μην ειχε μπορεις απο sip client πχ το zoiper.
    Προτεινω να δοκιμασεις σε αλλη συσκευη για να δεις οτι δεν ειναι θεμα ρουτερ και σε αλλο ιντερνετ για να δεις αν ειναι θεμα ιναλαν.
    Τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά που περιγράφεις, μέχρι χτες σε άλλον πάροχο έπαιζε, σήμερα ούτε καν αυτό. Ίδωμεν...

  4. #15679
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να κατσει να κανει ολη αυτη την διαδικασια ο πελατης ... .για να πεισει την εταιρια οτι γινεται να συνδεθει .... το βρισκω παραλογο
    Όντως είναι παράλογο και το έχουμε πει ξανά και ξανά για την οργάνωσή τους, όπως και πολλά άλλα που είναι μαύρο χάλι.
    Δε χρειάζεται λοιπόν να κάνει όλη αυτή τη διαδικασία αν δε θέλει και ας πάει αλλού.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαια εχω βαλει cosmote
    Και πολύ σωστά έκανες και γι’ αυτό του έγραψα και στα δύο παρακάτω posts:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deanoh7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    …ή απλά κάνεις αίτηση στην INALAN και την ίδια στιγμή συμβόλαιο με άλλο πάροχο ή τον ίδιο που έχεις και στον μέλλον το ξαναβλέπεις το θέμα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deanoh7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    …ή προχωράς αλλού και το ξαναβλέπεις στο μέλλον
    ___________________________________________________________________________

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratus Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτι δεν παρακαλας κανενα να τον πληρωσεις
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiz Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν παρακαλας κανενα να τον πληρωσεις
    Σ’ αυτό το στάδιο δεν ανταλλάσσονται κάποιες υποχρεώσεις εκατέρωθεν οπότε, ούτε η INALAN τον παρακαλάει να γίνει πελάτης της, ούτε αυτός έχει την υποχρέωση να τους κυνηγάει για να γίνει κι ας πάει αλλού.
    Άρα η συγκεκριμένη φράση ισχύει, αφού συνάψουν κάτι μεταξύ τους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    βλέπω να έρχεται μήνυμα " Παρακαλώ στείλτε μας τα στοιχεία σας.......".
    100% μέσα είσαι!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όμως έχετε στο νου σας ότι και σε άλλες εταιρίες να πάτε τα πράγματα δεν είναι τόσοοοοο χάλια αλλά δεν είναι αγγελικά
    100% μέσα είσαι!!!

    …και τέλος καταλήγουμε πάλι στο παρακάτω:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mr Arkadin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο τις 1044 σελίδες στις μισές λέμε τα ίδια
    Ο σύνδεσμος που έδωσε ο Νικηφόρος:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...E%BD%CE%BF-Q-A

    …θα μπορούσε άραγε να βοηθήσει με το να πηγαίνουν όλοι εκεί και όπως έγραψα σε προηγούμενο post, να γράφονται και τα άσχημα της εταιρείας, ώστε να είναι όλοι ενημερωμένοι τι να περιμένουν και να πιέζει την εταιρεία να βελτιωθεί?

  5. #15680
    Εγγραφή
    20-03-2023
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei EG8141A5
    For the record, είχα χαμηλές ταχύτητες στο upload εδώ και 3-4 εβδομάδες. Τη μια ηταν 700 την αλλη 100 την αλλη 900 ανάλογα με την ώρα. (Κέντρο Θεσσαλονίκης)

    Τους πήρα τηλ μου λένε όλα λειτουργούν οκ από μεριά τους και πρότειναν να φέρουν τεχνικό στο σπίτι να τσεκάρει, αλλά αν δεν είναι δικό τους πρόβλημα έχει χρέωση 15€ η επίσκεψη.

    Προχθές μου έστειλαν SMS ότι για 12 ώρες δε θα έχω internet γιατί θα κάνουν έργα. Μόλις επανήλθε, η ταχύτητες ήταν φουλ σταθερές 940/940 και δεν είχα κανένα πρόβλημα από τότε.

    Άρα, ταλαιπωρούμουν σχεδόν ένα μήνα με ασταθείς ταχύτητες, και το πρόβλημα ήταν ξεκάθαρα δικό τους και δεν το παραδέχτηκαν καν.


    προς INALAN: Λίγο παραπάνω transparency θα μετρούσε πολύ στα μάτια των συνδρομητών σας.

  6. #15681
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.451
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheChrysopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    For the record, είχα χαμηλές ταχύτητες στο upload εδώ και 3-4 εβδομάδες. Τη μια ηταν 700 την αλλη 100 την αλλη 900 ανάλογα με την ώρα. (Κέντρο Θεσσαλονίκης)

    Τους πήρα τηλ μου λένε όλα λειτουργούν οκ από μεριά τους και πρότειναν να φέρουν τεχνικό στο σπίτι να τσεκάρει, αλλά αν δεν είναι δικό τους πρόβλημα έχει χρέωση 15€ η επίσκεψη.

    Προχθές μου έστειλαν SMS ότι για 12 ώρες δε θα έχω internet γιατί θα κάνουν έργα. Μόλις επανήλθε, η ταχύτητες ήταν φουλ σταθερές 940/940 και δεν είχα κανένα πρόβλημα από τότε.

    Άρα, ταλαιπωρούμουν σχεδόν ένα μήνα με ασταθείς ταχύτητες, και το πρόβλημα ήταν ξεκάθαρα δικό τους και δεν το παραδέχτηκαν καν.


    προς INALAN: Λίγο παραπάνω transparency θα μετρούσε πολύ στα μάτια των συνδρομητών σας.
    Μα γιατί παραπονιέσαι ... Δεν αγόρασες ποτέ transarency και σοβαρότητα...... Το μόνο που σε ενδιέφερε είναι ταχύτητα... Αυτό σου πρόσφεραν ... Αυτό που πουλάνε έιναι μόνο ταχύτητα.... Τίποτα άλλο βασικά ...

    Πρόσεξε δεν την λέω.... Σου δίνω απλά μια άλλη προσέγγιση ...

  7. #15682
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα γιατί παραπονιέσαι ... Δεν αγόρασες ποτέ transarency και σοβαρότητα...... Το μόνο που σε ενδιέφερε είναι ταχύτητα... Αυτό σου πρόσφεραν ... Αυτό που πουλάνε έιναι μόνο ταχύτητα.... Τίποτα άλλο βασικά ...

    Πρόσεξε δεν την λέω.... Σου δίνω απλά μια άλλη προσέγγιση ...
    Γιατί οι άλλοι 3 είναι καλύτεροι; Όταν σου λένε για καιρό " βγάλε το μόντεμ, ρεσετ στο μόντεμ, εσωτερική καλωδίωση έχετε θέμα" και άλλες μπούρδες πουλάνε σοβαρότητα και διαφάνεια; Να μην πω περιπτώσεις που σου παίρνουν το "καλό" ζεύγος και το δίνουν σε δικούς τους. Εκεί η διαφάνεια σε όλο της το μεγαλείο. Άρα όλοι αγοράζουμε μόνο ταχύτητες; Δεν είναι έτσι. ΟΛΟΙ οι πάροχοι έχουν τα καλά και τα κακά. Απλά επειδή η inalan είναι σαφώς μικρότερη σε μέγεθος από τις άλλες και υπάρχει μια στοιχειώδης επικοινωνία τα λέμε μπας και το δουν και προσπαθήσουν να το διορθώσουν και να ΜΗΝ κάνουν τα ίδια.

  8. #15683
    Εγγραφή
    20-03-2023
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei EG8141A5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα γιατί παραπονιέσαι ... Δεν αγόρασες ποτέ transarency και σοβαρότητα...... Το μόνο που σε ενδιέφερε είναι ταχύτητα... Αυτό σου πρόσφεραν ... Αυτό που πουλάνε έιναι μόνο ταχύτητα.... Τίποτα άλλο βασικά ...

    Πρόσεξε δεν την λέω.... Σου δίνω απλά μια άλλη προσέγγιση ...
    Καταλαβαίνω τι λες, αλλά πες ότι όντως θέλω διαφάνεια, σοβαρότητα, επικοινωνία... που πάω; Προφανώς και δεν υπάρχει καθόλου στους μεγάλους παρόχους, οπότε όπως είπε και ο φίλος από πάνω, περιμένεις ότι οι καινούριοι θα είναι καλύτεροι σε αυτά τα θέματα.

    Και να λέμε την αλήθεια σε μερικά είναι... πιθανόν ο ΟΤΕ να μην έκανε ποτέ την επιδιόρθωση που της Inanlan της πήρε ένα μήνα.

    Θα ήθελα πολύ να ξέρω αν θα έχουμε ποτέ αξιόλογες εταιρίες στον κλάδο της τηλεπικοινωνίας/internet.

  9. #15684
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα γιατί παραπονιέσαι ... Δεν αγόρασες ποτέ transarency και σοβαρότητα...... Το μόνο που σε ενδιέφερε είναι ταχύτητα... Αυτό σου πρόσφεραν ... Αυτό που πουλάνε έιναι μόνο ταχύτητα.... Τίποτα άλλο βασικά ...

    Πρόσεξε δεν την λέω.... Σου δίνω απλά μια άλλη προσέγγιση ...
    ενω οι αλλοι ειναι φοβεροι! τους ειδαμε ποσα χρονια και τους βλεπουμε, τι να πουμε για κοτε και νοβα πχ.
    Απλα σε καθε παροχο υπαρχουν περιπτωσεις και περιπτωσεις δεν ειναι ολα μαυρο ή ασπρο.
    Σε εμενα εχουν τυχει ζημιες να κανουν εναν μηνα με ορατο προβλημα στους αλλους, στην ιναλαν μιση μερα!!!!! απλα λοιπον

    και ξεχασα να πω οτι δυστυχως πολλοι δεν ξερω ποσοι δεν εχουμε και καμια αλλη επιλογη απολυτως, δλδ πχ σε εμενα εδω δεν δινει αλλος οπτικη ινα σπιτι! οποτε ειναι μονοδρομος η ιναλαν. Αλλα και να μην ηταν επειδη θελω συμμετρικο FTTH παλι δεν θα πηγαινα καπου που δινουν ενα αθλιο upload υποπολλαπλασιο του download!!!! οποτε και παλι θα ηταν μονοδρομος.
    Τωρα σε αλλους αν εχουν αλλες επιλογες αν τα σκεφτουν αλλα οι αλλοι δεν ειναι καλυτεροι σε τετοια θεματα σιγουρα.

  10. #15685
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί οι άλλοι 3 είναι καλύτεροι; Όταν σου λένε για καιρό " βγάλε το μόντεμ, ρεσετ στο μόντεμ, εσωτερική καλωδίωση έχετε θέμα" και άλλες μπούρδες πουλάνε σοβαρότητα και διαφάνεια; Να μην πω περιπτώσεις που σου παίρνουν το "καλό" ζεύγος και το δίνουν σε δικούς τους. Εκεί η διαφάνεια σε όλο της το μεγαλείο.
    spsomas, μόλις περιέγραψες αυτά που πέρασα με Cosmote και Vf για πάνω από 10 χρόνια συνολικά και με τους δύο. Ωστόσο, ο καθένας αγοράζει ότι προϊόν του καλύπτει τις ανάγκες αλλά η επικοινωνία όπως κι άλλα πολλά επί της εξυπηρέτησης, χάθηκαν από τότε που INALAN δεν είναι πια και τόσο μικρή και είχε δίκιο ο griniaris όταν μιλάγαμε παλιά περί φιλικότητας προς τους χρήστες που είχε πει, "κάτσε να δούμε πως θα συμπεριφέρονται όταν θα γίνουν μεγάλη εταιρεία" (μέσα σ' αυτές τις γραμμές γιατί δεν έχω όρεξη να ψάχνω για το post του) και είχε δίκιο.

    Αφ' ενός δε περιμένω ότι θ' ακούσουν και θα τα διορθώσουν τελείως (ίσως κάποιες μικρές βελτιώσεις) και αφ' ετέρου τα παιδιά εδώ έχουν δίκιο που παραπονιούνται, όπως το παραπάνω post
    του TheChrysopoulos κι άλλων (όχι τα αντιπαραγωγικά και επαναλαμβανόμενα) και θα πρέπει ο καθένας να τα ζυγίζει αν τον/την βολεύει να μείνει ή όχι.

  11. #15686
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί οι άλλοι 3 είναι καλύτεροι; Όταν σου λένε για καιρό " βγάλε το μόντεμ, ρεσετ στο μόντεμ, εσωτερική καλωδίωση έχετε θέμα" και άλλες μπούρδες πουλάνε σοβαρότητα και διαφάνεια; Να μην πω περιπτώσεις που σου παίρνουν το "καλό" ζεύγος και το δίνουν σε δικούς τους. Εκεί η διαφάνεια σε όλο της το μεγαλείο. Άρα όλοι αγοράζουμε μόνο ταχύτητες; Δεν είναι έτσι. ΟΛΟΙ οι πάροχοι έχουν τα καλά και τα κακά. Απλά επειδή η inalan είναι σαφώς μικρότερη σε μέγεθος από τις άλλες και υπάρχει μια στοιχειώδης επικοινωνία τα λέμε μπας και το δουν και προσπαθήσουν να το διορθώσουν και να ΜΗΝ κάνουν τα ίδια.
    +100000000

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deanoh7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    spsomas, μόλις περιέγραψες αυτά που πέρασα με Cosmote και Vf για πάνω από 10 χρόνια συνολικά και με τους δύο. Ωστόσο, ο καθένας αγοράζει ότι προϊόν του καλύπτει τις ανάγκες αλλά η επικοινωνία όπως κι άλλα πολλά επί της εξυπηρέτησης, χάθηκαν από τότε που INALAN δεν είναι πια και τόσο μικρή και είχε δίκιο ο griniaris όταν μιλάγαμε παλιά περί φιλικότητας προς τους χρήστες που είχε πει, "κάτσε να δούμε πως θα συμπεριφέρονται όταν θα γίνουν μεγάλη εταιρεία" (μέσα σ' αυτές τις γραμμές γιατί δεν έχω όρεξη να ψάχνω για το post του) και είχε δίκιο.

    Αφ' ενός δε περιμένω ότι θ' ακούσουν και θα τα διορθώσουν τελείως (ίσως κάποιες μικρές βελτιώσεις) και αφ' ετέρου τα παιδιά εδώ έχουν δίκιο που παραπονιούνται, όπως το παραπάνω post
    του TheChrysopoulos κι άλλων (όχι τα αντιπαραγωγικά και επαναλαμβανόμενα) και θα πρέπει ο καθένας να τα ζυγίζει αν τον/την βολεύει να μείνει ή όχι.
    θα συμφωνησω και εδω αλλα ξαναλεω οτι και στους αλλους καπως ετσι εχουν τα πραγματα κανεις δεν ειναι 100% σωστος σε ολα.

  12. #15687
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheChrysopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβαίνω τι λες, αλλά πες ότι όντως θέλω διαφάνεια, σοβαρότητα, επικοινωνία... που πάω; Προφανώς και δεν υπάρχει καθόλου στους μεγάλους παρόχους, οπότε όπως είπε και ο φίλος από πάνω, περιμένεις ότι οι καινούριοι θα είναι καλύτεροι σε αυτά τα θέματα.
    Οι καινούργιοι είναι καλύτεροι γιατί πατάνε σ' αυτό που έχουν απολέσει οι μεγάλοι (ανταγωνισμός/αδύνατο σημείο) και πρέπει με κάποιο τρόπο να κοροϊδέψουν τον κόσμο και να τον έλκουν, για να αποκτήσουν αυτή την ορμή/φόρα που φέρνει η μεγάλη βάση χρηστών (ανταγωνισμός/δυνατό σημείο) και μετά όλα έχουν πάρει τον δρόμο τους. Αν δε το κάνουν, οι μεγάλοι θα τους καταπιούν αμάσητους.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα συμφωνησω και εδω αλλα ξαναλεω οτι και στους αλλους καπως ετσι εχουν τα πραγματα κανεις δεν ειναι 100% σωστος σε ολα.
    Εμένα το λες ρε Νικηφόρε, είναι στη πρώτη φράση που έγραψα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deanoh7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    spsomas, μόλις περιέγραψες αυτά που πέρασα με Cosmote και Vf για πάνω από 10 χρόνια συνολικά και με τους δύο

  13. #15688
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.451
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Πολύ σωστές οι προσεγγίσεις των TheChrysopoulos και spsomas με τελικό συμπέρασμα που να πάς ή τι να κάνεις.

    Πάω εκεί που η υπηρεσία είναι λιγότερο προβληματική άρα παίζει καλύτερα και μπορώ να έχω περισσότερη ελευθερία στον εξοπλισμό που διαθέτουν και περισσότερη ευελιξία στις κατασκευές. Ώστε τα κακά τους να βρω μπροστά μου όσο γίνεται λιγότερο .... Την ίνα για παράδειγμα την κατασκευή της την έκανα με δικό μου ηλεκτρολόγο στο κτήριο μου και η κατασκευή της μέχρι στο κτήριο μου ξέρω πως έγινε γιατί έκανα επίβλεψη και δεν θα δεχόμουν κακή κατασκευή....


    Τώρα αυτά πιστεύω ότι ανα περιοχή αλλάζουν π.χ εδώ είναι ο ΟΤΕ αλλού η Vodafone ...

    Το κακό με τους νέους μικρούς παίχτες είναι ότι πάνε με την λογική της μικρής εταιρείας που δυστυχώς που δεν έχει λεφτά να επενδύσει άρα το αποτέλεσμα που δίνει δεν είναι ποιοτικά καλό παντού...

  14. #15689
    Εγγραφή
    01-12-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Συκιές - Βάρνα
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49953/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    8.1(dB) / 9.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα παιδιά. Από σήμερα ευτυχής; (θα δείξει), συνδρομητής της ΙΝΑΛΑΝ με 100αρα. Και φορητότητα του αριθμού σε λίγες μέρες. Απλά μια ερώτηση. Στην πύλη που έχει η ΙΝΑΛΑΝ το 192.168.1.1, που βλέπω που κλειδώνει το ρούτερ; Όσο και αν το έψαξα δεν το βρήκα. Μήπως μου διέφυγε κάτι; Εκτός και αν έχουν αλλάξει τα πράγματα στις πύλες από το Vdsl που είχα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.
    M/B: MSI P67A-GD65
    CPU: INTEL CORE i5 2500K 3.3GHZ
    GPU: GEFORCE 660 2GB RAM
    RAM: 8GB RAM
    1st HDD: SAMSUBG 1.5 TERRA
    2nd HDD: WD 320GB CAVIAR


  15. #15690
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.286
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mistac75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά. Από σήμερα ευτυχής; (θα δείξει), συνδρομητής της ΙΝΑΛΑΝ με 100αρα. Και φορητότητα του αριθμού σε λίγες μέρες. Απλά μια ερώτηση. Στην πύλη που έχει η ΙΝΑΛΑΝ το 192.168.1.1, που βλέπω που κλειδώνει το ρούτερ; Όσο και αν το έψαξα δεν το βρήκα. Μήπως μου διέφυγε κάτι; Εκτός και αν έχουν αλλάξει τα πράγματα στις πύλες από το Vdsl που είχα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.
    Με την πύλη εννοείς το gateway?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 1046 από 1244 ΠρώτηΠρώτη ... 10261036104110441045104610471048105110561066 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας